MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět

Tato MÚK bude zprovozněna

dříve než Vysočanská radiála
13
20%
později než Vysočanská radiála
34
53%
současně s Vysočanskou radiálou
11
17%
do konce roku 2012 ani jedna
6
9%
 
Celkem hlasů: 64

pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od pp21 »

Web píše:Btw co me na reko Tupolevky nejvíc ... jsou ty cyklopruhy.
A vážně tam budou cyklopruhy? nebude to náhodou poslední dobou v Praze hodně in bus+taxi+kolo?
Ondra O.K.
Příspěvky: 339
Registrován: 11.3.2009 16:09:01

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Ondra O.K. »

Petr Pokorný píše:.....
Web píše:Myslím, že i tahle MÚK by mohla celkem slušně ulevit Tupolevce
Tomu nevěřím. Sběrná komunikace 20ti tisícového sídliště po "zklidnění" bude jen víc a víc zacpaná než teď. Kbelská prostě nemůže obsloužit sídliště Letňany. .....
Ja myslim ze to nebude tak spatne...obrovsky kus provozu na Tupolevce delaji auta prijizdejici od Cakovic, to jsou zrejme hodne lidi ze satelitu na severu. A ti si proste musi zvyknout, ze uz nebudou jezdit po Tupolevce, ale pres MUK primo na okruh...
Zaroven by to chtelo "vyukovou" tabuli u kruhace, ze lepsi je to pres MUK, samostatny odbocovaci pruh od Cakovic k Baumaxu, na Tupolevce 40 km/h atd.
Tim by Tupolevku pouzivali jen busy a obyvatele z jejiho stredu...ostatni by jezdili bud pres kruhac a MUK se napojovali u vystaviste..
Vsechno jde kdyz se chce a umi :)

Jinak s tim fazovanim..pamatuje si nekdo jak to radnice chtela? Bylo to nejdriv MUK a pak Tupolevka nebo naopak? Ale MUK by se nemuseli dockat...
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od pp21 »

Ondra O.K. píše:Jinak s tim fazovanim..pamatuje si nekdo jak to radnice chtela? Bylo to nejdriv MUK a pak Tupolevka nebo naopak? Ale MUK by se nemuseli dockat...
No já bych řekl že měla být nejprve MÚK Veselská x Kbelská a následně zklidnění Tupolevky.

Jenže když se stavba MÚK začala vléct, začaly Letňany tlačit na zklidnění Tupolevovy, což jim ale bojkotuje PČR, která plánuje vést po Tupolevově objízdné trasy za uzavřenou Veselskou. A mají stanovisko, že zklidněná Tupolevova to nepobere. Nehledě na to, že výstavba MÚK může už několik let začít každým okamžikem a obě stavby naráz by byl slušněj chaos.

Jinak se domnívám, že to co se děje teď není ono léta slibované zklidnění Tupolevky, ale jen nouzová oprava povrchů s následným "provizorním" zklidněním pomocí buspruhů a nějakých těch betonových city bloků. Pokud jsem to dřív správně pochopil, tak zklidněná Tupolevova měla mít v dělícím pruhu stromy, a to se tam teď fakt nedělá. Ale jak říkám, jsou to jen moje doměnky.
Pavel_t
Příspěvky: 126
Registrován: 14.3.2009 18:30:48
Bydliště: Praha

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Pavel_t »

Petr Pokorný píše: zklidněná Tupolevova to nepobere.
Jojo tato veta takto vytrzena se da pouzit obecne. Na Vasi obavu jste si odpovedel tim prikladem Vysocanske. To bylo demo zkildnene Tupolevovy... :(
Ikdyz je pravda, ze ted za normalniho provozu jedou auta v jednom pruhu i ve spicce (kruhac stejne vice nepropusti stejne jak ty nebezpecne betonove bloky) ale staci maly problem a kolona ve dvou pruzich je na svete.
Petr Pokorný píše:Jinak se domnívám, že to co se děje teď není ono léta slibované zklidnění Tupolevky, ale jen nouzová oprava povrchů s následným "provizorním" zklidněním pomocí buspruhů a nějakých těch betonových city bloků. Pokud jsem to dřív správně pochopil, tak zklidněná Tupolevova měla mít v dělícím pruhu stromy, a to se tam teď fakt nedělá. Ale jak říkám, jsou to jen moje doměnky.
Asi jsou spravne, tato akce prisla pomerne narychlo. Na zklidneni byla slibovana verejne prezentace a ta se zatim nekonala (mozna jsem to jen prehledl ale myslim, ze ne). Spise to na me dela dojem, ze nekomu se plan zklidneni z nejakeho duvodu nehodil a tak nechal opravit povrch aby pak mohl zamest projekt ze stolu se slovy "Ted je to opraveno tak zadne dalsi investice!". Ale toto je jen moje domenka ale pokud se mi pred volbama priznaji tak vazne zauvazuji, ze jim dam hlas. A jak sleduju Weba tak ten asi taky ;)
Petr Pokorný píše:tak zklidněná Tupolevova měla mít v dělícím pruhu stromy
Takova ulice by se mi velmi libila ale nekde mezi domy kde jezdi jen obsluha a ne na silnici obsluhujici sidliste majici 15.000obyvatel + prilehle obce.
Myslim, ze nejaky delici pas v jednom navrhu byl a byla tam i samostatna cesta pro cyklisty.
Ondra O.K.
Příspěvky: 339
Registrován: 11.3.2009 16:09:01

