Štěrboholská radiála (spojka): MO - D0

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Štěrboholská radiála (spojka): MO - D0

Příspěvek od Bobek »

Ty křivé břízky! :)
Království a půl princezny za 511.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Štěrboholská radiála (spojka): MO - D0

Příspěvek od kasme »

Detaily jsem nefotil, pohled více zprava http://kasme.rajce.idnes.cz/170121/#P1211866.jpg

Večer kdyžtak udělám výřez z originálu ;)
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: Štěrboholská radiála (spojka): MO - D0

Příspěvek od FlakY` »

Jako by tam bylo najednou více místa :)
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Štěrboholská radiála (spojka): MO - D0

Příspěvek od kasme »

Bobek píše:Ty křivé břízky! :)
:crazy:
Přílohy
P1211866 (3)-900.jpg
P1211866 (3)-900.jpg (74.26 KiB) Zobrazeno 18939 x
P1211865 (2)-1200.jpg
P1211865 (2)-1200.jpg (230.67 KiB) Zobrazeno 18939 x
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2042
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: Štěrboholská radiála (spojka): MO - D0

Příspěvek od Jirka L »

Podle stránek TSK má začít další oprava ŠR. Přímý odkaz není, tak přikládám info v kopii:


Stručný popis: Jedná se o rekonstrukci komunikace
Termín: 19. 3. 2018 – 8/ 2018

Zhotovitel: Strabag a.s.
Projektant: Dipro s.r.o.
TDI TSK Ing. Lenka Zach

Začátek: Průmyslová
Konec: čerpací stanice MOL
Délka opravy: 800 m
Šířka opravy: Celá šířka komunikace ve směru z centra

Jedná se o kompletní rekonstrukci komunikace Štěrboholská spojka ve směru z centra v úseku mezi ulicí Průmyslovou a čerpací stanicí pohonných hmot MOL Česká republika, s.r.o.. Konkrétně jde etapu A, kde se stavba napojí na již zrekonstruovaný úsek komunikace – etapu 8, realizovaný v roce 2016. Součástí stavby bude obnova svodidel v celém předmětném úseku a obnova stávajícího odvodnění.

Rekonstrukce bude probíhat po etapách.
Přílohy
ScreenShot013.png
ScreenShot013.png (206.98 KiB) Zobrazeno 17560 x
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Štěrboholská radiála (spojka): MO - D0

Příspěvek od hh »

800m pět měsíců??
huklos
Příspěvky: 77
Registrován: 12.10.2012 12:05:13

Re: Štěrboholská radiála (spojka): MO - D0

Příspěvek od huklos »

Stačí se zeptat na TSK na pracovní dobu na stavbě. Divil bych se, kdyby se nejednalo o obligátní 7 - 17. V plné stavební sezóně! A fronty řidičů ať se klidně vzteknou.
Kuba
Příspěvky: 1400
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: Štěrboholská radiála (spojka): MO - D0

Příspěvek od Kuba »

Mimochodem kvalita těch minulých oprav je dost mizerná. Ty díry v pravém pruhu směr centrum jsou šílené.
MPMP
Příspěvky: 3279
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Štěrboholská radiála (spojka): MO - D0

Příspěvek od MPMP »

Kuba píše:Mimochodem kvalita těch minulých oprav je dost mizerná. Ty díry v pravém pruhu směr centrum jsou šílené.
Kde konkrétně jsou ty díry? Já mám totiž dojem, že jsou pouze na dosud nerekonstruovaných úsecích.
MPMP
Příspěvky: 3279
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Štěrboholská radiála (spojka): MO - D0

Příspěvek od MPMP »

Co mně osobně "hlava nebere" je, kdo vymyslel opravy takto zatížené komunikace po 800 - 1200 metrech vždy cca 3-5 měsíců, tedy jedna polovina se bude tímto tempem rekonstruovat 5 let a druhá dalších 5 let.
To to nešlo udělat "najednou"?
Kuba
Příspěvky: 1400
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: Štěrboholská radiála (spojka): MO - D0

Příspěvek od Kuba »

MPMP píše:
Kuba píše:Mimochodem kvalita těch minulých oprav je dost mizerná. Ty díry v pravém pruhu směr centrum jsou šílené.
Kde konkrétně jsou ty díry? Já mám totiž dojem, že jsou pouze na dosud nerekonstruovaných úsecích.
Podle mě tohle se už opravovalo:
https://mapy.cz/s/2rylf
Sch
Příspěvky: 221
Registrován: 26.3.2009 10:43:17

Re: Štěrboholská radiála (spojka): MO - D0

Příspěvek od Sch »

Naprostý souhlas, tato komunikace se měla rekonstruovat najednou v celém úseku od Běchovic po PPO. V jedné sezóně vždy jeden směr. A ne takto salámově a dlouho.
Druhá věc je, jak moc to má smysl v pravém pruhu, když to kamiony zase brzy vytlučou a vyjezdí. Tam bych to dal rychlo opravou odfrézovat a zalít a pořádně až po dostavbě 511.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Štěrboholská radiála (spojka): MO - D0

