Praha všeobecně

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od JirkaS »

Ale ona skutečně právně nic neznamená...
ElWapp
Příspěvky: 1641
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od ElWapp »

Ne, monine, neznalost to fakt neni. Ale jelikoz ty jsi tak genialni a jedinecny, tak mi urcite dokazes vysvetlit, v cem podle tebe tkvi prinos tohoto zlepsovaku.
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od monin »

JirkaS píše:Ale ona skutečně právně nic neznamená...
Že to je jen taková provokace a hraní si se slovíčky, řekni, že ano? :)
ElWapp píše:Ne, monine, neznalost to fakt neni. Ale jelikoz ty jsi tak genialni a jedinecny, tak mi urcite dokazes vysvetlit, v cem podle tebe tkvi prinos tohoto zlepsovaku.
Nesmíš všechno soudit podle sebe, já geniální rozhodně nejsem, např. včera jsem nedokázal už ani stáhnout data z jednoho tel. do druhého. Takže mi přijde trochu trapné pak vysvětlovat někomu blikající zelenou. Ale než se o to tedy i přesto pokusím, zeptám se, byl jsi někdy v Rakousku? A pokud ano, všiml sis tam u nich té blikající zelené? A pokud také ano, co sis o tom myslel? Že to mají zle naprogramované v celé zemi, či že se jim to tam nějak zrovna seklo a začalo z ničeho nic zeleně blikat? :)
Ale k tvému dotazu - tak předně, žádný zlepšovák to rozhodně není, v Rakousku už to tak funguje od konce světový války. Samozřejmě ne té poslední, světový, ale prusko-rakouský. A funguje to tam doposud. A pokud už ne, omlouvám se, dva roky jsem už tam nebyl, mohlo se mezitím stát, že jim někdo z tohoto fóra řekl, že jsou to blbci a že blikající zelená nic neznamená a že jim to tam bliká ty desítky let naprosto k ničemu.
Ale jinak úplně subjektivně (samozřejmě, vím že to je špatný pohled), mi přijde fajn, vědět díky tomu, že se krátce rozbliká zelená, tak že brzo skočí oranžová, což třeba v úsecích kde se jezdí i 70-80km/h dost člověku napomůže k tomu, že člověk včas začne brzdit a v pohodě pak zastaví, bez klasického "zahamstnutí", nebo naopak ještě v pohodě křižovatkou projede. Viz. např. Evropská, kde vzhledem k tomu, že už to není "čistá" zelená vlna, jako kdysi, skočí oranžová mnohdy naprosto nečekaně (a to jsem člověk, který opravdu sleduje dění okolo sebe, takže vím, že stačí jedno auto z boční ulice a už letí v mém směru oranžová) a tak to jednou za čas člověk musí opravdu i zadupnout na místě. A to se nebavím o přechodech, kdy např, starší člověk by už raději do vozovky nevstoupil, kdyby viděl blikajícího panáčka.
Ale chápu, že to jsou vše jen anarchistické, či revolučně-předvojové myšlenky, jak říká JirkaS, a že s něčím tak hluboce nesystémovým nemám šanci zde uspět.
Raději jedna bílá zebra u ff a jedno nefunkční odpočítavadlo u ihc. To je systémově určitě více než správně. A má to tak být. A nějaký člověk, který nemůže už moc chodit, ten ať sedí laskavě doma a už vůbec neleze na nějaký přechod pro chodce, když ho nestačí rychle a včas přejít, i bez neblikající zelené.
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
ElWapp
Příspěvky: 1641
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od ElWapp »

monine, takhle se fakt diskutovat nedá. Že je to správné, protože to mají v Rakousku? Stejně tak se dá vyjmenovat hromada zemí, kde blikající zelenou nemají.

Od čeho máme u semaforů oranžový signál? Jestliže se někde "gumuje", tak prodlužme oranžovou a je vyřešeno...

Já neříkám, že to jinde dělají špatně. Oni to dělají jinak, mají to tam zažité, proti tomu ani slovo. Ale pořád nevidím důvod, proč to tady zavádět. Chodci mohou na přechod vstupovat jak na svítící, tak na blikající zelenou, auta mohou křižovatku projet na oranžovou, pokud by nestihla zastavit. Proč do toho přidávat další mezistupeň? Jen proto, že to tak mají i "přes kopec"?

Ty extra signály v Praze jsou, pokud vím, nějaké testování a ničemu to nepřekáží a nevadí, naopak, jsou tam křižovatky s extrémně dlouhými intervaly, tak je fajn vědět, že jednou tu zelenou dostanu. Zebře moc nefandím, ta mi toho opravdu moc neřekne.

