Radlická radiála (Rozvadovská spojka)

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
dusek
Příspěvky: 31
Registrován: 10.11.2015 22:55:45

Re: Radlická radiála (Rozvadovská spojka)

Příspěvek od dusek »

6. října podána žádost o územní rozhodnutí, odhad začátku realizace opět 2019 a dokončení opět 4,5 roku potom
Kuba
Příspěvky: 1400
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: Radlická radiála (Rozvadovská spojka)

Příspěvek od Kuba »

alabastr
Příspěvky: 555
Registrován: 5.11.2017 12:50:18
Bydliště: Praha

Re: Radlická radiála (Rozvadovská spojka)

Příspěvek od alabastr »

Veřejné představení projektu Radlické radiály proběhne ve středu 29. listopadu 2017 od 18.00 hodin v prostorách Centra architektury a městského plánování CAMP – IPR PRAHA, Vyšehradská 51, Praha 2
http://www.radlickaradiala.info/prezent ... 9-11-2017/
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: Radlická radiála (Rozvadovská spojka)

Příspěvek od FlakY` »

Dneska bylo povídání o Radlické radiále a tunelového komplexu Blanka.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1133 ... e-podzemi/
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
GiuseppeS
Příspěvky: 560
Registrován: 10.5.2009 14:41:32

Re: Radlická radiála (Rozvadovská spojka)

Příspěvek od GiuseppeS »

Taková drobnost: naivně jsem se domníval, že pozemky aspoň pod úsekem od konce rozvadovské spojky po Nové Butovice jsou magistrátní a on je soukromý hned úplný začátek úseku https://mapy.cz/s/2dobq. Navíc se letos podíl na těch pozemcích převáděl mezi soukromými osobami. Že by zajímavá investiční příležitost? :evil:
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Radlická radiála (Rozvadovská spojka)

Příspěvek od Bobek »

Taky to mohlo být třeba dědictví.

Zajímavější je ten třetí: Čuba František Ing. - to je ten Čuba?
Království a půl princezny za 511.
Dusanh
Příspěvky: 712
Registrován: 11.5.2010 10:53:25

Re: Radlická radiála (Rozvadovská spojka)

Příspěvek od Dusanh »

GiuseppeS
Příspěvky: 560
Registrován: 10.5.2009 14:41:32

Re: Radlická radiála (Rozvadovská spojka)

Příspěvek od GiuseppeS »

Tento: https://prazsky.denik.cz/zpravy_region/ ... 60622.html resp.
http://www.radiala.cz/info/aktuality uprostřed, podepsaný pod zprávou z data 13. listopadu 2016 ...
Anonym
Příspěvky: 810
Registrován: 24.6.2009 13:34:01

Re: Radlická radiála (Rozvadovská spojka)

Příspěvek od Anonym »

Radlická radiála je bohužel zase nedořešená v oblasti Smíchova. V ranní a odpolední špičce už nyní stojí celá Dobříšská a to jak ve směru na Barranďák, tak ve směru do Mrázovky. Než se Radlická radiála postaví, další auta přibudou. Aby auta nezůstala v tunelu, bude se muset před vjezdem do tunelu udělat světelná závora. Radlická radiála bude muset mít do centra semarofory a situace bude velice podobná Liberecké do centra. Nyní se směrem do centra ze západu dalo jet ulicí K Barrandovu a potom Strakonickou. Z RR nepůjde na Strakonickou najet, všichni budou muset Radlickou, Ostrovského, Vltavskou, kde už jsou kolony dnes. Navíc se v oblasti postaví celá nová čtvrť Smíchov City. Ta už tak špatnou dopravní situaci ještě zhorší.

Ve směru z centra je směr od Jižní Spojky ok, ale z centra ne. Z centra nyní většina jela Plzeňskou. Pokud budou chtít jet Radlickou radiálou, budou muset u Anděla najet úzkou ulicí Tomáškova nebo Radlickou směrem k Dobříšské. Tak jako tak se musí zařadit do kolony na Dobříšské.
Bergo
Příspěvky: 31
Registrován: 15.2.2016 20:01:33

Re: Radlická radiála (Rozvadovská spojka)

Příspěvek od Bergo »

Anonym píše:Z RR nepůjde na Strakonickou najet, všichni budou muset Radlickou, Ostrovského, Vltavskou, kde už jsou kolony dnes.
Z RR bude na Strakonickou sjezd ve Zlíchovském tunelu.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Radlická radiála (Rozvadovská spojka)

Příspěvek od Sosa »

