(OT) MHD - koncepce, plány

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: (OT) MHD - koncepce, plány

Příspěvek od Bobek »

Konečně pořádná salámová metoda.
Království a půl princezny za 511.
Mroz
Příspěvky: 317
Registrován: 13.9.2016 22:04:48

Re: (OT) MHD - koncepce, plány

Příspěvek od Mroz »

Jirka L píše:Praha vypsala tendr na stavbu metra D v úseku Pankrác – Olbrachtova
http://www.cs-dopravak.cz/zpravy/2020/1 ... ele-stavby
Podle uvedenych pozadavku ve vyberku to muze stavet jen Metrostav, nikdo jiny z CR to splnit snad ani nedokaze. Tudiz pokud soudce Metrostavu zakaze ucast ve verejnych zakazkach, tak se metro zacne stavet nejdriv az za 10 let.

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/zal ... t-40310044
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: (OT) MHD - koncepce, plány

Příspěvek od krtek700 »

Mroz píše:
Jirka L píše:Praha vypsala tendr na stavbu metra D v úseku Pankrác – Olbrachtova
http://www.cs-dopravak.cz/zpravy/2020/1 ... ele-stavby
Podle uvedenych pozadavku ve vyberku to muze stavet jen Metrostav, nikdo jiny z CR to splnit snad ani nedokaze. Tudiz pokud soudce Metrostavu zakaze ucast ve verejnych zakazkach, tak se metro zacne stavet nejdriv az za 10 let.

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/zal ... t-40310044
Jako reálně, to by byla docela sranda. Ale na druhou stranu ten trest asi nehrozí. Upřímně smysl toho zákazu nechápu. Ať někoho z nich pošle do vězení, firmě dá třeba desetinásobnou pokutu a je to. U obrovské stavební firmy by na tom prodělal určitě i stát zejména když docházejí kapacity.

Jinak teda podle článku z prodloužení A to stavěl Metrostav a Hochtief + výběru se učastnili i OHL ŽS a Strabag. Průzkum D dělá Metrostav, Hochtief a Strabag.

Případně tedy by si ty firmy snad mohly pronajmout lidi, razící štíty atd. od Metrostavu.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: (OT) MHD - koncepce, plány

Příspěvek od krtek700 »

Pražští radní vybrali verzi tratě z Vinohradské
Jestli jsem to dobře pochopil, tak má magirstrálu trať překonávat až na úrovní opery.
Tudíž Bude směrem z Holešovic magistrála, tramvaj, chodník a opera a muzeum. Co jsem si tak měřil, tak bude muset určitě zmizet odbočovací pruh vlevo a jeden pruh rovně. A vznikne další světelná křižovatka z ulice Polit. vězňů.(Toho bych se nebál, to není tak složité synchronizovat, aby to nedělalo problém)

V článku chybí odhadované datum, což je asi kámen úrazu :D Tohle se musí uskutečnit po dokončení okruhů, minimálně toho vnitřního.

Na druhou stranu je asi pravda, že oba odbočováky jsou skoro zbytečné a daly by se sloučit s přímým směrem. Zejména třeba ten pravý, kde nelogicky není semafor by se semaforem vyřešil.

Nejsou k tomu již nějaké dokumenty, já třeba nechápu, proč to nevede celou Washingtonovou
Obrázek
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pr ... paign=null
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: (OT) MHD - koncepce, plány

Příspěvek od ElWapp »

Proč by to muselo být až po okruzích? Může to být klidně hned. Na magistrále už semafory jsou a tramvaje ji taky kříží.
michal
Příspěvky: 4517
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: (OT) MHD - koncepce, plány

Příspěvek od michal »

Řekl bych, ze mezi budovami NM bude zastávka Národní muzeum, zatímco v tom zubu bude zastávka Muzeum... :crazy: :crazy: :crazy:
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: (OT) MHD - koncepce, plány

Příspěvek od krtek700 »

ElWapp píše:Proč by to muselo být až po okruzích? Může to být klidně hned. Na magistrále už semafory jsou a tramvaje ji taky kříží.
O to křížení nejde. Jde o to zabrání jízdních pruhů, když povede ta trať mezi magistrálou a operou.
Minimálně dva, ale možná spíš tři pruhy budou muset být zrušeny a dány pro tramvaj
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: (OT) MHD - koncepce, plány

Příspěvek od ElWapp »

