Praha všeobecně

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od P_V »

Je přeci po volbách, tak se honem musí dodělat to, co se pro voličovo pohodlí odkládalo, aby ty letošní peníze nepropadly.
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od obr »

jonáš píše:Nevim co se děje ale kolaps je hlášenej i u Slavie a na Bohdalci, bez udaný příčiny. Ale po městě lokálně je spouta míst najednou rozkopaných, asi Bárta pustil nějaký prachy na flikování.
Praha si platí opravy místních komunikací sama, vč. Jižní spojky. Bárta s tím nemá nic společného a hlavně - na rozdíl od dobře hospodařící pražské kasy, je ta státní prázdná.
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Web »

obr píše: Praha si platí opravy místních komunikací sama, vč. Jižní spojky. Bárta s tím nemá nic společného a hlavně - na rozdíl od dobře hospodařící pražské kasy, je ta státní prázdná.
:D :D :lol:
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od jonáš »

No někdo si holt bude muset počkat, až se vyvalej vlny zdola. ;)
Na tom Bohdalci to asi měla na svědomí tahle bouračka. Někdo zas jel "rychle ale bezpečně" .. odkaz
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od dd »

Když taky někdo sepisuje formulář o nehodě v levém pruhu SMPV :roll: Mohou být rády, že přežily.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od jonáš »

Městský SMPV, tam nemaj letci už vůbec co dělat. Nevim jestli máte nějaký insajdří informace, co tam bylo a nebylo, ale stav po nehodě je třeba i pro pojišťovnu patrně zdokumentovat na místě, a ne v nedaleké kafírně ..
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Web »

Hlavně že vy máte zaručené informace o letci...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Možná nakupujete oba u stejné agentury - JPP :D
R48 -> D48 se podařilo!
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od jonáš »

Letec nebo slepec, to vyjde nastejno. Podle fotek je to nejspíš to žlutý auto narvaný mezi šedý (s urvanýma předníma dvířkama) a středový svodidlo, čili nedobrzdil aspoň o osm až deset metrů. Ač by dle zákona měl.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od mapman »

No jo, zas motání hrušek s jabkama... To že někdo v téhle zatáčce jede přes 100, to je těžký nepřizpůsobení jízdy stavu a podmínkám... Tam je i reálných a povolených 80 hodně. 100ka na JS na úrovni Ryšánky je trochu něco jiného...
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od dd »

To, že to bylo v levém pruhu je v článku a jde to poznat i z fotek. Kdybych chtěl spekulovat co JPP, tak bych zapochyboval, jestli to měly dostatečně označené (trojúhelník 200m před překážkou) ;)

Netvrdím, že to nebyla chyba toho "letce". Ale tohle se stává několikrát za rok a rozumné je co nejrychleji zmizet aspoň za krajnici.
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od pp21 »

obr píše:Praha si platí opravy místních komunikací sama, vč. Jižní spojky.
Zrovna Jižní spojku bych teda nezmiňoval, na různý její opravy tečou každej rok nemalý peníze přímo z SFDI. Stejně tak stát dotuje Praze opravy silnic po nichž je vedena tranzitní doprava (a tudíž suplují okruh) ... třeba Kbelská se taky rekunstruovala za státní penízky.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od jonáš »

dd píše:To, že to bylo v levém pruhu je v článku a jde to poznat i z fotek. Kdybych chtěl spekulovat co JPP, tak bych zapochyboval, jestli to měly dostatečně označené (trojúhelník 200m před překážkou)
No jistě, ale taky nevíme jestli na to vůbec měly čas. A navíc by tam musely postavit nafurt policajta s kamionem trojúhelníků, aby je stih znova stavět a vyměňovat, protože nejpozdějc pátý auto ho tam sundá. Tohle místo je fakt jen na rychlej útěk. Nebo nařízenou třicítku pro všechny 8-)
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od dd »

Bylo tam "při sepisování formuláře pro pojišťovnu". Než začnu něco sepisovat, tak myslím na svoje zdraví. I v zákoně jsou povinnosti, které máte udělat předtím (pomoci zraněným, označit místo nehody, atp.).

