Komunální politika v Praze

Off-topic pokec
Odpovědět
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Tak hlavně je třeba jim to spočítat v komunálních, potažmo krajských volbách.
Obávám se ale, že tito "aranžéři davů" mají dost aktivních příznivců narozdíl od brblající většiny, je-li to vůbec většina.
R48 -> D48 se podařilo!
jozka
Příspěvky: 2779
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od jozka »

Co si zvolite, to mate... na vasi obranu... velka mesta tyhle posuky pritahuji, na malomeste nebo nedejpriroda vesnici jsou vetsinou za blazny.
Lynx
Příspěvky: 3697
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Lynx »

Teď neřeším extrémy jako Kolínskou či Stropnického, ale on je obecně problém koho v Praze volit a vybrat i z těch normálnějších politiků a stran. Na podzim mají být nové volby a pokud se neobjeví nějáké zázračné sdružení odborníků, tak opravdu nevím koho vybrat. Všichni postupně selhali a nikdo nový a lepší se nerýsuje. Bude to hodně těžké a obávám se, že ať zvítězí kdokoliv , tak se obratu k lepšímu jen tak nedočkáme
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od pivko »

Moje volba je už teď jasná. ODS. Za jejich vlády se v Praze alespoň něco dělalo.
Mike
Příspěvky: 4988
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Mike »

tak tak
sice "kradli", ale aspoň se něco dělo
tihle tedy "nekradou", ale je to až moc vidět ;)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
jozka
Příspěvky: 2779
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od jozka »

Mi to pripomnelo triko, co jsem pred par lety videl mezi suvenyry v Mostaru:


"Druže Tito, si krao, ali si i nama dao. Ovi kradu, a ništa ne dadu!"
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od JirkaS »

Jenže kdyby pokračovala Bémova vláda, tak je dneska Praha natolik v mínusu, že nemá na běžnou údržbu. A to naštěstí neprošly takové pitomosti jako olympiáda.
Chalupoida na letiště vedená tak, že by tam byl bus rychleji. Stanice Letňany-pole a plány pražského výstaviště. Zbytečná stanice Steinerova v depu A, ze které díky dlouhým zácpám na Černokostelecké byly busy radši přesunuty zpět na Háje. Občas se příliš zapomíná...
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Standa »

Jirka S: Jenže už by se nejspíš stavělo metro D a východní část MO a nejspíš by už běžela i přestavba Libeňského mostu. To IMHO za menší dluh stojí ;) (holt by se pozastavilo zklidňování dopravy a podpora alternativní kultůry :twisted: ).

Pivko: Nejsem si úplně jistý, že současná pražská ODS má Bémův tah na branku... Nicméně, mezi slepými...
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od JirkaS »

Tím si nejsem jistý, protože věčně se na dluh jet nedá a Olympiáda by byl smrtelný zářez.
Metro D by se nejspíš stále nestavělo, to byla trasa, kterou ODS dokázala vytrvale blokovat svými idiotskými návrhy na "přezkoumání" projektu. Takže to bylo těžké metro, lehké metro, VAL, metro bez řidiče, změna trasování, pak zas zpátky těžké metro atd. Skutečný zájem na stavbu této trasy byl nulový, přitom byla připravena dřív než prodloužení A. To by se spíš vymyslelo prodloužení někam, kde měli soudruzi pozemky...
Zklidňování a alternativní kultura by nedala ani na 100m okruhu, ale je to vděčné téma :-)
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Standa »

Upřímně řečeno, východní část MO ještě asi taky ne, ale věřím, že Radlická radiála už ano. A metro možná to áčko na letiště, ke kterému se zase nenápadně Praha vrací (chalupoida sice zní hezky, ale v reálu má o dvě stanice víc, než přímý směr na letiště - tedy cca 5 min., obslouží mnohem větší území a umožňuje větev do Řep, což by byla zajímavá alternativa k pásmovému provozu - letiště by plný neuživilo ani omylem). Ty dluhy se nakonec ukázaly mnohem menší problém, než se strašilo.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od JirkaS »

Dluhy se ukázaly menším problémem jen díky tomu, že už se několik let nedělají další záseky, naopak je možnost je splácet.
Rozpočet Olympiády byl oficiálně 100mld, ale neoficiálně 500mld s tím, že ta infrastruktura bude potřeba stejně postavit. Takový tunelářův ráj, jak v Rusku.
Metro na letiště je drahá zbytečnost a nebýt Bémovy iniciativy, už tam dávno mohl jezdit vlak.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Standa »

