Obchvat Písnice

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
Speedy Gonzales
Příspěvky: 171
Registrován: 14.3.2009 11:14:37

Obchvat Písnice

Příspěvek od Speedy Gonzales »

V září 2016 bylo vydáno územní rozhodnutí na tuto stavbu, viz např. zde, nebo zde (legrační je, že se na dvou úředních deskách stavba jmenuje pokaždé jinak-).

Zajímalo by mne, jak se situace aktuálně vyvíjí, tzn. zda již ÚR nabylo právní moci, či zda se vypořádávají odvolání ... nemohu to nikde najít. Byl již zahájen výkup?

Také by mně zajímalo, která ze 3 (mírně se lišících) variant byla nakonec zvolena - k ÚR nemohu najít žádné online přílohy, tak vycházím z dokumentace EIA.
Pavel5
Příspěvky: 55
Registrován: 25.5.2012 8:53:59

Re: Obchvat Písnice

Příspěvek od Pavel5 »

Speedy Gonzales píše:Zajímalo by mne, jak se situace aktuálně vyvíjí, tzn. zda již ÚR nabylo právní moci, či zda se vypořádávají odvolání ... nemohu to nikde najít. Byl již zahájen výkup?
Zdá se, že nikdo nic neví. Jediné, co se mi podařilo zjistit je, že v lednu 2017 to obdržel magistrát. Jak je daleko odvolací řízení se mi také nepodařilo zjistit. A zda se vůbec někdo odvolal. Zkusím se ještě pozeptat.
Speedy Gonzales
Příspěvky: 171
Registrován: 14.3.2009 11:14:37

Re: Obchvat Písnice

Příspěvek od Speedy Gonzales »

Není to sice zcela přesně k tématu, ale jako doplňující informace zajímavé:

Při nahodilém rozhovoru s jedněmi místními obyvateli při návštěvě restaurace Olivův pivovar v Dolních Břežanech (vřele doporučuji - excelentní kuchyně!) přišla m.j. řeč i na neotevřený nájezd na PO a v té souvislosti zazněla i údajně věrohodná informace (prý z prostředí zastupitelstva MČ), že aktuální katastrofální stav ulice Libušská v Písnici je takto udržován úmyslně a dlouhodobě se ani neplánuje žádná náprava. Má to být údajně opatření k odrazení průjezdu Písnicí z Libuše do Dolních Břežan ...

Informace sice zní dosti divoce, na druhou stranu ale dlouhodobý stav průtahu Písnicí by tomu snad i odpovídal.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Obchvat Písnice

Příspěvek od Lynx »

S tou úmyslnou neúdržbou průjezdu Písnící jsem to v minulosti už četl taky, v tomto smyslu se vyjadřoval někdo z písnických politiků. Ne přímo takhle natvrdo, ale vyznělo to tak.
Pavel5
Příspěvky: 55
Registrován: 25.5.2012 8:53:59

Re: Obchvat Písnice

Příspěvek od Pavel5 »

V současnosti by se měly řešit odvolaní k ÚR.
Pavel5
Příspěvky: 55
Registrován: 25.5.2012 8:53:59

Re: Obchvat Písnice

Příspěvek od Pavel5 »

K realizaci ještě daleko, ale obchvat již má pravomocné ÚR. DSP by mělo být připravené. Takže teď to bude všechno viset hlavně na odkupu pozemků.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Obchvat Písnice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Jsem ani nečekal, že se to pohne někam dál. Možná se někdy trvalého zprovoznění MÚK Písnice přeci jen dočkáme.
R48 -> D48 se podařilo!
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Obchvat Písnice

Příspěvek od Lynx »

Speedy Gonzales píše:aktuální katastrofální stav ulice Libušská v Písnici je takto udržován úmyslně a dlouhodobě se ani neplánuje žádná náprava. Má to být údajně opatření k odrazení průjezdu Písnicí z Libuše do Dolních Břežan ...

Informace sice zní dosti divoce, na druhou stranu ale dlouhodobý stav průtahu Písnicí by tomu snad i odpovídal.
Nedávno jsem skrz Písnici jel, tedy zhruba 2 roky po napsání tohoto příspěvku a nyní je již ulice Libušská opravena. Samozřejmě nechybí různé zpomalovací vychytávky, někde je 40, někde 30 km/hod...., takže průjezd je dost znepříjemněn i tak.
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Obchvat Písnice

Příspěvek od Majkii »

wazer.cz
Pište česky, prosím!
medvid
Příspěvky: 309
Registrován: 29.9.2010 10:26:49

Re: Obchvat Písnice

Příspěvek od medvid »

Už starší, ale uniklo mi to:

Obchvat Písnice ulehčí vytížené Libušské ulici. Praha za něj zaplatí pět milionů
Pražský magistrát zaplatí za projekt obchvatu Písnice zhruba 4,97 milionu korun

Pražský magistrát zaplatí za projekt obchvatu Písnice zhruba 4,97 milionu korun. Práce pro město provede společnost Sweco Hydroprojekt, která dodá projektovou dokumentaci a zajistí následně autorský dozor při výstavbě. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní. Obchvat má ulehčit zejména vytížené Libušské ulici a odvést dopravu ze středu Písnice.


Společnost pro hlavní město zajistí veškerou dokumentaci nutnou pro získání stavebního povolení a rovněž materiály nutné pro výběr firmy, která následně stavební práce provede. Při stavbě také zajistí autorský dozor. Dokumenty by měly být hotové nejpozději do 90 dnů od doručení výzvy k jejich vyhotovení.

Úchylák v Praze zaútočil na dvě ženy, chtěl je znásilnit: „Udělám ti to rychle,“ šeptal, už ho dopadli
Pražští policisté pátrají po muži, který se dne 11. srpna 2021 pokusil znásilnit dvě ženy.
Dva roky
Náklady na vybudování komunikace jsou předběžně odhadované na 350 milionů korun. Podle magistrátního webu Polaď Prahu by mohla samotná stavba začít v roce 2024 a trvat přibližně dva roky. Silnice by na jihu Písnice odbočila z křižovatky Libušské a Podchýšské na východ, následně by se stočila na sever a napojila se na Kunratickou spojku.

https://www.blesk.cz/clanek/regiony-pra ... lionu.html
medvid
Příspěvky: 309
Registrován: 29.9.2010 10:26:49

Re: Obchvat Písnice

Příspěvek od medvid »

kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Obchvat Písnice

Příspěvek od kot »

A bude to s mýtnicí v Písnici či bez ?
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Obchvat Písnice

Příspěvek od Lynx »

medvid píše:Úchylák v Praze zaútočil na dvě ženy, chtěl je znásilnit: „Udělám ti to rychle,“ šeptal, už ho dopadli
Pražští policisté pátrají po muži, který se dne 11. srpna 2021 pokusil znásilnit dvě ženy.
Je mi jasný, že je to tam zkopírované omylem. Ale sice drsný, ale celkem dobrý nechtěný vtip. Obávám se, že obchvat Písnice nikdo rychle neudělá. Ani úchylák, ani nikdo jiný ....
Odpovědět

Zpět na „Praha“