Právě je 23.5.2019 15:23:46

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 455 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
 Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční) cíle 
Autor Zpráva

Příspěvek Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)
mapman píše:
Díky Tomáši ;) :ok: Taky jsem tomu zprvu úplně nevěřil. Když se podívám do historie, tak první konkrétní návrhy na úpravu Rozvadovské se tady na fóru objevily v září 2016:
viewtopic.php?p=135620#p135620

Návrhy bílých značek jsou ale mnohem starší a např. symbol okruhu v dnešní schválené podobě se objevil poprvé v prosinci 2010 a nápad na šikmý ovál se šipkou měl náš dlouholetý diskutér "jannnn":
viewtopic.php?p=39571#p39571

Tady je vidět, že zdejší fórum má obrovský vliv na to, kterým směrem se značení v Praze i v ČR ubírá...

Tak super, fakt skvělá práce Honzo. Přesně tu Jižní spojku jsem měl na mysli. Když jsem se na ní, před těmi x lety zde díval, tak mi to fakt přišlo jak z říše snů, že si tu hrajeme jak na nějaké vojáčky, a sníme u toho. Ale je také pravda, že jsem až moc dobře také nechápal, kdo všechno za tímto fórem stojí. Nejhorší, že já měl to šílené značení v Praze, denně na očích, jak v rámci práce, tedy auta, či volna, tedy kola. Pamatuji, jak se nevěřícně koukal na to, jak najednou "zamalovávají" všechny ty Teplice, či Brna v okolí hlaváku, či v širším centru, na těch 20 let starých značkách. To fakt bylo něco šíleného, a v kontextu toho, vidět zde pak tu tvoji "bílou" Jižní spojku, bylo něco, jako třeba za komančů vidět nějakou náhodou někde plechovku coly, či adidisky. O to větší gratulace a obdiv, že se vám to takto povedlo. Teď už si můžu konečně definitivně vymazat, to co mám pod čarou. :)

25.2.2019 23:48:25

Bydliště: v Trutnově, 49 km od nejbližší polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozestavěné české.
Aram96 píše:
......Navíc na té bílé návěsti je zajímavé, že pro směr rovně už tam je červená 5, přitom se po ní v tu dobu ještě nejede. Jsem rád, že tam je a že tam jsou i ty červené nuly pro odbočení, ty nuly alespoň částečně nahrazují to, co bych považoval za ideál, aby tam byly u Chomutova či Brna 7 a 1. Co by to komu udělalo .. :)

Čísla dálnic u směrovky tam mohou být, protože jinam než na D5 či D0 se už odbočit nedá - řidič překročil horizont událostí :-)
Jsem sice zastáncem značení číslic a přerušovaných číslic, ale všeho s mírou. Na této návěsti by už další čísla, třeba ta 7 a 1 spíš byla na obtíž a mátla by. Čísel je tam prostě už mnoho.

26.2.2019 9:14:03

Dobré odpoledne,

víme jaké další oblasti se budou v Praze přeznačovat, po již dokončené Rozvadovské spojce?

5.4.2019 15:23:06
Autor

5. května

úsek od Vysočanské po D8

Chlumecká

To je tak na 2 roky. Pak Štěrboholská.

5.4.2019 15:47:45

Není to moc ambiciozní plán, na tak krátkou dobu jako je 2 roky ? :lol:

7.4.2019 17:58:53
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 455 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19