Právě je 23.5.2019 15:07:17

Zklidňování v Praze 
Autor Zpráva

Příspěvek Zklidňování v Praze
Moje čerstvá zkušenost se zklidňováním:

Cca před půl rokem byla "zklidněna" ulice Ďáblická, před křižovatkou se Střelničnou. Ze dvoupruhu byl udělán jednopruh, byly osazeny balisety (sloupky) atd. Vedlo to k výraznému prodloužení kolon oda křižovatky se Střelničnou až někam do starých Ďáblic. Pointa je v tom, že jsem tam předevčírem jel a zklidnění bylo odstraněno, vše je při starém, silnice je opět dvoupruhová. Asi lidé hodně nadávali na příslušných místech.

https://mapy.cz/s/1broA

Pamatuji si , že před pár lety namalovalo TSK něco podobného v ulici Čimická před křižovatkou s ulici K Pazderkám směrem na sever, ale odstranili to snad ještě dřív, než to zprovoznili. Také proto, že lidé "řvali" jako tuři.

https://mapy.cz/s/1broJ

Takže poučení je takové, že když je odpor dostatečně silný, tak lze zklidňování zabránit či již existující odstranit. Tím nechci agitovat proti zklidňování, někdy je dobré, někdy horší, ale v těchto dvou případech to opravdu nebyl dobrý nápad.

1.11.2016 12:33:04

Příspěvek Re: Zklidňování v Praze
Na Břevnově se zase moc nepovedlo zklidňování formou vypnutí semaforů, takže budou semafory zase zapnuty:

VIDEO: Radnice vypnula semafory. Řidiči zmatkují, chodcům jde o zdraví

http://praha.idnes.cz/vypnute-semafory- ... zpravy_mav

1.11.2016 12:42:58

Experiment ok - ale tady kroutím hlavou nad tím, že zpětné zapnutí potrvá dva měsíce.

1.11.2016 21:45:19

Pasky, že ty nejsi úředník ? Pro úředníka dva měsíce žádná doba...

4.11.2016 17:59:50
Moderátor

Já to hlavně nechápu. Po Praze je tolik semaforů, který podle mě svítí zbytečně a ty kolikrát svítí i celou noc a oni vypnou tuhle dost velkou křižovatku i s tramvají!
Navíc teď mě přijde že snad po celé Praze osazují nové semafory a ty nové mají nový cyklus, který je pěkně na prd! A ještě mě baví jak na jednu křižovatku, klasický kříž, jsou schopni dát 8 semaforů, vždy před a za. Tady dává Eltodu pěkně vydělat!

7.11.2016 9:48:20

Tak například několik měsíců už bliká jen oranžová na křižovatce pod magistrálou na Těšnově a kupodivu, (a to je vcelku také komplikovaná křižovatka) zde to hodně prospělo, kolony před semafory a to zvláště od Těšnova, zmizely prakticky okamžitě. Nehledě na to, že pár řidičů to naučí u řízení i přemýšlet, že se přestanou např. mylně domnívat, že kudy vedou koleje a kde jezdí tramvaj, takže tam je to vždy hlavní silnice.
https://mapy.cz/zakladni?x=14.4371148&y ... id=1663515

7.11.2016 18:06:49

Já bych řekl, že nejhorší smrt je z vyděšení :-)

Kdyby se unáhleně necuklo hned při prvním křiku a nechalo se to chvíli sednout, zvykli by si jak řidiči, tak chodci. Chodil jsem tam dříve téměř denně a nebyl problém. Dnes je tam sice na jednom rameni přechod přes 3 pruhy místo dvou, což je pochopitelně horší...ale vzhledem k profilu (vedlejší, krátký úsek, do kopce, do křižovatky s tramvají) tam stejně nikdo nijak rychle nejezdí.

