Cyklisté a vše kolem...

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
Mroz
Příspěvky: 317
Registrován: 13.9.2016 22:04:48

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od Mroz »

Add cyklisté na přechodu a chodníku.

Jak již bylo řečeno, zákon kouká na jedoucí cyklistu na obyčejném přechodu bez vyznačeného pruhu pro cyklisty stejně jako na řidiče aut. Co je důležité zmínit je, že na většině chodníků není jízda na kole povolena, tudíž ten cyklista se nemá legálně jak k tomu přechodu ani dostat. Dle mě pěkný popis tohoto problému je zde:
https://www.cistoustopou.cz/cista-mobil ... chodce-773
a
https://www.cistoustopou.cz/kolo/clanek ... odniku-745
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od Saljack »

jozka píše:Ano a prave pro tyhle projevy alternativni inteligence vznikaji zminene navody (nesusit kocky v mikrovlnce!).
Holinky jako hodinky obojí se natahuje. Tady zazněl jasný dotaz, zda je v nějakém zákóně zakázané přejíždět přechod na kole. Již jste to někde v těch zákonech dohledal? Kde to je? Jinak to, že nesmí má váhu jako jedna paní povídala. To je prostě zákon, kdyby to tak nefungovalo, tak by neexistovali žádní právníci, protože by nebyli potřeba.
Aram96
Příspěvky: 7915
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od Aram96 »

Principiálně hledání všemožných kliček v zákoně apod., jak tady někteří předvádí, vedlo k obecnému nárůstu byrokracie a i dalších zákonů. Pak se nemůžeme divit, že DUR pro dálnici je na 700 stranách. :?
jozka
Příspěvky: 2789
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od jozka »

Již jste to někde v těch zákonech dohledal? Kde to je?
Kdyz mi najdete paragraf, ktery pravi, ze se nesmim sousedovi vys.at pred dvere...
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od P_V »

trochu kostrbaté nápady:

§ 11
Směr a způsob jízdy
(1) Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, a pokud tomu nebrání zvláštní okolnosti, při pravém okraji vozovky, pokud není stanoveno jinak.

Cyklista na přechodu nejede vpravo, nýbrž kolmo na ten směr.

§ 24
Otáčení a couvání
4) Řidič nesmí otáčet a couvat
c) na přechodu pro chodce,

Cyklista vjede na pozemní komunikaci v místě, kde se jezdí vpravo, hned na to po přechodu přejede do protisměru, tudíž se otočil, a to se nesmí...
Mike
Příspěvky: 5000
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od Mike »

2 jozka :
zkus třeba par. 49, zákona o přestupcích
a nebo to bude na libovůli ( čili odborném úsudku ) správního orgánu
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
jozka
Příspěvky: 2789
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od jozka »

Ale tam nepisou, ze nemuzu tohle konkretni...
jozka
Příspěvky: 2789
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od jozka »

Jenom si tu neco odlozim...
Kubajsu
Příspěvky: 1310
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od Kubajsu »

P_V píše: Cyklista vjede na pozemní komunikaci v místě, kde se jezdí vpravo, hned na to po přechodu přejede do protisměru, tudíž se otočil, a to se nesmí...
To je hodně kreativní výklad. Takže když traktor přejíždí silnici z jedné polňačky na druhou, tak nepřejíždí, ale vlastně se otáčí? Zajímavé :lol:
Mosquit
Příspěvky: 924
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od Mosquit »

jozka píše:Jenom si tu neco odlozim...
Vidím větu "Proč tedy cyklopruhy nenamalovali zástupci města rovnou na chodník?" a opět je mi jasné, že autor o tom nemá ani šajn. Můžeme pokračovat o 3 stránky zpět diskuzí "proč nelze jet po chodníku, když chci někam dojet a nechci každou chvíli sesedat nebo dávat přednost".
jozka
Příspěvky: 2789
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od jozka »

Možná protože si autor nemyslí že se usednutim na kolo stává pupkem světa.
huklos
Příspěvky: 77
Registrován: 12.10.2012 12:05:13

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od huklos »

V pondělí 16.11. jsem masochisticky absolvoval Livestream Praha Sobě u příležitosti 2 let na magistrátu. Velmi zajímavý moment, kdy vysvětloval Scheinherr jejich přístup k dopravní politice, je v odkazu (snad bude funkční, jinak je na youtube). Otázka od p. Stránského (cyklisty z MČ Prahy8) je v čase 19:11. Odpověď pak v čase 19:50 až 20:20.
https://www.youtube.com/watch?v=OeXg9j9qzWA

Na můj dotaz přes FB pochopitelně nějak nedošlo...
kot
Příspěvky: 10541
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od kot »

Už se moooc těším na všechna cykloopatření ! To bude rozhodující změna pro pražskou dopravu...
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od Saljack »

