MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět

Tato MÚK bude zprovozněna

dříve než Vysočanská radiála
13
20%
později než Vysočanská radiála
34
53%
současně s Vysočanskou radiálou
11
17%
do konce roku 2012 ani jedna
6
9%
 
Celkem hlasů: 64

Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Mike »

pozor, obecně 80 končila s křižovatkou na Proseku-Výstav.Letňany
čehož hlídka stojící na nedaleké ČS ráda využívala, další 80 byla až za Klíčovem ;)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Ondra O.K.
Příspěvky: 339
Registrován: 11.3.2009 16:09:01

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Ondra O.K. »

Tak mame prvni pondeli s novou krizovatkou...a co se nestalo... kolona na Kbelske z kopce az ke krizovatce s Cakovickou/Mladoboleslavskou, jako za casu bez VR.
Je zajimave, ze ted po Kbelske nejezdi kamiony, ty jedou po VR, a pritom je ta kolona stejna...kde asi sourdruzi udelali chybu ;)
To jsme si za ty miliardy moc nepomohli :(
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od MPMP »

Ondra O.K. píše:Tak mame prvni pondeli s novou krizovatkou...a co se nestalo... kolona na Kbelske z kopce az ke krizovatce s Cakovickou/Mladoboleslavskou, jako za casu bez VR.
Je zajimave, ze ted po Kbelske nejezdi kamiony, ty jedou po VR, a pritom je ta kolona stejna...kde asi sourdruzi udelali chybu ;)
To jsme si za ty miliardy moc nepomohli :(
A co jset čekal jinýho? Místo "špuntu" u D8 je teď první zpomalení (jako obvykle) první světelná křižovatka. A na té se vždy stálo, stojí a stát i bude. S tím se nedá udělat vůbec nic.
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od dvs »

Ale ta kolona je tam po ránu už od jara tj. tak 3 měsíce (co vytáhlo auto o něco více lidí a také se rozneslo, že tam ta kolona není, uzavřela se Zenklova..). Podle mne ale více už neroste a neporoste.
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od dvs »

pivko píše:Včera jsem jel směrem od Tesca Letňany na VR a nějak mi není jasný, jaká je na Kbelské teď vlastně povolená rychlost. Tam vždycky byla 80ka, která tam ale po dobu stavby MÚK byla vyznačena přenosnými značkami. A ty tam teď už nejsou. Takže jak to je? Doufám, že to nemá být tak, že je na celé Kbelské teď zase 50ka.
Předně řečeno, značení je asi ještě nedodělané. Na D8 jsou před odbočením staré portály (jsou tam neosazené nové patky), kde je odbočení k nákupnímu centru po staru na Kbelskou pouze přeškrtnuto (nyní se musí přejet a pak teprve odbočit "nazpět". Pokud se jede od D8, tak by teoreticky mohla být Kbelská silnice pro motorová vozidla ve městě tj. 80. Konec silnice pro motorová vozidla jsem nikde nepotkal. Na kasmeho videu je to ještě těsně před otevřením.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od kasme »

dvs píše:Konec silnice pro motorová vozidla jsem nikde nepotkal. Na kasmeho videu je to ještě těsně před otevřením.
byl vždy hned za odbočením z R8
že by ho u odbočení od D8 na Kbelskou sundali? Ve čtvrtek na té lampě ještě byl.

a vzhledem k ceduli bez autíčka, se s Kbelskou jak SMV zřejmě nepočítá...
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 0.jpg.html
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od pivko »

kasme píše:
dvs píše:Konec silnice pro motorová vozidla jsem nikde nepotkal. Na kasmeho videu je to ještě těsně před otevřením.
byl vždy hned za odbočením z R8
že by ho u odbočení od D8 na Kbelskou sundali? Ve čtvrtek na té lampě ještě byl.