Anonym píše:Radlická radiála je bohužel zase nedořešená v oblasti Smíchova. V ranní a odpolední špičce už nyní stojí celá Dobříšská a to jak ve směru na Barranďák, tak ve směru do Mrázovky. Než se Radlická radiála postaví, další auta přibudou. Aby auta nezůstala v tunelu, bude se muset před vjezdem do tunelu udělat světelná závora. Radlická radiála bude muset mít do centra semarofory a situace bude velice podobná Liberecké do centra. Nyní se směrem do centra ze západu dalo jet ulicí K Barrandovu a potom Strakonickou. Z RR nepůjde na Strakonickou najet, všichni budou muset Radlickou, Ostrovského, Vltavskou, kde už jsou kolony dnes. Navíc se v oblasti postaví celá nová čtvrť Smíchov City. Ta už tak špatnou dopravní situaci ještě zhorší.
Nějak to nechápu, pokud bude nějaký problém na vyústění RR na Smíchov (jižní spojka, Mrázovka) tak se zavře tunel a auta budou stát v Jinonicích. Opačný směr na D5 tam běžně problém nebude. Navíc stávající uliční sít přece zůstane. Pro zlepšení situace v této oblasti je nutné dořešit situaci na Barrandovském mostě, ten to tam špuntuje docela slušně.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Radlická radiála (Rozvadovská spojka)

Příspěvek od kasme »

Bergo píše:
Anonym píše:Z RR nepůjde na Strakonickou najet, všichni budou muset Radlickou, Ostrovského, Vltavskou, kde už jsou kolony dnes.
Z RR bude na Strakonickou sjezd ve Zlíchovském tunelu.
Ale jen ve směru z centra...
Na Strakonickou směr Smíchov najet nepůjde ;)
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Radlická radiála (Rozvadovská spojka)

Příspěvek od Sosa »

A proč by mělo?
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Radlická radiála (Rozvadovská spojka)

Příspěvek od Standa »

Ono se něco změnilo? Vždyť na MO je těsně za Zlíchovským tunelem připraven připojovák ve směru k Mrázovce.
EDIT: Omlouvám se, nedošlo mi, že je řeč o připojení přímo na Strakonickou směr centrum.
Lynx
Příspěvky: 3684
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Radlická radiála (Rozvadovská spojka)

Příspěvek od Lynx »

Když se před pár dny prezentovala zástavba části bývalého Smíchovského nádraží reap. jeho nákladové části, tak mi tam chyběla tato propojka, která by odlehčila výše zmíněným ulicím:

https://mapy.cz/zakladni?mereni-vzdalen ... Xq61hNGgX2
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Radlická radiála (Rozvadovská spojka)

Příspěvek od P_V »

Zrovna tahle propojka je důvod, proč se z tunelu Mrázovka dělal výjezd na Radlickou. Měla od něj pokračovat právě na Výtoň. Ale dnes už to politicky neprojde, v územním plánu to jako komunikace není.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Radlická radiála (Rozvadovská spojka)

Příspěvek od JirkaS »

Ono je to nereálné i na Smíchovské straně. Už je tam nová výstavba a i kdyby nebyla, nedovedu si představit to křížení propojky se Strakonickou hned vedle železničního mostu.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Radlická radiála (Rozvadovská spojka)

Příspěvek od Sosa »

Lynx píše:Když se před pár dny prezentovala zástavba části bývalého Smíchovského nádraží reap. jeho nákladové části, tak mi tam chyběla tato propojka, která by odlehčila výše zmíněným ulicím:

https://mapy.cz/zakladni?mereni-vzdalen ... Xq61hNGgX2
Nějak nechápu, čemu by to pomohlo? Ostrovského/Vltavská asi těm nejvíc, ale tam problém není, ten je na Hořejším nábřeží.
ReVoL
Příspěvky: 1
Registrován: 5.11.2017 12:51:04

Re: Radlická radiála (Rozvadovská spojka)

Příspěvek od ReVoL »

Zdravím, byl jste někdo včera na tom představení? Já tam chtěl jít a něco mi do toho vlezlo:(. V Jinonicích mám byt, ze kterého koukám přímo na místo, kde se spojují ty dva tunely. Můžete mi někdo popsat, jak to tam bude vypadat? Četl jsem článek, že tyto dva tunely budou spojeny, ale aktualizované vizualizace stále ukazují, že je mezi tunelama pár set metrů díra. Myslím, že RR pomůže dopravě v této oblasti, ale bojím se hluku a emisí v místě přerušení tunelů. Díky za reakce a aktuality.

http://www.radlickaradiala.info/wp-cont ... l_0011.jpg
Anonym
Příspěvky: 810
Registrován: 24.6.2009 13:34:01

Re: Radlická radiála (Rozvadovská spojka)

Příspěvek od Anonym »

