Chuchelská radiála (Strakonická)

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
Tachau
Příspěvky: 229
Registrován: 21.4.2009 7:17:41

Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od Tachau »

Najezd na Barrandov Most je pro valnou cast ceskych ridicu rebus trvajici 20 let. Nektere brzdi uz v Male Chuchli zpusobujic chaos a cekaji az se napoji. Zaroven i hustota trafiku je dost vysoka.Neuvazuje se jiz o rozsireni na 3-pruhy? Ten zeleny pruh na prave strane u Vltavy je idealni misto pro zkapacitneni. Investice v civilizovanych zemich maximalne 50 mega, u nas? 5x vice ? Ale i tak by to bylo ok nez kazdodenni trvrdnuti v kolonach
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: I/4 Rozsireni komunikace Smer Mala Chuchle-Barrandov Most

Příspěvek od viky »

Tachau píše:Najezd na Barrandov Most je pro valnou cast ceskych ridicu rebus trvajici 20 let. Nektere brzdi uz v Male Chuchli zpusobujic chaos a cekaji az se napoji. Zaroven i hustota trafiku je dost vysoka.Neuvazuje se jiz o rozsireni na 3-pruhy? Ten zeleny pruh na prave strane u Vltavy je idealni misto pro zkapacitneni. Investice v civilizovanych zemich maximalne 50 mega, u nas? 5x vice ? Ale i tak by to bylo ok nez kazdodenni trvrdnuti v kolonach
tvrdnout se bude stejně,akorát ve 3 pruzích :(
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: I/4 Rozsireni komunikace Smer Mala Chuchle-Barrandov Most

Příspěvek od Standa »

Tvrdnout se nebude, po otevření 512 - 514 se doprava rozptýlí už dřív. V Praze je celá řada mnohem horších míst k řešení, občas po Strakonické jezdím a nikdy jsem se tam nezasekl...
Tachau
Příspěvky: 229
Registrován: 21.4.2009 7:17:41

Re: I/4 Rozsireni komunikace Smer Mala Chuchle-Barrandov Most

Příspěvek od Tachau »

to je snad normalni na celem svete, ze situace se resi jeste pred tim nez se vseho exkrementuje. ne jak u nas. Ja teda Stando nevim jak casto jezdis, ale od pondeli do patku mezi 0630-1030 je totalstau
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: I/4 Rozsireni komunikace Smer Mala Chuchle-Barrandov Most

Příspěvek od martini »

Tachau píše:to je snad normalni na celem svete, ze situace se resi jeste pred tim nez se vseho exkrementuje. ne jak u nas. Ja teda Stando nevim jak casto jezdis, ale od pondeli do patku mezi 0630-1030 je totalstau
Vy jste asi nezažil total stau :-) To co se děje na příjezdech do města je normální samovolná regulace dopravy. V případě některých příjezdů řízená semafory, v případě Strakonické zúžením na jeden pruh.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Drak
Příspěvky: 198
Registrován: 15.3.2009 11:12:05

Re: I/4 Rozsireni komunikace Smer Mala Chuchle-Barrandov Most

Příspěvek od Drak »

Rozšíření absolutně nic neřeší. Je to tak, jak píše Martini.
Položte si otázku: jsou tak časté kolony i v opačném směru v dopravní špičce? Asi ne. Takže problém bude zřejmě jinde než v šířce.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: I/4 Rozsireni komunikace Smer Mala Chuchle-Barrandov Most

Příspěvek od kasme »

Dnes ráno jsem projížděl v cca 8.10 směr BM Radotín a po deváté zpět
kolona v celé délce, zpět jsem najížděl až v Malé Chuchli.
Přííčina kolony hustý provoz a odbočení na BM.
Dvě fotky před BM http://ttnz.cz/kasme/v/ostatni/kasme/sm ... 0.jpg.html
http://ttnz.cz/kasme/v/ostatni/kasme/sm ... 1.jpg.html
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: I/4 Rozsireni komunikace Smer Mala Chuchle-Barrandov Most

Příspěvek od martin »

