Komunální politika v Praze

Off-topic pokec
Odpovědět
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od JirkaS »

kesu píše:To není pravda, aplikace potřeba není. Stačí webovka v prohlížeči a k tomu platební karta s povolením na platby na netu.
Takže taky povolené datové přenosy. Opravdu praktické řešení...
kesu
Příspěvky: 85
Registrován: 6.1.2017 13:25:17

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od kesu »

JirkaS píše:
kesu píše:To není pravda, aplikace potřeba není. Stačí webovka v prohlížeči a k tomu platební karta s povolením na platby na netu.
Takže taky povolené datové přenosy. Opravdu praktické řešení...
Tak já sám sebe považuju za hodně zpátečnickýho tím, že nemám ani Facebook a v mobilu ani aplikaci, ale datový přenosy.. Vem si, že většina dažších nových aut, má GSM modul pro dopravu a navigaci. A už všechny pro emergency volání. Takže data v mobilu, to už je jenom kapka v moři..
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od JirkaS »

Platit za to, abych mohl zaplatit....
Mike
Příspěvky: 4983
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Mike »

2 kesu :
ještě je wohr a myslím, že ještě jeden systém, co mají zastoupení v CZ

aplikace mi take irituje
bohužel je to systémová věc, abys mohl mít aplikaci, musíš mít gůgl účet - tedy v případě androidu, jak to maj jabkaři netuším
čili android mám, gůgl ne, takže mám na modrých zónách smůlu
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
kesu
Příspěvky: 85
Registrován: 6.1.2017 13:25:17

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od kesu »

Mike píše:2 kesu :
ještě je wohr a myslím, že ještě jeden systém, co mají zastoupení v CZ

aplikace mi take irituje
bohužel je to systémová věc, abys mohl mít aplikaci, musíš mít gůgl účet - tedy v případě androidu, jak to maj jabkaři netuším
čili android mám, gůgl ne, takže mám na modrých zónách smůlu
Je snad Krenotech, Klaus Multiparking a pak ten Wohr. Je to ale všechno dost podobný jak funkčně tak cenově..

Jablko to má stejně. Ale já v něm třeba APPLE účet nemám, takže si aplikaci stáhnout nemůžu. Ale zaplatit na modrý jde pouze pomocí webovky v prohlížeči, aplikaci to nepotřebuje.

Ostatně:
http://www.parkujvklidu.cz
přímo na platební bránu:
https://ke-utc.appspot.com/static/selec ... abel=PRAHA
Sch
Příspěvky: 221
Registrován: 26.3.2009 10:43:17

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Sch »

Pro všechny kdo si to chtějí ujasnit.
https://domaci.ihned.cz/c1-66082580-na- ... vnim-meste
To že je potřeba mobil s datovými přenosy je holt fakt, taková už je doba. Ale ještě je tu jedna možnost, pokud parkujete služebně a jde někam kde mají počítač s připojením k internetu, můžete na tu stránku z něj a tam zaplatit. Máte na to 15 minut, tak dlouho lze totiž stát bez placení a bez trestu. Kontrolní vozy Eltoda jezdí danou trasu dvakrát po sobě v cca 15 minutovém odstupu a pokuta je odeslána v případě, že je vyfoceno auto podruhé a nemá v tu chvíli zaplaceno.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Standa »

:ok: :ok: :ok:
kasme píše::crazy:
Po Pavlu Bémovi už 8 let nikdo nepokračuje v dostavbě Pražského a Městské okruhu

Napsal: Ondřej Matěj Hrubeš
Datum: 14/03/2018
V Kategoriích: All, Doprava v Praze, Kauzy a názory, Zpravodajství

Za posledních 8 let se nezačal v Praze nejen žádný nový úsek metra, ale ani další další část Pražského a Městského okruhu. Na tuto smutnou skutečnost poukázal na svém Facebooku Pavel Bém, primátor Hl. m. Prahy v letech 2002 a 2010.

http://mhd86.cz/2018/03/14/prazske-metr ... la-bema-2/
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od kasme »

Stavěla bych, až bych brečela. Ale nemohu, říká primátorka Adriana Krnáčová

Více na http://nazory.e15.cz/rozhovory/stavela- ... va-1344677
Šťastné pondělí: Smějeme se zpovykaným Pražanům. Krnáčová chce další čtyři roky, aby mohla dokončit, co začala

Jindřich Šídlo

včera 09:05

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/smej ... lanky-home
Gejza
Příspěvky: 267
Registrován: 13.9.2016 21:56:11

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Gejza »

Nedá mi to:
"Zákon připravovalo ministerstvo pro místní rozvoj, které minulé čtyři roky ovládalo hnutí ANO. Proč jste se s Karlou Šlechtovou nedohodla?
Samozřejmě jsem ji na to upozorňovala, ale ona je takový zvláštní člověk. Stavební zákon se týká celé republiky, nejen Prahy, takže to musí řešit vláda. Pozitivní přístup urychlit proces padl na úrodnou půdu až teď s příchodem paní ministryně Kláry Dostálové."
Více na http://nazory.e15.cz/rozhovory/stavela- ... va-1344677"
kot
Příspěvky: 10494
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od kot »

Drsné šídlo...
jozka
Příspěvky: 2778
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od jozka »

Cetl jsem a dal bych ji korunu. Mit takoveho sefa je k nezaplaceni pro firmu a podrizene.

