Zklidňování v Praze

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Quercus
Příspěvky: 53
Registrován: 13.9.2016 21:41:59

Zklidňování v Praze

Příspěvek od Quercus »

Moje čerstvá zkušenost se zklidňováním:

Cca před půl rokem byla "zklidněna" ulice Ďáblická, před křižovatkou se Střelničnou. Ze dvoupruhu byl udělán jednopruh, byly osazeny balisety (sloupky) atd. Vedlo to k výraznému prodloužení kolon oda křižovatky se Střelničnou až někam do starých Ďáblic. Pointa je v tom, že jsem tam předevčírem jel a zklidnění bylo odstraněno, vše je při starém, silnice je opět dvoupruhová. Asi lidé hodně nadávali na příslušných místech.

https://mapy.cz/s/1broA

Pamatuji si , že před pár lety namalovalo TSK něco podobného v ulici Čimická před křižovatkou s ulici K Pazderkám směrem na sever, ale odstranili to snad ještě dřív, než to zprovoznili. Také proto, že lidé "řvali" jako tuři.

https://mapy.cz/s/1broJ

Takže poučení je takové, že když je odpor dostatečně silný, tak lze zklidňování zabránit či již existující odstranit. Tím nechci agitovat proti zklidňování, někdy je dobré, někdy horší, ale v těchto dvou případech to opravdu nebyl dobrý nápad.
Quercus
Příspěvky: 53
Registrován: 13.9.2016 21:41:59

Re: Zklidňování v Praze

Příspěvek od Quercus »

Na Břevnově se zase moc nepovedlo zklidňování formou vypnutí semaforů, takže budou semafory zase zapnuty:

VIDEO: Radnice vypnula semafory. Řidiči zmatkují, chodcům jde o zdraví

http://praha.idnes.cz/vypnute-semafory- ... zpravy_mav
pasky
Příspěvky: 54
Registrován: 19.1.2016 19:21:37

Re: Zklidňování v Praze

Příspěvek od pasky »

Experiment ok - ale tady kroutím hlavou nad tím, že zpětné zapnutí potrvá dva měsíce.
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Zklidňování v Praze

Příspěvek od kot »

Pasky, že ty nejsi úředník ? Pro úředníka dva měsíce žádná doba...
Far_Away
Moderátor
Příspěvky: 42
Registrován: 14.3.2009 12:05:59
Bydliště: Praha 10

Re: Zklidňování v Praze

Příspěvek od Far_Away »

Já to hlavně nechápu. Po Praze je tolik semaforů, který podle mě svítí zbytečně a ty kolikrát svítí i celou noc a oni vypnou tuhle dost velkou křižovatku i s tramvají!
Navíc teď mě přijde že snad po celé Praze osazují nové semafory a ty nové mají nový cyklus, který je pěkně na prd! A ještě mě baví jak na jednu křižovatku, klasický kříž, jsou schopni dát 8 semaforů, vždy před a za. Tady dává Eltodu pěkně vydělat!
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Zklidňování v Praze

Příspěvek od monin »

Tak například několik měsíců už bliká jen oranžová na křižovatce pod magistrálou na Těšnově a kupodivu, (a to je vcelku také komplikovaná křižovatka) zde to hodně prospělo, kolony před semafory a to zvláště od Těšnova, zmizely prakticky okamžitě. Nehledě na to, že pár řidičů to naučí u řízení i přemýšlet, že se přestanou např. mylně domnívat, že kudy vedou koleje a kde jezdí tramvaj, takže tam je to vždy hlavní silnice.
https://mapy.cz/zakladni?x=14.4371148&y ... id=1663515
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: Zklidňování v Praze

Příspěvek od jannnn »

Já bych řekl, že nejhorší smrt je z vyděšení :-)

Kdyby se unáhleně necuklo hned při prvním křiku a nechalo se to chvíli sednout, zvykli by si jak řidiči, tak chodci. Chodil jsem tam dříve téměř denně a nebyl problém. Dnes je tam sice na jednom rameni přechod přes 3 pruhy místo dvou, což je pochopitelně horší...ale vzhledem k profilu (vedlejší, krátký úsek, do kopce, do křižovatky s tramvají) tam stejně nikdo nijak rychle nejezdí.

