Praha všeobecně

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
Vilouch
Příspěvky: 117
Registrován: 10.8.2015 14:25:08

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Vilouch »

Šrouby se utahují... pomalu ale jistě
https://deska.praha.eu/files/rHf3pbxpl4 ... ituace.pdf
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od P_V »

znovu a lépe prosím
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od mapman »

Anonym
Příspěvky: 810
Registrován: 24.6.2009 13:34:01

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Anonym »

Majkii píše:Oprava linku z předchozího smazaného příspěvku:

Koronavirus jako záminka k jednosměrnému uzavření Smetanova nábřeží. Raději bez komentáře.
Naštěstí se to dá objet přes Divadelní ulici.
kollma
Příspěvky: 218
Registrován: 27.12.2013 17:32:57

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od kollma »

Mně to přijde v pohodě, ono jedno odbočující auto z mostu doleva dokáže zastavit tramvaje klidně o půl minuty, tak se aspoň ta křižovatka trochu odlehčí.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od ElWapp »

Piste k odkazum cisla jednaci, ty odkazy dlouho nevydrzi.
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Mosquit »

Anonym: ve směru po nábřeží ano, skrz Divadelní, konenkonců i teď se tam zpravidla jezdilo (a nahoře u divadla byl přikázaný doprava), v tom problém nevidim.
Problém vidím právě v tom levém odbočení z mostu - zajížďka skrz Karolíny Světlé bude zdlouhavá a spousta lidí radši pojede kolem Tančícího domu, kde to levé odbočení bude přetížené. A od Národní ten proud odbočujících aut taky nebyl zanedbatelný.
Anonym
Příspěvky: 810
Registrován: 24.6.2009 13:34:01

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Anonym »

Mosquit píše:Anonym: ve směru po nábřeží ano, skrz Divadelní, konenkonců i teď se tam zpravidla jezdilo (a nahoře u divadla byl přikázaný doprava), v tom problém nevidim.
Problém vidím právě v tom levém odbočení z mostu - zajížďka skrz Karolíny Světlé bude zdlouhavá a spousta lidí radši pojede kolem Tančícího domu, kde to levé odbočení bude přetížené. A od Národní ten proud odbočujících aut taky nebyl zanedbatelný.
U Tančícího domu to bude široko daleko jediné levé odbočení. Palackého most má přikázáno doprava. Pro tramvaje jistě pozitivní zpráva - na mostě Legií je pro auta úzký pruh a tramvaje často nemohou projet přes širší auto + čekání než auto odbočí doleva. A křižovatka u Tančícího domu bude ještě přetíženější než je teď.
michal
Příspěvky: 4517
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od michal »

Než stát na odbočení vlevo u Tančícího domu, kde dávat přednost Resslovce znamená projetí jednoho až dvou aut na jeden interval, to už to snad radši vezmu přes Malou Stranu. Možná to je i záměr, aby víc lidí vidělo pokračující rekonstrukci Malotranského náměstí... :crazy:
mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od mbmat »

Já vidím problém i v té Konviktské, podle mě je moc úzká na oba jízdní směry. Už teď je tam problém, když tam zastaví zásobování a potká se tam s nepříliš zkušeným řidičem, který nemá šířku "v oku", tak se čeká na vykládku a odjezd zásobování, pak teprve provoz pokračuje. Podle mě měli spíš zjednosměrnit Krocínovu ve směru od Karolíny světlé k Divadelní.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Zklidňování v Praze

Příspěvek od Lynx »

Já mám jeden nepříjemný poznatek z křižovatky na Vypichu resp. z ulice Bělohorská která vede k této křižovatce ve směru z centra - jistě jste zažili, že tam bývají zácpy, dlouhé i stovky metrů. No a tak teď budou ještě větší, protože je tam jeden ze dvou pruhů nově vyhrazen pro MHD. Netradičně je to levý pruh - autobus pak před zastávkou na Vypichu najíždí doprostřed na tramvajové koleje a předstírá, že je tramvaj.
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Zklidňování v Praze

Příspěvek od kot »

Kdyby to předstíral alespoň již od křižovatky Bělohorská x Patočkova. To by řešilo bezproblémový průjezd busů a neomezovalo by to autodopravu. Ale to nejspíše nejde, protože KLAUNI...
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Zklidňování v Praze

Příspěvek od Lynx »

Ano, souhlas. To by bylo řešení, kdyby jel bus po kolejích už dříve. Jenže to by otevřené kolejiště museli předělat na pojížděné kolejiště, jako je to dále ke křižovatce.

