Tramvaj do Podbaby (Suchdola)

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace

Patří tramvaje a metro na České dálnice?

ano, dost mě to zajímá
40
70%
ano, ale jen okrajově - už je jich tu moc
10
18%
nepatří, ať odjedou na "svoje" weby :)
6
11%
je mi to jedno, nečtu je. Anketu jsem si přečetl omylem.
1
2%
 
Celkem hlasů: 57

Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Tramvaj do Podbaby (Suchdola)

Příspěvek od Dr.Fe1 »

jonáš píše:
Kubajsu píše: Z Podbaby se tam normální tramvaj stejně nedostane kvůli stoupání a Suchdol je vázaný na Dejvice, jelikož jinou variantu nemá.
Abyste se nemýlil, tramvajový tratě maj standardně povoleno až 70 promile a Trojská má vyjímku asi na 83 nebo kolik tam je. V podstatě to vyjede s těma 70 od parkoviště za ZOO nahoru k sídlišti i bez té silniční serpentiny. Dokonce je tam na to snad v současnym ÚP rezerva.
Na normální tramvaj do Suchdola existuje i projekt, ale nebude to nic levného. Max sklon je 61 promile, dva ražené tunely každý přes 500 m, čtyři mosty celkové délky 250 m. Zde je textový popis:

http://www.metroprojekt.cz/showdoc.do?d ... ektyId=165


Kdysi jsem někde viděl i grafickou podobu, ale tu teď nemůžu najít :x
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: Metro do Suchdola

Příspěvek od jannnn »

P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Metro do Suchdola

Příspěvek od P_V »

Tramvaj do Suchdola tunely byla zamítnuta jako nehorázně drahé řešení. Nyní se preferuje cesta po nábřeží, jak píše Standa.
Kubajsu
Příspěvky: 1308
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Metro do Suchdola

Příspěvek od Kubajsu »

P_V píše:Tramvaj do Suchdola tunely byla zamítnuta jako nehorázně drahé řešení. Nyní se preferuje cesta po nábřeží, jak píše Standa.
Tak já právě slyšel o té tunelové variantě. A právě byla nehorázně drahá, ale měl jsem za to, že jinak to stavět kvůli stoupání nelze...
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Metro do Suchdola

Příspěvek od JirkaS »

Kubajsu píše:Tak já právě slyšel o té tunelové variantě. A právě byla nehorázně drahá, ale měl jsem za to, že jinak to stavět kvůli stoupání nelze...
Největší problém není ve stoupání, ale v tom, že nábřeží je v zóně snad jen 20 leté vody. Ale právě se socani s ODS dohodli, takže drahá řešení budou opět v oblibě :roll:
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Metro do Suchdola

Příspěvek od Standa »

Kubajsu píše:
P_V píše:Tramvaj do Suchdola tunely byla zamítnuta jako nehorázně drahé řešení. Nyní se preferuje cesta po nábřeží, jak píše Standa.
Tak já právě slyšel o té tunelové variantě. A právě byla nehorázně drahá, ale měl jsem za to, že jinak to stavět kvůli stoupání nelze...
Stáhnul jsem si ze stránek MHMP několik pdf souborů s konceptem nového ÚP (pouze dopravu), bohužel už nemám adresu, ale neměl by to být problém najít. Je jich 14, jsou dost velká, navíc několik stránek má ještě alternativní varianty. Je to sice jen koncept, ale dost se asi blíží realitě. Tramvaj do Suchdola je tam obsažena tak, jak jsem ji popisoval, je tam i spousta dalších zajímavých TT (třeba v rezervě do nákupní zóny Čestlice, tedy mimo Prahu).
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Metro do Suchdola

Příspěvek od pp21 »

Standa píše:Stáhnul jsem si ze stránek MHMP několik pdf souborů s konceptem nového ÚP (pouze dopravu), bohužel už nemám adresu, ale neměl by to být problém najít.
Problém to není, a ani neni třeba tahat PDF ... http://wgp.urm.cz/kup/
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Metro do Suchdola

Příspěvek od Standa »

Petr Pokorný píše:...Problém to není, a ani neni třeba tahat PDF ... http://wgp.urm.cz/kup/
Díky, to je ono. Jen se to stahuje trochu dlouho a pro krátké rychlé nahlédnutí se tedy (alespoň pro mě) víc hodí to PDF, navíc se to dá lépe tisknout. Pro všechny, kdo do toho chtějí každou chvíli na něco kouknout se tedy skoro vyplatí si ty PDF stáhnout (přímý link).
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Metro do Suchdola

Příspěvek od dvs »

To jsem nečekal, že rozproudím takovou diskusi. :D

Když jsem se podíval na ten územní plán, tak si říkám, že nevyužít územní rezervu pro most do Suchdola (jak se má vlastně jmenovat) i pro MHD je fakt hřích.