Nicméně očekávám, že nastane druhý extrém a teď to naopak poběží 24h denně...a v noci na sebe budou smutně koukat tramvajáci s řidiči, zatímco chodci to stejně projdou na červenou :-)
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Zklidňování v Praze

Příspěvek od Mike »

tramvajáci mívají preferenční snímač
takže většinou nestojí
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Vilouch
Příspěvky: 117
Registrován: 10.8.2015 14:25:08

Re: Zklidňování v Praze

Příspěvek od Vilouch »

Drobný výčet opatření, kterých se v rámci jednotlivých akcí (asi i trochu spolu s trendem zklidňování) brzy dočkáme:
a) SSZ Sokolovská - Ke Štvanici: Proběhne rekonstrukce, v Sokolovské směrem do centra bude ubrán pravý odbočovací pruh. Zbyde jeden široký pruh společný pro auta a asi hlavně, aby se vešli cyklisté.
b) Výjezd z Nové Povltavské do Holešoviček: Směrem z mostu Barikádníků stažení na 1 pruh popř. 1 pruh + Buspruh, aby se auta vyjíždějící z rampy Nové Povlatvské mohla snáze zařadit. Za toto si ale myslím mohou řidiči sami, když neumí vyčerpat celou délku připojovacího pruhu, který je dlouhý dostatečně.
c) Možná jste si všimli stažení do 1 pruhu na přechodu pro chodce na ulici Poděbradské u smyčky Lehovec. Vypadá to jako stavba, ale je to jen provizorium a zkouší se, co to udělá. Nic to neudělalo, takže se to udělá natrvalo.
d) Na opačné straně přibyde nové SSZ. (Aspoň, že zůstanou dva pruhy)
Toliko dobrých zpráv :ko: Již brzy :D
Sopko
Příspěvky: 149
Registrován: 26.3.2009 6:59:03

Re: Zklidňování v Praze

Příspěvek od Sopko »

Vilouch píše:Drobný výčet opatření, kterých se v rámci jednotlivých akcí (asi i trochu spolu s trendem zklidňování) brzy dočkáme:

b) Výjezd z Nové Povltavské do Holešoviček: Směrem z mostu Barikádníků stažení na 1 pruh popř. 1 pruh + Buspruh, aby se auta vyjíždějící z rampy Nové Povlatvské mohla snáze zařadit. Za toto si ale myslím mohou řidiči sami, když neumí vyčerpat celou délku připojovacího pruhu, který je dlouhý dostatečně.
Tipuji, že větší dopravní proud je z Blanky než z centra, takže při rozumném řešení to může pomoct a snížit kolony na výjezdu a třeba se nebude tak moc uzavírat tunelový komplex od jihu. Ikdyž pravda limitující je kapacita směrem nahoru Holešovičkami a tam to bývá ve špičce odpoledne nic moc.
Vilouch
Příspěvky: 117
Registrován: 10.8.2015 14:25:08

Re: Zklidňování v Praze

Příspěvek od Vilouch »

Já myslim, že až to provedou, že to bude konec a že bude stát most Barikádníků až k beznínce. Ano, výjezdu z Blanky to pomůže, ale zároveň to zazdí druhou stranu. Přitom i zde mám pocit, že když by byla trochu větší snaha, větší zamyšlení se nad věcí a ne pouze v relaci "nalajnovat a osadit 20 značek", že by to mohlo dopadnout lépe.
AUTOsro
Příspěvky: 335
Registrován: 21.1.2015 19:46:53
Bydliště: České Budějovice - Praha

Re: Zklidňování v Praze

Příspěvek od AUTOsro »

To s tím mostem Barikádníků zní jako opravdu blbý nápad, lepší by bylo TOHLE (bližší vysvětlení viz popisky bodů). Jinak mě tohle jen utvrzuje v tom, že zahrabávat Holešovičky v uspořádání 2+2 je krátkozraké řešení, chce to 3+3...
Potřeba jsou okruhy, radiály, metro i železnice. Kdo tvrdí, že se na něco z toho můžeme vykašlat, je extremista.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Zklidňování v Praze

Příspěvek od Standa »

Chce to dotáhnout MO a Vysočanskou radiálu, nic jiného Holešovičkám úplně neuleví ;) . Tedy kromě tunelu do Bohnic, ale to je už úplná sci fi.
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Zklidňování v Praze

Příspěvek od kot »

Nutnost zatunelování Holešoviček je třeba řešit minimálně po dokončení MO. Trochu se bojím, že dotažení Vysočanské radiály je scifi na stejné úrovni jako zatunelování Holešoviček.
MPMP
Příspěvky: 3278
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Zklidňování v Praze