Já tam vidím prostoru dost.
https://mapy.cz/s/lakegapenu
Mohlo by to být nějak takhle:
Odbočovák na Václavák zanikne, tam stejně po rekonstrukci auta nebudou vítána. Připojovák od Politických vězňů nahradí SSZ a vájezd do průběžného pruhu. Odbočovák dolava k Vinohradské zmizí taktéž. Místo dvou ušetřených pruhů se natáhne tramvaj. Nebo zůstane odbočovák k Vinohradské a tramvaj se vejde místo parkování a jednoho zrušeného pruhu.
Myslím že tam je místa dost
goldfinger
Příspěvky: 432
Registrován: 10.12.2019 1:24:50

Re: (OT) MHD - koncepce, plány

Příspěvek od goldfinger »

A nedala by se Wilsonova podjet?
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: (OT) MHD - koncepce, plány

Příspěvek od krtek700 »

goldfinger píše:A nedala by se Wilsonova podjet?
Je tam pod tím metro, vlastně skoro 2 metra.
ElWapp: Tak já nepsal, že by to nešlo, ale myslím, že by to ještě zhoršilo situaci.
Máte tam ten památník, tak ten se předpokládám nebude přemisťovat. Mně pořád nedochází, v čem je tahle varianta lepší než ta Washingtonova. Osobně mi i příjde lepší, že když v budoucnu se nějak změnší magistrála, tak že vedle muzea a opery bude více místa pro chodce a né po 2 metrech tramvaj.
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: (OT) MHD - koncepce, plány

Příspěvek od P_V »

krtek700 píše: Nejsou k tomu již nějaké dokumenty, já třeba nechápu, proč to nevede celou Washingtonovou
Z dopravního hlediska by to bylo nejlepší, odpadlo by dvojí křížení magistrály, zejména pro linky Václavák - hlavák. Nebyla by tam však zastávka přímo obsluhující nové muzeum a operu, respektive by se k ní muselo do Washingtonovy přecházet.
Podle mě tam překáží stanice metra, která je těsně podle jižního konce Washingtonovy a čouhá o něco výš. Má na stropě to vyvýšené parkoviště.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: (OT) MHD - koncepce, plány

Příspěvek od ElWapp »

Šlo by natáhnout tramvaj z Václaváku do Washingtonovy bez kolize s magistrálou? Nezdá se mi, že by tam na to bylo místo.
alabastr
Příspěvky: 555
Registrován: 5.11.2017 12:50:18
Bydliště: Praha

Re: (OT) MHD - koncepce, plány

Příspěvek od alabastr »

Něco k chystaným změnám vedení tramvajové trati v souvislosti s budoucí výstavbou nové čtvrti v Holešovicích:

Do nové čtvrti v Bubnech pojede tramvaj, jako první vzniká návrh podjezdu pod tratí
https://www.e15.cz/domaci/do-nove-ctvrt ... ti-1369789
alabastr
Příspěvky: 555
Registrován: 5.11.2017 12:50:18
Bydliště: Praha

Re: (OT) MHD - koncepce, plány

Příspěvek od alabastr »

Obří tendr na nové metro napadla Eurovia. Námitky sepsala na 131 stran, požaduje zrušení soutěže
https://zdopravy.cz/obri-tendr-na-nove- ... eze-49329/
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: (OT) MHD - koncepce, plány

Příspěvek od kot »

Vypadá to, že se Eurovia poučila v Brně u Deškrutstavu...
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: (OT) MHD - koncepce, plány

Příspěvek od ElWapp »

Zastavka Cechuv most na nabrezi smer od Vltavske ma nove svetelniu zavoru. Doporucuju navstivit. Takovou ignoraci cervene na semaforu jinde nezazijete.
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: (OT) MHD - koncepce, plány

Příspěvek od kot »

ElWappe, prosím rozveď to trošku jak to tam vypadá... díky :P
Štěpán
Příspěvky: 30
Registrován: 31.10.2019 0:57:28

Re: (OT) MHD - koncepce, plány

Příspěvek od Štěpán »

Před zastávkou vdz do jednoho pruhu a dvousvětlový semafor (blikající žlutá-červená). Po zavření dveří tramvaje řidiči asi vcelku logicky ignorují pokračující červenou u tramvaje čekající na čočky - předpokládám že červená svítí až do odjezdu tramvaje do křižovatky. Ale nevím, byl jsem tam jen v tramvaji a na lodi :-)
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: (OT) MHD - koncepce, plány

Příspěvek od ElWapp »

Vypada to tam nejak takhle https://photos.app.goo.gl/X4KYUZXi5S6L9Y338 .
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: (OT) MHD - koncepce, plány

Příspěvek od kot »

Tak to je hodně na palici !! To vymysleli Piráti či s takto dobrým nápadem se objevili kluci z auto-matu ?
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: (OT) MHD - koncepce, plány