ReVoL píše:Zdravím, byl jste někdo včera na tom představení? Já tam chtěl jít a něco mi do toho vlezlo:(. V Jinonicích mám byt, ze kterého koukám přímo na místo, kde se spojují ty dva tunely. Můžete mi někdo popsat, jak to tam bude vypadat? Četl jsem článek, že tyto dva tunely budou spojeny, ale aktualizované vizualizace stále ukazují, že je mezi tunelama pár set metrů díra. Myslím, že RR pomůže dopravě v této oblasti, ale bojím se hluku a emisí v místě přerušení tunelů. Díky za reakce a aktuality.

http://www.radlickaradiala.info/wp-cont ... l_0011.jpg
Byl jsem tam. Zrovna na tento úsek se někdo ptal a odpověď byla, že by teoreticky bylo možné i tento úsek zakrýt, nicméně zatím to není v plánu.
Dotazy byly i ohledně zakrytí v okolí Botaniky. Tam to prý technicky zakrýt nelze, protože jsou nově postavené budovy příliš blízko.
Na dotaz, že RR přivede spoustu aut na Anděl odpověděli, že podle jejich analýzy na Smíchově aut ubyde, prý některá auta nepojedou Strahovským tunelem a Patočkovou, ale RR a tím odlehčí Smíchovu, dle mého názoru je úbytek aut po zprovoznění RR na Andělu nesmysl.
RR prý nebude sloužit tranzitu, pouze místní dopravě. Prý bude výhodnější použití vnějších okruhů. Pokud se ale člověk podívá na mapu, tak zjistí, že minimálně jižní část okruhu bude časové méně výhodná než RR pro tranzit D5 - D11.
Na dotaz, že již dnes je na Dobříšské od od 8 do 10 kolona a RR to ještě zhorší a před Tyršovou školou bude 3km kolona při vjezdu do centra odpověděli, že je to oříšek. Podle jejich analýzy se po dostavbě RR ve směru na Barrandovský most zvýší intenzita. Letos na Barrandovském mostě upravili SSZ na rampě směrem na Modřany a prý to pomohlo. Situaci na Barrandovském mostě analyzují, mluvili že by bylo dobré na Barrandovský most přidat nějakou další rampu, ale nic konkrétního. Situace u Pelc Tyrolky ve směru z centra by prý mohlo vyřešit posunutí úsekového měření, které by začínalo před mostem Barikádníků.
Celkově jsem měl dojem, že pro pořadatele je hlavní, že se něco bude stavět a proinvestují se peníze. Před problémy, které RR přinese přivírají oči a nechtějí se jimi příliš zabývat.
Kuba
Příspěvky: 1400
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: Radlická radiála (Rozvadovská spojka)

Příspěvek od Kuba »

Lynx
Příspěvky: 3684
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Radlická radiála (Rozvadovská spojka)

Příspěvek od Lynx »

Tas mezitunelová mezera je každopádně nedostatek tohoto projektu. Kdysi mi někdo říkal, že je to kvůli tomu, aby tunely vycházely do 300 m, že se pak na ně vztahují mírnější normy, ale někdo mi to později tuším zase vyvracel, takže nevím.

Ad Barrandovský most - chtělo by to nějáký most přidat. Když se podíváte na mapu, tak je to jediný silniční most široko daleko. Bohužel je proti mostu na Dvorcích odpor. A celkkově je to asi u ledu ;)
Anonym
Příspěvky: 810
Registrován: 24.6.2009 13:34:01

Re: Radlická radiála (Rozvadovská spojka)

Příspěvek od Anonym »

Lynx píše:Tas mezitunelová mezera je každopádně nedostatek tohoto projektu. Kdysi mi někdo říkal, že je to kvůli tomu, aby tunely vycházely do 300 m, že se pak na ně vztahují mírnější normy, ale někdo mi to později tuším zase vyvracel, takže nevím.

Ad Barrandovský most - chtělo by to nějáký most přidat. Když se podíváte na mapu, tak je to jediný silniční most široko daleko. Bohužel je proti mostu na Dvorcích odpor. A celkkově je to asi u ledu ;)
O mezitunelové variantě se tam hovořilo, prý je to připraveno, aby se v budoucnu prostor uzavřel a nahoře jezdila tramvaj.
Dvorecký most by pomohl, zatím je ale v plánu jen pro autobusy a tramvaje. Ale i tak by to trošku pomohlo Barranďáku. Tam jezdí ve špičce bus co minutu a musí se proplést na odbočku na Modřanskou. Nicméně RR by měla být hotová nejdříve za 7 let a za 7 let přibude v Praze a okolí dalších 100 tisíc lidí. Část z nich bude chtít jet autem. Další dopravu do této oblasti přinese nová městská čtvrť Smíchov City.
kesu
Příspěvky: 85
Registrován: 6.1.2017 13:25:17

