Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční) cíle

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od monin »

Tak to jsem to včera přehnal s tou chválou. Objízdné směry na Karláku, jsou naopak značeny jako JEČNÁ a NÁBŘEŽÍ. :D
A zvláště to NÁBŘEŽÍ je pikantní, v kontextu toho, že to je hlavní směr k MO, se kterým se Praha zaklíná, co se týče dopravního značení. A že to je hlavní směr k D5, to se raději ani nebudu zmiňovat. Možná to má, ale nějakou souvislost s tím zklidňováním dopravy o víkendech na Smetanově nábřeží. Tak chtějí, aby si to lidé ještě více zafixovali, to nábřeží. :D Fakt děs.
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od kasme »

monin píše:Včera jsem koukal, že na přenosných značkách vyznačující úpravu jízdních pruhů před Nuselským mostem ve směru z centra, jsou pěkně vyznačeny i směry k D1. Škoda, že ta uzavírka nebude delší, konečně by tak pak byl v Praze vyznačen alespoň jeden jediný směr k dálnici. Kdyby jel okolo "náhodou" kasme, mohl by to nafotit. Je to opravdu rarita v Praze. :)
"náhodou" jsem tam jel , dík za tip
P7088869u.jpg
P7088869u.jpg (109.99 KiB) Zobrazeno 7451 x
a jako bonus... jedna pěkná z jiného kraje... :jidlo:
P7068691u.jpg
P7068691u.jpg (45.45 KiB) Zobrazeno 7451 x
Hanes
Příspěvky: 1053
Registrován: 25.2.2014 11:34:01
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Kontaktovat uživatele:

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od Hanes »

Ta značka pro bus je jedním slovem "Luxusní" :lol:
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od kasme »

monin píše:Včera jsem koukal, že na přenosných značkách vyznačující úpravu jízdních pruhů před Nuselským mostem ve směru z centra, jsou pěkně vyznačeny i směry k D1. Škoda, že ta uzavírka nebude delší, konečně by tak pak byl v Praze vyznačen alespoň jeden jediný směr k dálnici.
zasvěcený zdroj uvádí... :crazy:
Je to asi tím, že DIR vydávalo MD a ne Praha.
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od monin »

No já jsem si v duchu říkal, že to je nějaké divné a kde udělali soudruzi z NDR, tedy v tomto případě z TSK, chybu, že ty směry k D1, vůbec vyznačili. A ono je to takto. Sice nevím co to je DIR, ale pro Bůh, ať už jim tu pravomoc ohledně značení v Praze někdo sebere a ať už jen sekají tu trávu a odvážejí komunální odpad.
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od dvs »

DIR= dopravně inženýrské rozhodnutí

tj. zjednodušeně: "je to papír s kulatým razítkem povolující uzavírku, který např. říká jaké a jak tam budou osazeny značky v omezení".

Vydává silniční správní úřad.
PS: Ona severojižní magistrála je úředně dálnice ;) ?
mapman
Autor
Příspěvky: 5764
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od mapman »

Zasvěcený zdroj se spletl, protože si ho zmátl zasláním dotazu spolu s videem z D1 - DIR i DIO vydával určitě Magistrát ;)
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od dvs »

No to je ještě lepší zpráva :)
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od monin »

V souvislosti co jsme si právě četl, ohledně diskuze s vodorovným dopravním značení cílů okolo Lipníka, mě nedávno docela hodně pobavilo vodorovné značení cílů na Barrandovském mostě, ve směru k R4 a D5 - koukal jsem jak blázen, na vozovce název a cíl - NICE - a v duchu si říkám, to snad ne, že by TSK šla do sebe a začala nově a zgruntu značit i takto hodně vzdálené cíle, když dopodud se zmůže jen na Holešovice a Pankrác? :) Až na druhý pokus, kdy jsem zahlédl druhé značení, tak mi teprve docvaklo, že to jsou STRAKONICE - kde na vozovce, člověk samozřejmě vidí nejdříve název NICE a pak teprve STRAKO. Fakt dobrý :D
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
kot
Příspěvky: 10504
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od kot »

To je perfektní, TSK se stará o duševní čilost řidičů a zahání tak Alzheimera. :lol:
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od monin »

Aha, tak je to tam opačně, ale v té rychlosti mě tam bouchla do očí hlavně ta NICE, ty strako jsem nějak přehlédl.. :)
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
MPMP
Příspěvky: 3303
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od MPMP »

Tohle značení (myslím jeden název na dva řádky systémem "zdola nahoru") je specialita Prahy, nebo se používá i někde jinde ve světě? Když jsem to tam viděl poprvé, byl jsem z toho taky trochu vyvalený, a že jde o směr STRAKO-NICE mi došlo asi tak 500m za tou křižovatkou. Buď nejsem normální já, nebo autoři nápisu, ale já jsem se ve škole učil číst "shora dolů" a opačně mi to nejde ani na té silnici. :?
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od Standa »

Ale to není nic nového, klasický nápis na vozovce se taky nemá číst odshora "DĚTI (dávejte si) POZOR", ale po směru jízdy "POZOR (jsou tu) DĚTI". Jestli jsem to už někde jinde ve světě viděl si nevybavuji, tady bych to ale řešil spíš nějakou zkratkou (STRAK., S-NICE, STR-CE, ... po pravdě, nic moc...) nebo číslem komunikace R4 (případně jenom 4).
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od Bobek »

S navigací na vozovce byli vždycky velmi tvořiví na ústeckém ŘSD. Přísahal bych, že to někde bylo vyvedené i s barevnými čísly silnic, ale teď si ani za prase nemůžu vzpomenout... (bývalá barevná benzínka u Postoloprt byla, předpokládám, partyzánština).

