Uzavírky a omezení na pražských komunikacích

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Uzavírky a omezení na pražských komunikacích

Příspěvek od ElWapp »

"Vedení hlavního města je ale zatím opatrné a proto mluví spíše o evoluci, než revoluci."
"zatím nebyla uspořádána žádná soutěž"
"Jde ale zatím pouze o návrh a o vítězi pak rozhodne případná soutěž. Jestli vůbec bude a kdo ji nakonec vyhraje, to ale ukáže až čas. "

Ale jo, za všechno můžou Piráti, i za to, za co ne, žejo... a dokud nebudou silnice, tak běda jestli budou řešit cokoliv jiného ("ažbudeokruhismus")...

Směřujte svou energii raději ke stavebnímu úřadu Prahy 22.
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Uzavírky a omezení na pražských komunikacích

Příspěvek od jozka »

Ehm, ty citace, to ma byt jako podpora nebo vyvraceni toho, ze se tim nikdo na magistratu nezabyva. Protoze me podle nich prijde, ze se tim nekdo zabyva...
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Uzavírky a omezení na pražských komunikacích

Příspěvek od kot »

Nebo minimálně chystá MEMORANDUM...
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Uzavírky a omezení na pražských komunikacích

Příspěvek od 1975 »

ElWapp píše:
Ale jo, za všechno můžou Piráti, i za to, za co ne, žejo... a dokud nebudou silnice, tak běda jestli budou řešit cokoliv jiného ("ažbudeokruhismus")...

Směřujte svou energii raději ke stavebnímu úřadu Prahy 22.
Energii ke stavebnímu úřadu "směřujeme" často, ale nemáme na ně žádné páky. Přesto paní, která musela vypořádat stovky, mnohdy záměrně zákeřných připomínek, pro 511 udělala násobně více než ty dva klauni.
kollma
Příspěvky: 218
Registrován: 27.12.2013 17:32:57

Re: Uzavírky a omezení na pražských komunikacích

Příspěvek od kollma »

Včera jsem jel z D5 po Rozvadovský spojce, kde na tabuli svítilo "Bucharova, směr centrum, uzavřena" (zhruba v tomhle smyslu). Docela mě to vylekalo, protože navigace nic nehlásila a vedla mě obvyklou cestou. Až na konci v zatáčce mi došlo, že "směr centrum" není na Motol, kudy chci jet, ale na opačnou stranu. Podle mě je tedy směr centrum tudy: https://mapy.cz/s/comuvogetu Kudy byste jinudy jeli do centra v neděli večer? Každopádně je nějaký důvod, proč se neudává např. směr Jinonice/Radlice a na druhou stranu třeba směr Motol, ale poměrně matoucí směr centrum, když Bucharova má spíš charakter tangenty?
caveman
Příspěvky: 400
Registrován: 2.9.2011 8:52:20

Re: Uzavírky a omezení na pražských komunikacích

Příspěvek od caveman »

Jak je to s rolí policie u uzavírek?

Má se na měsíc kompletně zavřít Chodovská do centra, PČR k tomu dala jednu A4 nesouhlasů a Magistrát vydal stejně OOP jako by se nechumelilo...

Stručný výňatek jednoho z nich: Zcela zásadně nesouhlasíme s navrženou uzávěrou jízdního pásu ve směru na Bohdalec s ohledem na skutečnost, že za takto uzavřenou komunikaci neexistuje adekvátní objízdná trasa a 2 navržené trasy (1.Jižní spojka – V Korytech – Záběhlická a 2. Jižní spojka – 5.května – Vyskočilova – Michelská – U Plynárny) mají dopravní omezení (u 1. trasy je v ul. V Korytech omezen vjezd nákladních vozidel a u druhé trasy je výškové omezení na 3,8m v ul. U Plynárny).
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Uzavírky a omezení na pražských komunikacích

Příspěvek od jozka »

Spis je otazka, jaka je role magistratu. Posledni dobou mi prijde, ze si jedou totalne svoji lajnu. Asi holt ta nova politicka kultura.
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: Uzavírky a omezení na pražských komunikacích

Příspěvek od Saljack »

