Komunální politika v Praze

Off-topic pokec
Odpovědět
HK44
Příspěvky: 42
Registrován: 24.5.2014 9:47:46

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od HK44 »

Ad Standa: Nicméně v něčem je ta věta pravdivá. Blanka urychluje tranzit v některých směrech (z východu na severozápad, např. relace Plzeň-Liberec, Karlovy Vary-Hradec apod.), což zatraktivní cestu autem ve srovnání s konkurenčními dopravními prostředky (autobus, vlak). Horší je to, že Blanka urychlí přes Prahu i některé typicky tangenciální vazby, které by se teď Praze úplně vyhnuly. Např. z Chomutova do Liberce nebo z Ústí nad Labem do Plzně. A dokončování dálnic tento trend jen podpoří. A zvrátí ho jedině dokončení vnějšího okruhu.
A podobné samozřejmě platí i o dopravě ve městě - autem Blankou to bude v některých směrech výhodnější než MHD a lidi to budou využívat.
Naposledy upravil(a) HK44 dne 22.11.2015 0:11:11, celkem upraveno 1 x.
grundyg
Příspěvky: 192
Registrován: 31.5.2009 9:28:50

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od grundyg »

Nezbývá než doufat že se autobusy MHD do Blanky dostanou co nejdřív. To že tam ještě nejezdí je podle mě chyba.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Standa »

HK44: Pro ty relace SV-SZ/Z je tam pořád dost velkým problémem absence vhodné radiály, tam asi příliš velký nárůst zatím nebude. Navíc celkově dělá tranzit v Praze výrazně menší objemy, než městská a příměstská doprava, takže bych se spíš bál toho, co píšete na závěr, tedy, že bude cesta autem výhodnější, než MHD. Ovšem i tady funguje zpětná vazba - větší komplikace jinde vyvolané nárůstem dopravy na MO (viz téma o Blance) zase spoustu řidičů vrátí do MHD, navíc pro spoustu uživatelů je hlavní negativum MHD její přeplněnost (třeba já používám po Praze převážně MHD mimo jiné i proto, že není přeplněná, jako bývala za bolševika). Takže "invaze automobilistů" patří asi spíš do divokých snů Maxipsa Fíka, zejména v Praze, kde je MHD dlouhodobě preferována na úkor IAD a tomu odpovídají i mnohem vyšší podíly, než jsou u srovnatelných měst.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Mike »

jsou směry, kde je IAD jasně časově vede
a jsou směry kde MHD jasně časově vede
je sice vlhkým snem úředníků zařídít, aby to IAD úplně vypadlo a zbylo jen MHD, ale člověk míní...
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Standa »

Mike: Ono to není jen čase. Je to taky o nákladech, o pohodlí a hlavně o případných dalších potřebách auta. Navíc to má každý jinak: kdybych měl jet 40 min narvanou MHD nebo popojíždět hodinu autem, asi bych jel autem (v praxi jsem ovšem ty časy zažil jen naopak, takže už vůbec nebylo co řešit). Když jedu asi 10 min tramvají, kde skoro vždycky sedím, a potom jednu stanici metrem, kde si ani sednout nechci, nepřesvědčí mě ani časová úspora cca 10 min, abych trápil auto krátkými studenými pojížďkami jen kvůli převozu sebe sama.
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Mosquit »

Že Blanka dopravuju indukuje, to je pravda. Ze Severního města jsem jezdil na Smíchov/Břevnov/Dejvice jen minimálně, protože se mi nechtělo poskakovat po Letné a prostě to bylo na dlouho (autem; jinak je to BUS-tram-tram a to je mimo špičku na hodinu).
Teď tam jezdím každou chvíli kvůli každé blbosti.
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od kot »

Ale pak podle stejného principu, ten kdo jezdil kvůli každé blbosti dříve málo ucpanými místy teď, když je to ucpáno podstatně více, jezdí ten směr minimálně... ;)
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Mosquit »

To nepochybně platí. "Problém" je, že někde došlo k výraznému navýšení provozu (se všemi negativními vlivy) ale neucpává se to... Například Holešovičky.
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od kot »

To neucpávání by šlo "napravit" zklidněním Holešoviček zúžením a vytvořením městského bulváru... :lol:
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Mosquit »

Jistě, i s tramvajovou zastávkou uprostřed a SSZ, jak jinak.
caveman
Příspěvky: 400
Registrován: 2.9.2011 8:52:20

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od caveman »

Včera zaznělo, že při vyjednávání o potenciální nové koalici je jedním z hlavních rozporů mezi TOP09 a Trojkoalicí (= SZ) doprava, jmenovitě např. vedení severozápadní části Pražského okruhu. TOP09 prosazuje původní variantu (i u dalších staveb), SZ o tom nechce ani slyšet.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Standa »

Pokud jsem to dobře pochopil, tak TOP09 prosazuje, aby se to následující 3 roky neřešilo, což je sice lepší, než nějaké kroky vyloženě proti, jak by chtěli škůdci, nicméně posun kupředu to není... Začínám se pomalu smiřovat s tím, že ze mne bude částečný volič sociální demokracie :twisted: !
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od JirkaS »

Při současném rozložení na radnici je nečinnost asi to jediné, na čem se nakonec shodnou :-)
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Dr.Fe1 »

Co se týče silniční dopravy, tak bohužel asi ano.
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Mikulik »

Stando proč budete volit SocDem? Volte si koho chcete, ale jestli si vzpomínám tak všechna omezení jako rychlosti a zony socdem právě schvalovali. Co třeba park. zony za 4800 bez ročního kuponu atd???