Příspěvek od MPMP »

Vilouch píše:Já myslim, že až to provedou, že to bude konec a že bude stát most Barikádníků až k beznínce.
Nebude, nadávkuje to křižovatka s Plynární. Ta tam sice posílá auta ve dvou pruzích ze dvou směrů, ale vždy až padne červená, tak se to porovná.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Zklidňování v Praze

Příspěvek od Mike »

já jako nepravidelný jezdec blankou nemám problém se napojit na holešovičky, ale vždy si včas uvědomit, kudy pojedu, a tedy kterým pruhem "stát"
odbočení je už plynulé, problém vzniká před křižovatkou, kdy blanka vyvrhne ve dvou pruzích, ale holešovičky se napojují jen jedním
je to sice pro budoucnost logické, ale ta budoucnost je až příliš vzdálená
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od kot »

http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 78#p244678
ElWapp píše:Tak ono kdyby to na Barranďáku a Jižní Spojce jelo, tak není důvod, aby ta auta na Strakonické stála v kolonách, žejo. A když to nejede, tak je úplně jedno, jestli se do stojící kolony připojujete dvěma nebo deseti pruhy. (Já proti případnému zkapacitnění určitě nejsem, ale muselo by se začít od okruhu a navázat až pak radiálami, opačně je to nesmysl.)
V Holešovičkách si taky můžeme malovat pruhů kolik chceme, ale když se do Blanky dá odbočit jen jedním, tak je to trochu k ničemu.
Proto se klauni snaží pruhy ubírat zprava zleva... Pro jistotu, aby fuj auta nejela pokud možno nikde plynule.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od ElWapp »

A kdepak ti, kote, sebrali pruhy? V lete byla kritika naopak za to, ze je pred Holesovickami pridali ;)
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od kot »

ElWappe, pruhy se ubírají permanentně, je to jakýsi "dobrý směr". Tak příkladmo : kdysi před lety, pokud jsi jel z "kulaťáku" po Evropské směr letiště, byla možnost odbočit vpravo za třetím semaforem do Šárecké. Byl zde proti současnému stavu navíc odbočovací pruh. TSK rozšířilo chodník, fláklo tam zábradlí a nazdar bazar. Letos když se opravoval první most přes Chlumeckou a ty jsi jel po D11 směr Vysočanská radiála / či M.B. / od Hradce, tak pravý pruh stál klině více jak kilometr. A na nájezdu na D0 ti zebra bránila jet / či poskakovat / ve dvou pruzích. Místo té zebry mohla být na nájezdu klidně stopka. Samozřejmě řadu lidí zebra nezebra v tom levém pruhu najížděla a zbytečně dráždila pokojně poskakující / stojící / kolonu v pravém. Za mě : Více pruhů, více addidas. Kdo se bojí, do levého se cpát nemusí.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od ElWapp »

Takze "klauni" v tomto pripade neni Scheinherr + Hrib? Protoze za x let starou Sareckou fakt nemuzou (a nevim proc by do takove ulicky mel byt odbocovak, ktery by kvuli vyklizeci dobe pro chodce jen prodluzoval cykly SSZ) a DIO na stavbu RSD taky asi nebudou mit uplne na starosti. Cekal jsem nejaky tezsi kalibr, ale kdyz ono ubirani pruhu je mozna s vyjimkou par nepovedenych a medialne propiranych pripadu jen takova prazdna mantra...
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od Mike »

tak když zůstaneme na té P9
sjezd z ČM do Kyjí - tam se ubíralo
Hloubětín od Benziny k Lidlu, tady se hraje kličkovaná a samo se zužovalo
Kolbenovu už tu někdo zmínil
Chlumecká a hra na zužovanou - taky se tu o tom mluvilo
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od 1975 »

Přidám Proseckou, zprasený kruháč a sjezd z něj při cestě z Letňan na Prosek, Tupolevovu už ani nepřipomínat. Součet cyklistů na nich - nula.
michal
Příspěvky: 4517
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od michal »

Ten Hloubětín od Benziny po Lidl je na palici... :crazy: :crazy: :crazy:
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od kot »

Pánové děkuji za doplnění ! Mám tu ve stínu 32´C, takže vaše svěží paměť byla potřebná... :D
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Zklidňování v Praze

Příspěvek od ElWapp »

Co je v Hloubetine od benziny k lidlu? Copak tam uz neni 1+1 jako vzdycky?
Odpovědět

Zpět na „Praha“