Pražská ZPI a PDZ

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
MPMP
Příspěvky: 3305
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od MPMP »

dvs píše:Taková zvídavá otázka: Co to je za optický klam, že ta zelená (na fotkách v té galerii) na semaforu je modrá?
Mohlo by to být automatické vyvážení bílé reagující na žluté osvětlení, které předpokládá jako bílou, ale jenom odhaduju.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od jonáš »

Barevný podání digitálních foťáků je vůbec roztodivný, třeba fialový fialky vycházej často bleděmodrý nebo i do růžova. Tady to fakt vypadá na AWB, protože jinak by tam muselo bejt celkově spíš oranžovo než žlutozeleno .. lepší je přepínat to dle skutečnýho typu osvětlení nebo uměleckýho záměru ;-)
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od kasme »

ááááá dojezdové časy :) proč né...

až na tu "+" nulu :crazy:
zpi-zbraslav.jpg
zpi-zbraslav.jpg (112.14 KiB) Zobrazeno 9393 x
mapman
Autor
Příspěvky: 5765
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od mapman »

+0 je v pořádku, alespoň to pochopí i cizinec ...
DálničářMK
Příspěvky: 182
Registrován: 18.3.2013 9:45:02
Bydliště: Praha-Kunratice/R1 exit 3
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od DálničářMK »

Je fajn, že už se udávají i dojezdové časy. Po spuštění Blanky se budou hodit. Ale mělo by se dělat více schématických map provozu.
Ať žijí Dálničáři!!! Kdo by mne chtěl kontaktovat po Skypu, tak můj Skype nick je mikikopas16.
vils
Příspěvky: 43
Registrován: 10.6.2010 9:37:31

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od vils »

Co se týká těch barevných schémat, tak mně to jako dobrý nápad nepřipadá.
Myslím si, že Prahu vcelku znám, a pokaždé na to civím a nějaký čas mi trvá, než se zorientuju co to tam vlastně je nakreslený. Natož abych stihnul vyhodnotit důsledky podávané informace.
Zkrátka výsledkem toho je poměrně dlouhá nesoustředěnost na řízení, což není uplně bezpečné.
rob3rt
Příspěvky: 260
Registrován: 27.10.2010 15:22:56
Bydliště: Hl.m.Praha

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od rob3rt »

U ZPI na Strakonické byly doplněny vysvětlivky :D

Zelená jedno autíčko, žlutá dvě a červená tři
zpi.jpg
zpi.jpg (6.99 KiB) Zobrazeno 9069 x
Dopravní značení nesmí být vnímáno pouze jako svévole státních orgánů a místo pro možný postih řidičů, což v daném případě (omezení rychlosti z důvodu snížení hluku v místech, kde není zástavba) nelze jinak vyhodnotit. - ODA KŘ Hl.m.Prahy PČR
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od Bobek »

To bude asi globálnější akce, včera jsem to viděl taky V Holešovičkách.
Království a půl princezny za 511.
rob3rt
Příspěvky: 260
Registrován: 27.10.2010 15:22:56
Bydliště: Hl.m.Praha

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od rob3rt »

A není to zbytečné? Byl snad někdo, kdo si myslel, že červená značí volnější provoz než zelená? :D
Dopravní značení nesmí být vnímáno pouze jako svévole státních orgánů a místo pro možný postih řidičů, což v daném případě (omezení rychlosti z důvodu snížení hluku v místech, kde není zástavba) nelze jinak vyhodnotit. - ODA KŘ Hl.m.Prahy PČR
kyk
Příspěvky: 957
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od kyk »

Je to i na Liberecké.
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od Bobek »

rob3rt píše:A není to zbytečné? Byl snad někdo, kdo si myslel, že červená značí volnější provoz než zelená? :D
Třeba je na tom autor myšlenky stejně, jako nešťastný hlavní hrdina krásné povídky Arthura Schnitzlera (omluvte literární okénko a zároveň silný OT):
..a viděl také nápis nad stojanem. Stálo tu: vázanky, ačkoliv každý musel i bez toho vědět, že to jsou vázanky. Velmi prozíravé, že také tam na onom stromě visí tabule s nápisem park. Ne všichni jsou tak duchapřítomní a důmyslní jako on, aby beze všeho věděli, že tohle je park a tohle zas kravata.
...

Příštího rána opatřuje cedulkami jednotlivé kusy synova a dceřina oděvu.
...
Království a půl princezny za 511.
jozka
Příspěvky: 2782
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od jozka »

Nepodcenujte fantazii lidi. Jednou jsme reklamovali v softu psanem na miru, ze nekdo omylem prehodl logiku u nejakeho prepinace v nastaveni. Odpoved nas uzemnila. Je to spravne, protoze je tam "zaskrtavatko" a krizek prece znaci "ne". Nepomohla ani argumentace tim, ze krizek tam ma on ve svem grafickem toolkitu, u nas v Motif to vypada jinak.
rob3rt
Příspěvky: 260
Registrován: 27.10.2010 15:22:56
Bydliště: Hl.m.Praha

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od rob3rt »