Jenomže tramvaj z Bohnic se k mostu od zamýšlených tras v územní plánu nemá kudy dostat, takže to je zase tunel pod západním cípem Bohnické léčebny pro nějakou podpovrchovou dopravu ( třeba tramvaj). Autobusem ze Suchdola po okruhu nedává moc smyslu jezdit, protože nájezd je až severně od Čimic a to ten autobus je na Dejvické 3x.

Jinak někdo se výše ptal, jakou vlastně Suchdolští chtějí tramvaj a oni chtějí tramvaj do Bohnic na Prahu 8. Údolím ji nechce zoo. Tak mostem nad Sedleckými skálami bychom ji mohli protáhnout. A když tam bude ten most kvůli té kolejové dopravě Praha 8 - Suchdol tak bychom si s dovolením pod ní postavili kousek Silničníčního okruhu kolem Prahy.

To vyjádření stojí za přečtení, protože magistrát je chce vozit tramvají a oni vlastně neví co chtějí ... (EDIT: protože ten suchdolský web moc nejede tak kopie: http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 58&start=0 )


PS: Nebylo by lepší to prohodit oproti Nuseláku a dát tu kolejovou dopravu nahoru - mohla by pak pokračovat Suchdolem nad R1 :) Ušetříme od zástavby to bude daleko než tou Kamýckou a z letadla bude na první pohled, každému EU byrokratovi jasné, že to je most primárně pro kolejovou tj. ekologickou dopravu.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Metro do Suchdola

Příspěvek od Standa »

Mám pocit, že se zde vyjadřují k té původní variantě s tunely. Každopádně je to součást boje proti jižní trase 518/519. TT v konceptu ÚP, spojená s případným nízkým mostem do Tróje, je provázaná s jižní variantou, zatímco vysoký most (v podstatě skoro tak velký, jako ten na R1, jen blíž k centru a viditelný i z hradu, tedy víc zasahující do panoramatu Prahy) by asi jižní variantu definitivně pohřbil. Takže Suchdoláci by nejspíš ze stejného důvodu odmítli i metro. Doporučil bych jim nestrvávat dále v Praze a přehlásit se do Středočeského kraje :) .
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Metro do Suchdola

Příspěvek od dvs »

Jasně, že se vyjadřují k té původní variantě s tunely z Podbaby.
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Metro do Suchdola

Příspěvek od egelebege »

Metro nebo tramvaj do Suchdola??? Tady se asi někdo zbláznil. Copak jim nestačí vlak kterej jezdí každou půlhodinu a je za 10 minut v centru? Maximálně bych přistoupil na kyvadlovou autobusovou linku Suchdol-Sedlec ale víc si ti neandrtálci nezaslouží
Max
Příspěvky: 324
Registrován: 11.5.2010 18:21:38
Bydliště: Praha

Re: Metro do Suchdola

Příspěvek od Max »

Oni ty busy Dejvicka-Suchdol jezdej natriskany hlavne studentama CUZ, ve smeru do centra se obcas clovek v Suchdole nacpe az tak do tretiho busu. Moc nechapu, proc v Jugoslavskych Partyzanu udelali z pravyho pruhu parkovaci pruh misto bus pruhu, tech busu tam nejezdi malo a casto stojej v zacpe uz dole od Podbaby (jasne, na druhou stranu je tam od Podbaby dal tramvaj, ale stejne :) ).
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Metro do Suchdola

Příspěvek od kasme »

Prodloužení tramvajové tratě v Podbabě
http://prazsketramvaje.cz/view.php?cisl ... 2010120501

Přestože je prodloužení v poslední době více prezentováno jako zřízení přestupního terminálu na vlakovou dopravu, nic takového se dlouho dít nebude. Modernizace průjezdu železničním uzlem Praha v úseku Podbaba - Holešovice je v nedohlednu, stejně jako výstavba vlakové zastávky. Navíc, i po zřízení zastávky tomu tak v podstatě nebude. Docházková vzdálenost přes půl kilometru, nevhodná vzájemná poloha zastávek s množstvím schodů na přestupové trase...
mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Metro do Suchdola

Příspěvek od mbmat »

kasme píše:Prodloužení tramvajové tratě v Podbabě
http://prazsketramvaje.cz/view.php?cisl ... 2010120501
hele :D kousek od tý první vizualizace vlevo bydlim (kousek = 2 ulice :D )
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Metro do Suchdola

Příspěvek od dvs »

Pokud postaví železniční zastávku Podbaba tak to bude cca 100m, což je srovnatelné s přestupy mezi A a B na Můstku. Toto by měla být cesta přestupu

Těch 500m je spočítáno jak? Od zadního konce nástupiště tramvaje k zadnímu místu vlakového nástupiště?

Samozřejmě by bylo lepší pokud by zastávka Podbaba byla v oblouku a tam by byl přestup hrana-hrana. Jenomže to normy asi nedovolují a taky na straně k Vltavě není pozemek.

