Pražská ZPI a PDZ

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
DálničářMK
Příspěvky: 182
Registrován: 18.3.2013 9:45:02
Bydliště: Praha-Kunratice/R1 exit 3
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od DálničářMK »

Martin Šubrt:Díky za info. Takže podobné ZPI jako v Královopolském tunelu.
Ať žijí Dálničáři!!! Kdo by mne chtěl kontaktovat po Skypu, tak můj Skype nick je mikikopas16.
kyk
Příspěvky: 958
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od kyk »

andrewkrap píše:to martin šubrt: díky za info! prosím ještě o doplnění toho druhého dotazu: lze na tabulich zobrazovat rotujici či měnící se text pro lepsi info nebo jen staticky -pocita s vyuzitim teto funkce?
To bych si dokázal představit jen v případě havárie. Za provozu stěží přečtete delší nepohyblivý text.
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od monin »

Tak už se dokonce ořezávají i větve na stromech před novými ZPI. :)
Přílohy
006.jpg
006.jpg (63.39 KiB) Zobrazeno 7582 x
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od JirkaS »

monin píše:Tak už se dokonce ořezávají i větve na stromech před novými ZPI. :)
Moc času na to není, zbývá 9 dní.
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od dvs »

to martin šubrt: Počítá se zveřejněním aspoň těch textových na webu tsk nebo upgrade toho webu dopravního webu Prahy6
http://www.praha6.cz/doprava_info.html
http://hs1.vars.cz/dopinfopraha6/
DálničářMK
Příspěvky: 182
Registrován: 18.3.2013 9:45:02
Bydliště: Praha-Kunratice/R1 exit 3
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od DálničářMK »

To dvs:Já jsem i pro to, aby se info z TSK objevovalo na dopravniinfo.cz. Ale to jen takové doplnění k dotazu.
Ať žijí Dálničáři!!! Kdo by mne chtěl kontaktovat po Skypu, tak můj Skype nick je mikikopas16.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od jonáš »

To jsem si zrovna řikal, jakou cenu pro mě ty barvičky můžou mít, když na Strakonický (dejme tomu směr Želivskýho) budu vidět JS červeně, ale o situaci v Ječný, na Pankráci nebo v Podolí u vodárny mi to neřekne nic .. to se těžko zodpovědně rozhodnu kudy, kor za těch pár sekund. Ale jako hračka je to pěkný ;-)
DálničářMK
Příspěvky: 182
Registrován: 18.3.2013 9:45:02
Bydliště: Praha-Kunratice/R1 exit 3
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od DálničářMK »

Jo,tady Jonáš má dobrej argument,ale hlavní prioritu toho,co by měla ta IT na Strakonické ukazovat, je MO.
Ať žijí Dálničáři!!! Kdo by mne chtěl kontaktovat po Skypu, tak můj Skype nick je mikikopas16.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od kasme »

já tam vidím
Dobříšskou
Strakonickou
Modřanskou na Dvorce a dál k vodárně
Jižní Spojku
Modřanskou směr Modřany

mapa celý Prahy se tam nevejde... :)
DálničářMK
Příspěvky: 182
Registrován: 18.3.2013 9:45:02
Bydliště: Praha-Kunratice/R1 exit 3
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od DálničářMK »

To kasme: Souhlasím, ale já jsem myslel jihozápadní část MO a okolí,což jste konkretizoval.
Ať žijí Dálničáři!!! Kdo by mne chtěl kontaktovat po Skypu, tak můj Skype nick je mikikopas16.
Martin Šubrt
Příspěvky: 33
Registrován: 6.2.2011 11:50:14

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od Martin Šubrt »

andrewkrap: Rotující text je pro čtení řidičem z vozidel velmi nevhodný. Řidič pak má tendenci zpomalovat a čekat, co mu dál vyjede. Tj. nepočítá se s tím. Zásadou je co nejsrozumitelnější a co nejkratší sdělení.

dvs: Možná se to řeší někde paralelně, ale zatím o tom nevím. Nicméně v systému ústředny ta data budou a asi by bylo možné je zobrazit třeba na kamery.praha.eu jako samostatnou vrstvu. Ale asi to nebude hned.