Příspěvek od ElWapp »

Namestek pro dopravu neni od piratu...
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: (OT) MHD - koncepce, plány

Příspěvek od P_V »

To video je krátce před příjezdem tramvaje?
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: (OT) MHD - koncepce, plány

Příspěvek od ElWapp »

Myslim ze ne. Cervena sviti vzdy kdyz sviti cervena na semaforu v krizovatce.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: (OT) MHD - koncepce, plány

Příspěvek od krtek700 »

Tak jsem se vypsal v odpočívce a hledal jsem místo, kde začala debata o nových barvách pro MHD-PID, protože to mě dneska dostalo také do stavu, co se to sakra děje.
Jestli to sem nepatří, tak to klidně přesuňte to Pražské politiky, ale tohle je (OT) MHD, tak to snad takové OT není :D.

Co na to říkáte? Já rovnou hnus :D.
1) Zmiňujete se to dost, tyhle barvy v tomhle uspořádání mají s Prahou společného co?
Praha má vlajku 2 vodorovné, červená a žlutá, ikdyž obě barvy jsou takové "vyblité", přibližují se té druhé. To má podle mě souvislost se všemi staršími tramvajemi. Modernější prostředky "žlutou vyměnily za bílou/stříbrnou". Nový návrh vlastně bere barvy, kašle na tradici, kašle na význam, kašle na smysl a někam je tam střelí.

2)"Vertikální přechody barev"(netuším jak to nazvat). To je opravdu poměrně unikátní řešení. Schválně jsem zkusil napsat do google věci jako train, bus, tram a všichni ti blbci dělají prvky na ty dopravní prostředky horizontálně. Konečně se od nás svět zase něco naučí. Všichni si pořád myslí, že to má být ve směru jízdy, my jim ukážeme. Zamýšlel se někdo nad tím, jak moc příjemné bude, když okolo Vás projede rychleji tramvaj, metro, vlak nebo i autobus? Červená, šedá, červená u vlaku ještě několikrát. U jízdy v autě si to už vůbec nedokážu představit, nebude to rušit pozornost, zhoršovat pozorování a odhady?

3) Díky barevně odlišeným dvěřím prý budeme mít jednodušší nastupování. Asi jsem slepý, ale červené dveře vidím jenom u metra, u té tramvaje je to totálně random, u vlaku to cca odpovídá, ale je to 2x širší(kdo by u Elefantu čekal dveře na začátku a konci vagónu že? Ještě že nám to ukáží), autobus má dveře celé černé, takže tam to situaci ještě zhorší :D. Ale fakt nevim, ale jako rodilý pražák, který posledních 10 let jezdí skoro každý den do školy snad všemi prostředky, tak jsem závažný problém s nenalezením dveří nezaznamenal, možná kromě Prosche(první dveře), ale to je kapitola sama pro sebe :D Tuším, kde má to vozidlo dveře, ale spíš netuším, kde přesně zastaví, takže pak popocházím, protože zastavilo kousek jinde. třeba udělají zarážky a označí nástupiště, aby to bylo přesné.



Obrázek
https://zdopravy.cz/praha-prebarvi-vere ... ual-56395/
Geo
Příspěvky: 800
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Re: (OT) MHD - koncepce, plány

Příspěvek od Geo »

krtek700 píše:Praha má vlajku 2 vodorovné, červená a žlutá, ikdyž obě barvy jsou takové "vyblité", přibližují se té druhé.
Tohle men fascinuje. Vlajka je odvozena ze znaku, kde neni zluta, ale zlata. Proc? Mimochodem, historicky byly barvy na tramvajich v barvach znaku. Viz. zlate cislo na historicke T3.

Ze mne je ta novinka pruhovane cosi bez napadu. Vypada to spis jak pracovni vozy, nez neco co ma vozit cestujici. Ale mozna nam to nejaky odbornik na umeni dokaze vysvetlit.

Jinak si myslim, ze na prebarveni nikdy nedojde. Podstatne dulezitejsi je totiz, to co popsal Martin Subrt v clanku Náklady na pražskou MHD stouply za dvacet let na více než na dvojnásobek. Proč by mělo cestování teď zdražit?. Pokud bych to mel shrnout, tak to znamena, ze pokud se nezvysi jizdne asi tak na dvojnasobek, tak bude jeste mozne dva roky vizirat penize na investice, a pak penize na prvoz MHD v soucasnem rozsahu proste dojdou. Rozhodne doporucuji si to precist (vcetne komentaru), protoze ucelenejsi predstavu o soucasne situaci vam nikdo jinej nenabidne.
Odpovědět

Zpět na „Praha“