Praha všeobecně

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
Lynx
Příspěvky: 3695
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Lynx »

1975 píše:Lynxi, opravdu nemá Vlasta s Malou Stranou nic společného?
Opravdu nemá. Vaříte z vody jen abyste si mohl vylévat žluč. Vybral jste si ale neobhajitelnou záminku.
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od 1975 »

Lynxi, od "experta na žluč" (viz vlákno na D8) mě to skoro těší:o)
Vážněji - je pravda, že na Praze jsem emočně zainteresován, jelikož na rozdíl od většiny posledních primátorů jsem Pražák jako poleno.
Nicméně - jestliže se Blanka na holešovické straně přicpává, tak zavřít jednu z alternativních tras tomu určitě nepomáhá, to není žádné vaření z vody.
Stejně tak to, že věci, kde by mohli pánové z magistrátu posunout věci vedoucí k plynulosti dopravy, se prostě za současného vedení nedějí. To je snad také snad dohledatelný fakt.
mstitek
Příspěvky: 336
Registrován: 15.8.2017 22:28:46

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od mstitek »

1975 píše:Lynxi, od "experta na žluč" (viz vlákno na D8) mě to skoro těší:o)
Vážněji - je pravda, že na Praze jsem emočně zainteresován, jelikož na rozdíl od většiny posledních primátorů jsem Pražák jako poleno.
Nicméně - jestliže se Blanka na holešovické straně přicpává, tak zavřít jednu z alternativních tras tomu určitě nepomáhá, to není žádné vaření z vody.
Stejně tak to, že věci, kde by mohli pánové z magistrátu posunout věci vedoucí k plynulosti dopravy, se prostě za současného vedení nedějí. To je snad také snad dohledatelný fakt.
Tak znovu a lépe. Jak Vlasta pomůže Blance v kontextu objízdné trasy přes Malou Stranu? Odpověď: Vůbec nijak. Blanka byla postavena z důvodu (kromě jiných), aby transit nemusel jezdit přes Malou Stranu, takže je naprosto logické, že bude tato část pro transit uzavřena, nebo alespoň omezena. Můžete klidně argumentovat naprosto nesouvisejícíma stavbama, ale vystavujete se tím riziku, že Vás budou ostatní diskutující pokládat, v lepším případě, za demagoga.
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od 1975 »

Pomůže v tom smyslu, že když Blanka bude lépe průjezdná (tím, že bude prodloužena o Vlastu), tak klesne potřeba hledat alternativní trasu (=tedy jet přes malou Stranu).
A naopak - pokud bude Blanka hůře průjezdná (protože za ní nenavazuje Vlasta), vzroste tím potřeba hledat alternativní trasu (=tedy jet přes Malou Stranu).
To je celé. Jel jste tudy někdy?
miho
Příspěvky: 244
Registrován: 6.6.2010 16:23:33
Bydliště: Spořilov

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od miho »

1975 píše:Pomůže v tom smyslu, že když Blanka bude lépe průjezdná (tím, že bude prodloužena o Vlastu), tak klesne potřeba hledat alternativní trasu (=tedy jet přes malou Stranu).
A naopak - pokud bude Blanka hůře průjezdná (protože za ní nenavazuje Vlasta), vzroste tím potřeba hledat alternativní trasu (=tedy jet přes Malou Stranu).
To je celé. Jel jste tudy někdy?
Plně se ztotožňuji s tímto názorem.
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od pivko »

Čo si tak Kefalín predstavujetě pod pojmom "uzavření pro transit"? To má každý auto napsaný na haubně, nebo tam bude stát policajt, co to bude na místě rozhodovat, nebo zase budou zvláštní bumážky, se kterýma se bude čile šmelit, nebo jak?
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od 1975 »

všechny varianty uličním výborům vyhovují, hlavně aby to nebylo demagogické:o)
mstitek
Příspěvky: 336
Registrován: 15.8.2017 22:28:46