Proč si libují v otevřeném svršku místy se zatravněním? Pokud by to udělali pojízdné pro autobusy až na kulaťák, tak by mohli autobusy tu kolonu aut po kolejích předjet.
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Metro do Suchdola

Příspěvek od Bobek »

Otevřený svršek = levnější údržba, rychlejší opravy.
Království a půl princezny za 511.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Metro do Suchdola

Příspěvek od Standa »

dvs píše:...Proč si libují v otevřeném svršku místy se zatravněním? Pokud by to udělali pojízdné pro autobusy až na kulaťák, tak by mohli autobusy tu kolonu aut po kolejích předjet.
Tak tuhle otázku si v Praze kladu na víc místech - třeba 133 mezi Basilejským nám. a Ohradou by mohla krásně využít zastávku tramvaje a usnadnil by se dost výrazně přestup (jen by se muselo dořešit v obou směrech, aby odbočování vlevo příliš neblokovalo tramvaje). Přitom to ta samá linka dost šikovně využívá mezi Floencem a Revoluční!
Bobek píše:Otevřený svršek = levnější údržba, rychlejší opravy.
Jasně, ale na pár místech by se ta kombinace s autobusem docela hodila.
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Metro do Suchdola

Příspěvek od Bobek »

Neříkám, že nehodila, jen tu padl dotaz, proč se používá OKS. ;)
Království a půl princezny za 511.
kalanis
Příspěvky: 379
Registrován: 14.3.2009 17:05:07

Re: Metro do Suchdola

Příspěvek od kalanis »

Ještě otevřený (zatravněný) svršek - v něm NEPLATÍ pravidla o provozu na pozemních komunikacích - jde o samostatné drážní těleso. Nepíšu že je tomu tak v křižovatkách!
Taky je údržba snažší v takovémto počasí - těleso prostě zapadá a sníh si postupně lehne, takže koleje jsou relativně stále "nad hladinou". Teď to bylo vidět hlavně na Hloubětíně.
Jirka
Příspěvky: 546
Registrován: 14.3.2009 21:58:48

Re: (OT) Metro do Suchdola

Příspěvek od Jirka »

Výstavba TT Podbabská – ČD Podbabská v Praze 6 – Dejvicích 26.2.2011

Praha se mění a dopravní obslužnost s ní. V Praze 6 naproti hotelu Crowne Plaza se dnes nachází tramvajové obratiště. Od 28.2.2011 se toto obratiště začně přestavovat na průjezdnou tramvajovou trať, která povede ulicí v Podbabě do prostoru mezi ulicí Pod Paťankou a železniční tratí Praha Holešovice _ Ústí nad ,kde bude nové obratiště tramvají.

http://www.rychnovinky.cz/21336-vystavb ... -2011.html
Jirka
Příspěvky: 546
Registrován: 14.3.2009 21:58:48

Re: Tramvaj do Podbaby (Suchdola)

Příspěvek od Jirka »

Výstavba TT Podbabská – ČD Podbabská v Praze 6 – Dejvicích 20.3.2011

http://www.rychnovinky.cz/21452-vystavb ... -2011.html
Jirka
Příspěvky: 546
Registrován: 14.3.2009 21:58:48

Re: Tramvaj do Podbaby (Suchdola)

Příspěvek od Jirka »

Výstavba TT Podbabská – ČD Podbabská v Praze 6 – Dejvicích 2.4.2011

Na stavbě prodloužení tramvajové tratě Podbaba – ČD Podbaba probíhá se dokončuje archeologický průzkum. Dokončena je opěrná zeď která zpevní prostor budoucího obratiště a došlo k zasypání prostoru zeminou. V ulici Podbabská se armuje a k betonování připravuje podkladový pás pod budoucí tramvajové těleso.


http://www.rychnovinky.cz/21523-vystavb ... -2011.html
Jirka
Příspěvky: 546
Registrován: 14.3.2009 21:58:48

Re: Tramvaj do Podbaby (Suchdola)

Příspěvek od Jirka »

Výstavba TT Podbabská – ČD Podbabská v Praze – Dejvicích 5.4.2011

Začalo odtěžování zeminy v prostoru parkoviště u současné točny tramvají.


http://www.rychnovinky.cz/21532-vystavb ... -2011.html
Jirka
Příspěvky: 546
Registrován: 14.3.2009 21:58:48

Re: Tramvaj do Podbaby (Suchdola)

Příspěvek od Jirka »

Výstavba TT Podbabská – ČD Podbabská v Praze 6 – Dejvicích 10.4.2011

Na snímcích č. 1, 2 a 3 je příprava podloží pro tramvajové těleso v prostoru od budovy točny napříč dřívějším parkovištěm. Snímky č. 4,5,6,7 a 9 připravený podkladový pás pod tramvajové těleso k vybetovaní v ulici Podbabská. Staveniště budoucí tramvajové točny snímky č. 8 a 10.

http://www.rychnovinky.cz/21563-vystavb ... -2011.html
Odpovědět

Zpět na „Praha“