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Ondra O.K. »

Tak nam uz v podstate dodelali zklidneni Tupolevovy - reseni je, ze udelali vysrafovany stred vozovky (cca 3 m) potom nasleduje jeden jizdni pruh (cca 3 m) a cyklostezka (cca 1 m) oddelena prerusovanou carou. Cyklostezky prochazi zastavkami. Vyhrazeny pruh pro busy nebyl vytvoren.
Pokud je potreba odboceni doleva (v obou smerech), vznikly odbocovaci pruhy v miste preruseneho stredniho srafovani. U vsech prechodu jsou stale docasne zabrany, predpokladam ze tam vsude osadi betonove bloky jako ostruvky.

Vyhodu vidim v tom ze je konecne zruseny ten pseudodvoupruh, resp. tak siroke pruhy ze se tam auta predjizdela. A komletne vymeneny povrch je taky dobry.

Tak ted uvidime co se stane az zahaji stavbu MUK a odkloni sem dopravu. BTW, i pry ten KO u Tesca by se mel predelavat, nekde jsem cetl ze je to jen provizorium (uz cca 4-5 let) ;)
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Web »

Ondra: Bus pruh byl vytvořen od zastávky busu dobratická k semaforům. Na ostatních místech pojede bus hezky v zácpě s ostatníma. Kromě 1+1 s dvojitou čárou se totiž dočkáme taky zpomalovacích prahů před každým přechodem. Jaký to bude mít dopad na plynulost provozu jsem velmi zvědav :-(
HonzaC
Příspěvky: 30
Registrován: 15.3.2009 18:05:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od HonzaC »

Ondra O.K. píše:Vyhodu vidim v tom ze je konecne zruseny ten pseudodvoupruh, resp. tak siroke pruhy ze se tam auta predjizdela. A komletne vymeneny povrch je taky dobry.
nechci rozjizdet nejaky flame, ale nechapu proc vsichni maji nejaky problem s predjizdenim na teto a podobnych komunikacich, silnice je dost siroka na 2+2 a tak se na ni ma take jezdit, pokud neznate predpisy, prosim naucte se je, je to tusim, ze paragraf 12 odstavec 7

PS: fakt miluju lidi, kteri troubi a blikaji na ostatni kvuli rychlosti a sami udelaji za jizdu nevedomky desitky jinych prestupku, to neni osobni, to jenom konstatuju do eteru :-)
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Web »

HonzaC píše:nechci rozjizdet nejaky flame, ale nechapu proc vsichni maji nejaky problem s predjizdenim na teto a podobnych komunikacich, silnice je dost siroka na 2+2 a tak ...
Já k tomu dodám, že mi staré nalajnování vyhovovalo. Většinu lidí drželo v jednom pruhu a když se vyskytnul nějaký opravdu pomalý jezdec, nebyl problém předjet. Taky najíždění z bočních ulic bude (už je) teď opravdu zábavné :-(
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od dvs »

Tupolevova zklidněná a bagr na MUK R8-Veselská-Kbelská nikde:(

Nevíte na čem to teď vázne?
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Bobek »

Že by nechtěli začínat před zimou? :)
Království a půl princezny za 511.
JVDB
Příspěvky: 73
Registrován: 24.7.2009 12:29:28

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od JVDB »

No času dost, než se dostaví VR.
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Web »

dvs píše:Tupolevova zklidněná
Jojo, dokonce nám pan starosta napsal v LL, že jestli se nám nelíbí skákat každý den po retardérech, máme si nechat v servisu ztlumit tlumiče :-/ Holt si ssebou vzal ze ZŠ i styl práce a aroganci. Akorát na druhé straně už nejsou děcka ale normální lidi. Dneska jezdím domů místo po Tupolevce parkovištěm, neb je to třicítkou rychlejší...
Bobek píše:Že by nechtěli začínat před zimou? :)
Jistě. A na jaře zase často prší a to je na výkopové práce taky na houby a v létě se stroje přehřívaj a... :-) Kde se ptát? Na letnany.cz jsem se dočkal odpovědi na svou otázku naposledy...dávno...
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Web »

JVDB píše:No času dost, než se dostaví VR.
No já bych skoro řekl že toho času zas tolik není, neb VR se staví dost intenzivně a jde tam už jenom o vlastní těleso bez dalších staveb. Zatímco tady se bude v dost složitých podmínkách stavět most.
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od pp21 »