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od mstitek »

1975 píše:Pomůže v tom smyslu, že když Blanka bude lépe průjezdná (tím, že bude prodloužena o Vlastu), tak klesne potřeba hledat alternativní trasu (=tedy jet přes malou Stranu).
A naopak - pokud bude Blanka hůře průjezdná (protože za ní nenavazuje Vlasta), vzroste tím potřeba hledat alternativní trasu (=tedy jet přes Malou Stranu).
To je celé. Jel jste tudy někdy?
Jel jsem tudy mnohokrát a stále nechápu odkud tohle berete. Mě by osobně nikdy nenapadlo jet přes Malou Stranu jako alternativu k okruhu.

Vaše argumentace ovšem celá stojí na jednom předpokladu. Zprovoznění Vlasty významně zvýší průjezdnost Blanky. Rád bych viděl nějakou studii, která toto udává. Já o tom silně pochybuju. Spíš bych naopak řekl, že to do Blanky přivede ještě více aut. To znamená, že atraktivita Blanky vůči cestě přes Malou Stranu naopak poklesne, než že by vzrostla jak předpokládáte Vy.
mstitek
Příspěvky: 336
Registrován: 15.8.2017 22:28:46

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od mstitek »

pivko píše:Čo si tak Kefalín predstavujetě pod pojmom "uzavření pro transit"? To má každý auto napsaný na haubně, nebo tam bude stát policajt, co to bude na místě rozhodovat, nebo zase budou zvláštní bumážky, se kterýma se bude čile šmelit, nebo jak?
Stačí pár vhodně zvolených jednosměrek. Nakonec, proč si nepřečtete ten původní článek? Informací je v něm dost a možná i budete vědět o čem se bavíme.
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od 1975 »

Jel jsem tudy mnohokrát a stále nechápu odkud tohle berete. Mě by osobně nikdy nenapadlo jet přes Malou Stranu jako alternativu k okruhu
Jel jste ze západu (Smíchov, Stodůlky) na severovýchod (Prosek, Ďáblice, nebo Vysočany, ČM) a nenapadlo vás namísto zavřené Blanky jet přes Malou Stranu. Tak pak vám nevěřím, že jste tam někdy jel.
Vaše argumentace ovšem celá stojí na jednom předpokladu. Zprovoznění Vlasty významně zvýší průjezdnost Blanky. Rád bych viděl nějakou studii, která toto udává. Já o tom silně pochybuju. Spíš bych naopak řekl, že to do Blanky přivede ještě více aut. To znamená, že atraktivita Blanky vůči cestě přes Malou Stranu naopak poklesne, než že by vzrostla jak předpokládáte Vy.
Stojí asi na podobném předpokladu jako byl před Blankou, například pro Letnou. Jasně, průjezdnost se tam nezlepšila. Problém Blanky není kapacitou tunelu, ale tím špuntem na jejím konci.
Anonym
Příspěvky: 819
Registrován: 24.6.2009 13:34:01

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Anonym »

Já jsem jel nedávno od Barrandovského mostu na Strossmayerák přes Malou Stranu, protože se mi nechtělo čekat na Dobříšské v koloně na vjezd do Mrázovky. Podle mne to časově to vyšlo nejlépe. Pokud by nebyla kolona na Dobříšské, tak bych jel tunely. Pokud by byla Břevnovská radiála a Vlasta, tak by kolona před vjezdem do Mrázovky nebyla a jel bych tunely.
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od 1975 »

Asi tak nějak. Pokud se chcou data, tak je má Waze.o)
kot
Příspěvky: 10491
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od kot »

2 mstitek : Používáš Waze ? díky
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od krtek700 »

Technická mezi ČVUT a VŠCHT bude pěší zónou.
https://www.blesk.cz/clanek/regiony-pra ... ojekt.html

