Cyklisté a vše kolem...

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
jozka
Příspěvky: 2778
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od jozka »

en letos bych napočítal nižší desítky předjetí kolem 20 cm a jednou jsem cítil zrcátko, takže tak 5 cm max.
Najezdil jsem opravdu hodne kilometru. Jeden cas jsem dojizdel 22km jedna cesta. Na ranu reminkem od projizdejiciho motorkare asi nezapomenu. Ani na nekolik skoku do skarpy, kdyz se kulata lopata rozhodla, ze neexistuju. Pripadne, kdyz se autobusak rozhodl, ze prednost cyklistum se nedava. Ale nikdy jsem nezazil takovou kumulaci pruseru. Asi je cas se nad sebou zamyslet.
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2961
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od Majkii »

Neznačený cyklopruh a pravému pruhu pro auta pak zbyde 190 cm. Podle magistrátu v pořádku :D
wazer.cz
Pište česky, prosím!
kot
Příspěvky: 10494
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od kot »

No, tentokráte tam šajnhér poslal "náhradu", aby nebyl sám za blbce...
ElWapp
Příspěvky: 1641
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od ElWapp »

Ten projekt visel na úřední desce. Tohle podle projektu není. Je to nějaký polotovar. Nejspíš by to tedy měli dodělat. Mluvčí je mimo.
mapman
Autor
Příspěvky: 5763
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od mapman »

Hlavně to tam je takhle už minimálně dva týdny a žádná viditelná změna. A od žlutejch k vodárně nebude ochranný pruh, ale podle svislého značení klasický vyhrazený...
ElWapp
Příspěvky: 1641
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od ElWapp »

Dnes se dopřeznačovalo.
Kubajsu
Příspěvky: 1309
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od Kubajsu »

jozka píše: Najezdil jsem opravdu hodne kilometru. Jeden cas jsem dojizdel 22km jedna cesta. ... Ale nikdy jsem nezazil takovou kumulaci pruseru. Asi je cas se nad sebou zamyslet.
Co je hodně kilometrů? Letos mám zatím 8 500, skoro všechno na silnici. Takže zhruba jeden totální dement na 16 hodin jízdy. Nemám důvod se zamýšlet nad sebou, opravdu ne.
jozka
Příspěvky: 2778
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od jozka »

Nevim, nikdy jsem nebyl dresickar a vybavickar s notyskem. Tachometr jsem mel na jednom kole pro dlouhe vylety (takze maximalne tak vim, ze nejdelsi moje denni trasa byla 220km), na kole pro kazdodenni pouziti ne. Ale rano deset km do prace. Pres den, kdyz bylo potreba neco po meste. Obcas jeste nekam dojet. A pak zase domu. Takze nekdy denne 20km, vetsinou vic. Extrem si vybavuju, ze jsem mel jednou "rozlitany" den a vecer jsem si s prekvapenim napocital 70km. Na kole bez prehazovacky.

Rozhodne jsem na kole az do doby pred par lety (pak deti, zdravi, povinnosti s kolem neslucitelne) travil hodne casu. Ale evidentne ne dost na to, aby mne kazdou chvili nekdo ohrozoval. To mi zavani spis uz "jakej sel, takovou potkal". Neco jak ricansky starosta. Nebo ten pan, co si v diskusi na AR pochvaloval jizdniho asistenta sveho auta, ze mu za ten rok a pul petkrat zachranil dobrzdenim plechy. No, na rovinu, co s nekym, kdo by co ctvrt roku zboril auto, ze... tam asi chyba nebude v okolnim provozu.
Kubajsu
Příspěvky: 1309
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: [D7] Pražský okruh (D0) - Letiště Ruzyně (MÚK Aviatická)

Příspěvek od Kubajsu »

http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 03#p238903
Majkii píše:V posledním dodatku ke smlouvě na DÚR se lze dočíst zajímavé věci o pro MHMP "nezbytných" cyklostezkách čtyřmetrové šíře, to je ono? Zajímavé čtení...
Mmch. je samozřejmě v pořádku, že město chce něco navíc, ale tady už to vypadá, že je to lehce přes míru... :roll:
Jako že je to moc? Spíš je to rozumné minimum pro umožnění jakž takž bezpečného obousměrného provozu. Do roka sebere z každé strany půl metru rostlinstvo, časem klidně i mnohem víc a 1,5 m pro každý směr při dnes nijak vzácné šířce řidítek MTB kol 80 cm je tak akorát...