Příspěvek od Mike »

MPMP píše: To to nešlo udělat "najednou"?
šlo, ale nevešel by ses do limitu "bez výběrka"

jak jsem již napsal do jiného tématu, stejně nebude kam jet
I/12 dnes osazené značky "zákaz vjezdu" a před Běchovicema nějaký reko mostků
D11 reko až po Jirny
D10 bourání mostu u Brandýsa-Záp + prý oprava povrchu
D8 začlo dnes
....
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Štěrboholská radiála (spojka): MO - D0

Příspěvek od hh »

Dobrý den,

Ztotožňuji se s odpověďmi paní tiskové mluvčí. Dopravní omezení je osazeno v rozsahu schváleného dopravně inženýrského opatření a vydaného dopravně inženýrského rozhodnutí, které vydává silniční správní úřad HMP se souhlasem Policie ČR.

Hezký den a jsem s pozdravem.

Jana Holasová, DiS.

---

Subject: RE: TSK ::Opravy po částech


Dobrý den, děkuji za Vaší trpělivost a odpovědi.

Nicméně ano, prosím o reakci kolegyni, abychom se dostali k podstatě mého dotazu.

Děkuji

---

> Předmět: RE: TSK ::Opravy po částech
>

> CC: <Jana.Holasova@tsk-praha.cz>

Dobrý den,

můžete své dotazy směřovat přímo na TDI TSK pro tuto stavbu, kterou je Holasová Jana - jana.holasova@tsk-praha.cz, pokud máte pocit, že mé odpovědi nejsou dostatečně konkrétní.



S pozdravem



Mgr. Barbora Lišková

tisková mluvčí

---

Subject: RE: TSK ::Opravy po částech

Dobrý den, nezlobte se, ale to jsou stále obecné formulky, které s mým dotazem souvisí z malé části, ale neřeší podstatu špatného plánování! Nějaký bezpečnostní odstup v rámci začátku DIO je jistě nutný, ale kolik 100m? Schálně jsem nepsal, zda-li šlo opravit 1,2 či 1,7 km, ale ne zlomek toho, tj. 0,2! Je to výsměch, hned za tím jsou strašné poruchy a budete to ZBYTEČNĚ zavírat zas a znovu!

---


> Předmět: RE: TSK ::Opravy po částech
>

Dobrý den,

mě samozřejmě nezatěžujete a velmi ráda Vám odpovím… J

Délka dopravního omezení musí být z bezpečnostních důvodů vždy delší než opravovaná část. Nutností pro udělení tzv. DIR je i tzv. DIO, což je přesný plánek dopravních opatření, včetně všech dopravních značek a dopravně bezpečnostních prvků, na základě něhož je našemu dodavateli uděleno povolení uzavření komunikace z důvodů rekonstrukce. Na vše jsou velmi přísné normy, které jsou závazné jak pro projektanta, tak pro příslušný silniční správní úřad.

S pozdravem a přáním krásného dne

Mgr. Barbora Lišková
tisková mluvčí

---


Subject: RE: TSK ::Opravy po částech

Dobrý den, prosím odpovězte mi na co se ptám - jistě, že je nutné oproti komunikaci v polích uvažovat o délce opravy, o počtu sjezdů atd. Ale opakuji a rozvádím svůj dotaz: ta 8. etapa měřila cca 1,8 km a délka opraveného úseku byla cca 0,2 km. Proč se v rámci ní neopravilo možné maximum? Několik málo metrů před a za oněmi 200 m je tak havarijní vozovka, že to budete chtě nechtě muset brzy, asi 2017, opravovat! Opět nás omezíte na 1,8 km kvůli 0,2!? Tak tentokrát zcela zbytečně!! Proč se neopravilo více a jak u toho TSK uvažuje?

To stejné další dva příklady, které jsem uvedl. Nechci zatěžovat chudáka mluvčí, rád bych, aby se mým dotazem zabýval plánovač těchto postupů.

Děkuji

---

> Předmět: RE: TSK ::Opravy po částech
>

Dobrý den,

chápu Vaše rozhořčení, ale příkladně u Štěrboholské spojky bohužel musíme celou opravu rozdělit do etap. Letos proběhla 8. etapa http://www.tsk-praha.cz/stavby/attachme ... 586168.pdf

A nyní probíhá 9. etapa. http://www.tsk-praha.cz/stavby/attachme ... 831562.pdf

Tato rekonstrukce je rozdělena na etapy z důvodu, že takto vytížená komunikace nemá alternativní objízdnou trasu a nelze ji rekonstruovat najednou. Povolení uzavírek nám dává příslušný silniční správní úřad (odbor dopravních agend MHMP), který uzavírky na komunikacích koordinuje a nedovolil by nám ji uzavřít celou v jednom termínu.