V úsecích s rychlostí nad 50 km/h je na pováženou vůbec semafory umisťovat.
Kamioňák
Příspěvky: 30
Registrován: 27.8.2013 11:56:16

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Kamioňák »

Monine musím na tebe reagovat. Nejen tady, ale i v jiných diskusích se neustále navážíš do všeho a všech, co je u nás. Chápu, že bys chtěl věci zlepšit a u spousty z nich je to sakra potřeba. Ale to neznamená, že tu nejsou věci, které máme dobré a naopak by nám je mohla závidět spousta "západních" zemí.

Nechápu, proč zde do toho zase taháš své průpovídky o tom, jak revoluční myšlenky zde nemají šanci. Blikající zelená není ani anarchistická, ani revolučně-předvojová myšlenka. Prostě v některých zemích . jak zde už bylo řečeno - pokud na semaforu padne červená, chodec stejně může(musí) dokončit přecházení. Takže jestli místo delší červené by část času blikala zelená je naprosto irelevantní. To že něco mají v cizině neznamená, že to musíme jak smyslů zbavení kopírovat. To máme měnit značení na dálnicích ze zelené na modrou, protože je to tak v Německu? To je přece blbost. Holt každá země má svá specifika, které se drží z historických důvodů. Není to ani dobře, ani špatně, prostě je to jinak. Když v Británii uzákoní, že před každým vozem má běžet člověk s červeným praporkem, taky to začneš prosazovat u nás?

Co se týče semaforu pro auta, tam je to ještě větší blbost. Proto je na semaforech oranžová, aby řidiči věděli, že tam skočí červená a nemuseli to zahamtávat okamžitě.Proč jim tu informaci dávat dvakrát (blikající zelená + oranžová)? Chce to se nad vším zamyslet a netvrdit, že je to lepší jen proto, že to tak dělají v cizině.

Omluva za offtopic
HP
Příspěvky: 195
Registrován: 18.1.2016 21:23:20

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od HP »

U většiny světelně řízených přechodů pro chodce je svítící červená-zelená dostačující. Jsou ale přechody velmi frekventované nebo křižující velmi frekventovanou komunikaci (což má za následek dlouhé intervaly) a proto jako doplnění je použito návěstidlo s odpočtem zbývající doby signálu (někdy se čeká déle než předpisy doporučených 60 s a chodci jsou pak zbytečně nervózní. Když ví, že si počká ještě 70 s, může si v klidu napsat třeba smsku). Nevidím na tom ale nic nesystémového a není důvod, aby to bylo všude. Stejně tak návěstidlo se zebrou. Nejspíš má za cíl popohnat okounějící turisty a tak informuje, kde by se měl chodec nacházet na přechodu po rozsvícení červené, aby nedošlo ke kolizi s vozidly. Mě to přijde celkem užitečné. Ale opět nevidím důvod instalovat ho všude.
A s blikající zelenou to nemá nic společného. Ta mi na přechodech pro chodce přijde úplně k ničemu, protože dokud je na semaforu zelená, chodec může vždy bezpečně vstoupit do vozovky a v klidu dokončit přecházení. Pokud má někdo problémy s chůzí, tak si přece může počkat na novou zelenou a být v klidu.
U blikající zelené u signálů pro vozidla to vidím trochu jinak. Když se z dálky blížím k semaforu a vidím, že se rozbliká zelená, tak je mi jasné, že už neprojedu a dám nohu z plynu. Ale nemá význam žluté (tedy že již musím zastavit, pokud nejsem příliš blízko, abych mohl bezpečně zastavit). Myslím, že by to mělo svůj smysl, především v místech, kde je na semafor vidět z dálky a je zde vyšší povolená rychlost (třeba těch 70).
michal
Příspěvky: 4577
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od michal »

Mám dotaz. Blanka je značená jako "autíčko"? Na výjezdu do Troji od Pelc-Tyrolky je značka IP 5b. Nikde jsem ale od té světelné křižovatky na Pelc-Tyrolce nezaznamenal IP 5a.
jozka
Příspěvky: 2779
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od jozka »

Technicka... co je IP 5a/ IP 5b?
MPMP
Příspěvky: 3303
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od MPMP »

Nejspíš IZ 2a / IZ 2b 8-)
michal
Příspěvky: 4577
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od michal »

Aha, pardon. "Vygooglil" jsem starý typ... Ano, IZ 2a / IZ 2b.
jozka
Příspěvky: 2779
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od jozka »

