Praha všeobecně

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
Mike
Příspěvky: 4994
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Mike »

ta ŠR spolu se znovurozkopáním D11 a uzavřením Českobrodské v Běchovicích...
to bude ještě veselejší než loni
doufám že k tomu připadnou nějaké ty mosty nad D10 a zase bude na východě ucpáno i na III
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od 1975 »

...ale zase to pak budeme mít krásný:o) kdo ví, co to na té ŠR bude...aby to nebylo zase flikování po 100 metrech..
Mosquit
Příspěvky: 922
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Mosquit »

Ano mosty nad D10 půjdou letos dolů, minimálně Zeleneč-Svémyslice.
A stavba kruháče v Jirnech na sjezdu od D11 na II/611 (ano, tamtudy a po také opravované D11 povede objížďka místo Běchovic).
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od krtek700 »

Běchovice se podle informací začínají opravovat 18. února a hotovo by mělo být do půlky června, takže bude východní špunt trošku kratší. Navíc, Jirny, Mstětice, Zápy už bude náhradní řešení, takže by situace měla být výrazně lepší.

Mosquit: Opravdu se chystá ten kruháč už letos? Stejně nějak netuším, jak ho tam budou chtít udělat, za provozu, to asi budou muset udělat, velký "kruháč" asfaltem provizorně na pole, protože v tom provozu, navíc při uzavírce by to asi jinak nešlo.
Mosquit
Příspěvky: 922
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Mosquit »

Tak na jeho výstavbu se tlačí (je tam denodenně nehoda), stavební povolení už má... tak bych očekával letos.
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od 1975 »

...tak dokončení okruhu dneska pan Hřib spočítal na 60 miliard....
například zde - https://www.idnes.cz/praha/zpravy/andre ... zpravy_rsr

jak k tomu došel? Počítá do toho i radiály? Nebo chce do Vlasty přidat cyklopruhy?:o)
Aram96
Příspěvky: 7899
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Aram96 »

1975 píše:...tak dokončení okruhu dneska pan Hřib spočítal na 60 miliard....
například zde - https://www.idnes.cz/praha/zpravy/andre ... zpravy_rsr

jak k tomu došel? Počítá do toho i radiály? Nebo chce do Vlasty přidat cyklopruhy?:o)
Díky za odkaz, akorát teda čtu, že na 60 miliard to spočítal Babiš ;) Zas nebuďme tak zaujatí :lol:
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Lenny »

Třída Rudé armády byla dnešní ulice Zenklova?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
MPMP
Příspěvky: 3307
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od MPMP »

Lenny píše:Třída Rudé armády byla dnešní ulice Zenklova?
Ano.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od krtek700 »

Dnešní Interview s Adam Scheinherr, ale jestli jste za poslední týden sledovali zprávy, tak tam nic nového nebylo. Redaktor se zeptal na oba okruhy, metro D a železniční most. :D
https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/ ... 1058040212
Tomas 1975
Příspěvky: 709
Registrován: 22.9.2009 20:02:33

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Tomas 1975 »

Právě, že nic....Mně štvou se severní částí okruhu... Kecaj, že nejdou jiné varinaty, že je vše zastavěno atd... Jenom pokud budou hýbat osou mostu přes Vltavu u Suchdola(Roztok) tak tam jde za cenu toho že most bude přes Vltavu značně šikmo výrazně upravit trasu... Třeba... A jde toho více...
Ono, ale nemá cenu se rozčilovat....
V lońském a předlońském roce jsem si v terénu ověřoval varianty z let 1929 - 1943 a při troše dobré vůle toho jde více.... Tak se třeba uvidí... Třeba někdo z radních nebo ŘSD zavítá na výstavu k 80. výročí zahájení stavby našich dálnic.... Bude tam hodně věcí i o okruhu.... včetně mé nejoblíbenější kapitoly ,,Pražský dálniční okruh ve stínu hákového kříže"....
V Jihomoravském kraji pochopili, že i staré plány mohou být užitečné při prosazování v jejich případě D43....
Mike
Příspěvky: 4994
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Mike »