Regulace dopravy semafory, jojo. V blahý paměti mám generátor zácpy - semafor - na vjezdu do Luzernu. Obyčejná silnice přehrazená neustálou červenou dokázala dělat divy, i přes nevelký provoz bylo minimálně na deset minut proklouznout do centra. Tři auta a dost. Místo, aby auta "stála" (i když to mně přišlo relativní, protože těch aut tam zas nebylo tolik, ale nějak ty lidi do vlaků dostat musejí) ve městě, blokovala dopravu - pro změnu taky blbě - jinde.
Tachau
Příspěvky: 229
Registrován: 21.4.2009 7:17:41

relativne rychle zlepseni za malo penez je rozsireni na 3pru

Příspěvek od Tachau »

dnes to bylo lepsi, stalo to jen od malychuchle az k barrandovmostu. A nezapomenme, ze se bude stavit zeleznicetunel v Male Chuchli a bude omezen provoz na Strakonicky
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: I/4 Rozsireni komunikace Smer Mala Chuchle-Barrandov Most

Příspěvek od mapman »

No tak... než se bude stavět železniční tunel v Chuchli, tak to už budeme dávno jezdit po jižní části okruhu. A na Strakonické ubude tak třetina aut...
Tachau
Příspěvky: 229
Registrován: 21.4.2009 7:17:41

Re: I/4 Rozsireni komunikace Smer Mala Chuchle-Barrandov Most

Příspěvek od Tachau »

Bohuzel typicka ceska mentalita - dyt to staci, ze jo? A ja proc jezdi na silnici 20let stary auta a lidi nosi 20let stary jeans co by netahali ani ukrajinci. To neni urazka toje proste fakt. Ale presto at se ta silnice rozsiri
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: I/4 Rozsireni komunikace Smer Mala Chuchle-Barrandov Most

Příspěvek od mapman »

Hele s tou typickou českou mentalitou se jdi někam zahrabat, tohle je úplně o něčem jiném. Strakonická kapacitně naprosto dostačuje (pozor, to neznamená že na ní nejsou zácpy), až na víkendové špičky. To co nestačí je nájezd na Barrandovský most, to bys musel řešit tuhle rampu a Barranďák jako takovej. Levobřežní křižovatka Barrandovského mostu je dlouhodobě přetížená a to hlavně kvůli tomu že nejzatíženější rampy nejsou na tuto zátěž projektovány a nikdy nebyly. Po dostavbě jižní části okruhu a potažmo pak Radlické radiály ta enormní zátěž odpadne a bude to znát. Bezhlavé rozšiřování komunikací bez zvýšení propustnosti kritický uzlů bohužel nikam nevede a vědí to i v tom Německu...
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: I/4 Rozsireni komunikace Smer Mala Chuchle-Barrandov Most

Příspěvek od jonáš »

Jo, možná i v Dachau. Ale asi ne v Tachau, to je v česku ;-)
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: I/4 Rozsireni komunikace Smer Mala Chuchle-Barrandov Most

Příspěvek od Fox Mulder »

mapman píše:Hele s tou typickou českou mentalitou se jdi někam zahrabat, tohle je úplně o něčem jiném. Strakonická kapacitně naprosto dostačuje (pozor, to neznamená že na ní nejsou zácpy), až na víkendové špičky. To co nestačí je nájezd na Barrandovský most, to bys musel řešit tuhle rampu a Barranďák jako takovej. Levobřežní křižovatka Barrandovského mostu je dlouhodobě přetížená a to hlavně kvůli tomu že nejzatíženější rampy nejsou na tuto zátěž projektovány a nikdy nebyly. Po dostavbě jižní části okruhu a potažmo pak Radlické radiály ta enormní zátěž odpadne a bude to znát. Bezhlavé rozšiřování komunikací bez zvýšení propustnosti kritický uzlů bohužel nikam nevede a vědí to i v tom Německu...
Pěkně jste to napsal! :) ;)
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
dobrenz
Příspěvky: 310
Registrován: 8.11.2010 22:02:02

to Fox Mudler --- takze dostacuje ???

Příspěvek od dobrenz »

tak se tam dojed podivat od pondeli do patku richtung City. Kolony uz od Lahovice-Lahovicky. PRitom stacilo by rozsirit najezdove pruhy z autobusovych stanic a usek Mala Chuchle -Barrandovmost a je po problemu. ALe to by se muselo zacit neco delat, ze? To uz je prace navic co? To je jako prechod na Zbraslavi - Strakonicka-Bane - nez udelat neco poradne, tak tam namalovat prechod s lampama. Typicky cesky reseni - infantilni a nefunkcni
dobrenz
Příspěvky: 310
Registrován: 8.11.2010 22:02:02