Kterym smerem, od Pelc-Tyrolky DO tunelu?
michal
Příspěvky: 4577
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od michal »

Ano. Kdybych stál někde tady https://mapy.cz/s/1RAwx, tak by byla vidět.
HP
Příspěvky: 195
Registrován: 18.1.2016 21:23:20

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od HP »

Blanka je samozřejmě značená jako "autíčko". A nejen Blanka, ale celá západní část MO až ke Strakonické. Kde přesně je značka ale z hlavy nevím. Řekl bych, že začíná v místě, kde jsou tyto sloupky... https://mapy.cz/zakladni?x=14.4433994&y ... itch=0.146 ... tzn. hned za křižovatkou
jozka
Příspěvky: 2779
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od jozka »

To je docela sranda, je to asi nejlip utajeny misto ceskeho netu, Panorama i Street View jsou stare, fotky z krizovatky jsem nenasel a jedine video prujezdu z tehle strany na trubce zacina az za tou krizovatkou. Tak jsem si prohlid vlastni nezpracovana videa z autokamery a je tam, jak pise HP.

Obrázek
michal
Příspěvky: 4577
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od michal »

Aha. No po pravdě řečeno tady jsem si ji fakt dosud nevšiml, a to značky sleduju myslím že fakt poctivě. Ale tady nejdřív kontroluju pohledem barvu na semaforu a pak hned koukám, co se na mě valí zprava... :D
kot
Příspěvky: 10504
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od kot »

A že se to tam valí nepřetržitě... :P
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od monin »

Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
Mike
Příspěvky: 4988
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Mike »

podle mě dobré
konečně oficiálně napsal, co se dosud jen šušká
totiž, že se jede na čárky, ber kde ber
takže až bude nějaký SO tvrdit, že strážník má pravdu, prostě proto, že má pravdu, tak víte - a lze to konečně i doložit, že strážník má pravdu proto, že tím udělá veliteli radost a nepřijde o prémie...
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
kyk
Příspěvky: 957
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od kyk »

Taky se to dá vysvětlit tak, že je méně přestupků a tedy nebude potřeba tolik strážníků,
anebo strážníci dlabou na svou práci a jen se prochází po městě a dělají jako že nevidí.
Takže vykazovat je nutné.
Zkuste si obhájit svou práci v zaměstnání, pokud ji nemáte jak vykázat.
ElWapp
Příspěvky: 1641
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od ElWapp »

Existuje nějaký přehled chystanych rekonstrukci a oprav pražských ulic, at už kompletní rekonstrukce nebo třeba jen obnovy povrchu?
michal
Příspěvky: 4577
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od michal »

Neznáte náhodou důvody včerejšího totálního kolapsu automobilové dopravy v severovýchodní části města v pozdním odpoledni? Ze železničních mostů na Balabence bylo vidět totální parkoviště na Spojovací ve směru k Liberecké a Sokolovská v celé délce v obou směrech až minimálně po sídlo Dopravního podniku. Google ukazoval nějaké nehody na Kbelské a práce na silnici tamtéž. Ale že by to způsobilo takový kolaps...? :shock:
mipwa
Příspěvky: 4
Registrován: 2.5.2015 13:39:04

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od mipwa »

-xdas-
Příspěvky: 428
Registrován: 23.9.2009 20:25:36

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od -xdas- »

Zrovna v tu dobu jsem byl na pivku ve Vysocanech na Sokolovsky a taky me ten kolaps zaujal. Co jsem nasel, tak byla dopravni nehoda na Povltavske, Google ukazoval i ze je v obou smerech uzavrena. Plus do toho dopravni omezeni okolo Palmovky.

Odesláno z mého HUAWEI VNS-L21 pomocí Tapatalk
Mike
Příspěvky: 4988
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Mike »

čili kdyby neprováděli své oblíbené honění, ale nechali si ho zavřít v tunelu, tak doprava stála nejvýš 20minut a v novinách by neměli o čem psát
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
michal
Příspěvky: 4577
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od michal »

Tak určitě to vysvětlí tu zasekanou Spojovací, po které se muselo nahoru na Kobylisy, když to nešlo na Povltavskou, i tu Sokolovskou do centra, protože nefungoval nájezd na Povltavskou. Ale jestli to vysvětluje i tu Sokolovskou z centra (to bylo prostě auto za autem od Balabenky až k DPP), radši bych ani nechtěl vidět, jak to vypadalo na světlech Kolbenova x Kbelská, především na odbočení vlevo na Kbelskou. Nemluvě o Pelc-Tyrolce...
Odpovědět

Zpět na „Praha“