Chuchelská radiála (Strakonická)

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
vaclav
Příspěvky: 1830
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od vaclav »

male OT - shlednuto vcera, par zajimavych zaberu na strakonickou z pozdnich '70 (tocilo se to tam, co je dnes robin oil) http://www.csfd.cz/film/166109-pumpari- ... e-podkovy/
rob3rt
Příspěvky: 260
Registrován: 27.10.2010 15:22:56
Bydliště: Hl.m.Praha

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od rob3rt »

Dneska to ještě více vylepšili. Dali pryč padesátku před mostem inteligence a nahradili jí značkou konec osmdesátky, takže stav se nezměnil, ale méně chápaví řidiči nebudou vědět, kolik mají jet...
strakonicka.jpg
strakonicka.jpg (29.24 KiB) Zobrazeno 10533 x
A padesátka na úrovni OMV byla odstraněna bez náhrady jinou značkou, takže opět beze změny, jen ta padesátka a to omezení hluku tak nebije do očí...
Dopravní značení nesmí být vnímáno pouze jako svévole státních orgánů a místo pro možný postih řidičů, což v daném případě (omezení rychlosti z důvodu snížení hluku v místech, kde není zástavba) nelze jinak vyhodnotit. - ODA KŘ Hl.m.Prahy PČR
rob3rt
Příspěvky: 260
Registrován: 27.10.2010 15:22:56
Bydliště: Hl.m.Praha

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od rob3rt »

Směr do centra to samé

Najdi rozdíl:
Obrázek
Dopravní značení nesmí být vnímáno pouze jako svévole státních orgánů a místo pro možný postih řidičů, což v daném případě (omezení rychlosti z důvodu snížení hluku v místech, kde není zástavba) nelze jinak vyhodnotit. - ODA KŘ Hl.m.Prahy PČR
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od Marooned17 »

Evidentně nedostatečně na řidičích rýžovali. Nevracely se náklady na úsekové měření. :ko:
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od jonáš »

Za tohle bych autory kopal do hlavy .. do zadku je málo.
Mmch viděl jste někdo takhle pojednaný (alias pojebaný) značení v civilizovaných zemích směrem na jih a západ? Já si to odnikud nepamatuju, tam když je "konec omezení" tak je to opravdu konec omezení a ne konec zvýhodnění 8-)
Sch
Příspěvky: 221
Registrován: 26.3.2009 10:43:17

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od Sch »

Tak jasně to zdůvodnil Maroneed. Já bych pro, aby se to snad objevilo v zákoně: konec úpravy rychlosti směrem na horu se vyznačí vždy značkou s platným omezením. Konec omezení rychlosti se použije pouze v případě, kdy je rychlost sniížena proti všeobecnému limitu na daném typu komunikace.
Dopravní značení by řidiče nemělo mást, a tento kvíz je jaksi navíc.
Btw: v New Yorku nedávno zjistili, že řidiči nevědí, že existuje všeobecný limit pro městské ulice. Aktuálně platný limit je jim totiž připomínán neustále.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od jonáš »

No a jestli to chápu dostatečně, tak ta osmdesátka přes Berounku směrem do města je ukončena pouze křižovatkou na Radotín. Pokud tam teda neni pade už od MUK okruhu, protože poslední dva dny jsem tam i zpátky jel tunelama. Každopádně dík za včasnou výstrahu ;-)
Jinak jsem pro minimalizaci cedulí, ale tohle je jasná past na hejly (zejména venkovský a ty co tam jezděj jednou za uherskej rok). V New Yorku holt to šéfujou normální a rozumný lidi -- on v tom obrovskym superměstě je taky jakejkoli chaos smrtící.
A kdybych chtěl něco uzákonit, tak to že značka "měření rychlosti" bude povině doplněna značkou aktuálně platnýho limitu. Tim by ovšem třeba Mělník měl rázem rozpočet v deficitu (taky jsem kdysi přispěl na špek, a ještě jsem si pečlivě kontroloval že nemam přes pade -- do takových měst posléze přestávám jezdit, pokud nejde o život).
rob3rt
Příspěvky: 260
Registrován: 27.10.2010 15:22:56
Bydliště: Hl.m.Praha

