Cyklisté a vše kolem...

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
Lynx
Příspěvky: 3685
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od Lynx »

Kubajsu píše:To je to o čem mluvím... Na ucelené cyklostezky se háže bobek, nebo vznikají nepoužitelné paskvily - třeba tady kousek - místo vyasfaltování (vlastně obnovy asfaltu, který tam kdysi dávno byl) stávající cesty se plánuje nová skrz pole - a cpou se kola za každou cenu do provozu.

Přitom tady je celkem pěkná lávka. Bohužel k ní ani z jedné strany neexistuje pořádný příjezd, resp. nějaké navazující opatření. Ze strany Proseka se tam dokonce legálně skoro nedá dostat, protože jednosměrky člověka nutí objet půl sídliště, o nějakém značení jak jí najít ani nemluvě :? Podle map jsem o ní věděl, ale trvalo mi asi 5 průjezdů z každé strany, abych jí spolehlivě trefil na první pokus bez bloudění...
U té lávky jsem teď před pár dny byl. Ze strany Letňan je tam dobrý přístup přes klidnou "opuštěnou" čtvrť, která dříve byla u hlavní na Prosek , ale už není. Nevím ale jak je to tam z pohledu cyklisty, tedy s cykloznačením a podobně.

Jinak tu novou trasu přes pole (viz Váš příspěvek) moc nechápu. Ještě bych rozuměl, kdyby vedla podél poutní cesty

https://mapy.cz/s/pelopufuha

Pro cyklisty taky asi nic moc, ale mělo by to alespoň nějákou logiku, tedy cesta v místě, kde už byla a byl by přístup k historickým kapličkám.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od ElWapp »

Jsem celkem zklamaný z absence jakéhokoliv náznaku cykloopatření v podjezdu Zahradní Město. Na to, jak ohromná stavba to je a jaké úpravy se tam prováděly, bych očekával, že aspoň ochranný cyklopruh ve stoupání směrem na Skalku se tam vejde (ideálně samostatný cyklopodjezd někde souběžně s Průběžnou). Teď se objevilo stanovení na úřední desce a není tam nic. (Ono není divu - je tam vozovka mezi obrubami 3,75 m, potřeba by bylo 4,00 m) Takže Zahradní město zůstává pro cyklisty od severu i nadále odříznuté. A to i od plánované cyklopromenády po trase staré trati. A ani V Korytech se, pokud je mi známo, pro cyklodopravu nijak nezlepšilo.
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od MPMP »

Aneb propagace cyklodopravy magistrátem ve slovech a v činech. :ko:
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od Saljack »

ElWapp píše:Jsem celkem zklamaný z absence jakéhokoliv náznaku cykloopatření v podjezdu Zahradní Město. Na to, jak ohromná stavba to je a jaké úpravy se tam prováděly, bych očekával, že aspoň ochranný cyklopruh ve stoupání směrem na Skalku se tam vejde (ideálně samostatný cyklopodjezd někde souběžně s Průběžnou). Teď se objevilo stanovení na úřední desce a není tam nic. (Ono není divu - je tam vozovka mezi obrubami 3,75 m, potřeba by bylo 4,00 m) Takže Zahradní město zůstává pro cyklisty od severu i nadále odříznuté. A to i od plánované cyklopromenády po trase staré trati. A ani V Korytech se, pokud je mi známo, pro cyklodopravu nijak nezlepšilo.
A je to celkem škoda, když se vezme v potaz, že místo staré dráhy vznikne cyklostezka, tak bych očekával napojení minimálně na tu zastávku.
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od kot »

Takže kromě keců toho magistrát moc gramotného na novostavbách nepředvádí... Jsou to klauni.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od ElWapp »

Kot: Tak ale zas abychom byli fer, tak se slusi rict, ze v dobe, kdy stavba zacala, jeste Praze vladla uplne jina squadra. A projektovat se zacalo o par dekad driv.
Geo
Příspěvky: 800
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od Geo »

Dneska uz by to snad bylo naprojektovano jako dva smostatne podjezdy. Tedy IAD oddelene.
jozka
Příspěvky: 2762
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od jozka »

Kdyz jsem videl tu Proseckou, tak bych si tak jisty nebyl.
Odpovědět

Zpět na „Praha“