Tak nám na Jana Želivského přibyly ochrané cyklopruhy. Aspoň tam po dlouhé době nakreslili čáry u křižovatky Ohrada. Ty cyklopruhy jsou opravdu šílené je to namalované tak, jako by to tam bylo už 10 let. Najednou zcela končí a nově se objevují. Tohle se mi fakt nelíbí spíš je to horší než před tím. Spolu s Novovysočanskou je to další zcela nesmyslné a neúčelné opatření které spíš lidí naštve než aby to cyklistům pomohlo.
ElWapp
Příspěvky: 1641
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od ElWapp »

Jak by měla vypadat pražská cyklistická infrastruktura? Odpovídá Ing. Vojtěch Benedikt

https://mestemnakole.cz/2021/05/jak-by- ... -benedikt/
kot
Příspěvky: 10541
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od kot »

Nebude ta 30 pro ta auta moc velká rychlost ? Neměla by se snížit alespoň na 15 km/hod ?
jozka
Příspěvky: 2789
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od jozka »

Co Prazaci chtej, to dostanou.
Geo
Příspěvky: 806
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od Geo »

Ja si vzpominam na jeden clanek. Teda spis si vzpominam, ze nekdo vyhrabal kdysi jeden clanek:
Až bude tobě, pionýre, čtenáři, třicet, pětatřicet let, vzbudíš se do světa, který už v mnohém nebude podoben dnešku.
pokracovani...

Jinak nevim, jestli to autor toho soucasneho clanku mysli s nadsazkou, nebo vazne. Stejne jak u toho puvodniho to nejde poznat. To, ze se podoba mest zmeni, je nejspis jiste. Jenom si teda nemyslim, ze vsichni touzi po tom nasednout na kolo. Ostatne to je treba videt i z modal splitu v tech cyklometropolich, kde Praha ma IAD ~30% jako treba Viden nebo Berlin.
Naposledy upravil(a) Geo dne 13.5.2021 13:07:55, celkem upraveno 3 x.
kot
Příspěvky: 10541
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od kot »

Geo, opravdu skvostně příhodná citace !!!!
jozka
Příspěvky: 2789
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od jozka »

Tihle lidi to mysli vazne. A kdyz to nedopadne, vzdycky je to vina tech ostatnich.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od Standa »

Řekl bych, že autor onoho úvodníku z ABC z roku 1960 to taky myslel vážně!

Geo díky :ok: :lol: !
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od Mikulik »

ElWapp
Příspěvky: 1641
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od ElWapp »

Jo, "krásně". Taková obvyklá snůška polopravd a domněnek. Celé nepochopení městské cyklistiky dokládá autorovo tvrzení, "ostatně sám jsem cyklista a na výlety jezdím zpravidla po okreskách." Lidé nejezdí do města na výlet, ale aby se odněkud někam dopravili. Na mé 15 km trase do práce žádná "okreska" není... podle logiky autora bych asi udělal líp, kdybych si koupil nadupanej bourák a ráno zas o kousek prodloužil kolonu aut sunoucí se někam za horizont...
Zajímalo by mě, jak si autor představuje dopravu ve městě v horizontu pěti, deseti let. Pokud by podle logiky "Zatímco vlastnictví automobilu bylo dosud pokládáno za určitý výraz vlastní nezávislosti, neomezené mobility, která dává člověku nejen svobodu, ale poskytuje mu také nezanedbatelnou úsporu času," postupně lidé přesedali do aut, doprava úplně zkolabuje - a je jedno, kolik okruhů a magistrál bychom tou dobou měli. Město není nafukovací.
Podporovatel AutoMatu nejsem a se samoúčelným přiškrcováním hlavních komunikací nesouhlasím, ale pár nešťastných řešení není důvod hejtovat městskou cyklistiku jako celek.
Mosquit
Příspěvky: 924
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od Mosquit »

A hlavně že hejtuje Automat, když v prvním odstavci sám píše, že to je celoevropský trend.
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Cyklisté a vše kolem...

Příspěvek od Mikulik »

každý to vidíme jinak. Já za sebe vám mohu říct to, že jsem jezdil občas na kole do zaměstnání a za týden mi to tak běžně dělalo 100 - 150 km, já s autorem souhlasím a zásadně musí prohlásit, že nějaý automat umí akorát škodit, škodit a škodit. Kolikrát už jsem si dal do držky na tom blátě v Šárce (v Praze) nebo, když bylo po dešti a jel jsem Prokopákem a všude samé louže. No myslíte si, že tady nějaký automat řeší, že cyklostezky stojí uplně za hovno???!!! Kulový.Škodit všude okolo mostu Barikádniků, na to je užije a přitom tam žádného cyklistu nikdy neuvidíte.

Jinak všimlli jste si té sorty lidí, co dělá tyhle cyklojízdy? jen se na ty lidi povívejte. Obvyklé oblečení manžestráky, vytahané tepláky, svetry , podivné mikiny. Pro mě za mě at si každý vezme, co chce, či jezdí třeba nahatej, mě je to jedno, ale já jako cyklista, tyhle lidi fakt nemusím. Sluníčkaři hadr.
Odpovědět

Zpět na „Praha“