Matoucí a nepřehledné, stěžují si řidiči na infotabule za 190 milionů
Navíc si motoristé stěžují, že zobrazené údaje jsou nesrozumitelné a grafická schémata křižovatek nepřehledná.
http://praha.idnes.cz/dopravni-infotabu ... zpravy_mav
Dopravní značení nesmí být vnímáno pouze jako svévole státních orgánů a místo pro možný postih řidičů, což v daném případě (omezení rychlosti z důvodu snížení hluku v místech, kde není zástavba) nelze jinak vyhodnotit. - ODA KŘ Hl.m.Prahy PČR
DálničářMK
Příspěvky: 182
Registrován: 18.3.2013 9:45:02
Bydliště: Praha-Kunratice/R1 exit 3
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od DálničářMK »

Já už to říkám dlouho, zavést liniové řízení, tak jak je na R1 D1-D5.
Ať žijí Dálničáři!!! Kdo by mne chtěl kontaktovat po Skypu, tak můj Skype nick je mikikopas16.
strongy
Příspěvky: 28
Registrován: 19.6.2011 21:28:04

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od strongy »

Na tyhle tabule už kašlu... je to naprosto k ničemu... nedávno když zavřeli při výpadku proudu nečekaně strahovský tunel, tabule před ním zhasnuté... lidi tam stáli před semaforem a čekali jestli to otevřenou... no 2 hodiny byl zavřenej :) chudáci...

Jako by snad nešlo automaticky nastavit, že zavřený tunel = hlášení na tabuli před tunelem
hh
Autor
Příspěvky: 2554
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od hh »

DálničářMK píše:Já už to říkám dlouho, zavést liniové řízení, tak jak je na R1 D1-D5.
Nezavádět nic, zrovna teď svítí na PO osmdesátka kvůli dešti, to je v 5C buzerace nějakého policejního strejdy!
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od jonáš »

kot
Příspěvky: 10504
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od kot »

Tak Jonáši to nemá chybu! :D
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od kasme »

Dojezdový čas působí lépe na psychiku řidičů
17.02.2014

TSK průběžně sleduje podněty veřejnosti a na jejich základě aktualizuje databázi sdělení, která se objevují na informačních tabulích. Průběžně monitoruje také diskusní fóra, kde se objevuje řada podnětů od řidičů. Na webových stránkách TSK ( http://dic.tsk-praha.cz ) je k dispozici aplikace, která ukazuje, jaké nápisy se na jednotlivých tabulích zobrazují.


Na rozdíl od předchozího systému proměnných tabulí TSK využívá toho, že systém byl zadán jako otevřený a lze jej stále aktualizovat a měnit dle požadavků a potřeby. Informace o dojezdových dobách postupně zpřesňují dosud užívané obecnější informace o stupních v provozu.

„Například na Hlávkově mostě směrem k Muzeu nahrazují původní, často zobrazované, informace o tom, že ve Wilsonově ulici je stupeň dopravy číslo 4. Nyní proměnná tabule poskytuje řidičům informaci, za jak dlouho dojedou na náměstí I. P. Pavlova a o kolik minut se oproti běžnému provozu čekáním v koloně zdrží. Vzhledem k tomu, že kolona ve Wilsonově ulici je obvyklým jevem, je důležitější řidiče informovat nikoli o její přítomnosti na komunikaci, ale o její délce a době případného zdržení. Řidič, který se na této trase pohybuje denně, pak dokáže snáze vyhodnotit míru zdržení lépe než u dosud uváděného stupně dopravy,“ uvedl Ladislav Pivec, šéf TSK.

„Jak se ukazuje, toto sdělení napomáhá i k zmírnění stresu řidiče čekajícího v kolonách,“ dodal Pivec.

http://www.tsk-praha.cz/tiskova-zprava/ ... d95e2a4ff4
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od monin »

Tak to je obrovská škoda, že TSK zatím nemonitoruje i toto diskuzní fórum, co se týče, i dopravního značení po celé Praze.
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od Mikulik »

To funguje jako od kdy? Zrovna 14.2. v 19h večer bylo Wilsnova - Muzeum st.4. a připadalo mi to tam něco mezi 2-3.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od kasme »

včera jsem na to taky koukal a skoro všude nic...
ale dneska už (podle http://dic.tsk-praha.cz/) ukazují téměř všechny slíbené...
zpi-621-140218-1254.jpg
zpi-621-140218-1254.jpg (29.58 KiB) Zobrazeno 8003 x
a ještě připomenu odkaz na kompletní tabulku časů...
http://unicam.camea.cz/Discoverer/TravelTime
andrewkrap
Příspěvky: 168
Registrován: 25.9.2012 7:33:40

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od andrewkrap »

konečně nějaké užitečné informace! Hurá! Co takhle 5.května - Wilsonova?

Nejvíc mě pobavilo, jak se samochválej, že se systém osvědčil v době záplav - to tel.číslo co viselo na všech ZPI ...:-) to bylatedy informační bomba :-)
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od kasme »

ale stejně se mi to moc nezdá :)
zpi-140218-1806.jpg
zpi-140218-1806.jpg (74.98 KiB) Zobrazeno 7946 x
DálničářMK
Příspěvky: 182
Registrován: 18.3.2013 9:45:02
Bydliště: Praha-Kunratice/R1 exit 3
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od DálničářMK »

Myslím si, že by Praze pomohlo liniové řízení a už to říkám dlouho.
Ať žijí Dálničáři!!! Kdo by mne chtěl kontaktovat po Skypu, tak můj Skype nick je mikikopas16.
Odpovědět

Zpět na „Praha“