Ono to jsou vubec klauni...
Lynx
Příspěvky: 3695
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Lynx »

Rozhovor jsem četl a vyplývá z něj, že Krnáčová by všechno udělala perfektně, včas a všechny důležité stavby by už dávno stály, ale je na to chudák sama. Všichni ostatní kromě ní, jsou zpovykaní blbci co jí v tom dobrodiní jen brání. :-) Možná leccos vysvětluje citace části jejího curricuulum vitae. Ne že bych měl něco proti výtvarnému umění nebo filozofické fakultě, ale pro organizaci dopravy a výstavby ve městě to asi nebude úplně nejlepší kvalifikace.

Adriana Krnáčová (57) Vystudovala vědu o výtvarném umění a jazyky na Filozofické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě. V letech 1991 až 1995 vedla bratislavské Sorosovo centrum pro současné umění,

Více na http://nazory.e15.cz/rozhovory/stavela- ... va-1344677
kot
Příspěvky: 10494
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od kot »

Naprostý souhlas, k tomu nemá cenu cokoliv dodávat...
Mike
Příspěvky: 4983
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Mike »

rozhodně ji nefandím, stejně jako celému firemnímu státu
ale nezapomeňte, že aby mohli "vládnout" tak se dali do holportu s trojkoalicí a s aktivisty se dá cokoli jen né vládnout
ale ona je to asi nějaká firemní strategie
jeden by stavěl dálnice jak protrženej, akorát holt nemít patrika
druhá by stavěla dálnice jak protržená, akorát je chyba ve vládě

čtu to špatně nebo je vláda a magistrát v opozici 8-)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Gejza
Příspěvky: 267
Registrován: 13.9.2016 21:56:11

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Gejza »

https://praha.idnes.cz/podzemni-garaze- ... zpravy_nuc

Záměr bohulibý, žel provedení zoufalé. A opravdu mě zajímá, kdo si myslí, že to tam prosadí navzdory památkářům.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Sosa »

Proč by to památkáři zamítali, natož pak archeologové? Pro ty to bude ráj tam stavět garáže.
Gejza
Příspěvky: 267
Registrován: 13.9.2016 21:56:11

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Gejza »

Sosa píše:Proč by to památkáři zamítali, natož pak archeologové? Pro ty to bude ráj tam stavět garáže.
Třeba protože při ZAV objeví něco, co tam bude muset zůstat? A nebo už rovnou vědí, že objekty v podzemí budou chránit?

Je přeci jen něco jiného kopat v místě, které bylo jádrem osídlení přes 1000 let a kopat někde na poli...
Michal R
Příspěvky: 1473
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Michal R »

Jako odpůrce dopravních staveb si rozhodně nepřipadám 8-), ale nějak mám - samozřejmě zcela subjektivní - pocit, že zrovna Malostranské náměstí je natolik historické centrum města, že tady mi podzemní garáže taky nějak nesedí.
A jak jsem se dnes dozvěděl, NPÚ do toho rozhodně hodí vidle, takže tak...
michal
Příspěvky: 4575
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od michal »

Gejza píše:https://praha.idnes.cz/podzemni-garaze- ... zpravy_nuc

Záměr bohulibý, žel provedení zoufalé. A opravdu mě zajímá, kdo si myslí, že to tam prosadí navzdory památkářům.
Docela by me zajimalo, koho napadlo a kdo schvalil, ze v te vizualizaci najizdi tramvaj jedouci na cervenou do chodkyne jdouci na zelenou... :shock: Mozna by bylo nejlepsi odstrelit profesni dum a udelat tam nadzemni garaze, to je zanedbatelna kulturni ztrata v porovnani s tim, ze chudacci preplaceni poslanecti vyzirkove nemaji kde v samem historickem jadru Prahy parkovat stovky svych vozu...
Lynx
Příspěvky: 3695
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Lynx »

Sosa píše:Proč by to památkáři zamítali, natož pak archeologové? Pro ty to bude ráj tam stavět garáže.
Archeologové chtějí spoustu lokalit zachovat pro zkoumání příštím generacím. Hovoří se o tom i v tom rozhovoru. Archeologie je destruktivní v tom smyslu, že když nějákou lokalitu zkoumá, tak se to děje invazivním destruktivním způsobem, prostě to tam všechno přeorá a pro příští generace nezbyde nic resp. zbydou možná nějáké nalezené úlomky a podobně, ale ten terén nikoliv.
Sch
Příspěvky: 221
Registrován: 26.3.2009 10:43:17

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Sch »

Pro Malou stranu jsem viděl nějakou dopravní studii a ta jednoznačně doporučila podzemní garáže u metra Malostranská pod parkem. Zbylá vzdálenost se musí dojít pěšky, je to holt středověké město.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od JirkaS »

To je pro poslance příliš daleko... K tomu tam bude dost problém s povodňovou ochranou.
Gejza
Příspěvky: 267
Registrován: 13.9.2016 21:56:11

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Gejza »

[quote="JirkaS"]To je pro poslance příliš daleko...
No měli by to o cca 280 m dál, než do bytů a garáží v Paláci Kinských. To by snad nebylo takové drama.
A s tou vodou nevím. To by tam nešly dát protipovodňové zábrany + nějaká voděodolná vrata? V kancelářských objektech u přístavu v Holešovicích to pokud vím řeší tím, že tam mají čerpadla pro přečerpávání průsaků a dokonce tam mívají kancelářské krysy v rozverné náladě s těmi čerpadly cvičení. :D
kot
Příspěvky: 10494
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od kot »

Docela bych se divil, kdyby archeologové neřekli, že pod parkem je taky památek jako zrnek písku... Někdy mi jejich požadavky, zrovna tak jako požadavky památkářů připadají poněkud mimo mísu.
jozka
Příspěvky: 2778
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od jozka »

Ona je fakt .... jak dlabany necky...
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“