Praha všeobecně

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od kot »

Řešení "mám splněno" po Praze permanentně tvoří tým "klaunů"... :mrgreen:
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od 1975 »

Štěpán píše:
Mosquit píše:"krásně, bezkolizně"
Krásně po rozjebaný dlažbě, se serpentýnama na konci, motajíc se mezi lidma co jdou z metra na bus a ze sídliště na metro.
...
Já tam na kole jezdil každý týden, tak dokážu posoudit, jak moc krásné a bezkolizní to je.
Já tam jezdím hodně často a rozjebanou dlažbu jsem tam teda neviděl, oproti jízdě na té výpadovce mi to přijde krásné a bezkolizní, mimo konce na metru ČM. Tam by mě hrozně zajímalo, jak to mělo původně vypadat - podle mě to mělo pokračovat po střeše až k nadchodu metra. Ty současné serpentiny dolů jsou zjevné provizorium. Nu místo malování po výpadovce bych ocenil dodělání těch 20 metrů po střeše (pokračuju pak přes lávku).
Souhlas. Dlažba tam je, ale pokud nejsi úplně cimprlich na nějakejch čupr galuskách, tak úplně v pohodě. Ten závěr/serpentiny - potřebuješ taky nějaký technický úseky, ne? .o) A co je lepší, motat se mezi lidmi, anebo mezi auty/autobusy? Navíc se ta stanice bude nějak rekultivovat, ne? Spíš by to chtělo nějak tu Chlumeckou "přemostit", na druhou stranu k Satalicům - sice jsem četl o záměrech nové komunikace směrem k Ekospolu a dál letišti, ale nějak jsem to z těch malůvek nepochopil, kudy to celé povede.
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Mosquit »

přemostění se plánuje u Rajské zahrady v souvislosti s výstavbou železniční stanice, za rok a půl.
Ovšem s několika schodišti, tedy pro cyklisty nepoužitelné, ale i tak přínos.

Já taky jezdím normálně po tubusu, dá se to, jen to není "krásné a bezkolizní". Ano, ani s autama dole to nebude paráda, ale pro rychlocyklisty klidně.

Minulý týden jsem jel autem po Patočkově, kde je tohle taky namalované, a jako řidiče auta mě to motivovalo jet mimo cyklopruh.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od ElWapp »

Ochranný cyklopruh má ještě jednu funkci, a to, že umožňuje cyklistům projet okolo štrůdlu stojících aut. Jinak by ta auta stála vpravo u obruby.
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Majkii »

Dostala se ke mně fotka z Chlumecké. Tam se jako tedy ještě mají vejít 2 pruhy po 2,5 metrech nebo jak? :o :?
Přílohy
20210917_214703.jpg
20210917_214703.jpg (30.77 KiB) Zobrazeno 6708 x
wazer.cz
Pište česky, prosím!
kyk
Příspěvky: 954
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od kyk »

Tohle je fakt už výsměch zdravému rozumu.
Anonym
Příspěvky: 810
Registrován: 24.6.2009 13:34:01

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Anonym »

Co se Chlumecké týče, tak mi to zase tak špatné nepřijde. Vytvoří se 100 parkovacích míst v současném odstavném pruhu. Vozovka se zúží, stejně tam je 50, takže šířka bude stačit na jeden uzší a jeden normální pruh. Člověk, který tam zaparkuje a půjde na metro asi bude muset jít po trávě/ve křoví, ale na to stačí udělat chodník.
kollma
Příspěvky: 218
Registrován: 27.12.2013 17:32:57

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od kollma »

A zeptal se někdo vůbec někdy nějakých cyklistů? Tohle uspořádání s parkovacím pruhem je teda dost hrůza...
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od 1975 »

Majkii píše:Dostala se ke mně fotka z Chlumecké. Tam se jako tedy ještě mají vejít 2 pruhy po 2,5 metrech nebo jak? :o :?
Vejdou. Bo tak je to spravne. Tak to ma byt. Tvl. Ten tubus metra bude sirsi.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Mike »

hlavně že to stihli do voleb
když se dělal podjezd CČM - Hornbach, tak byla činnost před volbami zakázána, aby se netvořily kolony
teď tam holt sedí experti :lol:
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Mikulik »

Kdybych neviděl foto té Chlumecké, tak bych se zeptal, jestli si děláte prd....No ani náhodou bych tam jako cyklista jet nechtěl nikdy. Tohle vymyslel snad jedině pitomec. Apropo mě štvou i asfaltové cyklostezky poslední dobou.
Geo
Příspěvky: 800
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Geo »

To jen projev toho, ze Praha dnes neni schopna budovat nic z dopravni infrastruktury. Ani cyklostozky, ani parkovani, ani vypadovky.