a vzhledem k ceduli bez autíčka, se s Kbelskou jak SMV zřejmě nepočítá...
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 0.jpg.html
Dneska jsem tam jel znovu - SMPV to není a žádná místní úprava rychlosti tam taky není, v opačném směru je 80 km/h, až těstně před MÚK se to snižuje na 60 a pak 50 ve směru na D8. Čili teoreticky by se tam mělo jezdit 50, což samozřejmě nikdo nedělá. Doufám tedy, že je to jen přechodný nedostatek značení, protože jestli to má být další úsek, kde bude 50 z důvodu onoho humorného omezení hluku, jsem proti jakýmkoli dalším rekonstrukcím komunikací v Praze, protože, jak je vidět, vedou k absurdnímu snižování rychlosti široko daleko.
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od dvs »

pivko píše:
kasme píše:
dvs píše:Konec silnice pro motorová vozidla jsem nikde nepotkal. Na kasmeho videu je to ještě těsně před otevřením.
byl vždy hned za odbočením z R8
že by ho u odbočení od D8 na Kbelskou sundali? Ve čtvrtek na té lampě ještě byl.

a vzhledem k ceduli bez autíčka, se s Kbelskou jak SMV zřejmě nepočítá...
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 0.jpg.html
Dneska jsem tam jel znovu - SMPV to není a žádná místní úprava rychlosti tam taky není, v opačném směru je 80 km/h, až těstně před MÚK se to snižuje na 60 a pak 50 ve směru na D8. Čili teoreticky by se tam mělo jezdit 50, což samozřejmě nikdo nedělá. Doufám tedy, že je to jen přechodný nedostatek značení, protože jestli to má být další úsek, kde bude 50 z důvodu onoho humorného omezení hluku, jsem proti jakýmkoli dalším rekonstrukcím komunikací v Praze, protože, jak je vidět, vedou k absurdnímu snižování rychlosti široko daleko.
Tak jsem se po nápovědě podíval pořádně a konec SMPV je stále na tom sloupu při odbočení z R8 na Kbelskou. V opačném směru je začátek pod Veselskou v místě odbočení rampy směrem na R8, ale dnes je tam 50 kvůli práci na silnici.
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od kot »

Doufejme,že ta sbíječka nebude moc akční....... :oops:
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od dvs »

V pátek jsem projížděl Kbelskou a myslím si, že jsem tam zase viděl 80 km/h na konci MUK směrem na Hloubětín. Doufám, že jsem neměl vidiny. ;)
Ondra O.K.
Příspěvky: 339
Registrován: 11.3.2009 16:09:01

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Ondra O.K. »

Tak jsem si na to daval po zdejsi diskuzi pozor a situace je dle sledovani nasledovna, snad jsem nic neprehledl:

Smer od centra k D8
- MPR 80km/h zacina hned za krizovatkou KbelskaxKolbenova
- krizovatka s VR ji dle zakona zrejme rusi, znacka MPR za ni totiz neni, tudiz az k MUK s Cakovickou je zrejme 50 km/h
- pod mostem MUK s Cakovickou zacina 80 km/h, znacka je i za hranici teto krizovatky.
- znacka je i za MUK s Proseckou, tudiz 80 km/h je az na MUK s Veselskou, kde se meni na 60 a posleze 50 km/h

Smer z Veselske do Hloubetina
- po sjezdu z Veselske na Kbelskou neni zadna znacka upravujici rychlost, tudiz by tam mela byt 50 km/h a to az za MUK s Cakovickou, protoze za MUK s Proseckou zadna znacka neni. Za MUK s Cakovickou dolu z kopce je 70 km/h a posleze 50 km/h

P.S. pisu to ted z hlavy, tak doufam ze jsem neco nezapomnel nebo nepopletl, kdyztak me hned nekamenujte
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Mike »

směrem k Hloubětínu je přenosná 80 za novou křižovatkou, takže platí až k pumpě na Proseku, pak 50 ke Klíčovu
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
kyk
Příspěvky: 954
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od kyk »

