Nové úsekové radary (strategické detektory)

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
huklos
Příspěvky: 77
Registrován: 12.10.2012 12:05:13

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od huklos »

jozka píše:pp21:

Ale i dvojnasobek je slusny narust. Podstat meho prispevku je, ze provoz je tam dost casto tak husty, ze by vetsi rychlost vedlo k mnohem vetsi nehodovsti, zejmena pri vedomi toho, co vse uz jsem tam zazil...
Stejně naše civilizace zajde na přemíru regulace, předpisů a omezování. Nevím, proč by měla vyšší maximální povolená rychlost vést k vyšší nehodovosti. Záleží na každém řidiči, a v naprosté většině nehod není problém v "překročení povolené rychlosti", ale v "nepřizpůsobení rychlosti...". A dále nevím, proč v noci, o víkendech apod. držet maximum povinně na padesátce. Bohužel, dle mého názoru, místní předpisy stanovují úředníci, pro něž vrchol bezpečnosti provozu je běžec s praporkem před každým povozem.
jozka
Příspěvky: 2779
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od jozka »

Protoze cim vyssi rychlost, tim mene casu na reakci?
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od dvs »

jozka: K té R8. Jasně, že to tam narostlo. Dolu pod kopec na křižovatku na Březiněves se jezdilo 130 a dále to bylo 100km/h až cca do 2009. S tím, že sjezd na Ďáblice má krátké připojovací pruhy se tu asi shodnem všichni. Ta 80km/h tam byla zavedena kvůli hluku. Opravdu si myslíte, že ta 80km/h je tam potřeba i z důvodu bezpečnosti 24hod denně? Ten provoz tam není hustý stále. Nestačila by tam 100km/h jako rozumný kompromis. Ještě lepší kdyby to bylo formálně mimo obec jako Vysočanská radiála. Když předjíždí kamión s omezovačem proud vozidel dodržující tu 80 s tolerancí, tak je to fakt na hlavu.

K té vzdálenosti domů se podívejte kousek dál a Klecany, Úžice, Nová Ves, Ledčice nejsou od té dálnice dál.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od adamos »

Pro srovnání D1 u Prahy: http://mapy.cz/s/evFD

A že to tím tunelem je sakra slyšet :) Ale já bydlím o dům dál.

Nestěžuju si, kupoval jsem si tu byt s tím, že je u dálnice a že občas možná něco uslyším.
Jen bychom měli měřit stejným metrem na sever i na jih od Prahy - povolit na D8 aspoň tu stovku nebo sto deset.
Naposledy upravil(a) adamos dne 2.12.2014 9:20:54, celkem upraveno 1 x.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
jozka
Příspěvky: 2779
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od jozka »

dvs: Ledcice, Klicany, mozna, Nova Ves, Uzice malinko dal, ale o to nejde, ja jsem reagoval na vetu o polich a veverkach.

S tim, ze by ta 80 nemusela byt porad souhlasim, nicmene, za tim, ze pro potreby spicky je ta 80 hranicni si stojim. Mit vsichni mozek, pak bych necekl ani slovo, ale od te doby, co (tusim ze v dobe prestavby krizeni s I/9) jsem zazil jak starostlivy otec i s rodinou v aute pozde zachytil, ze kolona odbocujici z dalnice jsou ta auta, co vitezne predjizdi a nenapadlo ho nic lepsiho, nez ze zastavi vedle nich v pravem pruhu a da blinkr a treba nekdo pusti a neochotne se rozjel az kdyz jsem za nim troubil patnact vterin v kuse, protoze jsem nehodlal cekat az nas smete kanionak, strachajici na vyjezdu z Prahy naprijlad v GPS (levy byl plny aut ve 130 km/h) uz na veci nahlizim jinak. Podobny kousek totiz nebyl jedinym, ktery jsem zde zazil...
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od dvs »

jeden článek k této diskusi
Unikátni mapa: Podívejte se, kde dostávaji řidiči v Praze nejvíc pokut za rychlost
http://www.rozhlas.cz/zpravy/data/_zpra ... t--1426283
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od jonáš »

Vrátil bych se k tematu. V Lahovičkách na Strakonické do města byly kdysi učiněny nějaké pokusy o měření okamžité rychlosti, s tim že pod vjezdovou kamerou úsekovýho měření jsou dvě čáry cca 20 metrů od sebe, na výjezdu jsou zas kolem čáry zafrézované dvě smyčky cca 3 metry od sebe. Podle mých odhadů ani jedno nemůže mít takovou přesnost, aby se podle toho daly předpisovat pokusy .. kamery maj omezený časový rozlišení a u smyček zas bude nějaká poziční chyba detekce. Víte o tom někdo víc?
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od dvs »

jozka, Ad 80km/h na R8: Takže je potřeba posunout tu 80km/h až k MÚK Zdiby?
Ano tito "bezmozci" se tam vyskytují často, což je realita. Na zvážení je, zda to omezení do kopce naopak tu situaci na múk Zdiby nekomplikuje, protože ti co musí předjet ještě než budou sjíždět, by si to pořešili už dole pod kopcem a ne těsně před múk a u sjezdů na benzinku ...
V tomto místě lze snad doufat, že se dožijem přímé rampy na I/9 směr Mělník a bude trochu lépe. V té Praze to nehrozí.
Kubajsu
Příspěvky: 1309
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od Kubajsu »