Re: Radlická radiála (Rozvadovská spojka)

Příspěvek od kesu »

Anonym píše:
ReVoL píše:Zdravím, byl jste někdo včera na tom představení? Já tam chtěl jít a něco mi do toho vlezlo:(. V Jinonicích mám byt, ze kterého koukám přímo na místo, kde se spojují ty dva tunely. Můžete mi někdo popsat, jak to tam bude vypadat? Četl jsem článek, že tyto dva tunely budou spojeny, ale aktualizované vizualizace stále ukazují, že je mezi tunelama pár set metrů díra. Myslím, že RR pomůže dopravě v této oblasti, ale bojím se hluku a emisí v místě přerušení tunelů. Díky za reakce a aktuality.

http://www.radlickaradiala.info/wp-cont ... l_0011.jpg
Byl jsem tam. Zrovna na tento úsek se někdo ptal a odpověď byla, že by teoreticky bylo možné i tento úsek zakrýt, nicméně zatím to není v plánu.
Dotazy byly i ohledně zakrytí v okolí Botaniky. Tam to prý technicky zakrýt nelze, protože jsou nově postavené budovy příliš blízko.
Na dotaz, že RR přivede spoustu aut na Anděl odpověděli, že podle jejich analýzy na Smíchově aut ubyde, prý některá auta nepojedou Strahovským tunelem a Patočkovou, ale RR a tím odlehčí Smíchovu, dle mého názoru je úbytek aut po zprovoznění RR na Andělu nesmysl.
RR prý nebude sloužit tranzitu, pouze místní dopravě. Prý bude výhodnější použití vnějších okruhů. Pokud se ale člověk podívá na mapu, tak zjistí, že minimálně jižní část okruhu bude časové méně výhodná než RR pro tranzit D5 - D11.
Na dotaz, že již dnes je na Dobříšské od od 8 do 10 kolona a RR to ještě zhorší a před Tyršovou školou bude 3km kolona při vjezdu do centra odpověděli, že je to oříšek. Podle jejich analýzy se po dostavbě RR ve směru na Barrandovský most zvýší intenzita. Letos na Barrandovském mostě upravili SSZ na rampě směrem na Modřany a prý to pomohlo. Situaci na Barrandovském mostě analyzují, mluvili že by bylo dobré na Barrandovský most přidat nějakou další rampu, ale nic konkrétního. Situace u Pelc Tyrolky ve směru z centra by prý mohlo vyřešit posunutí úsekového měření, které by začínalo před mostem Barikádníků.
Celkově jsem měl dojem, že pro pořadatele je hlavní, že se něco bude stavět a proinvestují se peníze. Před problémy, které RR přinese přivírají oči a nechtějí se jimi příliš zabývat.
Nejsem odborník na dopravu, ale myslím si, že RR by nemusela výrazně zvýšit dopravu na Barrandovském mostě ve směru na Prahu 4. Navíc sníží podle mého zásadně relace ve směru z ulice K Barrandovu na most a převede je už na Strakonickou, takže by se auta na mostě mohla lépe mísit. Ostatně podle stávajících plánu by mohla být RR dokončena plus mínus současně s 511. Takže někdo asi pojede radši vnitřkem (směr D5-D11), ale zase část relací ubude, protože venkem to bude pohodlnější.
Doprava ve směru Zlíchovský most->Mrázovka visí kapacitně na výjezdu z Pelc-Tyrolky do Holešoviček. Nicméně i SAT je na hranici kapacity. Tady bez úprav výjezdu z Pelc Tyrolky bude ve špičkách velký problém. Řešením je dle mého pouze zkapacitnit Holešovičky třetím pruhem aspoň na Vychovatelnu.
Každopádně dokud nebude dokončen SOKP na severu, tak se problémy na Pelc Tyrolce a v okolí kulaťáku nesníží. Trochu by tomu asi pomohlo dokončení zbývající části městského okruhu, ale moc asi ne.
Každopádně si myslím, že krom ranní a odpolední špičky 2-3 hodiny denně, bude RR velkým přínosem pro celou oblast Prahy 5 a 13.
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: Radlická radiála (Rozvadovská spojka)

Příspěvek od FlakY` »

kesu píše: Každopádně si myslím, že krom ranní a odpolední špičky 2-3 hodiny denně, bude RR velkým přínosem pro celou oblast Prahy 5 a 13.
S tím rozhodně souhlasím. RR bude přínosem jako byla svého času BLANKA. Sice se dají čekat komplikace na jiných méně kapacitních místech, ale obecně je lepší když se staví ty komunikace, které časem vytvoří opravdový paprskovitý dvou-okruh. Sever má sice I/16, ale opravdový dálniční okruh nenahradí.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Odpovědět

Zpět na „Praha“