Parkoviště P+R a systém ZPS

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Parkoviště P+R

Příspěvek od jozka »

Jsem si naivne chtel vcera vyzkouset P+R (Letnany). V 8.40 plno. Pichnul jsem to k ostatnim nestastnikum na (puvodne) travu u silnice do Kbel. Podle stavu pozemku a poctu spoloporusovatelu normalni stav. Tak az bude Krnacova dumat jaktoze ma v ty Praze tolik aut zvenci, mohl by ji nekdo posadit na metro dovezt sem.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Parkoviště P+R

Příspěvek od Lynx »

Tak se snad nějáké parkování otevře

Praha dočasně zpřístupní garáže v Blance, pro tunel hledá nového správce

Zdroj: http://praha.idnes.cz/tunel-blanka-gara ... zpravy_rsr



jozka:

Přitom je v Letňanech místa tři zadele, u té nešťastné stanice v polích. Takže by neměl být problém nějáké parkování přistavět. Tedy ve fungujícím státě by to neměl být problém, u nás je to právní proces na 30 let :ko:

Mimochodem, Kbelská je ráno permanentně ucpaná. Klasický případ smíchání kamionového tranzitu s dojížděči do Prahy, ráno co ráno je tam ve všední den kolaps dopravy. Nevím proč se nestaví severovýchodní část okruhu resp. o ní nikdo ani nemluví a nesnaží se s tím pohnout. Přitom by to bylo také třeba (jako ostatně každá část okruhu).
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Parkoviště P+R

Příspěvek od Mike »

520 se nebude stavět, dokud nebude 519
čili přeloženo - stavět se bude nikdy...

a celé proto, že nevědí, kde to na "D8" vyjde, tak aby náhodou nevznikla paeáž
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkoviště P+R

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Kdyby se chtělo, tak se 520 připravuje, a kde bude v návaznosti na 519 MÚK je podle mě jedno, když tato stavba nikdy nevznikne.
R48 -> D48 se podařilo!
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Parkoviště P+R

Příspěvek od Lynx »

Něco podobného jsem chtěl také napsat. Peáž by byla ten nejmenší problém. Klidně by tam mohlo být i rozdvojení, kdyby se náhodou 519 opravdu za 50 let postavila jinou (severnější) trasou. Zatím by se mohlo pár desítek let jezdit alespoň tady.
Far_Away
Moderátor
Příspěvky: 42
Registrován: 14.3.2009 12:05:59
Bydliště: Praha 10

Re: Parkoviště P+R

Příspěvek od Far_Away »

FlakY` píše:Admine, přesuňte OT příspěvky a můj příspěvek smažte.
Hotovo - očištěno o OT a chlapi pojďme diskutovat k tématu. Díky
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Parkoviště P+R

Příspěvek od jozka »

Tak na druhy pokus (asi tak v 7.15) jsem se v Letnanech chytil. Jen bych mel takovou poznamku... ten automat na placeni a jeho pouziti... tak zdarily pokus udelat z trivialni a stokrat vyresene veci deduktivku se jen tak nevidi. Ze to neni jen muj problem naznacuje "domado" vytisteny navod prilepeny na strane pristresku. Zaplatil jsem az kdyz jsem si ho vsimnul...
Sopko
Příspěvky: 149
Registrován: 26.3.2009 6:59:03

Re: Parkoviště P+R

Příspěvek od Sopko »

jozka píše:Tak na druhy pokus (asi tak v 7.15) jsem se v Letnanech chytil. Jen bych mel takovou poznamku... ten automat na placeni a jeho pouziti... tak zdarily pokus udelat z trivialni a stokrat vyresene veci deduktivku se jen tak nevidi. Ze to neni jen muj problem naznacuje "domado" vytisteny navod prilepeny na strane pristresku. Zaplatil jsem az kdyz jsem si ho vsimnul...
zmáčkni tlačítko 1 pak tlačítko 2 a pak nascanuj lístek, co je na tom složitého :) ... jasně, šlo by to vyřešit jednodušeji

Jinak k obsazenosti P+R Letňany. V minulosti se spíše zdálo, že kapacita je předimenzovaná. Problém se zaplněním vzniknul až po tom, co na Praze 8 zavedli v okolí MC Ládví a Kobylis modré parkovací zóny a všichni ze severu, co tam odstavovali auta, přešli na Prosek, resp. Letňany.
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Parkoviště P+R