Uvažoval jsem samozřejmě scénář bez olympiády, tu by Bémovi MOV nepřiklepl, ani kdyby Praze "vládl" kontinuálně až dodnes, už jen kvůli velmi vlažné reakci obyvatelstva ;) . Navíc po nějaké "skromnější" olympiádě velcí hráči moc netouží...
mts
Příspěvky: 595
Registrován: 1.4.2009 8:19:14

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od mts »

jozka píše:Co si zvolite, to mate... na vasi obranu... velka mesta tyhle posuky pritahuji, na malomeste nebo nedejpriroda vesnici jsou vetsinou za blazny.
Kolínskou a Stropnickyho vyvazi normalni lidi ale problém je, ze vidle si jsou nakonec schopny zvolit alkoholika a lhare za prezidenta a ten teprve nadela ostudy kopec... Ale v tomhle pripade to snad vyresi brzo priroda...
Mike
Příspěvky: 4988
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Mike »

jednak MOV a jednak Atény ukázaly, jak to funguje.
tihle sice nedělají viditelné dluhy, ale Troja, Libeň a Hloubětín ještě něco spolknou
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Michal R
Příspěvky: 1473
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Michal R »

Tak naštěstí Krndu napadlo si nechat udělat analýzu dopadů a objevila nakladené minové pole od zklidňovačů, cyklopumpičkářů, ekopošuků a jiných dobrokáků - dokonce zariskovala rozpad koalice a hodila ostré vidle.
Takže jsme právě v Praze zahájili předvolební kampaň
Lynx
Příspěvky: 3697
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Lynx »

Čekal jsem, že tady zase budou někteří vzývat Béma. Jenže tahle éra mafiánského kapitalismu, kdy bylo dovoleno vše, už je naštěstí nenávratně pryč. Dnes by si ani Bém nedovolil, to co dřív. To skončilo s Bémem, Janouškem a Rittigem. Nyní už chodí k soudu i politici, nejsou beztrestní. Naneštěstí se teď zase šlo částečně do opačného extrému, takže se komunální politici nyní bojí cokoliv rozhodnout, aby za to nebyli trestně stíháni. Příkladem budiž třeba Bohuslav Svoboda, který je popotahován právě kvůli "bémově" Opencard, a to zcela nesmyslně. Bohužel je to ode zdi ke zdi, jako v mnoha jiných věcech.
mts píše:
jozka píše:Co si zvolite, to mate... na vasi obranu... velka mesta tyhle posuky pritahuji, na malomeste nebo nedejpriroda vesnici jsou vetsinou za blazny.
Kolínskou a Stropnickyho vyvazi normalni lidi ale problém je, ze vidle si jsou nakonec schopny zvolit alkoholika a lhare za prezidenta a ten teprve nadela ostudy kopec... Ale v tomhle pripade to snad vyresi brzo priroda...
Já jsem jeden z těch podle vás "vidlí". Také jsem volil Miloše Zemana. Byl bych rád, kdybyste sem svoje frustrace z volby prezidenta netahal. Jednak prezident s dopravními stavbami v Praze souvisí pramálo a za druhé je esence hlouposti a tupé netolerance urážet někoho pro odlišnou politickou volbu, natož tak činit paušálně na všechny voliče toho či onoho. A přát někomu smrt, to je ubohost překračující všechny meze .....
kot
Příspěvky: 10504
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od kot »

Michale, pokud by ANO opravdu mělo "tah na branku" tak snad ty "dobrodince" začnu volit...
Michal R
Příspěvky: 1473
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Michal R »

kot píše:Michale, pokud by ANO opravdu mělo "tah na branku" tak snad ty "dobrodince" začnu volit...
Ahoj kote, no, hele, že by pražská buňka ANO měla ve svém středu lídry, kteří budou mít tah na branku, tak ať se koukám jak chci, tak já takové nevidím. Takže takhle asi ne.
Podle všeho někomu docvaklo, že nové "trendy" současné politiky HMP si vřele ocení hipsterská raw-jídelna v Holešovicích, ale že podstatná větší skupina obyvatel Prahy to auto prostě používá, a dost nelibě nese všechny ty zklidňovací nesmysly, cyklopruhy na nesmyslných místech, absenci jakéhokoliv dobudování páteřní infrastruktury - žádná nová stavba. Taktak lidi "kousli" modré zóny.... a rozhodně tomu nepomohl nápad z před pár dnů, že při smogu se bude jezdit podle SPZ sudá/lichá...
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od monin »