že by se "využil" ten most u Laktosu ;)
to by se v Jiráskově čtvrti smíchy neudrželi...
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Aram96
Příspěvky: 7899
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Aram96 »

Mě tedy tento rozhovor docela potěšil. Nechci být naivní (je mi to svým způsobem jedno) ale řekl bych, že i piráti už mají jasno, že je potřeba dodělat MO jak je naplánován a stejně tak, že severní část je jediná možná (nejlepší varianta) ta současně plánovaná.
Naprostý souhlas, že u těch velkých staveb ve městě tam má být městský architekt, stavba má být co nejvíce začleněna do okolí, prostupná pro pěší i cyklisty. Město jako je Praha má mít všude i cyklostezky, parkoviště pro kola, napojení na hlavní nádraží, na velky zastávky metra atd. tak jak je to ve Vídni.

Jinak Jihomoravský kraj a D43 prosím nedávat za příklad, že někdo pochopil, že staré plány jsou správné. Je to úplně jinak a zatím to nikdo moc právě nepochopil, akorát vznikla jedna studie, kterou právě odpůrci ihned mají v plánu dát k soudu ;)
Tomas 1975
Příspěvky: 709
Registrován: 22.9.2009 20:02:33

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Tomas 1975 »

Když je odpůrce (odpůrci) nekonstruktivní idiot, který není schopen posuzovat odborná stanoviska tak není co řešit. Studie byla nezávislá a neexistuje na dopravní stavbu v ČR podobná podrobná studie variant řešení atd... Odkazy jsou na patřičném místě na webu....
Vždy pokud se zadají konstruktivní data pro danou linii vyjde nejlépe původní německá trasa a jakákoliv debata je pouze ztrátou času. Patří to sice jinam,ale dává to možnost i pro severní trasu pražského okruhu....
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od krtek700 »

Aram96: Jako tak v tomhle souhlas, ale to že se Piráti a Praha sobě smířili se současnými variantami je už delší dobu jasné. Nahnali na tom možná některé voliče, ale jinak než tak jak je plánováno to snad ani vést nemůže. Jinak upozornění ten Adam je z Praha sobě ne z pirátů, ačkoli vizáží a vyjadřováním by mu to sedělo.
Mike
Příspěvky: 4994
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Mike »

hlavně se jim povedlo to téma krásně zazdít
teď totiž mohou tvrdit, že okruh blokuje premiér, protože mu nedali pozemky v Letňanech
a ten zas tvrdí, že za to chtějí moc
takže se krásně - až do konce volebních období - zacyklili
a tedy se dál pojedou cyklopruhy, zklidňování a studie vnitřního okruhu...
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
mstitek
Příspěvky: 336
Registrován: 15.8.2017 22:28:46

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od mstitek »

Mike píše:hlavně se jim povedlo to téma krásně zazdít
teď totiž mohou tvrdit, že okruh blokuje premiér, protože mu nedali pozemky v Letňanech
a ten zas tvrdí, že za to chtějí moc
takže se krásně - až do konce volebních období - zacyklili
a tedy se dál pojedou cyklopruhy, zklidňování a studie vnitřního okruhu...
Co má vnější okruh sppolečného s pozemky v Letňanech?
kyk
Příspěvky: 957
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od kyk »

Alespoň tu Přezletickou spojku která by měla ústit do křižovatky u stanice metra Letňany z východního směru a pozemků se dotýkat ;-)
Jinak samozřejmě nic, až do chvíle kdy se čtvrť postaví a úřednictvo se nebude moct dostat do práce a z práce dom, protože Kbelská a okolí.
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Lynx »

mstitek píše:Co má vnější okruh společného s pozemky v Letňanech?
Dopravně docela dost. Už dnes je situace na Kbelské (tedy v místě plánované vládní čtvrti) neúnosná a tvoří se tam kolony. Tomu by měl pomoci právě okruh - stavba 520. Ucpávají to tam hlavně kamiony, pro které je dnes tranzitní trasa: D8 - Kbelská - Vysočanská radiála - D10 (D0, D11)