Děkujeme za Vaši trpělivost a opravdu věřte, že to neuzavíráme záměrně, abychom již tak komplikovanou dopravu v metropoli, ještě více zatížili.

S pozdravem

Mgr. Barbora Lišková
tisková mluvčí

---
Subject: TSK ::Opravy po částech

Dobrý den,

každý rok na hlavních tazích po Praze předvádíte kouskouvání jednotlivých oprav - 2014+2015 opravy na J.Spojce za lanovým mostem, 2015+2016 mostní závěry na J.Spojce u Bráníka, každý rok opravy na Štěrboholské radiále u Europarku atd atd. Například poslední jmenované: je potřeba opravit cca 2 km, proč omezujete x měsíců desetitisíce řidičů kvůli 200 m? Ta uzavírka 2+1+1 měřila asi kilometr a za rok budete opravovat dalších 200m? Proč se nemohl udělat rovnou celý úsek? A nepište mi, že akce neměla finance. Máte objem na desítky akcí, tak si vše lépe spojte, naplánujte a otravujte řidiče pouze v nejnutnějších případ e ch, myslete u toho prosím trochu!

Děkuji za reakci
Kuba
Příspěvky: 1400
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: Štěrboholská radiála (spojka): MO - D0

Příspěvek od Kuba »

To je naprosto zbytečné se s nimi bavit. TSK je zcela zoufalá organizace se zoufalými lidmi. Řešil jsem s nimi několik banálních situací ohledně pronájmu a kácení dřevin a to mi stačilo. Šílená byrokracie, naprostý alibismus a nulová odpovědnost. Narazil jsem ta jenom na jednoho schopného člověka.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Štěrboholská radiála (spojka): MO - D0

Příspěvek od Lynx »

To je debata jako s robotem generujícím náhodně vybrané obecné fráze.

Tak ono je těžké okecávat něco, co racionální vysvětlení nemá. Tu mluvčí ještě chápu, ale ta druhá paní, která by měla být odbornice, tak ta tomu absolutní zcestností své odpovědi nasadila korunu.
michal
Příspěvky: 4517
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Štěrboholská radiála (spojka): MO - D0

Příspěvek od michal »

Zpusob rekonstrukce ŠR mi hlava fakt nebere. Sice ji skoro nevyuzivam, ale zivot na vychodni strane mesta nam to zas pekne otravi. A na pet mesicu kvuli par set metrum...??? :crazy:
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: Štěrboholská radiála (spojka): MO - D0

Příspěvek od kik »

Když to shrnu - ŠR je v zoufalém stavu a opravuje se po cca stovkách metrů protože ji nelze uzavřít úplně. A nejde ji uzavřít proto, že není dokončen úsek D0 - tedy 511 - mezi Počernicemi a D1. Takže výsledkem budou na ŠR kolony v obou směrech, které se pravděpodobně přelijí do okolí, protože se to všichni budou snažit objet. A Krnda bude zase plácat něco o tom, jak jsou Pražáci rozcapení a zmlsaní....
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Štěrboholská radiála (spojka): MO - D0

Příspěvek od kasme »

DIO... :crazy:
výstavby nových přejezdů středního dělícího pásu před první etapou kompletní rekonstrukce komunikace v úseku Průmyslová – ČSPH MOL v termínu 17.03.2018 – 29.03.2018 (0. etapa)

http://urdeska.praha.eu/files/OOP_%C5%A ... d4vLhUog==
caveman
Příspěvky: 400
Registrován: 2.9.2011 8:52:20

Re: Štěrboholská radiála (spojka): MO - D0

Příspěvek od caveman »

Nájezd z Průmyslové do centra bez připojováku kdy každý zastaví - to nechci vidět....
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Štěrboholská radiála (spojka): MO - D0

Příspěvek od Mike »

k černému mostu to stojí každé ráno
tady žádná velká změna nenastane :cry:
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
caveman
Příspěvky: 400
Registrován: 2.9.2011 8:52:20

Re: Štěrboholská radiála (spojka): MO - D0

Příspěvek od caveman »

myslím že nastane, ale na Průmyslové
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2042
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: Štěrboholská radiála (spojka): MO - D0

Příspěvek od Jirka L »

V pátek to začne, je to ale něco jiného než v DIO - práce na inž. sítích, nic o výstavbě SDP.
Uzavřená rampa je zajímavým zpestřením :kladivo:
Přílohy
ScreenShot028.png
ScreenShot028.png (154.83 KiB) Zobrazeno 15765 x
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Štěrboholská radiála (spojka): MO - D0

Příspěvek od mapman »

Doslechl jsem se, že oprava Štěrrboholské z politických důvodů v brzké době vůbec nezačne.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Štěrboholská radiála (spojka): MO - D0

Příspěvek od JirkaS »

Z jakých politických důvodů? Krnda si uvědomila, že se blíží volby? :lol:
Odpovědět

Zpět na „Praha“