Tvl, prej "Podle všeho někomu docvaklo, že nové "trendy" současné politiky HMP si vřele ocení hipsterská raw-jídelna v Holešovicích". Skvěle vyjádřeno. :D Jen bych chtěl vidět toho, komu to docvaklo. Jinak měl jsem, či občas ještě mám, možnost vidět a zažít na vlastní kůži, pár lidí okolo té "raw-jídelny", jak o ní píše Michal, a mohu říci, že jsou to opravdu lidé mimo veškerou realitu, vznášející se někde mezi Saturnem, Venuší a Plutem.
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
Michal R
Příspěvky: 1473
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Michal R »

Lynx píše:Čekal jsem, že tady zase budou někteří vzývat Béma. Jenže tahle éra mafiánského kapitalismu, kdy bylo dovoleno vše, už je naštěstí nenávratně pryč. Dnes by si ani Bém nedovolil, to co dřív. To skončilo s Bémem, Janouškem a Rittigem. Nyní už chodí k soudu i politici, nejsou beztrestní. Naneštěstí se teď zase šlo částečně do opačného extrému, takže se komunální politici nyní bojí cokoliv rozhodnout, aby za to nebyli trestně stíháni. Příkladem budiž třeba Bohuslav Svoboda, který je popotahován právě kvůli "bémově" Opencard, a to zcela nesmyslně. Bohužel je to ode zdi ke zdi, jako v mnoha jiných věcech.
Lynxy, ono to tak ode zdi ke zde není.
Ono se to zas tak nemění. Máte úplnou pravdu v tom, že se dnes radní měst i městeček bojí cokoliv rozhodnout, bo se nikomu nechce pravidelně docházet na kriminálku. Hrůza je, 85% případů státní zástupci nebo soudy zamítají, dotčení jsou sice očištěni, ale.... zářným příkladem je doc. Svobodou, tam ho taky osvobodí.

Avšak není to dnes jiné. Na úrovni Prahy se prostě ročně utrácí jednotky až desítky mld. za investice. A jak správně tvrdí Tonda Blaník, "kam teče beton, tam tečou peníze"... Takže jedna parta stavěla velké dopravní stavby, druhá dneska jede "měkké projekty". Peníze vytejkají tak jako tak. Jediný rozdíl je v tom, že díky generační obměně je jiná doba. Před 10-15 roky to byl propletenec politiků ODS/ČSSD + přisáté firmy, právníci. Společným znakem bylo arogantní chování, tělesná nadváha, nevkus a špičaté boty.
Posledních pět let to má podobu "uvědomělých svazáků", neziskovek, poradců a expertů na genderově vyváženou dopravu.... Dnes i jako tehdy jsou dosazováni do struktur MHMP "ti správní".... V tomle má Praha prostě neměnou dynamiku

A aby bylo jasno, já nijak neteskním po době Mazánka s Kolibříkem. To fakt ne. Ale žádné ode zdi ke zdi. To ne.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od JirkaS »

kot píše:Michale, pokud by ANO opravdu mělo "tah na branku" tak snad ty "dobrodince" začnu volit...
Ale ono tah na branku má - pokud jde o růst zisku Agrofertu. Třeba až založí Agrostav, bude se i stavět :-)
mts
Příspěvky: 595
Registrován: 1.4.2009 8:19:14

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od mts »