Teda o datu uzavření tam nic konkrétního není, možná to, že by to rádi zvládli do konce volebního období.
Ale z článků tak trochu plyne, že hlavním důvodem pro pěší zónu je přesunutí farmářských trhů z Vítězného náměstí.
mstitek
Příspěvky: 336
Registrován: 15.8.2017 22:28:46

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od mstitek »

kot píše:2 mstitek : Používáš Waze ? díky
V google mapách. Ale je pravda, že málokdy tudy jezdím ve špičce.
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od 1975 »

Aha. Takže to bude další opatření revolučních gard? Kromě členů ústředního výboru bude povoleno se přesunovat pouze mimo špičku?
Mike
Příspěvky: 4983
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Mike »

1975 píše: Jel jste ze západu (Smíchov, Stodůlky) na severovýchod (Prosek, Ďáblice, nebo Vysočany, ČM) a nenapadlo vás namísto zavřené Blanky jet přes Malou Stranu. Tak pak vám nevěřím, že jste tam někdy jel.
ačkoli jsem nebyl tázán, tak relativně často a většinou přes JS ( ČM ) nebo JS+magistrála ( Střížkov)
minule přes Modřany a Chodov, páč JS stála...(ČM)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od 1975 »

...jakože jste jel ze Smíchova na Prosek po Jižní spojce a Černý most? Než Blankou, případně přes Malou Stranu? Nejste taxikář? .o)
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od pivko »

mstitek píše:
pivko píše:Čo si tak Kefalín predstavujetě pod pojmom "uzavření pro transit"? To má každý auto napsaný na haubně, nebo tam bude stát policajt, co to bude na místě rozhodovat, nebo zase budou zvláštní bumážky, se kterýma se bude čile šmelit, nebo jak?
Stačí pár vhodně zvolených jednosměrek. Nakonec, proč si nepřečtete ten původní článek? Informací je v něm dost a možná i budete vědět o čem se bavíme.
Na ja, jenže v takovým případě to není žádné "omezení tranzitu", ale prostě naprosté zneprůjezdnění té oblasti. Pro rezidenty, jejich návštěvy, dodavatele, zákazníky všechny. To jsem teda zvědav, jak to před těmi majiteli (často velmi luxusních) nemovitostí a podnikateli v Praze 1 obhájí.
Mike
Příspěvky: 4983
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Mike »

2 1975:
je to v závorkách
na Prosek - JS+magistrála
a ze Stodůlek to vůbec nemá cenu pokoušet, stát v Jeremiášce kvůli zavřenému vjezdu do tunelu ...
to je lepší se posouvat po JS

jo kdyby to šlo, tak bych rád jel přes Suchdol a "Zdiby"......
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od 1975 »

...Stodůlky beru, ale ten Smíchov:o) Ale jasně, myslím, že my si rozumíme...
Vilouch
Příspěvky: 117
Registrován: 10.8.2015 14:25:08

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Vilouch »

Tak zatím neověřené zákulisní informace dost možná znějí tak, že zkušební režim zneprůjezdnění obou nábřeží bude ještě prodloužen. Nevím, jestli na neurčito, ale i to je možné.
jozka
Příspěvky: 2778
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od jozka »

Ja Hlubuckovi verim, on tu dopravu na kolena dostane...
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od pivko »

Mně Scheinherr zpočátku jako úplnej magor nepřišel, ale teď jsem si tedy ten názor poopravil. Nejhorší je, že zcela nepokrytě lže, jak to prý "nezpůsobilo komplikace". Dle očitých svědků trvalo třeba jen dostat se z Konviktské přes Národní třídu hodinu.

https://twitter.com/Tapr20/status/1194554220852252674
https://twitter.com/Tapr20/status/1194740795657662465

Hlavně, že si ti, co na Praze 1 nebydlí nebo nemají auto, pochvalujou, jak je to všude volný.
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od 1975 »

Zpátečníku! Janek to chválí! .o)
Odpovědět

Zpět na „Praha“