MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět

Tato MÚK bude zprovozněna

dříve než Vysočanská radiála
13
20%
později než Vysočanská radiála
34
53%
současně s Vysočanskou radiálou
11
17%
do konce roku 2012 ani jedna
6
9%
 
Celkem hlasů: 64

dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od dvs »

Jsem zvědav, zda opadne ta kolona,, když už to bude jezdit směrem na Teplice skoro v budoucí trase.. Podle mne tam bude i po dobudování té křižovatky.

Případně se to vylepší 40km/h omezením, protože se tam první den srazí dvě auta....
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od pp21 »

dvs píše:Jsem zvědav, zda opadne ta kolona,, když už to bude jezdit směrem na Teplice skoro v budoucí trase.. Podle mne tam bude i po dobudování té křižovatky.
Na to je jasná odpověď ... ne, neopadne. Důvodem bude opět zůžení do jednoho pruhu v kombinaci s divokým (a tentokrát extrémně ostrým) odbočením doprava na Veselskou, kam se jentak nikdo nestrefí a osobaky to budou projíždět krokem a na poslení chvilku brzdit.
Za hromadou obrubníků ostře doprava: http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 6.JPG.html
Tady je ta provizorní spojka směr Veselská (ještě bez asfaltu): http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 5.JPG.html

Ve finálním stavu to snad bude lepší, bude tam pro odbočení dostatek cedulí a hlavně pohodlnej odbočovací pruh.
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od dvs »

Podle mne to bude nyní tak, že se bude Kbelská zužovat do levého prubu asi tak 100m před zúžením. To bude vytvářet kolonu jako teď na tom se shodnem. Pak se začně nasypávat a dělat rampa směrem k Tescu, včetně vyasfaltování toho pravého pruhu. Nyní pokud dobře nalajnují žluté pruhy tak pro odbočení do provizoria k Tescu za tou hromadou obrubníků, by mohl být slušný 100m odbočovák.

Doufám, že se blíží Vánoce a Tesco bude pokrok sledovat velmi pečlivě :)
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od pp21 »

dvs píše:... Nyní pokud dobře nalajnují žluté pruhy tak pro odbočení do provizoria k Tescu za tou hromadou obrubníků, by mohl být slušný 100m odbočovák.
:lol: :lol: :lol:
Já jsem přesvědčenej, že tam nenamalujou ani jedinou žlutou čáru a vyznačej to cedulema a to ještě jen tak, aby se neřeklo. Od začátku byla ve směru k D8 vyasfaltovaná dvoupruhová objízdná komunikace, ale jezdilo se stejně jenom jedním pruhem a i to odbočení bylo bez náznaku odbočovacího pruhu.
Pavel_t
Příspěvky: 126
Registrován: 14.3.2009 18:30:48
Bydliště: Praha

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Pavel_t »

Petr Pokorný píše:Od začátku byla ve směru k D8 vyasfaltovaná dvoupruhová objízdná komunikace, ale jezdilo se stejně jenom jedním pruhem...
Jo to jsem taky nepochopil. Ted tam casto jezdi stavebni stroje ale pred prevedenim odbocky na Letnany na horskou drahu ten pruh byl nevyuzit a dalo se do nej plynule najet z leveho pruhu Kbelske. Nevite nekdo proc byl udelan 2 pruhove ale ten druhy pruh nebyl vyuzit?
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od dvs »

Teď se jich (stavbařů, investora, správního úřadu ...) musím zastat, ale vyznačova tam teď dva pruhy s tím, že jeden půjde k Tescu je nesmysl.
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od pp21 »

Pavel_t píše:Jo to jsem taky nepochopil. Ted tam casto jezdi stavebni stroje ale pred prevedenim odbocky na Letnany na horskou drahu ten pruh byl nevyuzit a dalo se do nej plynule najet z leveho pruhu Kbelske. Nevite nekdo proc byl udelan 2 pruhove ale ten druhy pruh nebyl vyuzit?
Původní verze vedení dopravy byla taková, že po té dvoupruhové provizorní komunikaci měl být obousměrný provoz (1+1). Proč z toho sešlo netuším, jak to mělo být napojené napoví tahle situačka: http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... ewsIndex=1
mmatuska
Příspěvky: 40
Registrován: 20.6.2011 9:06:17