Jinak se ale doufám, že se ty Mikeho vize nenaplní. Představa, že by Babiš naschvál blokoval okruh se mi nezdá. To by bylo krátkozraké. Stejně tak ti Piráti nejsou zas úplně padlí na hlavu, aby si nespočítali, že jim blokování výstavby dopravních staveb víc ubere než přinese.
mstitek
Příspěvky: 336
Registrován: 15.8.2017 22:28:46

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od mstitek »

Lynx píše:
mstitek píše:Co má vnější okruh společného s pozemky v Letňanech?
Dopravně docela dost. Už dnes je situace na Kbelské (tedy v místě plánované vládní čtvrti) neúnosná a tvoří se tam kolony. Tomu by měl pomoci právě okruh - stavba 520. Ucpávají to tam hlavně kamiony, pro které je dnes tranzitní trasa: D8 - Kbelská - Vysočanská radiála - D10 (D0, D11)

Jinak se ale doufám, že se ty Mikeho vize nenaplní. Představa, že by Babiš naschvál blokoval okruh se mi nezdá. To by bylo krátkozraké. Stejně tak ti Piráti nejsou zas úplně padlí na hlavu, aby si nespočítali, že jim blokování výstavby dopravních staveb víc ubere než přinese.
Pardon, asi jsem se špatně vyjádřil. Samozřejmě chápu co má společného vnější okruh s dopravní situací v letňanech. Jenom mi není jasné co má společného okruh s vlastnictním pozemků v letňanech. Nepředpokládám, že by byla výstavba okruhu blokována jenom kvůli uraženosti, že premiér nedostal svoji bábovičku.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od krtek700 »

Mike: To si nemyslím, že by to dělali kvůli tomu, že nechtějí okruh, já tedy alespoň doufám, že si už uvědomili to, že nemají jinou možnost. Já to spíš beru jako vymezení proti Babišovi ať z hlediska toho, že ten přesun fakt nechtějí, nebo prostě, protože Babiš a nemůže koalice Piráti, TOP, STAN bez nějakých problémů, ať si to postaví, třeba výměnou za kasárna Karlín.

Hlavně si uvědomte, že problémy se stavbou nejsou jenom s liniovou, ale i klasickou výstavbou, takže to není tak, že se domluví a za 2 roky se kope. Takže by se mohla legislativa liniových staveb upravit rychleji než klasika a dočkáme se toho, že 520 se začne stavět dřív, než tohle, i kdyby to prošlo.

Jinak tedy nevím jak to chodí, ale pokud mají problém s dopravní obslužností, tak mi příjde, že by byla větší zátěž ty byty a nemocnice, než ministerstva a úřady. Samozřejmě, že vysocí představitelé asi jezdí auty kamkoli, ale těch zase není tolik a zbytek jezdí autem(i vzhledem k tomu, kde ty úřady jsou teď).

Jinak včera nebo předevčírem mě pobavil Hřib, jak se docela dost rozčiloval, že jim nechce Babiš poslat všechny údaje o budovách, ze kterých se chtějí přestěhovat do Letňan. Následovalo vyjádření někoho z ÚZSVM, že ten registr s údaji je neveřejný a mají podaný dotaz, jestli ten výpis vůbec mohou vydat.