Jenže namalovat pruhy je oproti tomu tak jednoduché a levné, takže co by se snažili ......navíc tím ztrestají ty zpovykaný pražáky v autech, takže vlastně 100 procentně úspěšná akce ....
michal
Příspěvky: 4517
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Zklidňování v Praze

Příspěvek od michal »

Já jsem tuhle přejížděl Prahu z jedné strany na druhou a musím říct, že je sice hezké, že máme vizualizace Blanky II a Hřib se snaží (jak moc v reálu a jak moc na oko je otázka), aby to zaplatil stát. Ale může mi někdo říct, k čemu mi ten hotový MO bude, když se k němu nebudu mít ze západní části města jak dostat??? Evropská špatný, Bělohorská radiála nic, Rozvadovská taky nula, 515 totálně zasekaná až do Strakonickou... To mi pak je ten okruh s autíčkem uprostřed města celkem k prdu... :? :roll: :roll: :roll:
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Zklidňování v Praze

Příspěvek od Mikulik »

Kdyby to četl někdo z Kauflandu tady, co kdyby že, tak si uvědomte, že kvůli tomuhle tam nejezdím nakupovat. Maximálně tak v sobotu nebo neděli, ale otravovat se tam kvůli týhle křižovatce, to fakt ne.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od ElWapp »

Chystá se velké přelepování dodatkových tabulek vymezujících, jaké taxi mohou využívat vyhrazené pruhy. Místo stávajícího textu: „POUZE TAXI SE ZÁKAZNÍKEM SPLŇUJÍCÍ POŽADAVKY
VYHLÁŠKY Č. 3/2012 SB. HL. M. PRAHY“ bude nový text: „TAXI SE STŘEŠNÍ SVÍTILNOU
A ZÁKAZNÍKEM“. Zároveň se ruší časová platnost vyhrazených pruhů.

Dokumentace je trochu zmatečná...

např. neplatí u značky 34, že se jedná o přikázaný pruh, takže bus, kolo, taxi nesmí doleva na Lhotku?

u značky 32 proč se nejedná o přikázaný směr vpravo? Dát šipku rovně a hned k ní výjimky nedává smysl...

Č. j. MHMP-1223642/2020/O4/Kf
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od MPMP »

Kde se to dá najít? Na úřední desce Prahy jsem to nenašel.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od ElWapp »

Ev. č. PKD-73695/2020
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od kot »

ElWappe, píšeš li, že se ruší časová platnost vyhrazených pruhů, myslíš tím (pardon autor této kraviny), že pruhy budou vyhrazeny 24 hodin/den ? díky
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od ElWapp »

Ano kote, presne to se tim mysli.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Lynx »

Tak to je potom pěkně na ... nic. Takovej vyhrazenej pruh, který tam vzniknul kvůli preferenci autobusů MHD v dopravních špičkách, má například v neděli velice hluboký (ne)smysl.
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Mosquit »

V procesu je změna územního plánu pro tramvajovou trať Václavské náměstí
viz http://servis.praha-mesto.cz/uzplan/uze ... P/OOP.html
11.9. veřejné projednání.
caveman
Příspěvky: 400
Registrován: 2.9.2011 8:52:20

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od caveman »

MPMP píše:Kde se to dá najít? Na úřední desce Prahy jsem to nenašel.
Už to tam je:
https://deska.praha.eu/files/dZB6y3pbxp ... %ADloh.pdf
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Saljack »

Tak to je hustý to zrušení časového omezení. Asi nejezdím nikde kde by to bylo třeba rušit, ale příjde mi to jako nesmysl to zrušit. Na takovouhle věc by podle mě měla být vždy nějaká studie, zda to pomůže nebo ne.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od ElWapp »

Ono to zrušení dává mnohdy smysl. Špička není vždy zrovna v ty vypsané hodiny. Někdy by se vyhrazený pruh hodil pro plynulost MHD třeba v neděli, nebo někde i ráno po desáté, nebo když se někde něco stane a objízdnou trasu ucpou auta. A opačně, v 10:05 není situace o nic horší než v 9:55.

Další věc je, že přes průběžný a sousední vyhrazený pruh lze s přimhouřením obou očí povolit přechod pro chodce, přes dva souběžné průběžné pruhy nikoliv.

A hlavně, když to s vyhrazenými pruhy funguje ve špičce, tak o to spíš to bude fungovat i mimo špičku. Dopravní značení se upraví tak, že řidiči budou počítat s jízdou v jednom pruhu místo současného kouskování od křižovatky ke křižovatce.

Metodika je k tomu zpracována tady: http://preferencevhd.info/index.php/metodika/metodika/
Odpovědět

Zpět na „Praha“