Řešení pro Barranďák:
- napsat tam ČB, pokud nesrozumitelné, tak třeba Písek (koneckonců do Strakonic se odbočuje, že...)
- přejmenovat Strakonice :mrgreen:

Cizina:
Obrázek
Království a půl princezny za 511.
MPMP
Příspěvky: 3303
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od MPMP »

Standa píše:Ale to není nic nového, klasický nápis na vozovce se taky nemá číst odshora "DĚTI (dávejte si) POZOR", ale po směru jízdy "POZOR (jsou tu) DĚTI". Jestli jsem to už někde jinde ve světě viděl si nevybavuji, tady bych to ale řešil spíš nějakou zkratkou (STRAK., S-NICE, STR-CE, ... po pravdě, nic moc...) nebo číslem komunikace R4 (případně jenom 4).
POZOR DĚTI je ale jiný případ. Jde-li o samostatná slova, nemám problém to přečíst (je jedno v jakém pořadí) a v hlavě si z toho tu větu celkem bryskně složit, ale NICE STRAKO nesložím a nesložím. :)
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od jonáš »

Já bych tam napsal Písek a byl by klid. Taky jsem tuhle čuměl, kam že to jedu ;-)
Hanes
Příspěvky: 1053
Registrován: 25.2.2014 11:34:01
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Kontaktovat uživatele:

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od Hanes »

Já bych tam napsal ST a hotovo, stejně všichni ví, že je to SPZ Strakonic. Anebo Passau :lol:
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od monin »

MPMP píše:Tohle značení (myslím jeden název na dva řádky systémem "zdola nahoru") je specialita Prahy, nebo se používá i někde jinde ve světě? Když jsem to tam viděl poprvé, byl jsem z toho taky trochu vyvalený, a že jde o směr STRAKO-NICE mi došlo asi tak 500m za tou křižovatkou. Buď nejsem normální já, nebo autoři nápisu, ale já jsem se ve škole učil číst "shora dolů" a opačně mi to nejde ani na té silnici. :?
Jsem moc rád, že to někdo vidí stejně jako já a že snad ještě alespoň miniaturně, jsme normální oba dva. Prostě já tam viděl při té první jízdě hlavně to NICE, což tedy vzhledem k tom, že mám k tomu kraji nějaký vztah, mě v té myší díře hodně fascinovalo, že NICE, je značená už barran´dáku a proto mi dlouho trvalo i to, než jsem pochopil, že to jsou vlastně naše STRAKO NICE :)
Naposledy upravil(a) monin dne 1.12.2014 22:45:05, celkem upraveno 1 x.
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
bbront
Příspěvky: 8
Registrován: 28.3.2012 10:23:54
Bydliště: P9 - Sata

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od bbront »

Někteří z nás, zblblých angličtinou, to četli na první pokus jako "najs" :-) Až po "najs strekou" mi došlo, že to bude asi stejná situace, jako na Ostravsku přečíst špatně název dolu Lazy :-) (tehdy jsem byl, nevím proč, hodně pro smích :-) ).

Každopádně číslo silnice by bylo jistě smysluplnější.
Kubajsu
Příspěvky: 1309
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od Kubajsu »

MPMP píše:...byl jsem z toho taky trochu vyvalený, a že jde o směr STRAKO-NICE mi došlo asi tak 500m za tou křižovatkou.
Měl jsem to úplně stejně... Chvíli jsem dumal, jestli bych jel do Nice opravdu tudy :lol:
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od monin »

Kubajsu: a pak, že Praha není také světová. Takový významný dálkový cíl. Jinak co se týče vyznačení toho směru, tak ten je značen rozhodně správně. Barranďák>R1>D5>A6>A93>A9>A96>202>A13>A2>A9>A7>A26>A10> A8. Jen pak bacha na sjezdu do Nice, který mimochodem také připomíná, trochu sjezd od Barrandova dolů k mostu - zde už je značená jen NICE, bez těch STRAKO, tak ať to tam pak už někoho také zase nemate. Jinak dlouho jsem tam nebyl, takže nevím, zda i na výjezdu z Nice, na A8, jsou nově značené i STRAKO. :)
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
Kubajsu
Příspěvky: 1309
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od Kubajsu »

monin píše:...Barranďák>R1>D5...
Jenže rychlejší by právě bylo Barranďák - K Barrandovu - R1 ;)
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od Standa »

Je to tak, pro osobní auta to není moc správně, když je to posílá někam na Vimperk, místo na Plzeň :) ! I když musím přiznat, že kdysi (ještě v minulém tisíciletí) jsem skutečně vyjížděl z Prahy po R4 a druhý den jsem skončil v Nice ;) ! Asi mě tehdy viděl někdo z TSK :) ...
Hanes
Příspěvky: 1053
Registrován: 25.2.2014 11:34:01
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Kontaktovat uživatele:

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od Hanes »

TSK spolupracuje s NSA a byl dán podnět k šetření s názvem: "Kam až kdo dojel směrem R4" a byl vybrán Standa, který byl sledován až do Nice :lol:
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
Odpovědět

Zpět na „Praha“