Nebo jinak; minimální šířka cyklopruhu v silnici je 1,5 metru. Když se k tomu přidá nějaká krajnice, jsme na těch minimálně 4 m pro obousměrnou cyklostezku taky.
MPMP
Příspěvky: 3301
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: [D7] Pražský okruh (D0) - Letiště Ruzyně (MÚK Aviatická)

Příspěvek od MPMP »

Já to pochopil spíš jako podivení nad faktem, že "nezbytnou" součástí dálnice je dle MHMP cyklostezka, nikoli jako podivení nad jejími parametry.
kot
Příspěvky: 10494
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: [D7] Pražský okruh (D0) - Letiště Ruzyně (MÚK Aviatická)

Příspěvek od kot »

Tak Praha jedná způsobem : něco za něco. Pro její obyvatele je to výhoda...
Kubajsu
Příspěvky: 1309
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: [D7] Pražský okruh (D0) - Letiště Ruzyně (MÚK Aviatická)

Příspěvek od Kubajsu »

MPMP píše:Já to pochopil spíš jako podivení nad faktem, že "nezbytnou" součástí dálnice je dle MHMP cyklostezka, nikoli jako podivení nad jejími parametry.
Aha. Ono se to nezdá, ale provoz kol je tady celkem velký. Když jsem tam před 4 roky dělal geologický průzkum, celkem mě i překvapilo kolik kol projelo...
Ale je tady jeden z hlavních průjezdů do Prahy - letiště dělá celkem rozsáhlou bariéru jižně a severně jsou celkem hluboká údolí, která vedou špatným úhlem a cyklista mířící do/z Prahy by je musel křížit... Myslím, že je to rozhodně krok správným směrem, který koneckonců prospěje i motoristům ;)
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2961
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: [D7] Pražský okruh (D0) - Letiště Ruzyně (MÚK Aviatická)

Příspěvek od Majkii »

Kubajsu píše:Jako že je to moc? Spíš je to rozumné minimum pro umožnění jakž takž bezpečného obousměrného provozu. Do roka sebere z každé strany půl metru rostlinstvo, časem klidně i mnohem víc a 1,5 m pro každý směr při dnes nijak vzácné šířce řidítek MTB kol 80 cm je tak akorát...
Tak to chce asi údržbu ne?
Nebo při stejné logice budeme chtít každou silnici desetimetrovou?
Mimochodem co tak kouknout do toho dodatku samého: Bylo požadováno, aby byly cyklostezky navrženy s šířkou zpevnění 4,0m + 2x 0,5m nezpevněná krajnice.
Já jsem mimochodem cyklista sváteční, ale letos u Bečvy jsem se na stezkách třímetrové šíře (které tam často slouží i pro přístup k nemovitostem) cítil tedy docela komfortně...
MPMP píše:Já to pochopil spíš jako podivení nad faktem, že "nezbytnou" součástí dálnice je dle MHMP cyklostezka, nikoli jako podivení nad jejími parametry.
Tak nějak obojí. Jako nezbytnost by se mi to jevilo hlavně kdyby dálnice přetrhala nějaké dosavadní vazby nebo prostupnost krajinou, ale to zde úplně nevidím krom spojení Kopanina - Na Padesátníku. V letáku je navíc psáno o dvou mostech pro přístup na pozemky, jen není jasné, v kterých místech mají být. Cyklostezku včetně osvětlení podél dálnice by si snad město mohlo zvládnout připravit samo, v DÚR dálnice by na její existenci mělo být ale pamatováno.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2961
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: [D7] Pražský okruh (D0) - Letiště Ruzyně (MÚK Aviatická)

Příspěvek od Majkii »

Pro srovnání bych zmínil třeba tunely pro chodníky/stezky pod železnicí podél Kbelské. Tam tedy město hodně zaspalo, ale projekt i stavbu si zaplatí a bude se to (snad ještě) dělat při výlukách pro modernizaci tratě.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
jozka
Příspěvky: 2778
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: [D7] Pražský okruh (D0) - Letiště Ruzyně (MÚK Aviatická)

Příspěvek od jozka »

No jo Majkii, protoze jste cyklista svatecni. To pochopite, az budete CYKLISTA s pravem praskat to hlava nehlava bez toho, aby vas ohrozovala auta a pletli se vam tam chodci. To jsou pak ctyri metry malo.
Kubajsu
Příspěvky: 1309
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: [D7] Pražský okruh (D0) - Letiště Ruzyně (MÚK Aviatická)

Příspěvek od Kubajsu »

IMG_20200722_184406.jpg
IMG_20200722_184406.jpg (301.91 KiB) Zobrazeno 5458 x
Tohle je šířka asflatu 3 m na celkem využívané stezce poblíž okraje Prahy. Pro jednoho je to místy skoro málo... Nezpevněná krajnice na tom nic nezmění, ta zaroste taky.