Já bych to vyhodnotil jako způsob, jak se Hřib dostane častěji do televize(upřímně, pokud vidím Hřiba v hlavních zprávách, tak je to kvůli tomuto). To jak to nyní Praha navrhuje je v rozporu s metropolitním plánem, takže je ještě dost problémů
Gejza
Příspěvky: 267
Registrován: 13.9.2016 21:56:11

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Gejza »

krtek700 píše:Následovalo vyjádření někoho z ÚZSVM, že ten registr s údaji je neveřejný a mají podaný dotaz, jestli ten výpis vůbec mohou vydat.
To je úžasná ukázka toho, proč je naše veřejná sféra tak impotentní. Na všechno musí být hromady razítek a souhlasů. Úřady mají spousty registrů a dat, ale úzkostlivě je tají, i když tam jsou informace, které nikoho a nic nemohou poškodit. Z vlastní praxe vím, že informace, které se daly získat třeba před 10 lety od řadového referenta na MěÚ už jsou prakticky nedostupné. Co je proboha tak tajného na vládních budovách, že to info nemůže dostat ani město? Obrana se snad stěhovat nebude, nebo jo?
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od krtek700 »

Gejza píše:To je úžasná ukázka toho, proč je naše veřejná sféra tak impotentní. Na všechno musí být hromady razítek a souhlasů. Úřady mají spousty registrů a dat, ale úzkostlivě je tají, i když tam jsou informace, které nikoho a nic nemohou poškodit. Z vlastní praxe vím, že informace, které se daly získat třeba před 10 lety od řadového referenta na MěÚ už jsou prakticky nedostupné. Co je proboha tak tajného na vládních budovách, že to info nemůže dostat ani město? Obrana se snad stěhovat nebude, nebo jo?
Pokud se nepletu, tak jsem slyšel Hřiba, že nechtěl čistý seznam těch budov, ale všemožné další informace k té budově, v tom bude asi ten problém typu náklady na služby, opravy atd. Tohle mě zrovna na úřadech trápí asi ze všeho nejmíň.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od krtek700 »

Tak tohle jsem objevil až po napsání, ale z toho článku to na mě působí tak, že tady fakt moc nejde o konstruktivní debatu:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/mam- ... &source=hp

Nějak mi příjde, že Hřib nepochopil, že nesedí na vládě, ale na ministerstvu. To, že se zajímají o to, jak to má vypadat v Letňanech je OK, ale to, že požaduje seznam budov, které jsou pronajímané a které hodlají opustit a další a další věci mi přijde trochu mimo. Souhlasím s tím, aby budovy k tomu vhodné koupilo klidně město a udělalo byty, ale o to podle vyjádření moc nejde.
Ale už to máme trochu moc OT, tak končím :D
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Lynx »

Já si myslím, že přesun vlády do Letňan je blbost. Na nábřeží je několik prvorepublikových ministerstev, které se pro nic jiného než ministerstvo nehodí. Přitom jsou patřičně reprezentativní, tedy pro důstojnou reprezentaci republiky ideální. Podobně také ministerstvo zahraničí na Hradčanech či ministerstvo obrany tamtéž - monumentální paláce, které se pro nic jiného nehodí. Chápal bych doplnění již existující nábřežní výstavby dostavbou některých ministerstev například v Holešovicích na bývalém nádraží, či v Karlíně na pláni. Ale stavět to na periférii v polích všechno znova ? Kravina.

To že chtějí Piráti seznam těch budov a jejich budoucí využití má jen zdůraznit jaká je to blbost a že to není dobrý nápad. protože spousta těch budov žádné rozumné využití mít nebude. V tomhle s nimi tedy souhlasím.

Mimochodem, dnes jsem, tam jel okolo a zase jsem si na to vzpomněl. Mimo jiné v souvislosti s tím, co bude Andrej dělat s pozemky v okolí ? Jestli například vykoupí taky tuhle "reprezentativní" třídírnu kameniva, která bude naproti těm jeho úřadům

https://mapy.cz/s/3oVVY

Další obrázek z okolí "vládní čtvrti":

https://mapy.cz/s/3oVWo
Odpovědět

Zpět na „Praha“