Cyklisté a vše kolem...

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od P_V »

Projede tam cyklista s vozíkem?
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od Mike »

předpokládám, že bezpečnostní opatření, aby se cyklista nedostal do protisměru.
jako gumomil to schvaluji, kdyby to mělo zabránit jednomu zranění... ;)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
ML90
Příspěvky: 1571
Registrován: 18.5.2014 20:29:57
Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od ML90 »

Výborný úsek je taky prakticky nijak neznačená (mimo těch malých žlutých značek) "cyklostezka" A1 od Barrandovského mostu směrem na Smíchov, která vede ulicemi Na Zlíchově a Nádražní. Zrovna tam mi přijde jízda na kole docela nebezpečná.
Kubajsu
Příspěvky: 1308
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od Kubajsu »

Přes Smíchov se nedá rozumně dostat nijak... Pro mě je cesta nejmenšího odporu Strakonická, ale to uznávám není pro každého...
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od Mosquit »

Já jezdím skrz nádraží směr Na Knížecí, skrz Anděl Stroupežnického/Nádražní, a dále Štefánikovou.
Kubajsu
Příspěvky: 1308
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od Kubajsu »

Tam je dlažba a koleje - na silničce jen s největším sebezapřením...
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od Mosquit »

Ono na silničce se IMHO v centru nedá jezdit nikde, ale to je věc názoru. Tuhle jsem jel na favoritu (@Rekola) z centra na Palmovku a bylo to utrpení :-)
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od monin »

Mosquit píše:Ono na silničce se IMHO v centru nedá jezdit nikde, ale to je věc názoru. Tuhle jsem jel na favoritu (@Rekola) z centra na Palmovku a bylo to utrpení :-)
Stačí když si dáš dvě pivka a malou hruškovici a projedeš i na fávu, hned všude, i Karmelitskou :)
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od Mosquit »

jj, lidem pod vlivem štěstí přeje, co ? :-)

To by hned bylo nadávek na pumpičkáře, když by člověka chytli pod vlivem v Praze...
rob3rt
Příspěvky: 260
Registrován: 27.10.2010 15:22:56
Bydliště: Hl.m.Praha

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od rob3rt »

Kubajsu píše:Přes Smíchov se nedá rozumně dostat nijak... Pro mě je cesta nejmenšího odporu Strakonická, ale to uznávám není pro každého...
Já také volím Strakonickou, ale po chodníku. :)
Dopravní značení nesmí být vnímáno pouze jako svévole státních orgánů a místo pro možný postih řidičů, což v daném případě (omezení rychlosti z důvodu snížení hluku v místech, kde není zástavba) nelze jinak vyhodnotit. - ODA KŘ Hl.m.Prahy PČR
vaclav
Příspěvky: 1830
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od vaclav »

pritom by to slo asi pekne propojit pres cisarskou louku, kdyby u erpetu byla lavka, a dal az k jiraskovu mostu na pohodu
Kubajsu
Příspěvky: 1308
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od Kubajsu »

Přesně tak, ale musel by někdo chtít... I pokračování dál by se dalo celkem jednoduše udělat.
rob3rt: Po chodníku nejezdím. Jednak se to nesmí a navíc je to pomalejší, okolo domů (výjezdů, východů apod.) nebezpečný a ještě je povrch chodníků většinou ve stavu podobném jak ta dlažba/koleje...
rob3rt
Příspěvky: 260
Registrován: 27.10.2010 15:22:56
Bydliště: Hl.m.Praha

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od rob3rt »

Tak já normálně také po chodníku nejezdím, ale na té Strakonické mezi těmi betonovými květináči a plotem je to bezpečnější než se motat mezi autama. A chodce jsem tam zatím nepotkal nikdy...
Dopravní značení nesmí být vnímáno pouze jako svévole státních orgánů a místo pro možný postih řidičů, což v daném případě (omezení rychlosti z důvodu snížení hluku v místech, kde není zástavba) nelze jinak vyhodnotit. - ODA KŘ Hl.m.Prahy PČR
Adam108
Příspěvky: 199
Registrován: 10.7.2014 17:07:55
Bydliště: Praha

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od Adam108 »

Cyklisté v Británii natáčejí přestupky řidičů a hlásí je policii

Zajímalo by mě, jestli na tu policii dávaj i přestupky ostatních cyklistů :lol:
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od Mikulik »

Už se zase vymýšlejí výmysly roku, tady můžete říct svůj názor. Týká se cyklostezky na Bělohorské.