Nicméně očekávám, že nastane druhý extrém a teď to naopak poběží 24h denně...a v noci na sebe budou smutně koukat tramvajáci s řidiči, zatímco chodci to stejně projdou na červenou :-)

7.11.2016 22:48:12

tramvajáci mívají preferenční snímač
takže většinou nestojí

9.11.2016 20:42:32
Profil Zobrazit autorovy stránky

Drobný výčet opatření, kterých se v rámci jednotlivých akcí (asi i trochu spolu s trendem zklidňování) brzy dočkáme:
a) SSZ Sokolovská - Ke Štvanici: Proběhne rekonstrukce, v Sokolovské směrem do centra bude ubrán pravý odbočovací pruh. Zbyde jeden široký pruh společný pro auta a asi hlavně, aby se vešli cyklisté.
b) Výjezd z Nové Povltavské do Holešoviček: Směrem z mostu Barikádníků stažení na 1 pruh popř. 1 pruh + Buspruh, aby se auta vyjíždějící z rampy Nové Povlatvské mohla snáze zařadit. Za toto si ale myslím mohou řidiči sami, když neumí vyčerpat celou délku připojovacího pruhu, který je dlouhý dostatečně.
c) Možná jste si všimli stažení do 1 pruhu na přechodu pro chodce na ulici Poděbradské u smyčky Lehovec. Vypadá to jako stavba, ale je to jen provizorium a zkouší se, co to udělá. Nic to neudělalo, takže se to udělá natrvalo.
d) Na opačné straně přibyde nové SSZ. (Aspoň, že zůstanou dva pruhy)
Toliko dobrých zpráv :ko: Již brzy :D

11.11.2016 14:41:00

Vilouch píše:
Drobný výčet opatření, kterých se v rámci jednotlivých akcí (asi i trochu spolu s trendem zklidňování) brzy dočkáme:

b) Výjezd z Nové Povltavské do Holešoviček: Směrem z mostu Barikádníků stažení na 1 pruh popř. 1 pruh + Buspruh, aby se auta vyjíždějící z rampy Nové Povlatvské mohla snáze zařadit. Za toto si ale myslím mohou řidiči sami, když neumí vyčerpat celou délku připojovacího pruhu, který je dlouhý dostatečně.

Tipuji, že větší dopravní proud je z Blanky než z centra, takže při rozumném řešení to může pomoct a snížit kolony na výjezdu a třeba se nebude tak moc uzavírat tunelový komplex od jihu. Ikdyž pravda limitující je kapacita směrem nahoru Holešovičkami a tam to bývá ve špičce odpoledne nic moc.

11.11.2016 18:13:54

Já myslim, že až to provedou, že to bude konec a že bude stát most Barikádníků až k beznínce. Ano, výjezdu z Blanky to pomůže, ale zároveň to zazdí druhou stranu. Přitom i zde mám pocit, že když by byla trochu větší snaha, větší zamyšlení se nad věcí a ne pouze v relaci "nalajnovat a osadit 20 značek", že by to mohlo dopadnout lépe.

12.11.2016 14:47:57

To s tím mostem Barikádníků zní jako opravdu blbý nápad, lepší by bylo TOHLE (bližší vysvětlení viz popisky bodů). Jinak mě tohle jen utvrzuje v tom, že zahrabávat Holešovičky v uspořádání 2+2 je krátkozraké řešení, chce to 3+3...

13.11.2016 1:48:38

Chce to dotáhnout MO a Vysočanskou radiálu, nic jiného Holešovičkám úplně neuleví ;) . Tedy kromě tunelu do Bohnic, ale to je už úplná sci fi.

13.11.2016 9:53:16

Nutnost zatunelování Holešoviček je třeba řešit minimálně po dokončení MO. Trochu se bojím, že dotažení Vysočanské radiály je scifi na stejné úrovni jako zatunelování Holešoviček.

13.11.2016 10:16:36

Vilouch píše:
Já myslim, že až to provedou, že to bude konec a že bude stát most Barikádníků až k beznínce.
Nebude, nadávkuje to křižovatka s Plynární. Ta tam sice posílá auta ve dvou pruzích ze dvou směrů, ale vždy až padne červená, tak se to porovná.

14.11.2016 10:49:14

já jako nepravidelný jezdec blankou nemám problém se napojit na holešovičky, ale vždy si včas uvědomit, kudy pojedu, a tedy kterým pruhem "stát"
odbočení je už plynulé, problém vzniká před křižovatkou, kdy blanka vyvrhne ve dvou pruzích, ale holešovičky se napojují jen jedním
je to sice pro budoucnost logické, ale ta budoucnost je až příliš vzdálená

14.11.2016 23:18:48
Profil Zobrazit autorovy stránky