Barrandovmost - Rampa Chuchle/Branik zrusen prubezny pruh

Příspěvek od dobrenz »

takze zpomalovaci dopravy a ustrasenci budou mit zase preee jak rikala moje babi. Takze clovek uz nebude moci predjet pomalu jedouci auta s rozestupy 150 - 200m coz je ranni realita-tragedie na Strakonicky
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Barrandovmost - Rampa Chuchle/Branik zrusen prubezny pru

Příspěvek od kasme »

dobrenz píše:Re: Barrandovmost - Rampa Chuchle/Branik zrusen prubezny pruh
takze zpomalovaci dopravy a ustrasenci budou mit zase preee jak rikala moje babi. Takze clovek uz nebude moci predjet pomalu jedouci auta s rozestupy 150 - 200m coz je ranni realita-tragedie na Strakonicky
no to je ovšem tragedie :) nevím, který prubezny pruh byl zrusen
já našel jen úpravu VDZ viz foto :crazy: fotku původního stavu jsem zatím nehledal
IMG_5680u.JPG
IMG_5680u.JPG (105.45 KiB) Zobrazeno 27713 x
IMG_5679u.JPG
IMG_5679u.JPG (109.18 KiB) Zobrazeno 27713 x
jo a koukal jsem , že padlo několik těch velkejch stromů u závodiště a dopoledne prořezávali stromy mezi MÚK Zbraslav a MÚK Lipence (foto večer)
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Barrandovmost - Rampa Chuchle/Branik zrusen prubezny pru

Příspěvek od adamos »

kasme píše: jo a koukal jsem , že padlo několik těch velkejch stromů u závodiště a dopoledne prořezávali stromy mezi MÚK Zbraslav a MÚK Lipence (foto večer)
O prázdninách jsem byl svědkem toho, jak z jednoho jedoucího focuse udělal padající topol kabriolet. Takže se tomu vůbec nedivím.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Barrandovmost - Rampa Chuchle/Branik zrusen prubezny pru

Příspěvek od JirkaS »

kasme píše: já našel jen úpravu VDZ viz foto :crazy: fotku původního stavu jsem zatím nehledal
Původní stav je vidět tady. Vzhledem k tomu, že odpojení i připojení byly vždy jednopruhové, tak v tom druhém pruhu mohlo při zácpě na barranďáku navíc postávat pár aut.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Barrandovmost - Rampa Chuchle/Branik zrusen prubezny pru

Příspěvek od kasme »

kasme píše:dopoledne prořezávali stromy mezi MÚK Zbraslav a MÚK Lipence
celkem slušnej prořez :)
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 2.JPG.html
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 5.JPG.html

kousek dál dělali prořez na "nižší" úrovni :)
ale bezpečnost především...
blikající šipka z obou stran
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 5.JPG.html
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od kasme »

Já si říkal, proč je na Strakonické v Chuchli to omezení....

a oni tam dělaj milánky... určitě to bude hloubený tunel :crazy:

http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... r4/120127/
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od jannnn »

Měla by to být protipovodňová opatření..
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od dvs »

Více k protipovodňovým opatřením
http://www.nase-voda.cz/prevence-povodn ... -opatreni/
Začátkem ledna 2012 budou zahájeny práce ve středním dělícím pásu Strakonické ulice. Dopravní opatření nutná pro stavbu budou spočívat ve svedení všech jízdních pruhů ke stranám komunikace tak, aby bylo možné ve středním pásu provádět podzemní stěny a nadzemní železobetonovou hradící zeď. Po dobu provádění budou oba jízdní pruhy z a do centra zachovány.

Toto dílčí protipovodňové opatření má být dokončeno koncem dubna 2012. Poté budou provedeny překopy obou jízdních pruhů z centra a následovat budou další práce. Technicky se jedná o provedení podzemní části protipovodňové ochrany a o přípravu pro ukotvení mobilního hrazení ...
pak jsou tam pokračování až do 2013
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od kasme »

jannnn píše:Měla by to být protipovodňová opatření..
jj, aby se voda neprosakovala valem na kterém je silnice...

to měl bý pokus o ftip :jidlo:

jo a pěkná nová cedule před Barranďákem...
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 0.jpg.html
ona se ta Praha snad ty cedule naučí... :)
Přílohy
strakonicka-mo.jpg
strakonicka-mo.jpg (10.68 KiB) Zobrazeno 27353 x
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od ElWapp »

Co znamená ta vodorovná linka?
Odpovědět

Zpět na „Praha“