Příspěvek od jozka »

Jasne a protoze je to vsem jasne, museli tam psat extra navod...
Dusanh
Příspěvky: 712
Registrován: 11.5.2010 10:53:25

Re: Parkoviště P+R

Příspěvek od Dusanh »

Kromě naprosto nesmyslné posloupnosti "stiskni tlačítko 1, pak tlačítko 2, pak naskenuj jízdenku" byl dlouhé roky problém v tom, že některé z těchto tzv. automatů (zřejmě podle výrobní série) skenovaly lístek přiložený čárkovým kódem svisle, a jiné zase vodorovně. Typicky jsem s tím zápasil na P+R Zličín a P+R Opatov, než jsem si na to zvyknul, kde se vyžaduje jaké natočení lístku...
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Parkoviště P+R

Příspěvek od Lynx »

Zóny se budou rozšiřovat i nadále. Už teď se mluví o dalších, sotva skončilo jedno rozšiřování. Tlak na počet míst na P+R tedy poroste. Chtělo by o na radnicích myslet dopředu a nebrat plánování jako sprosté slovo. Obzvlášť, když cokoliv tak dlouho trvá.

Jinými slovy, kdyby šlo vše jak má, už se mělo na Letňanech stavět rozšíření P+R, pokud už nemělo být rozšíření v provozu. Takhle se o něm teprve začne uvažovat, pak 5 let mluvit, 10 let než to projde úředním kolečkem .....a nakonec se zjistí, že už tam není pozemek , kde to postavit.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Parkoviště P+R

Příspěvek od Mike »

v ANO Dnes byl článek, že začnou stavět "patrové" parkoviště na ČM
jestli skutečně jen patrové, když naproti se ta patra dala udělat 3, tak jsou to vyhozené peníze...
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Parkoviště P+R

Příspěvek od Bobek »

Pokud je to v podobě, která prošla procesem EIA, má být čytřpodlažní. Ale proč si nezanadávat, žejo.
Království a půl princezny za 511.
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Parkoviště P+R a systém ZPS

Příspěvek od jozka »

To by bylo fajn... jeste takovy dotaz, netusite jestli je nejaka moznost "nastavby" stavajiciho parkoviste v Letnanech? Jestli je navrzene jako dvojpodlazni a slus nebo jestli ma rezervu?
MPMP
Příspěvky: 3279
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Parkoviště P+R

Příspěvek od MPMP »

Bobek píše:Pokud je to v podobě, která prošla procesem EIA, má být čytřpodlažní. Ale proč si nezanadávat, žejo.
Máte, prosím, nějaké podrobnější informace, kde má to parkoviště stát a jakého má být rozsahu? Přiznám se, že se mi to nechce hledat, ale informace, které prošly médii říkají, že v parkovacím domě bude 880 míst (jak článek o nových P+R z podzima, tak nyní info o tomto konkrétním).
Jde mi o to, že na stávajících P+R Černý Most (jsou 2 a jsou pouze "povrchová") je k dispozici dle TSK 425 parkovacích míst (294 + 131). Kolik z těchto míst zanikne stavbou parkovacího domu? Všechny? To by bylo docela smutné, kapacita by se navýšila pouze 2x.
Nebo snad pouze menší z nich? To by bylo skvělé, tam je nyní 131 parkovacích míst a bylo by to navýšení skoro 7x (na té ploše), to se ale zase nevejde do 4-podlažní budovy, nevěřím, že by to tak bylo.
Takže snad na místě většího z nich? To by bylo navýšení (na stejné ploše) cca 3x. To by dávalo smysl, přeci jen budova potřebuje nějakou "režii".
Něco mi říká, že se mám bát, že dojde na první variantu a problémy na Černém Mostě to tedy nijak nevyřeší, ale rád se budu mýlit.
Ví někdo, jak to má být?
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Parkoviště P+R a systém ZPS

Příspěvek od Lynx »

MPMP: No vidíte, že umíte psát i příspěvky jako normální slušný člověk. Vy jste jako Dr. Jekyll a Mr. Hyde. Teď abyste se ještě naučil chovat slušně i tam, kde nejste v pozici člověka co žádá o informaci a téma vás podle vašich slov nezajímá.