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od mmatuska »

Tak už se ve směru Kbelská->D8 jezdí pod novým mostem (dle zapuštěnosti obrubníků snad i po finálním asfaltu). Jezdi se jednopruhově v levé části tělesa.
Odbočení doprava do Veselské (k Tescu) není tak ostré (je využit kousíček pravého pruhu). Ale plynulé odpojení doprava to opravdu není.
Jirka
Příspěvky: 546
Registrován: 14.3.2009 21:58:48

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Jirka »

Výstavba této MÚK dosáhla dalšího milníku, a to zrušení dopravy na objízdné komunikaci SO 105 a její převedení do definitivní trasy vedoucí pod novým mostem po Kbelské ulici, s výjezdem na Cínoveckou ulici ve směru na Ústí n. Labem. Zrušení objízdné komunikace umožní napojení východní (letňanské) části mostu na ulici Veselskou. Na obr. 1 se ještě jezdí po objízdné komunikaci, na Kbelské se asfaltuje nová vozovka......

http://www.rychnovinky.cz/22125-muk-ves ... -2011.html
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od kasme »

zase se to pohlo...
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... ib/111028/


ale zprovoznit větev Kbelská => centrum do toho 17.11. asi nestihnou...
i když šance tu je, chybí jen kousek :)
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 1.JPG.html

ale to musej nejdřív vrátit směr Kbelská do původní (finální) stopy, ale tam snad stačí uklidit a nalajnovat
Jirka
Příspěvky: 546
Registrován: 14.3.2009 21:58:48

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Jirka »

MÚK Veselská – Kbelská 17.10.2011 – 30.10.2011

Opakování některých míst je dáno stavem jejich rozpracovaností v daném časovém úseku. Na obr. 1 až 3 je vidět odfrézovávání vozovky zrušené objízdné komunikace SO 105. Na obr. 4 je pohled z mostu na Cínovecké ulici směrem k Hloubětínu. Na obr. 5 je místo budoucího sjezdu z nového mostu kolem retenční nádrže od Tesca směrem k Hloubětínu.....

http://www.rychnovinky.cz/22182-muk-ves ... -2011.html
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od kasme »

jediné, čeho jsem si všiml je, že zmizelo buňkoviště na jižním předmostí :)

http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... ib/111113/
Orel
Příspěvky: 70
Registrován: 6.11.2010 14:18:15

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Orel »

Nezmizelo, přesunulo se na most.
Přílohy
VKSB.jpg
VKSB.jpg (86.54 KiB) Zobrazeno 7460 x
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od kasme »

ale jo, ale dřív tam těch budek bylo víc :)

ve čtvrtek odtěžovali na vratce Veselská (most) => Kbelská a vozili to na násep k Tescu
osázeli lampy mezi mosty a něco se dělo i na větvi Kbelská => centrum, ale né na konci :(
na větvi D8 => Kbelská chybí už jen svodidla a lajny

Kbelská => D8 http://www.youtube.com/watch?v=oCVFA2dKrHo
D8 => Kbelská http://www.youtube.com/watch?v=EwpycrItZlM
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Dr.Fe1 »

Jedna taková perlička. Dnes jsem jel přes tuto stavbu ve směru Kbelská - D8 a za úplné tmy (tak v 17,30 hod) bez jakéhokoliv osvětlení tam skupinka dělníku vedle silnice něco beranila do země. Jinou činnost jsem nezanamenal. Přišlo mi to takové kocourkovské. Tahle stavba trvá několikanásobně déle než je nutné, v době kdy by se mohlo na stavbě pracovat na 100 procent (např. v létě) se to jen tak šolíchá a teď tam najednou nějáká parta zoufalců něco dělá v naprosto nesmyslný čas za nesmyslných podmínek, jako kdyby potřebovali nutně finišovat ......
mmatuska
Příspěvky: 40
Registrován: 20.6.2011 9:06:17

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od mmatuska »

Dnes spatřeno masivní dokončování vodorovného dorpavního značení na hlavní rampě D8->Kbelská (té, co už existovala před výstavbou a nedávno tam položili nový povrch). Odbočení z D8 na tuto rampu je namalováno jednopruhové, hned se ale rozšiřuje na dva pruhy v celé délce rampy.