http://web1.i-dotaznik.cz/index.php/122866#
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od Mikulik »

No to si snad Praha dělá pr...
Ten radní Dolínek, o kterém jste tu někdo psali, jak je rozumný už rozumný není, nýbrž se zbláznil asi. Vymyslel projekž ženy na kole.

http://www.praha.eu/public/e0/77/31/210 ... _18_11.pdf
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od Dr.Fe1 »

Mikulik píše:No to si snad Praha dělá pr...
Ten radní Dolínek, o kterém jste tu někdo psali, jak je rozumný už rozumný není, nýbrž se zbláznil asi. Vymyslel projekž ženy na kole.

http://www.praha.eu/public/e0/77/31/210 ... _18_11.pdf
A sakra, už zase. Asi nikdy nesmím říct o politikovi nic kladného, už je mi to tady vyčítáno po několikáte. Takže znovu:

O Dolínkovi jsem prohlásil, že je rozumný v porovnání s Krnáčovou a spol., když se jednalo o Blance Tj. že vypadá jako člověk se kterým se dá mluvit o technických věcech, což se Krnáčové říct nedá. Je to tedy velice relativní a povrchní, osobně ho neznám. A rozhodně nevystavuji bianco šek na jeho názory a chování v jiných kauzách.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od jonáš »

Asi to má v gesci, jako náměstek pro dopravu. Nic to neřiká o tom, kdo to psal a dostal do programu jednání. Pátrejte dál ;-)

Ukázal to průzkum, který si město Praha nechalo letos zpracovat od společnosti Ipsos v rámci mezinárodního projektu Switch. http://www.metro.cz/mesto-chce-vytvorit ... sk&galerie

Ve Vídni to maj taky .. http://www.rupprecht-consult.eu/nc/proj ... witch.html a třeba jsou na to zas nějaký extra prachy od EU nebo Sorose. :lol:
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od Mikulik »

Tenhle článek mě docela pobavil, ale je to skutečně pravda. Však i u nás v práci byly občas ranní tlačenice o sprchu, když jsem občas ráno chodíval běhat. Ve sprše byla i skříň, v které si nechávali cyklisté své propocené dresy, takže lahůdka.

http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-na ... ilion.html
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od pivko »

Praha není Kodaň, Amsterdam, ale ani třeba Pardubice či Uherské Hradiště. Nevím, co je na tom pořád k nepochopení. Pokud bude cyklistická doprava spojena s nutností se potom osprchovat, bude to vždy záležitost naprosté menšiny. Je na čase si to přiznat a neutrácet pořád z veřejných prostředků miliony za kraviny.
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od Warcz »

Jezdím do práce celoročně a nesprchuju se. Záleží jak moc to člověk hrotí. Já to mam 6Km podél řeky ( Brno ) a prostě jedu tak, aby mi nebyla zima, ani teplo. Podle toho upravuju rychlost. Blbe jsou dny, kdy je ráno kosa a člověk se navleče a přes den je 30, ale to je i v šalině kdy jede zpět.

Jsem rád, že se do cyklostezek investuje. Hlavně o víkendu jde poznat, že o to je velký zájem. Pokud se chce na tom někdo jenom napakovat tak je potom jedno jestli je to cyklo, nebo dálnice.

pro zajímavost: http://karvinsky.denik.cz/zpravy_region ... 51111.html
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od kot »

Cyklostezky na krajích měst, zcela určitě, ale trasa Vysočany - Letná mi přijde pro cyklistu mezi IAD málo atraktivní. I když teď po městském bulváru ( Veletržní ) tam může začít být cyklistů až mooooc... :D
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od Mikulik »

Pořád nechápu jednu věc, který cyklista příimo CHCE či mými slovy je nadržený čuchat ten smrad mezi auty. Ty auta tam budou vždycky a nikdy nezmizí (doufám) , ale vždyť je lepší jet jakoukoli cestou, hlavně nečuchat ten smrad. Typický příklad je Veletržní. Dolů bych to I třeba dal ale nahoru nikdy. Fakt čuchat smrad nechci.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od jonáš »

V autě ho čucháte taky, a dokonce vzhledem k výšce nasávacího otvoru dost koncentrovanější.
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od Mikulik »

Asi mi to tak nevadí v tom autě, ale subjektivně se mi zdá, že většinou nic necítím, pokud nejedu za nějakým "super" motorem.
Odpovědět

Zpět na „Praha“