Nové úsekové radary (strategické detektory)

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
rob3rt
Příspěvky: 260
Registrován: 27.10.2010 15:22:56
Bydliště: Hl.m.Praha

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od rob3rt »

Mikulik píše:Kolik by stála taková provizorní lávka vůbec? A kolik stojí ty semafory včetně těch kamer? Stačilo by tam přeci udělat třeba dřevěný most? Vyšel by třeba i levněji.
To se nedá srovnávat, ty kamery si na sebe totiž, na rozdíl od lávky, vydělají... ;-)
Dopravní značení nesmí být vnímáno pouze jako svévole státních orgánů a místo pro možný postih řidičů, což v daném případě (omezení rychlosti z důvodu snížení hluku v místech, kde není zástavba) nelze jinak vyhodnotit. - ODA KŘ Hl.m.Prahy PČR
martini
VIP
Příspěvky: 3638
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od martini »

Leda tak že by si Eltodo pořídilo divizi "lávky" pak by tento logický krok mohl nastat, takhle "musí" být semafor... :crazy:
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
kot
Příspěvky: 10545
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od kot »

Dobrý Martini.......! :lol:
mapman
Autor
Příspěvky: 5766
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od mapman »

Taky ste si někdo všiml, že už se měří i na úseku Kačerov - I.P.Pavlova? Jen nevím jestli jen oreintačně nebo už i sbíraj poklady do pokladničky...
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od dd »

V seznamu to není, takže pravděpodobně tam neměří.
mapman
Autor
Příspěvky: 5766
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od mapman »

V seznamu není ani Spořilovská spojka a tam se měří určitě :) Jen jsem na to chtěl upozornit, z mých pravidelných cest po magistrále jsem vysledoval, že to na mě na ípáku červeně blikne, takže to může začít chodit ;)
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od dvs »

Toto je seznam o počtu přestupků. Důležitější je asi jiný seznam, kde může měřit městská policie.
http://www.praha.eu/jnp/cz/home/doprava ... hlost.html

V tomto sezanmu je i Spořilovské spojka.
Pod číslem 107 tam přibylo místo "107.Praha 2, Sokolská (křiž. s ul. Ječná) směr z centra, v místě přechodu pro chodce". Vzhledem k poznámce pod dokumentem a i popisu by to nemělo být úsekové měření, ale asi bodové.
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od dd »

Nahoře je rozevírací menu, kterým si otevřete statistiku jednotlivých měření. Ale ten seznam povolených míst je lepší.
dobrenz
Příspěvky: 310
Registrován: 8.11.2010 22:02:02

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od dobrenz »

kdyz si clovek predstavi jakej bordel je v cesky statnim aparatu, tak by mne zajimalo jak se zachazi s daty z tehle kamer. Celkove v Cesku je kamer jakehokoliv druhu trochu vic nez v civilizovanych zemich. Jestli nahodou to nema neco k delani s typicky ceskou udavacskou mentalitou??
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od Standa »

dobrenz píše:...Celkove v Cesku je kamer jakehokoliv druhu trochu vic nez v civilizovanych zemich. Jestli nahodou to nema neco k delani s typicky ceskou udavacskou mentalitou??
A já měl za to, že třeba v Británii je kamer mnohem víc. Je to civilizovaná země? Netuším, ale rozhodně už "vyhrála dvě světové války a jeden světový pohár" :twisted: !
Jakub Šponar
Příspěvky: 196
Registrován: 14.3.2009 18:46:48

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Jakub Šponar »

mapman píše:Taky ste si někdo všiml, že už se měří i na úseku Kačerov - I.P.Pavlova? Jen nevím jestli jen oreintačně nebo už i sbíraj poklady do pokladničky...
To zas udělali stejnou fičuru jako na JS a zpřáhli dva radary k sobě?

Jinak v tom seznamu je napsaná třikrát JS směr HK( s poznámkou dole: úsekové měření), ale já si tam vybavuju jen dva úseky. Za B.mostem a pak podél Spořilova. Jiný úsekový měření tam neznám. Něco mi uniká?
vaclav
Příspěvky: 1831
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od vaclav »

Standa píše:
dobrenz píše:...Celkove v Cesku je kamer jakehokoliv druhu trochu vic nez v civilizovanych zemich. Jestli nahodou to nema neco k delani s typicky ceskou udavacskou mentalitou??
A já měl za to, že třeba v Británii je kamer mnohem víc. Je to civilizovaná země? Netuším, ale rozhodně už "vyhrála dvě světové války a jeden světový pohár" :twisted: !
zase jsem nucen cist dobrenz prispevek, prestoze ho mam v ignorovanych.
ano, v jedne z nejlepe fungujicich demokracii na svete, v anglii, je kamera na kazdem rohu, dokonce tam dost casto funguje, ze ridic vola na firmu, ktere patri sluzebni vozidlo, ktere se dopustilo prestupku - rychlost/agresivita atp (bud na cislo primo pro tento ucel uvedene na vozidle nebo dle nazev firmy na aute + google).
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od dd »

Jakub Šponar: Třetí úsek je vlastně v celé délce od začátku prvního úseku do konce druhého. Bez nutnosti kupovat nové kamery.