TOP09 - ksindl, SZ - totální ksindl, ODS - máslo na hlavě,
Lidovci - na co šáhli to zku.vili, říkal děd
Soudruh Babiš no to vidíme...

Takže co dál??? Svobodný, Stop zonám, Okamura?
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Standa »

No, není to pro mě úplně přirozená volba ;) ... Navíc by k ní mělo dojít až za nějaké tři roky a do té doby se může všechno změnit. Tak to zkusím nějak podložit (předesílám, že to vztahuji pouze na volby do MHMP, v parlamentních volbách mám poněkud jiné priority :twisted: ):

1) Kdysi jsem slíbil svůj hlas za pouhý příslib vrácení 80 na magistrálu a i sliby voličů se mají plnit :) .

2) Socani (jmenovitě Dolínek) jsou asi v Praze momentálně jediní, kdo se otevřeně hlásí k dokončení D0, MO a alespoň části radiál a chtějí pro to i něco dělat - žádné mílové kroky, ale taky žádné "zmražení" do příštích voleb. Pro mne osobně je tohle asi klíčové pražské téma.

3) Moc alternativ už v Praze nezbývá, k seznamu níže bych si jen dovolil doplnit STAN - skoro totální xindl (NIMBY, změna RUD poškozující Prahu, účelová spojení s ekoaktivisty, odmítání důležitých staveb). Svobodní jsou mi v ledasčem sympatičtí, ale celá řada argumentů, které neumím vyvrátit, hovoří i proti nim (dají se dohledat i v této diskusi). Stop zónám mi přijde dost účelové seskupení, trochu bych se bál, že se zvrhne do něčeho jiného nebo rozpadne (ale moc je neznám - každopádně zóny akceptuji jako nutné zlo).
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Mikulik »

Stan jsem zapomněl uvést, ale zhodnotil jste to dokonale. Ohledně Dolínka se mu skutečně upřít nedá, že něco stavět chce to jo.
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od pivko »

No jestli Dolínek vydrží a napraví alespoň část těch pražských buzeračních opatření, má můj hlas jistý. Jinak ale moc optimista nejsem, myslím, že ta hrozící koalice TOP09, ODS a 3K bude pro dopravu horší, než ta současná, protože škodná tam jsou hned dvě strany, zatímco v té stávající jen jedna. A pokud jde o ODS, pokud se bude podílet na této koalici a podporovat další omezování a buzeraci řidičů v Praze, stane se pro mě opět nevolitelnou i na republikové úrovni.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10774
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Lenny »

Však se říká, slibem nezarmoutíš. A politici dokáží slíbit cokoliv, jen aby dostali hlas.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Mike »

Mikulik píše:...
Soudruh Babiš no to vidíme...
já myslím, že už jsme viděli dost
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
AUTOsro
Příspěvky: 335
Registrován: 21.1.2015 19:46:53
Bydliště: České Budějovice - Praha

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od AUTOsro »

Blanka nějakou dopravu indukuje a určitě k sobě přetáhla některé cestující z MHD, ale pár měsíců před otevřením Blanky se otevřel nový úsek metra A, který naopak dostal některé řidiče z aut do MHD. Navíc byly tyto stavby otevřeny pro MHD ve vhodnějším pořadí.
Potřeba jsou okruhy, radiály, metro i železnice. Kdo tvrdí, že se na něco z toho můžeme vykašlat, je extremista.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Standa »

Zdá se, že jeden z hlavních pražských škůdců si našel nový píseček a na Prahu už snad nebude mít tolik času: http://zpravy.idnes.cz/zelene-vede-stro ... domaci_kop . Řekl bych, že je to dobrá zpráva :twisted: !
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Sosa »

Pro Prahu asi ano, ale co zbytek republiky? Ten je schopný udělat a slíbit pro funkci cokoliv.
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od pivko »

No vzhledem k tomu, jaky je Stropnicky jr. Pitomec, tak bych rekl, ze jedine, co se mu povede bude dale zdiskreditovat tuto stranu na dlouho dopredu. A to mi vadit opravdu nebude, aspon jedna skodna v haji.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Standa »

Jestli jsem dobře pochopil jeho plány viz , tak chce ze zelených udělat radikálně levicovou stranu typu Syriza nebo Podemos. Dovolím si malinko zaspekulovat: z parlamentních stran může tímto přístupem odčerpat hlasy jedině KSČM (nějaké mladé tam mít musí, kdyby spoléhali jen ty kované, které samozřejmě zelení nepřetáhnou, tak by jim musely dlouhodobě klesat preference), což mě nijak zvlášť trápit nebude ;) . Pro Okamurovce je moc eurohujerský, o pražskou kavárnu a sluníčka naopak částečně přijde už jen kritikou arabského jara (což je paradoxně do značné míry jeho nejracionálnější úvaha) a to se může promítnout například i u "nezávislých" kandidátů do Senátu (současných i potenciálních budoucích). Mimo parlament můžou teoreticky přebrat někoho Pirátům, ale to je asi tak vše... Bilance v lepším případě neutrální, takže pokud u nás nevypukne nějaká opravdu silná krize jako v Řecku nebo Španělsku, hned tak se do PSP nedostanou.
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“