jonáš: Pokud by byla v Ječné nějaká nehoda, případně uzavírka a současně nebylo něco stejného či většího významu na bližší komunikaci, info o Ječné bude i na té Strakonické. V tu chvíli tam mapa nebude. Jinak Ječná by se na nějakou formu mapy umístěné v tomto místě opravdu nevešla. Běžnou kolonu v Ječný popíšou pak další tabule, na nichž se v posledním řádku postupně objeví i délka zdržení po Pavlák. Tyhle tabule by obecně byly vhodnější na příjezdu k PO od dálnic, pro přehled o okruzích a radiálách. Ovšem tahle místa nebyla v působnosti TSK, tak jsme chtěli něco podobného vyzkoušet tam, kde má působnost Praha. Uvidíme. Tabule mají i standardní funkci, takže když se to neosvědčí, mapa z nich zmizí, nebo se zjednoduší, nebo prostě změní. Všechny ZPi mají plně programovatelnou plochu, tj. jsou otevřené jakýmkoli výhledovým požadavkům a přidávání symbolů, velkých textů apod.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od jonáš »

To je mi jasný, že se víc jak křižovatka na druhym břehu nevejde.
Ale mě šlo původně o něco jinýho, jestli totiž oranžově vybarvená JS na Strakonický nezpůsobí nakonec jen větší kolaps na tom Pavláku? Až se to teda šoféři naučej dekódovat. Prostě volba alternativní trasy naslepo a během deseti sekund nemůže být z principu přínosná. A taky je dost lidí, co budou akorát vejrat, co je tam za nesmysl načmáranej, protože mapy neuměj. No, uvidíte ;-)
kyk
Příspěvky: 958
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od kyk »

21:50 v testovacím provozu také portál na Cínovecké DC před sjezdem na Čakovice.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od kasme »

v provozu:

Štvanice dc nezklamala svou oblíbenou hláškou "Wilsonova kolona"
http://ttnz.cz/kasme/v/ostatni/kasme/sm ... 8.JPG.html
kromě stromů (jinde) by to chtělo prořezat i reklamy :) :)

Rašínovo nábřeží dc se stejnou hláškou, jen bez slova "ulice" a blikání
http://ttnz.cz/kasme/v/ostatni/kasme/sm ... 2.JPG.html
andrewkrap
Příspěvky: 168
Registrován: 25.9.2012 7:33:40

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od andrewkrap »

to kasme: taky sem jel dnes okolo. ta spleť reklam na wilsonove je naprosto šílená. naprosto nechápu, že tohle může někdo povolit...
Martin Šubrt
Příspěvky: 33
Registrován: 6.2.2011 11:50:14

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od Martin Šubrt »

kasme: Doufám, že se brzy podaří k těmto sdělením přidat třetí řádek, kde bude: zdržení 8 minut či něco podobného. Zavisí na odladění systémů FCD, kdy se to nasadí. Pak to sice stále nebude převratná informace, ale měla by alespoň naznačovat, jak je ta kolona v daný okamžik dlouhá.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od adamos »

Martin Šubrt píše:kasme: Doufám, že se brzy podaří k těmto sdělením přidat třetí řádek, kde bude: zdržení 8 minut či něco podobného.
Výborně, tleskám!!
Přesně tohle jsem si uvědomil, když jsem v pondělí jel po Chodovské radiále a na Roztylech na ZPI svítilo "Nuselský most kolona". Na tenhle text nepotřebujeme ZPI, ale stačil by kus plechu a pixla barvy :-)

Objeví se info o zpoždění na většině ZPI?
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Martin Šubrt
Příspěvky: 33
Registrován: 6.2.2011 11:50:14

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od Martin Šubrt »

Ještě bych netleskal, musí se to odladit a to úplně snadné nebude. Z Roztyl tam tuším bude dojezdová doba po Nuselský most, Muzeum a Barrandovský most. Máme asi 58 tabulí a definováno je cca 75 úseků od tabule někam k důležitému bodu, takže tyto úseky by se zobrazovat výhledově měly. Někdy i tři na jedné tabuli s celkovou dojezdovou dobou, někdy dva cíle, někde jen jeden v kombinaci s nějakou událostí ve formě toho zdržení.
andrewkrap
Příspěvky: 168
Registrován: 25.9.2012 7:33:40

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od andrewkrap »

Pak to bude dávat smysl Martine. Na to se těším. Jinak tu padl i smysluplný nápad, jak využít např.cedule u muzea ve směru nuselský most při tradičních kolonách. Nápis: uvolni středový pruh pro vozidla záchr.složek! Co ty na to Martine?
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od kasme »

"trvale" rosvícená tabule zapříčiní její nečtení... bohužel... :(

na dálnicích už na to přišli

to samé je to blikání kolem "značek"
dle mne je ideální na vzdálených ZPI to zobrazení bez červeného trojúhelníku
případně na ZPI pod kterými je kolona - viz ta Štvanice - to je pak spíš na naštvání podjíždějících :)

na dojezdové časy se těším, i když je moc nevyužiji...
ve špičkách raději kličkuji uličkama :jidlo:
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od pp21 »