Ale je pravda, že to každého nenapadne..
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od MPMP »

Tuhle diskuzi nechápu. Ano, ony řidičky udělaly chybu, neřídily se poudem sebezáchovy. Jen Vám jaksi z té diskuze vypadl ten viník, který je sestřelil. Ten za to nemůže? Ten je v tom nevinně? Toho tady pranýřujte, ten težce zranil nevinné, ten jel tak rychle, že nebyl schopen zastavit na rozhled. To se bere jako "drobnost"? :?
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od mapman »

To není drobnost, to je bez diskuse viník a "hovado", ale nezodpovědně se zachovaly i řidičky, které zůstaly u svých aut, na to je taky potřeba upozorňovat, protože to že jedu rychle, to si způsobuju sám a nesu za to odpovědnost, tam není diskusí... Ale to že zůstanu v levém pruhu rychlostní komunikace je stejný druh blbosti, kterým ohrožuju sám sebe, a bohužel si ani toto lidi neuvědomují. Proto je tak důležité to zdůrazňovat, to vaše citové vydírání těmi zlými a zákeřnými řidiči (ač máte pravdu) je už trochu ohrané, nezlobte se...
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od dd »

Zaprvé, tady nikdo nepopírá viníka.

Zadruhé, při troše nepozornosti se to může stát kdekomu a řidič ani nemusel být nějaký pirát. Třeba "jenom" nečekal stojící auta v levém pruhu a právě chvilku nedával pozor.

Zatřetí, nejhůř to odnesly ty dvě dámy a cizí zavinění je neuzdraví. Jak jsem psal, podobné situace jsou ve zprávách několikrát do roka, tak se z toho poučme, že je důležité se rychle přesunout do bezpečí.
-xdas-
Příspěvky: 428
Registrován: 23.9.2009 20:25:36

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od -xdas- »

Pod článkem v diskusi na idnesu se objevil zajímavý příspěvek, ovšem o jeho pravdivosti můžeme zase jenom spekulovat.
04.11.2010 10:00 j.lev píše: Jako majitel vozu Calibra a účastník této nehody,reaguji na příspěvky.....Calibru jsem si koupil před deseti lety,jako splněný sen...ne pro to,abych závodil nebo jinak pokoušel osud.V té době to bylo čtyři roky staré auto a nikdy jsem neměl sebemenší nehodu...Má rychlost na úseku byla 60km/h což je o dvacet méně než je předepsáno..nehoda vznikla nešťastnou shodou okolností...dostala se mi láhev od pití mého syna pod pedály..tím jsem byl bohužel odkázán na nemilost...pokud by nehoda byla označena výstražným trojúhelníkem měl bych více času s tím něco dělat,ale bohužel jsem vyděl jen couvající auto na které jsem reagoval a až po té nehodu samotnou....j.lev
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od MPMP »

mapman píše:To není drobnost, to je bez diskuse viník a "hovado", ale nezodpovědně se zachovaly i řidičky, které zůstaly u svých aut, na to je taky potřeba upozorňovat, protože to že jedu rychle, to si způsobuju sám a nesu za to odpovědnost, tam není diskusí... Ale to že zůstanu v levém pruhu rychlostní komunikace je stejný druh blbosti, kterým ohrožuju sám sebe, a bohužel si ani toto lidi neuvědomují. Proto je tak důležité to zdůrazňovat, to vaše citové vydírání těmi zlými a zákeřnými řidiči (ač máte pravdu) je už trochu ohrané, nezlobte se...
Ano a budu ho ohrávat znovu a znovu, dokud mi bude někdo vnucovat jako jediné "správné" chování při nuceném zastavení v nepřehledném úseku (například proto, že jsem dojel kolonu) okamžitě vystoupit, ponechat auto svému osudu a utéct co nejdál. Jinak se vystavuju témuž nebezpečí jako ony 2 řidičky i když jsem neprovedl vůbec nic.
Co Vy na to?
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od MPMP »