Mě třeba vadí 80 směrem do Prahy v kombinaci s měřením. Místo toho, abych na kopci u Zdib vyřadil a v klidu "doplachtil" někam k městu, tak musím brzdit, kontrolovat tachometr a ještě dávat pozor na panikáře co místo na 80 brzdí "pro jistotu" na 60... Nic co by u mě vzbuzovalo pocit "sucha a bezpečí"...
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od Bobek »

To se dá vyladit, na konci připojováku od benzinky dám nohu z plynu a do omezení vjíždím úplně krásně dle požadavků :)
Království a půl princezny za 511.
Kubajsu
Příspěvky: 1309
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od Kubajsu »

Jenže já tam jezdím celkem málo, takže zjistím až na horizontu, že už je vlastně Praha a nestíhám :crazy:
Hanes
Příspěvky: 1053
Registrován: 25.2.2014 11:34:01
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od Hanes »

Kubajsu ty jsi mi také slušný "dobytek", co tomu dává a pak nestíhá brzdit ;)
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
Mike
Příspěvky: 4988
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od Mike »

dvs píše:... Na zvážení je, zda to omezení do kopce naopak tu situaci na múk Zdiby nekomplikuje,...
do kopce je možná omezení, ale ne kamery 8-)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Kubajsu
Příspěvky: 1309
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od Kubajsu »

Jen říkám, že to není pohodlné (a nestíhám "doplachtit") ;)
Ale větší brzdy a polozávodní kotouče/desky už jsem namontoval :twisted:
grundyg
Příspěvky: 192
Registrován: 31.5.2009 9:28:50

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od grundyg »

Nevím kdy (a proč zrovna tady, ale to je zbytečná otázka) se objevily nové páry kamer s přísvitem na Průmyslové v kopci k Poděbradské, obousměrně, cca 400m dlouhý úsek. Evidentně je to měření rychlosti. Vzhledem k tomu, že tam moc nevyberou (je tam 70) tak čekám kdy se tam objeví padesátka. :crazy:
Přílohy
b1.jpg
b1.jpg (87.21 KiB) Zobrazeno 7853 x
a1.jpg
a1.jpg (77.08 KiB) Zobrazeno 7853 x
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od pivko »

Tak ono je to s kopce, takže tam může být problém i s tou sedmdesátkou. Jinak pokud tam dojde ke snižování rychlosti, tak by mě zajímalo, jak to odůvodní, když je na obou stranách PHS. Ale taky to docela klidně může být zas jen sčítání dopravy.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od Standa »

Občas tam jezdím, ta 70 se tam moc nedodržuje. Tak doufám, že při mé poslední cestě tam ještě neměřili :) .
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od dvs »

Co ta zastávka autobusu schovaná za zatáčkou? Nevím co tam jezdí za linku. Není ona důvodem vymáhání dodržování té 70km/h?
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od pp21 »

dvs píše:Co ta zastávka autobusu schovaná za zatáčkou? Nevím co tam jezdí za linku. Není ona důvodem vymáhání dodržování té 70km/h?
Není. V současnosti tam nestaví žádnej bus. A když tam stavěl, bylo u zastavky 50.
kuzzzma
Příspěvky: 180
Registrován: 18.4.2009 16:55:14

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od kuzzzma »

nehledejte logiku v tom, zda se umísťují radary dle místa a logiky - to není jejich funkce. Primární funkcí je dodatečné zdanění motoristů.
Mike
Příspěvky: 4988
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od Mike »

tak až to virtuálně propojí s tou 50 co je před českobrodskou, tak z toho určitě něco padne
ale tohle je tak krásně zašitý místo, že by tam ty kamery nemusely dlouho vydržet 8-)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od Standa »

Když už jsme u toho, ten radar na Průmyslové před Českobrodskou ve směru na sever (co o něm Mike píše) už vybírá? Jezdím tam dost často, ale raději max. 60 tachometrických, i když značka měření tam žádná není (ale ty už se asi nově neosazují, když to není povinné).
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od pivko »

Ten radar před Českobrodskou IMHO nevybírá, protože je to sčítač. A je tam už dost dlouho.

Zajímavější je jiná otázka - už došlo k přeměně alespoň jednoho sčítače na radar? Protože teprve poté bude třeba se bát, těch sčítačů je docela dost.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od Standa »

pivko píše:Ten radar před Českobrodskou IMHO nevybírá, protože je to sčítač. A je tam už dost dlouho. ...
No právě, už je tam dost dlouho, takže už možná uplynula ta doba, kdy nesměl "vydělávat". Jsou tam dva za sebou, takže by technicky asi nebyl žádný problém mít z toho úsekový radar... Nebo že by to technicky nešlo ? Ne, že bych byl proti :twisted: !
dj-bobr
Příspěvky: 78
Registrován: 7.8.2011 18:05:23

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od dj-bobr »

Jedná se o Průmyslovou v úseku Teplárenská-Českobrodská z centra, GPS 50°5'29,1"N, 14°32'0,5"E ? Tak to bacha, ten se předával 11.12.2009, takže co z toho vyplývá, si domyslete sami.. (pětiletá lhůta uplyne příští týden)
Odpovědět

Zpět na „Praha“