Mě spíš štvou ty opravy např. Chodovská se loni opravovala (myslím kvůli plynovodu) a bylo to peklo tam je (ono je to peklo i když se neopravuje) a letos znovu to se to nedalo stihnout za jednu sezónu? To samé Novovysočanská (asi 3x oprava plynovodu a nakonec jeho výměna a poté celková oprava vozovky nevím proč se vozovka nedělala ihned v návaznosti na výměnu plynovodu) a Prosecká (tam je pořád problém s kanalizací takže podobný scénář jako s Novovysočanskou), ty se taky opravují skoro pořád v posledních letech.
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Uzavírky a omezení na pražských komunikacích

Příspěvek od Mikulik »

https://www.praha6.cz/anketa-za-strahovem

Tak už zase zkoušejí vymýšlet blbosti
kollma
Příspěvky: 218
Registrován: 27.12.2013 17:32:57

Re: Uzavírky a omezení na pražských komunikacích

Příspěvek od kollma »

Jo, to jsou ty chytrý navigace, co najdou nejrychlejší cestu. Až skončí oprava Patočkovy (jestli vůbec někdy), tak to asi bude lepší, ale možná by bylo lepší se zamyslet, proč je cesta z Vypichu do Blanky nejrychlejší přes Strahov...
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzavírky a omezení na pražských komunikacích

Příspěvek od kasme »

V pátek večer začíná dvoutýdenní uzavírka podjezdu Průběžná - Švehlova :kladivo:

Uzavírka komunikace proběhne z důvodu zajištění: demontáže trakčního vedení a ochranné konstrukce nad tramvajovou tratí, přeložky telekomunikačních kabelů, úpravy STL plynovodu, demontáže a odvozu konstrukce železničních mostů, bourání opěr a pilíře včetně základů, opěrné zdi mostu, odtěžení svahu, výstavby provizorního trakčního vedení tramvajové trati.
Přílohy
Zbývají necelé dva dny provozu nízkým podjezdem
Zbývají necelé dva dny provozu nízkým podjezdem
pr-s.jpg (218.49 KiB) Zobrazeno 8889 x
zbývá ještě vytrhat koleje
zbývá ještě vytrhat koleje
pr-sm.jpg (223.35 KiB) Zobrazeno 8889 x
část starého mostu a most nový
část starého mostu a most nový
pr-smj.jpg (210.01 KiB) Zobrazeno 8889 x
jižní betonový most odtěžený za opěrou
jižní betonový most odtěžený za opěrou
pr-jm.jpg (365.34 KiB) Zobrazeno 8889 x
podjezd Průběžná od Jižní Spojky
podjezd Průběžná od Jižní Spojky
pr-j-u.jpg (261.01 KiB) Zobrazeno 8889 x
Far_Away
Moderátor
Příspěvky: 42
Registrován: 14.3.2009 12:05:59
Bydliště: Praha 10

Re: Uzavírky a omezení na pražských komunikacích

Příspěvek od Far_Away »

Hele k tomuhle obecně mi přijde, že takových uzavírek, kdy vyloženě uzavřou celou ulici a je jim jedno jak to lidi objedou, že se poslední dobou roztrhl pytel. To je skutečně asi nová kultura na magistrátu ale je to tragédie!
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: Uzavírky a omezení na pražských komunikacích

Příspěvek od Saljack »

Tak tady asi nešlo nic jiného dělat navíc to bylo na 14 dní což mi příjde na to co tam dělají hrozně málo. Nemá někdo fotky jak to tam nyní vypadá? Nebo jak to tam bude finálně vypadat?
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Uzavírky a omezení na pražských komunikacích

Příspěvek od adamos »

Ale ano, Kasme pravidelně stavbu dokumentuje. Dovolím si uvést odkaz na jeho album: https://hostivar-hlavni.rajce.idnes.cz/210129/
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2042
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: Uzavírky a omezení na pražských komunikacích

Příspěvek od Jirka L »

Od 12.4.2021 by se měla Skanska pustit do rekonstrukce ulice Kutnohorská.
http://www.tsk-praha.cz/stavby/attachme ... 557658.pdf
Přílohy
Screen Shot 03-28-21 14-05-39.PNG
Screen Shot 03-28-21 14-05-39.PNG (611.26 KiB) Zobrazeno 7591 x
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: Uzavírky a omezení na pražských komunikacích

Příspěvek od balance »

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v sobotu 24. dubna 2021 další etapu rekonstrukce Štěrboholské spojky, jedné z radiál Městského okruhu na východě Prahy. V etapě E+F se jedná o úsek mezi čerpacími stanicemi pohonných hmot MOL až k mimoúrovňové křižovatce Běchovice – sjezd Českobrodská. Práce by měly skončit 4. července 2021....