-xdas- píše:Pod článkem v diskusi na idnesu se objevil zajímavý příspěvek, ovšem o jeho pravdivosti můžeme zase jenom spekulovat.
04.11.2010 10:00 j.lev píše: Jako majitel vozu Calibra a účastník této nehody,reaguji na příspěvky.....Calibru jsem si koupil před deseti lety,jako splněný sen...ne pro to,abych závodil nebo jinak pokoušel osud.V té době to bylo čtyři roky staré auto a nikdy jsem neměl sebemenší nehodu...Má rychlost na úseku byla 60km/h což je o dvacet méně než je předepsáno..nehoda vznikla nešťastnou shodou okolností...dostala se mi láhev od pití mého syna pod pedály..tím jsem byl bohužel odkázán na nemilost...pokud by nehoda byla označena výstražným trojúhelníkem měl bych více času s tím něco dělat,ale bohužel jsem vyděl jen couvající auto na které jsem reagoval a až po té nehodu samotnou....j.lev
I když uvěříme do posledního písmene tak je to trestuhodná chyba toho řidiče. Jestlipak by vyjel s uvolněným przdovým pedálem? Asi ne. Ale s možností, že mu tam "něco spadne" očividně ano. I když důsledky mohou být naprosto stejné. :(
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od mapman »

MPMP píše: okamžitě vystoupit
Vy se mi snad zdáte!
A kdo toto řekl? V autě je člověk ještě chráněný, ale ony byly venku vedle aut naprosto nechráněné! To je hazard se životem, ne že ne. Kdyby seděly v autě s připoutanými pásy, tak se jim nemusí vůbec nic stát... To je jak u blbejch. Pořád je to silnice pro motorová vozidla, kde chodec nemá co dělat a ostatní řidiči ho tam tak ani neočekávají.

Ano, premisa je ta, že pokud mám nepojízdné auto, nasadím vestu, označím místo trojúhleníkem a zmizím za svodidla! To je jediné správné řešení, bez diskuse.
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od MPMP »

mapman píše:
MPMP píše: okamžitě vystoupit
Vy se mi snad zdáte!
A kdo toto řekl? V autě je člověk ještě chráněný, ale ony byly venku vedle aut naprosto nechráněné! To je hazard se životem, ne že ne. Kdyby seděly v autě s připoutanými pásy, tak se jim nemusí vůbec nic stát... To je jak u blbejch. Pořád je to silnice pro motorová vozidla, kde chodec nemá co dělat a ostatní řidiči ho tam tak ani neočekávají.

Ano, premisa je ta, že pokud mám nepojízdné auto, nasadím vestu, označím místo trojúhleníkem a zmizím za svodidla! To je jediné správné řešení, bez diskuse.
A když s nepojízdným autem zůstanu sedět vevnitř tak se to od toho zastavení v koloně liší jak?
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od mapman »

Chápeme správně pojem nepojízdné auto? Tj auto které tvoří překážku silničního provozu? Kolona je pouze aktuální stav dopravní situace na místě...
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od jonáš »

No trochu se divim že "krátce před devátou hodinou ráno" tam někdo jel 60, když to tam většinou stojí a popojíždí. Bylo to totiž směrem do centra, podle fotek, i když jsem si podle dopravní situace myslel opak.
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od dd »

Je dost nehod, co se stávají "aj tak". Tak proč tomu chodit naproti a zůstávat v levém pruhu mimo auto? Ale je to vaše zdraví, co do toho budeme kecat my ostatní.. :ko:

Zůstávat v autě v koloně třeba proto, že čekám, že pojedeme dál. Anebo proto, že za mnou stojí tolik aut, že už je bezpečno. Ale když dobržďuji kolonu a jsem poslední, tak se pořád dívám do zrcátka, jestli se nepřiřítí nějaký střelec.
Odpovědět

Zpět na „Praha“