Informace o P+R Černý Most III jsou zde:

https://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_PHA803

Moc to tam neznám, ale z toho co jsem zjistil mi připadá, že to zabírá plochu parkoviště ČM I (nyní 294 míst).

ČM II (131 míst) by mělo být stavbou nedotčeno. Jestli ale zůstane v provozu i po postavení ČM III, to nevím.
Naposledy upravil(a) Lynx dne 20.4.2017 10:54:38, celkem upraveno 1 x.
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Parkoviště P+R a systém ZPS

Příspěvek od Bobek »

EIA byla na objekt místo stávajícího P+R ČM I, tedy toho většího.
Království a půl princezny za 511.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Parkoviště P+R a systém ZPS

Příspěvek od Lynx »

V nějákém článku k tématu jsem četl, že v nedalekém obchodním centru CČM je neuvěřitelných 3200 parkovacích míst a že tam není parkování zpoplatněno. Kapacitu parkoviště mají prý dostatečnou a asi kalkulují s tím, že někteří z dojížděčů jim tam zároveň i něco nakoupí. Jen to předpokládám není hlídané pod závorou, což může být problém.
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Parkoviště P+R a systém ZPS

Příspěvek od Bobek »

Což o to, i závory jsou.
Království a půl princezny za 511.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkoviště P+R a systém ZPS

Příspěvek od kasme »

Ale na metro je to "daleko" ;)


Teď jsem si vzpomněl, že Kaufland na Jarově po zavedení ZPS ve špičkách používal sekuriťáky s lístečky...
Parkoviště plný a obchod skoro prázdněj...

A o víkendu už měli osazené automaty na lístečky... jen osadil závoru a zapnout.
Jsou tam i kamery, takže zřejmě čtení RZ jako na Arkádách (alespoň není třeba lovit lístek při odjezdu).
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Parkoviště P+R a systém ZPS

Příspěvek od Mike »

já pořád čekám, kdy ty závory zprovozní u Globusu v Čakovicích

a ano, eia jsem nečetl, stačí mi titulky v počítači ;)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Parkoviště P+R a systém ZPS

Příspěvek od Lynx »

U Globusu v Čakovicích, možná tak v roce 2060, až tam protáhnou metro z Letňan.

Jinak omezení parkovaní funguje snad v každém obchodním centru u metra, jinak by to měli plné "P+R" řidičů a neměli by místo pro své zákazníky. Například na Proseku mají hezky po staru u vjezdu na parkoviště boudu, kde vydává nějáký parkmajstr parkovací lístečky. Dokonce tam mají snad ty boudy dvě, protože mají dvě oddělené parkoviště.

Akorát snad na tom Chodově, kde je to obrovské OC, které se nyní ještě rozšiřuje, tam je parkoviště u OC snad něják kombinované s P+R. Nikdy jsem tam dole neparkoval, tak nevím, jak to přesně funguje.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Parkoviště P+R a systém ZPS

Příspěvek od adamos »

Na Chodov je jedna část P+R, za dvacku na den. Druhá stavebně oddělená část má 3 hodiny zdarma, pak tuším 30 kč/hodinu. Celých 12 let oboje funguje ukázkově a bez problémů.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Parkoviště P+R a systém ZPS

Příspěvek od Lynx »

Ok, díky za vysvětlení.
kyk
Příspěvky: 954
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkoviště P+R a systém ZPS

Příspěvek od kyk »

U Globusu byly závory zprovozněné cca 2 roky zpátky, a během několika dnů byly zase na nátlak MČ Čakovice zase zneprovozněny. Parkoviště u Globusu je totiž v ranních špičkách využíváno jako by-pass totálně ucpané Kostelecké ulice pro příjezd k OK Globus směr Letňany nebo pro průjezd směrem k D8.
Jako parkoviště pro přespolní není až zas tak moc využívané, možná více po zaplnění Letňanského P+R.
Díky tomu že není přestup na metro, není zase až tak atraktivní. Ale to se změní se zavedením zón v Letňanech.
Odpovědět

Zpět na „Praha“