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od rob3rt »

jonáš píše:No a jestli to chápu dostatečně, tak ta osmdesátka přes Berounku směrem do města je ukončena pouze křižovatkou na Radotín. Pokud tam teda neni pade už od MUK okruhu, protože poslední dva dny jsem tam i zpátky jel tunelama.
Opravdu je předchozí zvýšení rychlosti ukončeno pouze nájezdem od Radotína. Jen ta rychlost od okruhu není 80, ale jen 70 ;-)
Dopravní značení nesmí být vnímáno pouze jako svévole státních orgánů a místo pro možný postih řidičů, což v daném případě (omezení rychlosti z důvodu snížení hluku v místech, kde není zástavba) nelze jinak vyhodnotit. - ODA KŘ Hl.m.Prahy PČR
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od Mike »

tak první vlaštovka tohoto značení, byla před lety realizována na Chlumecké
A kdybych chtěl něco uzákonit, tak to že značka "měření rychlosti" bude povině doplněna značkou aktuálně platnýho limitu
já osobně bych uzákonil zákaz měření, když už není možné prosadit zákaz blbých úředníků
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od MPMP »

Mike píše:já osobně bych uzákonil zákaz měření, když už není možné prosadit zákaz blbých úředníků
A co takhle uzákonit omezovače rychlosti v autech, když už nelze prosadit zákaz řízení nebezpečnými řidiči?
To je totiž stejný nesmysl jako předchozí nápad. 8-)
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od kot »

Mike to tutově myslel jako vtip. Mě to přišlo dobrý stejně jako tvůj nápad. Na BLBY' značení alespoň vtip!!!!
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od jonáš »

Tak ještě že jsem byl včas varován, včera za šera jsem do těch lahoviček stejně vlít osmdesátkou .. ;-)
Děkuju naší straně a vládě a veřejný bezpečnosti za pěknýho ježíška. Oni maj na celym světě asi ten červenej rantl kolem všech značek, který zakládaj nějakej zákaz, omezení nebo výstrahu, jen tak pro srandu holubům.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od kasme »

výstavba PPO pokračuje...
od: 02.01.2013 00:00:00 do: 30.06.2013 00:00:00

ulice Strakonická, Praha-Velká Chuchle, Praha, stavební práce, Od 02.01.2013 00:00 Do 30.06.2013 00:00, výstavba protipovodňových opatření Malá Chuchle, Vydal: Magistrát Hl. města Prahy
rob3rt
Příspěvky: 260
Registrován: 27.10.2010 15:22:56
Bydliště: Hl.m.Praha

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od rob3rt »

kasme píše:výstavba PPO pokračuje...
ve směru z centra podle mne docela nevychytané značení, na konci omezení bez varování prakticky zmizí levý pruh


Strakonicka.jpg
Strakonicka.jpg (66.57 KiB) Zobrazeno 9544 x
Dopravní značení nesmí být vnímáno pouze jako svévole státních orgánů a místo pro možný postih řidičů, což v daném případě (omezení rychlosti z důvodu snížení hluku v místech, kde není zástavba) nelze jinak vyhodnotit. - ODA KŘ Hl.m.Prahy PČR
rob3rt
Příspěvky: 260
Registrován: 27.10.2010 15:22:56
Bydliště: Hl.m.Praha