V rámci této akce proběhne i záruční oprava vzniklých nerovností na Štěrboholské spojce.
https://www.tsk-praha.cz/wps/portal
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Uzavírky a omezení na pražských komunikacích

Příspěvek od MPMP »

Tento úsek ŠR se "rekonstruoval" v roce 2013 (viz začátek vlákna http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... it=%C5%A0R), takže ještě dřív, než se podařilo dokončit rekonstrukci celé komunikace (ve směru do centra je před MÚK s Průmyslovou stále ještě původní část), začínáme dělat "nové kolečko".
Pokud pojede toto "druhé kolo" stejným tempem a po stejných úsecích, jako to první, tak bude ŠR s omezením už navždy každý rok. To je snad na zápis do Guinesovy knihy rekordů.

Mimochodem, nevíte nekdo, jaký povrch tam přijde - opět litý asfalt?
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: Uzavírky a omezení na pražských komunikacích

Příspěvek od Saljack »

Já už jsem to tady psal ŠR se opravuje každý rok hodně dlouho. Spíš je náhoda, když se tam nic neopravuje. Nejsem si vědom, že by se některé dálniční úseky takhle často opravovali. Takže mám pocit, že ta rekonstrukce je pěkně pokažená. Jestli by nestálo za to to zavřít a udělat generálku. Třeba by pak začal být větší tlak na 511.
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Uzavírky a omezení na pražských komunikacích

Příspěvek od MPMP »

"Generálka" se tam právě dělala posledních 8let. Problém je ale v tom, že se jeden rok dělá jen jeden směr a pouze v cca 1/5 délky. Prostým vynásobením se dostaneme k výsledku - celková rekonstrukce je na 10 let. A životnost provedené "generálky"? Odhaduju tak 10 let a možná ani to ne, když musíme pvní úsek opravovat už po 8 letech :crazy:
Proč to nejde udělat v celé délce najednou? Byla by to moc velká zakázka a nedla by se "odklonit" ke "správnému" dodavateli? Nebo je v tom něco jiného?
caveman
Příspěvky: 400
Registrován: 2.9.2011 8:52:20

Re: Uzavírky a omezení na pražských komunikacích

Příspěvek od caveman »

Přesně tak, vzhledem k životnosti/vytížení se na jednom konci rekonstrukce skončí a na druhém se začne další kolo :-) Krátkost úseků je prý kvůli negativnímu dopadu dopravního omezení, ale kdyby byly aspoň dvojnásobné, tak to asi nic neovlivní. Tak nevím.
Takže od víkendu legrace, od D11 si budu moct vybrat omezení doprava nebo doleva - most přes Chlumeckou nebo ŠR hned na jejím začátku. Tak se možná kolony potkají :-)
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Uzavírky a omezení na pražských komunikacích

Příspěvek od adamos »

Říkalo se, že délka uzavírek je dána limitem zakázky, aby Praha/TSK nemusela vyhlašovat výběrko. Snad mě někdo doplní.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Uzavírky a omezení na pražských komunikacích

Příspěvek od kot »

A co je dobrého na zakázce sice bez výběrka, zato pouze "na pár metrů" ? A navíc každoročně ?
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Uzavírky a omezení na pražských komunikacích

Příspěvek od jozka »

To zalezi na tom, pro koho to ma byt dobre...
caveman
Příspěvky: 400
Registrován: 2.9.2011 8:52:20

Re: Uzavírky a omezení na pražských komunikacích

Příspěvek od caveman »

Tak vypukla úplné uzavírka podjezdu Průběžná. Spolu s tím, že plynaři nestihli otevřít podjezd z Edenu do půlky června a Vinný potok je dlouhodobě uzavřen to vyvolalo totální kolaps v okolí. A s tím související zúžení Jižní spojky na 2 pruhy vygenerovalo kolonu až na 3. km D11 :shock:
No snad si to trochu sedne až pomine překvapení...
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: Uzavírky a omezení na pražských komunikacích

Příspěvek od Saljack »

Ten Eden je šílený již několik let. Nejdřív tam stavěli ten koridor a teď se tam s tím plynem se....
Odpovědět

Zpět na „Praha“