A bude se (v tom ideálním případě :)) zobrazovat dojezdová doba, nebo zpoždění?
Mě osobně je aktuální dojezdová doba bez informace o zpoždění nebo o ideální dojezdové době k ničemu.
Hlasoval bych obouma rukama pro zpoždění.
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od monin »

[quote="kasme"]"trvale" rosvícená tabule zapříčiní její nečtení... bohužel... :(
na dálnicích už na to přišli

No dobře, ale jaký bude mít význam "trvale" svítící text na ZPI u Hl.nádraží směrem k muzeu v podobě " Wilsonova kolona"? To potom, taky nedává žádný smysl, podle toho co píšeš. Protože ta trvale rozsvícená tabule s textem o koloně, tam může být celoročně po-pá cca 7.30 - 19.30h. Takže mi opravdu příjde daleko smyslplnější, tam při každodenních kolonách dávat rozumně upravený text o uvolnění prostředního pruhu pro vozidla záchrany. To by snad i na tu spoustu éterických bytostí za volantem zabralo a mělo to nějaký přínos, než stálý text o koloně.
Nehledě na to, že to není opravdu ZPI na dálnici, kde pod ní skoro každý projíždí ve 130km/h, na rozdíl od ZPI zde např. na magistrále, kde pod nim každý druhý naopak i na pár vteřin zastaví.
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od 1975 »

Martin Šubrt píše:Ještě bych netleskal, musí se to odladit a to úplně snadné nebude. Z Roztyl tam tuším bude dojezdová doba po Nuselský most, Muzeum a Barrandovský most. Máme asi 58 tabulí a definováno je cca 75 úseků od tabule někam k důležitému bodu, takže tyto úseky by se zobrazovat výhledově měly. Někdy i tři na jedné tabuli s celkovou dojezdovou dobou, někdy dva cíle, někde jen jeden v kombinaci s nějakou událostí ve formě toho zdržení.
... a nešlo by do té doby použít takovéty stupně intenzity dopravy (1-5), které mají všichni tak nějak zažité a asi si pod nimi něco o koloně představí...?
Respektive, na těch ZPI, kde je nějaký náčrt ulic, tak tu intenzitu určuje barva té čáry? Viděno např. V Holešovičkách dc.
Jasně, není to tak "přesné", jako dojezdový čas, ale aspoň něco ne?
rob3rt
Příspěvky: 260
Registrován: 27.10.2010 15:22:56
Bydliště: Hl.m.Praha

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od rob3rt »

ZPI Strakonická u lihovaru z centra
ZPI_Strakonicka_u_lihovaru.jpg
ZPI_Strakonicka_u_lihovaru.jpg (62.26 KiB) Zobrazeno 7127 x
Dopravní značení nesmí být vnímáno pouze jako svévole státních orgánů a místo pro možný postih řidičů, což v daném případě (omezení rychlosti z důvodu snížení hluku v místech, kde není zástavba) nelze jinak vyhodnotit. - ODA KŘ Hl.m.Prahy PČR
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Pražská ZPI a PDZ

Příspěvek od Standa »

Včera jsem musel dost jezdit po Praze a všiml jsem si několika (pro mě nových) funkčních ZPI. Ráno na MO mezi Zlíchovským tunelem a Mrázovkou varovala před kolonou v Patočkově a skutečně tam pak kolona byla (ono by teda bylo spíš překvapení hodné zobrazení větším fontem, kdyby tam nebyla ;) ). Večer pak na magistrále tuším někde na Pankráci bylo krásně zářící varování před jakýmisi pracemi ve Wilsonově, které jsem ale následně nějak nezaznamenal. Každopádně mají cedule slušný prostor i pro rozsáhlou informaci a naprosto souhlasím s Martinem Šubrtem, že by ty informace v žádném případě neměly rotovat - to už by nestíhal nikdo pořádně přečíst.

EDIT: A ještě jsem zapomněl na podvečerní ZPI tuším před Zlíchovským tunelem ve směru z centra, že je kolona na Jižní spojce u Záběhlic. Malinko jsem se zdržel u McDonalda u ÖMV a následně už byla kolona až k němu (tedy mnohem dříve, než u Záběhlic), ale netuším, co v té chvíli hlásili před tím Zlíchovským tunelem. Zajímalo by mě, jaké úseky pro kolony se na Jižní spojce rozlišují.
Odpovědět

Zpět na „Praha“