Byt dobudovana patricna cast MO a VR, tak by se resilo jak se zbavit tubusu metra a zlidsteni Chlumecke, ktera by v te dobe uz pozbyla funkce vypadovky.
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Saljack »

To, že to tam vůbec nemá co dělat pominu, protože normální by bylo vyřešit sjezd z toho tubusu a dále napojení aby se dalo napojit na podjezdy pokračovat dál až za okruh podél Chlumecké. Kam se nyní nedá vůbec na kole dostat, a musí se přes parkoviště autobusů. Tak proč proboha není prohozen ten cyklopruh a parkovací místa? Tohle se nedělá pro cyklisty resp. pro lidi ale jenom pro zvýšení čísla cykloopatreni. A už mě ty ochranné cyklopruhy opravdu se... s novým 1,5 rozestupem při předjíždění nedávají vůbec smysl. Zamyslel se někdo nad tím že tady můžete cyklistu míjet klidně 30cm. Obojí si naprosto protiřečí. Buď nám jde o bezpečnost a v tom případě nemají ochranné cyklopruhy existovat nebo jsou to všechno jenom obyčejné kecy.
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Mosquit »

Já jsem názoru, že tohle se nedělá pro cyklisty, ale pro zvýšení počtu parkovacích míst v okolí stanic metra.
Geo
Příspěvky: 800
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Geo »

Je to tak: https://zdopravy.cz/praha-vytvari-na-ru ... sti-91926/ Ale prijde mi mrzute, ze se ta mista nedaji vytvorit nejak normalne.
Jirka95
Příspěvky: 290
Registrován: 27.8.2014 12:39:31

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Jirka95 »

ul. Chlumecká směrem na Horní Počernice dnes.

Obrázek

Plná velikost
https://i.imgur.com/XTGJphF.jpeg
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od 1975 »

...úplná cyklozácpa...
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od kot »

Ale ta je tam stále... :lol:
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Mike »

nejkrásnější na tom je, že kdyby historicky architekti a projektanti postupovali jako dnes ( via Libeňský nebo Dvorecký most ), tak ty pruhy nemají kam malovat...
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od michal »

Takže nahoře na metru se dá jezdit autem, když kola můžou po Chlumecké? :lol: :crazy: :roll: Jo a 100 parkovacích míst se určitě nevytvoří, protože kolem Rajské zahrady se na Chlumecké už teď parkuje ve velkém... To jsou ale křižáci, ti Piráti...
Mroz
Příspěvky: 317
Registrován: 13.9.2016 22:04:48

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Mroz »

Z clanku:
"Na první pohled se ale jeví jako záhadou, proč je cyklopruh blíže projíždějícím autům než parkující auta, která budou zcela na kraji silnice. Může tak nastat situace, kdy parkující řidič při vystupování přehlédne cyklistu v cyklopruhu. Důvod? Má chránit lidi vystupující z auta."

Tak vidíte, že radnice v Praze myslí více na řidiče aut, než na cyklisty. Ale pokud si dobře pamatuji, tak třeba v Dánsku to bylo vždy obráceně, dokonce i autobusové zastavávky a zálivy jsou mezi cyklopruhem a silnicí. A do autobusu se nastupuje přes cyklopruh. Navíc je vetšina cyklopruhů oddělována pruhem kostek a ne jen bilou čárou, což ma asi psychologicky důvod.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od mapman »

Dlužno ale dodat, že takhle je to IMHO lepší, protože zatímco od řidiče lze očekávat alespoň elementární snahu podívat se do zpětného zrcátka než vystoupí, u spolujezdců už je to mnohem méně pravděpodobné.
Mroz
Příspěvky: 317
Registrován: 13.9.2016 22:04:48

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Mroz »

Asi se pocita s tim, ze v tom cyklopruhu stejne nebude nikdo jezdit. Protoze, kdyby tam jezdilo hodne cyklistu, tak to, ze ty auta budou blokovat pri parkovani ten cyklopruh (do podelneho stani obcas nekdo couva i par minut), ze pri vyjizdeni muze byt cyklista v mrtvem uhlu atd ..
Je zajimave, ze si to z ciziny takto nikde nevybavuji.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od krtek700 »

A může mi někdo vysvětlit, proč nejsou ty parkovací místa až u obrubníku? To je kvůli tomu, aby tam mohli sekat?
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Mosquit »

To bude spíš ten zmiňovaný nový chodník.
Za parkovacím pásem směrem k tubusu vznikne koridor pro pěší, kterým se bude možno bezpečně dostat ke stanici metra Rajská zahrada. Ten by měl být v budoucnu nahrazen chodníkem, ze kterého vznikne další nové propojení pod tubusem metra do ulice Cíglerova v blízkosti křižovatky s ulicí Pospíchalovou,“
https://zdopravy.cz/praha-vytvari-na-ru ... sti-91926/
Odpovědět

Zpět na „Praha“