JVDB píše:No času dost, než se dostaví VR.
Tak to teda rozhodně času dost není. Myslím že teď už je na 100% jasný, že VR bude dřív než tahle MÚK.
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od 1975 »

V rozpočtu SFDI je na rok 2010 na tuto akci 80M (na 2011 90M a na 2012 100M). Myslíte si, že se to a) za ty peníze dá postavit, b) že to bude trvat až do 2012? V návrhu pražského rozpočtu, pokud jsem se teda díval pořádně, není nic...
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od andy »

1975 píše:V návrhu pražského rozpočtu, pokud jsem se teda díval pořádně, není nic...
Jestli se nepletu, Praha měla zajistit jen pozemky (což se stalo) a další financování stavby tak jde výhradně ze SFDI.
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od pp21 »

andy píše:Jestli se nepletu, Praha měla zajistit jen pozemky (což se stalo) a další financování stavby tak jde výhradně ze SFDI.
To je sice pravda, ale pokud se nepletu, tak to platí Praha a dostáná na to ze SFDI přímou dotaci, takže by se to někde v rozpočku Prahy mělo objevit...
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od andy »

Nj, je to tak - stejný případ je i Vysočanská radiála.
Ondra O.K.
Příspěvky: 339
Registrován: 11.3.2009 16:09:01

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Ondra O.K. »

Na ul. Tupolevove probehla minuly tyden na cerstve zrekonstruovanem useku vymena kanalovych vpusti (smer do Cakovic), takze na celem useku kolem kazde vyrizli ctverec a opet ho zaplnili asfaltem...zrejme nejaka reklamace..
Je to tak na urovni leveho kola, po zime to tam zrejme bude vypadat jako predtim - praskliny a vymlety asfalt.. no radost..
Maniac
Příspěvky: 181
Registrován: 9.6.2009 9:59:50

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Maniac »

Petr Pokorný píše:
JVDB píše:No času dost, než se dostaví VR.
Tak to teda rozhodně času dost není. Myslím že teď už je na 100% jasný, že VR bude dřív než tahle MÚK.
Já myslím, že i jo. Vzhledem k délce a "náročnému terénu" VR se staví už asi 8 let. Takže - Praha průjezdnější. Tipuju dokončení VR na rok 2012-2013.
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od jannnn »

Teď nevím, jestli je to myšleno v nadsázce nebo ne - ale hlavní brzdou VR byla administrativa. Nyní by snad již mělo být vše ok, proto stavbě nic nebrání. A vzhledem k tomu, že už je v docela pokročilé fázi, tak to dokončení bude brzy.

Tedy pokd se bavíme o VR v úseku R10-Kbelská a ne o části až na Balabenku.
Pavel_t
Příspěvky: 126
Registrován: 14.3.2009 18:30:48
Bydliště: Praha

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Pavel_t »

Optimisti tvrdi, ze po VR Kbelska-R10 se svezeme jiz v roce 2010 a myslim, ze to neni nerealny. Nebo alespon zacatkem roku 2011. Bohuzel to se neda rici ani o MUK Veselska ani o casti VR smer centrum. A tam pomalu zacinam verit tomu, ze se tato cast VR stihne drive nez MUK :(

Ale posledni dobou pozoruji drobne vykopove prace v okoli MUK. Jsou to spise male jamy nez ryhy na prelozky kabelu a potrubi ale rozhodne to nevypada jako vykopove prace na MUK. Navic nektere jsou podle me uz daleko. Nikdy jsem tam nevidel nikoho pracovat (pravda jezdim tam az k veceru z prace a to jeste tak 2x do tydne) a trva to uz nekolik tydnu. Netusite nekdo o co jde?
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Web »

Taky mi přišlo že jsou nějaké drobné (ale opravdu, spíš jak multikárou než Tatrou) navážky uvnitř křižovatky vlevo od větve Holeš-Letňany... Je to smutné, hlavně že si lidi místo Tupolevky mají vybrat "kapacitní cestu Kbelskou"... :-( Já si vybírám poslední dobou, v době zácpy na Tupolevce, cestu skrz sídliště...
Maniac
Příspěvky: 181
Registrován: 9.6.2009 9:59:50

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Maniac »

Ten terén a délka ano, odhad termín bohužel ne.
Pavel_t
Příspěvky: 126
Registrován: 14.3.2009 18:30:48
Bydliště: Praha

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Pavel_t »

Web píše:Je to smutné, hlavně že si lidi místo Tupolevky mají vybrat "kapacitní cestu Kbelskou"... :-( Já si vybírám poslední dobou, v době zácpy na Tupolevce, cestu skrz sídliště...
Jojo, ja si pro zmenu vybiram Beranovych (a okolo uradu mam sto chuti plne proslapnout spojku a plyn :) ). Pro me je Beranovych delkove kratsi nez Tupolevka, ktera byla pred rekonstrukci pohodlnejsi a to i s dirama v asfaltu :(
Odpovědět

Zpět na „Praha“