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od rob3rt »

rob3rt píše:ve směru z centra podle mne docela nevychytané značení, na konci omezení bez varování prakticky zmizí levý pruh
dřív nebo později se to tam stát muselo...
nehoda.jpg
nehoda.jpg (24.61 KiB) Zobrazeno 9393 x
Dopravní značení nesmí být vnímáno pouze jako svévole státních orgánů a místo pro možný postih řidičů, což v daném případě (omezení rychlosti z důvodu snížení hluku v místech, kde není zástavba) nelze jinak vyhodnotit. - ODA KŘ Hl.m.Prahy PČR
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od kasme »

rob3rt píše:
rob3rt píše:ve směru z centra podle mne docela nevychytané značení, na konci omezení bez varování prakticky zmizí levý pruh
dřív nebo později se to tam stát muselo...
je tam krásná čerstvá plná žlutá čára :)

do centra http://www.youtube.com/watch?v=uttttemp0F4

z centra http://www.youtube.com/watch?v=MumY5hXUMBI
rob3rt
Příspěvky: 260
Registrován: 27.10.2010 15:22:56
Bydliště: Hl.m.Praha

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od rob3rt »

čára pěkná, ale hlavně že posunuli ty patníky na levé straně
Dopravní značení nesmí být vnímáno pouze jako svévole státních orgánů a místo pro možný postih řidičů, což v daném případě (omezení rychlosti z důvodu snížení hluku v místech, kde není zástavba) nelze jinak vyhodnotit. - ODA KŘ Hl.m.Prahy PČR
kuzzzma
Příspěvky: 180
Registrován: 18.4.2009 16:55:14

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od kuzzzma »

Moc bych Vás poprosil o pomoc!
Dneska mi přišlo předvolání k podání vysvětlení, že jsem překročil rychlost na strakonické směrem do centra! Podle mne je jediná úsekovka zde: http://mapy.cz/s/6t6s .
A sice, že jsem jel na 50ce 68km/h a to minulý víkend...Tudíže se ptám jak je to možné? Vždyť TSK omezení na 50km/h 20.12.2012 zrusilo? To proboha Magistrát a jeho výběrčí radar firmy nezaregistrovali a pořád posílají???

Podle mého je tam 70 už od mostu z Lahovic? Nebo snad sjezd na radotín toto ruší a je tam 50ka v obci?
Nevím ale proč by tedy tu 50 sundavali?
Podle mne to jenom zkouší a neinformovaný řidič ochotně daň zaplatí...
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od kasme »

bohužel křižovatka (připojení od Radotína) 70ku ruší... :(

právě toho 20.12. jsme to tu rozebírali

takových to úseků je spousta
kuzzzma
Příspěvky: 180
Registrován: 18.4.2009 16:55:14

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od kuzzzma »

Takže je tam 50? Proč tam teda byla 50 sundána? aby nachytali víc lidí a víc vybrali?
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od kasme »

kuzzzma píše:Takže je tam 50? Proč tam teda byla 50 sundána? aby nachytali víc lidí a víc vybrali?
to se ptej na TSK nebo MHMP :zvraci:
kuzzzma
Příspěvky: 180
Registrován: 18.4.2009 16:55:14

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od kuzzzma »

To se na magistrátu taky zeptám:-D a to dost od podlahy...!
Naštestí mám preventivně sluneční clonu dole, takže to zkusim na:
A) osobu vzdálenou
B) na špatně psaný zákon, kde je výslovně uvedeno „zjištěno prostřednictvím automatizovaného technického prostředku používaného bez obsluhy“, což se dá pochybovat
C) chtít po úřadu aby dokázal nejen formální, ale i materialní aspekt přestupku

A samozřejmě právo nevypovídat nebylo zrušeno, jen zpoplatněno...Ale pouze v případě prokázání výše uvedeného ze strany úřadu, jinak protiústavní paragr. nemohou aplikovat a proti sobě vypovídat nebudu.

Mno sem na ně zvědavej :D

Nahraju si to na diktafon, doufám že mě před zahájenim podání vysvětlení zapomene poučit o právech a povinnostech...To hned poruší zákon, tak to zaprotokolujeme.
Když se Magistrát chová jako sv***, já chudáček z davu nebudu :crazy:
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od kot »

Držím palce! Magistrát a TSK či MHMP - pěkně velké potvory. :ko:
Odpovědět

Zpět na „Praha“