Já jsem jeden z těch podle vás "vidlí". Také jsem volil Miloše Zemana. Byl bych rád, kdybyste sem svoje frustrace z volby prezidenta netahal. Jednak prezident s dopravními stavbami v Praze souvisí pramálo a za druhé je esence hlouposti a tupé netolerance urážet někoho pro odlišnou politickou volbu, natož tak činit paušálně na všechny voliče toho či onoho. A přát někomu smrt, to je ubohost překračující všechny meze .....[/quote]
Muj příspěvek byl pokracovanim vlakna o tom, ze velka města pritahuji ruzne "ekoposuky" a mensi města zase voli jiné "posuky". Mineno samozrejme s jistou nadsázkou, ja si na politickou korektnost nikdy nepotrpel. Někdo rikam onem volicum "vidle", někdo "méně vzdelani, starsi, chudsi, z mensich mest a venkova". Tak ci onak, neberte to jako netoleranci ale jako statistiku. A smrt skutecne nikomu nepreju, jen konstatuji co vidim a to nikoliv jen v televizi ale na vlastní oci. To zchatrani za poslední rok je desive. Sumamsumarum, proste jste jen podstatu prispevku nepochopil a vic bych to nerozmazaval...
Lynx
Příspěvky: 3697
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Lynx »

mts píše:JSumamsumarum, proste jste jen podstatu prispevku nepochopil a vic bych to nerozmazaval...
Já jsem podstatu příspěvku pochopil zcela přesně. Vystupujete jako majitel pravdy a toho jediného správného názoru a lidi co mají jiný politický názor hrubě urážíte. Kdo má jiný názor než vy, tak je nevzdělanec, hlupák, vidlák atd. Proto jsem apeloval na to, abyste podobně hloupých příspěvků zanechal a politiku netýkající se dopravních staveb sem netahal.

Další věc je, že si pletete pletete statistické hodnoty s vlastnostmi jednotlivce. Nevím jestli z neznalosti a nebo z jedovatosti. Miloše Zemana volilo asi 2.850.000 lidí a opravdu každý jeden z nich není starý, nevzdělaný, z vesnice atd. tedy vlastnosti, které jim všem paušálně přisuzujete. Například i v Praze volilo Zemana ve druhém kole přes 30 procent voličů. A nebyli všichni staří a nevzdělaní.
FlakY`
Příspěvky: 1490
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od FlakY` »

Přileji olej do ohně a zde napíšu, že Zeman nemá v politice co dělat. Ta parta kolem něj s Martinem Nejedlým je fakt něco. Prostě, za vším hledej peníze a tady se jede tvrdý byznys. Firmy co dostávají zakázky na Pražském hradě (případně Mynářova vila) musí dobrovolně posílat finanční dar na transparentní účet. Ten neskutečný lobbing za nesmyslný ruský trh Nejedlého s dalším ex-politikem z Německa Gerhard Fritz Kurt Schröder něco ukazuje...
Nyní Zeman vystupuje, lobuje, je ovlivňován politickým uskupením vyzdvihující jeho jméno pod názvem Strany Práv Občanů - Zemanovci (SPOZ). V době 2013 - 2014 se dostali ke korytům a to co předváděl na vládě https://cs.wikipedia.org/wiki/Zden%C4%9 ... _(politik) nikdy nezapomenu.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
mts
Příspěvky: 595
Registrován: 1.4.2009 8:19:14

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od mts »

To lynx: Porad tomu nerozumíte. Nebo nechcete. Ja nerikam, ze kdo ma jiny nazor nez ja je nevzdelanec nebo hlupak. Ja rikam, ze statisticky volili Zemana spise lidi starsi, s nizsim vzdelanim atd. ale to neznamena, ze KAŽDÝ Zemanuv volic je stary nebo nevzdelany nebo z venkova. Zkuste prosim tuto diskuzi nedeformovat tim, ze vytrhnete nejaka fakta, která se vam hodi nebo je prekroutite a podate to jako svoji pravdu a stado vam to sezere. Na to je v tehle zemi kadet někdo jiny…A cele toto vlakno je o politice - byt se primo tohle téma dopravnich staveb netyka. Kdo nechce, cist to nemusi…
To flaky: mi se Ovar taky pranic na Hrade nelibi ale halt to je demokracie. Když si ho tam zvolili, tak ho tam mají a ostatni si na prezidenta budou muset ještě 5 let počkat. Co me desi je to, ze Nemci si celkem demokraticky před valkou zvolili Hitlera a Cesi po valce komance. Ale zase jak rikam mozna to ani 5 let trvat nebude. Ted ho strkaji do schodu, za rok bude na vozicku, za 2 za 3 uz je lezak a zbytek dovládne ta hradni particka. Jak se rikalo za Brezneva, soudruh se tesi dobremu zdravi a všechny pristroje pracuji normalne…
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“