Ad Jozka; pokud se bavíme o kolech jako o dopravě, tak musí být cyklostezka ať délkou nebo komfortem jízdy alespoň přibližně srovnatelná s blízkou silnicí. Jinak se nejedná o dopravní, ale o rekreační stavbu.
jozka
Příspěvky: 2778
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: [D7] Pražský okruh (D0) - Letiště Ruzyně (MÚK Aviatická)

Příspěvek od jozka »

To je prave ten problem. Pokud to postavite takhle, smirte se s tim, ze skoncime vsichni na silnici. Protoze penize, prostor... kdo chce vic, nemiva nic. Tohle prislovi nevzniklo samo od sebe.
Kubajsu
Příspěvky: 1309
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: [D7] Pražský okruh (D0) - Letiště Ruzyně (MÚK Aviatická)

Příspěvek od Kubajsu »

Tak v tom případě klidně můžeme říct, že žádná nová MÚK Aviatická není potřeba, protože to co tam je víceméně stačí. Vždyť ty kolony jsou beztak kvůli 50 a přechodu Na padesátníku, samotná křižovatka to už zdrží minimálně...
jozka
Příspěvky: 2778
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: [D7] Pražský okruh (D0) - Letiště Ruzyně (MÚK Aviatická)

Příspěvek od jozka »

Jeste se porad bavime o cyklostezkach?
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2961
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: [D7] Pražský okruh (D0) - Letiště Ruzyně (MÚK Aviatická)

Příspěvek od Majkii »

Kubajsu píše:
IMG_20200722_184406.jpg
Tohle je šířka asflatu 3 m na celkem využívané stezce poblíž okraje Prahy. Pro jednoho je to místy skoro málo... Nezpevněná krajnice na tom nic nezmění, ta zaroste taky.
A nechce to tu údržbu?

Nebo až zaroste čtyřmetrová stezka, budeme požadovat pětimetrové?
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Kubajsu
Příspěvky: 1309
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: [D7] Pražský okruh (D0) - Letiště Ruzyně (MÚK Aviatická)

Příspěvek od Kubajsu »

Údržba by rozhodně byla fajn. Tyhle keře jsou extrém, ale stačí i tráva. Ani okresky nikdo neseče častěji než párkrát ročně a kolo si na rozdíl od auta tu trávu holt neojezdí...
Kubajsu
Příspěvky: 1309
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: [D7] Pražský okruh (D0) - Letiště Ruzyně (MÚK Aviatická)

Příspěvek od Kubajsu »

jozka píše:Jeste se porad bavime o cyklostezkach?
Bavíme se o dopravních stavbách, ne? A proč by se na jedné straně měla stavět opravdu luxusní křižovatka (která se navíc před pár lety předělávala) a na druhé straně se mělo škudlit na naprosté minimum možného? Je to stejný pytel peněz.
ElWapp
Příspěvky: 1641
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: [D7] Pražský okruh (D0) - Letiště Ruzyně (MÚK Aviatická)

Příspěvek od ElWapp »

Btw. jaký je důvod zavření této propojky? https://mapy.cz/s/dujovutoze
Kubajsu
Příspěvky: 1309
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: [D7] Pražský okruh (D0) - Letiště Ruzyně (MÚK Aviatická)

Příspěvek od Kubajsu »

U kruháče to výškově nevychází. I když, kdyby se chtělo...
Lynx
Příspěvky: 3696
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D7] Pražský okruh (D0) - Letiště Ruzyně (MÚK Aviatická)

Příspěvek od Lynx »

Původní cesta, v době před existencí kruháče, vedla touhle "propojkou" přímo dolů. Až po přestavbě křižovatky na kruháč byla tato cesta odstřihnuta, domnívám se, že hlavně kvůli tomu, aby byla křižovatka jednodušší.
Kubajsu píše:U kruháče to výškově nevychází. I když, kdyby se chtělo...
To s tou výškou je asi taky pravda, ta "propojka" je dost strmá a bylo by nesnadné jí něják přijatelně napojit. Takže i tohle může být rovnocenný nebo i hlavní důvod.
Odpovědět

Zpět na „Praha“