Ad Británie, kamery a bezpečnost: Zeptejte se kamioňáků, jak rádi jezdí do Británie. Přenocovat na osamělém odpočívadle se v této "nejlépe fungující demokracii" důrazně nedoporučuje. A ještě to umocňuje postoj Britů, kde Češi = Poláci = pakáž z východu.
Mike
Příspěvky: 5003
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Mike »

Jakub Šponar píše:Jiný úsekový měření tam neznám. Něco mi uniká?
sám magistrát to nazývá virtuálním úsekem
je prostě mezi posledními kamerami 1. úseku a prvními kamerami 2.úseku ( vlastně toho třetího )
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Mike
Příspěvky: 5003
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Mike »

mapman píše:V seznamu není ani Spořilovská spojka a tam se měří určitě :) Jen jsem na to chtěl upozornit, z mých pravidelných cest po magistrále jsem vysledoval, že to na mě na ípáku červeně blikne, takže to může začít chodit ;)
před IP pavlova byla křižovatka "s detekcí jízdy na červenou"
ovšem tam je to přisvícení pro všechny pruhy a výrazně širší " vysílač "
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
caveman
Příspěvky: 400
Registrován: 2.9.2011 8:52:20

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od caveman »

Mě zaujal další nový virtuální úsek, kde jsem to do teď moc nekrotil...
Praha 5, ul. Dobříšská – tunel Mrázovka mezi 3459 m a 4555,2 m (směr Strahovský tunel)

Podle km je to mezi poslední kamerou Dobříšské a první v Mrázovce.
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od pp21 »

caveman píše:Mě zaujal další nový virtuální úsek, kde jsem to do teď moc nekrotil...
Praha 5, ul. Dobříšská – tunel Mrázovka mezi 3459 m a 4555,2 m (směr Strahovský tunel)
Podle km je to mezi poslední kamerou Dobříšské a první v Mrázovce.
No jo, skutečně je to tak! Zase spojili dva úseky dohromady! ... Ach jo :(
Měl by to být tento úsek: http://www.mapy.cz/s/38ii
rob3rt
Příspěvky: 260
Registrován: 27.10.2010 15:22:56
Bydliště: Hl.m.Praha

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od rob3rt »

caveman píše:Mě zaujal další nový virtuální úsek, kde jsem to do teď moc nekrotil...
Praha 5, ul. Dobříšská – tunel Mrázovka mezi 3459 m a 4555,2 m (směr Strahovský tunel)
Podle km je to mezi poslední kamerou Dobříšské a první v Mrázovce.
Tam je to spojené již dlouho. Tuším, že již loni v březnu mi jeden kamarád říkal, že z této virtuální úsekovky dostal dvě předvolání. Takže jestli Vám zatím nic nepřišlo, tak to s tím nekrocením se nebylo tak vážné ;-)
Dopravní značení nesmí být vnímáno pouze jako svévole státních orgánů a místo pro možný postih řidičů, což v daném případě (omezení rychlosti z důvodu snížení hluku v místech, kde není zástavba) nelze jinak vyhodnotit. - ODA KŘ Hl.m.Prahy PČR
Jakub Šponar
Příspěvky: 196
Registrován: 14.3.2009 18:46:48

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od Jakub Šponar »

Nevšimhnul si někdo taky?: kamery na magistrále od pankráce na kačerov, podle mne namaj měřit, ale poslední týden mi přišlo že na mě na kačerově blikaj.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od jonáš »

Proč by neměly měřit?
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od dd »

Nejsou mezi úseky schválenými k měření MP, tak tam nelze dávat pokuty. Na druhou stranu něco určitě měří, přeci je tam nemontovali jen tak. Nejspíše patří mezi kamery postavené z EU dotací na dopravní statistiky, které nějakou dobu nejde použít k represi. Ale už tam nějaký rok jsou, takže se brzy dočkáme nových funkcí :twisted:
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od kasme »

V Praze přibylo dohledových kamer
Divize dopravní infrastruktury 3600 ELTODO EG se zúčastnila realizace akce v rámci OPD II pro Technickou správu komunikací hl. města Prahy (TSK Praha) pod názvem Harmonizace telematických systémů na městském okruhu a vybraných radiálách.
http://www.eltodo.cz/informacni-servis/ ... 4-2012.pdf

s tím souvisí asi i přírůstky na stránce...
http://unicam.camea.cz/Discoverer/TravelTime
dj-bobr
Příspěvky: 78
Registrován: 7.8.2011 18:05:23

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od dj-bobr »

dobrenz píše:kdyz si clovek predstavi jakej bordel je v cesky statnim aparatu, tak by mne zajimalo jak se zachazi s daty z tehle kamer. Celkove v Cesku je kamer jakehokoliv druhu trochu vic nez v civilizovanych zemich. Jestli nahodou to nema neco k delani s typicky ceskou udavacskou mentalitou??
O tohle jsem se zajímal, dotazoval jsem se v souladu se zákonem č. 106/1999 Sb. na TSK a MP, viz. MP a TSK. (doufám akorát, že to bude fungovat i pro neregistrované)
hh
Autor
Příspěvky: 2554
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od hh »

http://kamery.praha.eu/Situace.jsp

Mají tu všechny ty radary? Evidentně chybí R1 tunely, není někde na výpadovce na osmičce v tom stoupání také něco?
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Na té R1 už to tedy funguje?
R48 -> D48 se podařilo!
Odpovědět

Zpět na „Praha“