Tak zdá se že je toto křížení už ve finálním stavu, kytičkáři mají zasázeno, značení je aktualizované, jen nechápu, proč je stále při cestě od Kbelské osazena přeškrtnutá značka A10 "světelné signály".
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od kasme »

kyk píše:...jen nechápu, proč je stále při cestě od Kbelské osazena přeškrtnutá značka A10 "světelné signály".
to bude pomníček staré úrovňové křižovatky :crazy: :crazy:

když už tam vydržela celou stavbu, je škoda ji teď sundavat :kladivo:
xcav8
Příspěvky: 519
Registrován: 27.5.2010 11:00:52
Bydliště: Brno

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od xcav8 »

Je taky možné, že teď když jste na to poukázali to schválně sundají.
Nikdy nevíte, kdo to tady čte. :mrgreen:
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Sosa »

xcav8 píše:Je taky možné, že teď když jste na to poukázali to schválně sundají.
Nikdy nevíte, kdo to tady čte. :mrgreen:
No očividně alespoň několik důležitých lidí, náprava bývá dost často hodně rychlá :lol:
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od MPMP »

Jedna "drobnost" by se přeci jen našla. Už koncem července tu kyk upozorňoval na zapomenuté svislé dopravní značení ve směru od Kbelské
kyk píše:... jen nechápu, proč je stále při cestě od Kbelské osazena přeškrtnutá značka A10 "světelné signály".
a to tam visí stále. Jen s přibývajícím časem se začíná loupat to přeškrtnutí, takže za chvíli bude zase platné. :?
A kromě toho tam visí i omezení na 60km/h - obě značky pouze na levé straně ve směru jízdy, vpravo nic.
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Dr.Fe1 »

Další drobnost, která mi tam pokaždé pokazí náladu je odpudivá počmáraná stavba neznámého účelu nalevo od rampy R8(Praha) - Veselská, viz foto č. 8. Mohli to alespoň natřít, když už ne úplně odstranit. Podle KN je tam dupicitní vlastnictví poloviny pozemku pod tou boudou Česká republika versus 2 soukromé osoby, což jsem zatím nikde jinde neviděl. Druhou část pozemku vlastní Hlavní město Praha. Bouda není v katastru zapsána vůbec.
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od dvs »

Tu boudu bych tipoval na transformátor ? Duplicitní vlastnictví je b....l (nepořádek) v katastru nejspíše z minulosti, tj. vyplavaly asi z minulosti dvě listiny hovořící určující vlastnictví, které si odporují. Katastr to nerozhodne a vlastníci si to musí pořešit třeba i soudně. Naštěstí, že ten pozemek nejde pod tu silnici...
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Dr.Fe1 »

dvs: Já jsem taky tipoval transformátor, ale jelikož tam má dle katastru právo hospodaření s majetkem státu firma IROP - inženýrská a realitní organizace Praha, tak to vypadá spíš na nějáké potrubní sítě. I když je to jen moje doměnka na základě toho slova "inženýrská" v názvu :-)

Každopádně je škoda, že se s nimi nedohodli na nějáké kultivaci té barabizny.
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od dvs »

Radši jsem se do toho katastru neměl koukat. To duplicitní vlastnictví tam je na půlce té MÚK. IROP byla (a asi právně furt ještě je) příspěvková organizace zajišťující Praze investorskou a inžinýrskou činnost pro stavby. Dnes to zajišťuje odbor správy majetku magistrátu. Druhá půlka pod tou boudou patří městu.
Nejjednodušší by bylo se tam stavit je tam i luxusní nouzový záliv.

Možná to časem zaroste keři.
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Bobek »

Pokud vás to vysloveně tolik trápí, tak na Streetview můžete nahlédnout i dovnitř. :)
Království a půl princezny za 511.
huklos
Příspěvky: 77
Registrován: 12.10.2012 12:05:13

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od huklos »

Při jízdě od severu směrem Kbelská-Vysočany po odbočení z R8 na sloupu VO stále straší původní značka "Konec SMV", která - naštěstí velmi teoreticky - předepisuje rychlost 50 km/h, a to až na Kbelskou, kde začíná povolená 80ka. Je to opomenutí po dokončení výstavby, nebo záměr magistrátu na zklidnění dopravy? Máte někdo potuchu?
Odpovědět

Zpět na „Praha“