Tak snad je to předvěst brzkého návratu aut na tuto rampu (a opuštění té spučasné vracečky a na ní navazující dočasné komunikace).
Orel
Příspěvky: 70
Registrován: 6.11.2010 14:18:15

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Orel »

Od Teplic do Hloubětína se ode dneška jezdí v původní trase, tj. pod oběma mosty.
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Dr.Fe1 »

Informace z října 2010:

Od října 2011 bude provoz ve směru Hloubětín-Teplice veden po nově vybudované komunikaci rampy A, pod nově realizovaným mostem přes ul. Kbelskou. Pravé odbočení do Letňan bude provedeno svedením dopravy na nově vybudovanou rampu G, a to v jednom pruhu. Zároveň bude po rampě G umožněn v jednom pruhu výjezd z Letňan ve směru na Teplice. Postupně bude zaveden provoz na rampu I a bude zrušena provizorní komunikace SO 105. Doprava ve směru od Teplic na Hloubětín se nezmění. Tato úprava bude trvat do konce stavby, tj. do května 2012, kdy se postupně zprovozní všechny dopravní směry.

Realita listopadu 2011: Všechno je jinak.

Neznáte někdo aktuální harmonogram ?
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od dvs »

Dr.Fe1 píše:Realita listopadu 2011: Všechno je jinak.
Vždyť vše uvedené je. ;)
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od kasme »

dvs píše:
Dr.Fe1 píše:Realita listopadu 2011: Všechno je jinak.
Vždyť vše uvedené je. ;)
Dr.Fe1 píše:Informace z října 2010:

Zároveň bude po rampě G umožněn v jednom pruhu výjezd z Letňan ve směru na Teplice.
hlavně tohle není... :crazy:
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od adamos »

Tahle větev D8 (Ústí) - Kbelská je tedy teď zavřená?
Přílohy
D8-Kbelska.JPG
D8-Kbelska.JPG (41.42 KiB) Zobrazeno 6412 x
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
mmatuska
Příspěvky: 40
Registrován: 20.6.2011 9:06:17

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od mmatuska »

Ano, tato větev je nyní zavřená (ale přibližně od bodu M dále je stále v provozu větev Liberecká z centra->Kbelská).

Umožní to dostavět násep přibližně mezi body K a M.
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od dvs »

kasme píše:
dvs píše:
Dr.Fe1 píše:Realita listopadu 2011: Všechno je jinak.
Vždyť vše uvedené je. ;)
Dr.Fe1 píše:Informace z října 2010:
Zároveň bude po rampě G umožněn v jednom pruhu výjezd z Letňan ve směru na Teplice.
hlavně tohle není... :crazy:
No nejde po rampě G najet, ale rampa G jako taková je ;) , pokud se v těch písmenech nepletu. Po této rampě G se jezdí provizorně z Kbelské k Tescu. Spíš mi to připadá, že měli velké oči, že se po ní bude jezdit obousměrně.
Tomáš Němec
Příspěvky: 395
Registrován: 19.10.2009 9:21:32

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Tomáš Němec »

Nevíte někdo, kdy bude zprovozněn směr z Kbelské do centra? Když je teď veden směr Teplice pod novým mostem, tak by teoreticky nemělo nic moc bránit tomu, aby se doprava z Kbelské do centra převedla do definitivní polohy na vratnou rampu - viz mapka.
Přílohy
ClipBoard-1.jpg
ClipBoard-1.jpg (74.02 KiB) Zobrazeno 6371 x
Odpovědět

Zpět na „Praha“