(OT) Metro do Suchdola

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Metro do Suchdola

Příspěvek od Bobek »

Proč by se tam neměla vměstnat?
počet autobusových spojů na zastávkách, 7:00-7:59 do centra:
Čimický háj - 74
Lihovar - 90
Nemocnice Krč - 133
Království a půl princezny za 511.
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Metro do Suchdola

Příspěvek od dd »

Kubajsu píše:ne dost elegantně
Možná ne elegantně, ale oproti jakýmkoli kolejím takřka zdarma.
Kubajsu
Příspěvky: 1309
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Metro do Suchdola

Příspěvek od Kubajsu »

Jen jsem napsal, že se mi ten nápad líbí (rozhodně víc než současné módní kličkování tras bůhvíkudy). Ale řešení podrobností rozhodně není na pořadu dne ;)
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Metro do Suchdola

Příspěvek od jonáš »

Kubajsu píše: Z Podbaby se tam normální tramvaj stejně nedostane kvůli stoupání a Suchdol je vázaný na Dejvice, jelikož jinou variantu nemá.
Abyste se nemýlil, tramvajový tratě maj standardně povoleno až 70 promile a Trojská má vyjímku asi na 83 nebo kolik tam je. V podstatě to vyjede s těma 70 od parkoviště za ZOO nahoru k sídlišti i bez té silniční serpentiny. Dokonce je tam na to snad v současnym ÚP rezerva.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Metro do Suchdola

Příspěvek od Standa »

jonáš píše:... V podstatě to vyjede s těma 70 od parkoviště za ZOO nahoru k sídlišti i bez té silniční serpentiny. Dokonce je tam na to snad v současnym ÚP rezerva.
Je to i v tom novém, jako rezerva. V Lodžské, Zhořelecké, Čimické a V Pazderkách mezi Lodžskou a Čimickou je TT jako návrh, od Lodžské dolů k ZOO (bez serpentýny) a potom přes Vltavu do Podbabské na úroveň ulice V Podbabě jako rezerva (tahle část od ZOO na Podbabskou je alternativně i jako návrh). Trať z Podbaby na Suchdol je jako návrh, vede podél Vltavy Podbabskou, kousek za potenciálním mostem se stáčí doleva do kopce (ale bez tunelu ?!?) a potom vede zklidněnou Kamýckou až na konec Suchdola k MÚK s R1, kde má být i P+R a BUS terminál. Upřímně řečeno, ačkoliv by se mi líbilo metro do Suchdola, tahle tramvaj by měla bohatě stačit.
Odpovědět

Zpět na „Praha“