Praha všeobecně

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
Vilouch
Příspěvky: 117
Registrován: 10.8.2015 14:25:08

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Vilouch »

V rámci rekonstrukce Vinohradské ulice, která je v plánu na příští rok dojde na Vinohradské před křižovatkou s Legerovou k redukci jízdních pruhů alá Ječná před IPP. Před SSZ bude pouze jeden společný pruh, za stopčárou a přechodem pro chodce už budou dva pruhy dle dnešní podoby.
Přitom tam je chodník jak blázen a stačilo by o pár centimetrů hnout s obrubou.
ElWapp
Příspěvky: 1641
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od ElWapp »

Vilouch: Je to někde ke stažení? Jinak obecně může být s posouváním obrub do chodníku problém, pod chodníkem je mraky sítí co by se musely přeložit, byť o deseticentimetry.

Jinak k ochrannému cyklopruhu v Patočkově: Pruh zmizel, ale asymetrická šířka jízdních pruhů (3 + 4 m) zůstala. Tak mi prosím někdo vysvětlete, čemu by tam ten cyklopruh překážel, když to místo na něj zůstalo... jediná změna by byla, že by se auta v pravém neřadila k pravému kraji vozovky ale o metr vedle.
Vilouch
Příspěvky: 117
Registrován: 10.8.2015 14:25:08

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Vilouch »

Myslím, že ne, nenašel jsem to. Zahlédl jsem to v rámci projednávání. Možná časem na úřední desce, až se bude schvalovat stanovení DZ.
Se sítěmi je to tak, jak píšete, ale často si říkám, jestli by to nestálo za to i přes vyšší náklady. Když by se sečetlo, kolik stojí čas lidí, kteří jej v tomto místě prostojí...
Sch
Příspěvky: 221
Registrován: 26.3.2009 10:43:17

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Sch »

ElWapp píše:Vilouch: Je to někde ke stažení? Jinak obecně může být s posouváním obrub do chodníku problém, pod chodníkem je mraky sítí co by se musely přeložit, byť o deseticentimetry.

Jinak k ochrannému cyklopruhu v Patočkově: Pruh zmizel, ale asymetrická šířka jízdních pruhů (3 + 4 m) zůstala. Tak mi prosím někdo vysvětlete, čemu by tam ten cyklopruh překážel, když to místo na něj zůstalo... jediná změna by byla, že by se auta v pravém neřadila k pravému kraji vozovky ale o metr vedle.
Ale tak to je dobrá zpráva, až se trochu usadí prach bude možné to dokončit a ochranný pruh tam domalovat. Nejlépe v době, kdy se bude na stránkách Blesku řešit jiné dopravní téma. Překvapuje mě, jak může bulvár ovlivnit veřejné dění, to mu dodává dost legimity, místo toho aby tyto "novináře" ignorovali.
michal
Příspěvky: 4574
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od michal »

Tech vlaken, kam by se to hodilo napsat, je vic. Kazdopadne silnicni doprava ve vychodni casti mesta v podvecer totalne zkolabovala. Nejen podle googlu, ale i podle pohledu z okna. Ono se deje neco mimoradneho (opravy, kulturni ci nakupni akce, vetsi nehody)? Docela lituju toho, kdo napise, ze se toho osobne ucastnil...
Mike
Příspěvky: 4983
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Mike »

myslíš-li dnes, tak stačil 2xkamion+1xOA na nájezdu z "Kbelské" na "D8"
čili vše co chtělo z Holešoviček a VR na D8 se muselo vejít do jednoho pruhu

byl jsem tam asi těsně po, akorát jsme pouštěli PČR, přesto jsem oklikou přes Letňany a Kbely potkával kvanta "chudáků" co sjeli asi už v Satalicích, netuše, že kolona je stále před nimi

tak až se tu zase bude debatovat o "nepotřebnosti" 520....
ačkoli na tomto foru je nás asi dost, co vidí dál než na konec volebního období
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
michal
Příspěvky: 4574
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od michal »

No ona byla zasekana D11, JS, Podebradska, Sokolovska, Prumyslova. A ta Kbelska a VR samozrejme taky...
vaclav
Příspěvky: 1831
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od vaclav »

taky jsem tomu rudemu peklu nerozumnel

https://imgur.com/a/j0fuE
hekor
Příspěvky: 100
Registrován: 4.5.2016 22:14:32

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od hekor »

Nastesti jsem se neucastnil, protoze jsem svou cestu mohl odlozit a pred odjezdem jsem juknul na google. Praha se rozjela az ve 20:00


Sent from my iPhone using Tapatalk
FlakY`
Příspěvky: 1490
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od FlakY` »

Včera jsem měl telefon s mámo o dopravě před jejím oknem. Moje odpověď: Hodně aut, málo silnic. Každopádně spousta aut si chtěla zkrátit cestu touto spojkou https://mapy.cz/s/2eibO a moc si nepomohli.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od pivko »

Já to říkám pořád: Do Suchdola, Běchovic, Chaber, MHD z centra s pěti přestupama a dobou jízdy alespoň 2 hodiny. Stejně tak nula finančních prostředků nad rámec toho, co jim zákonem náleží. Nelze na jednu stranu být součástí metropole a na druhou donekonečna praktikovat tento NIMBYsmus.

Čím dříve se toto udělá, tím dříve budou strany zpět u jednacího stolu a můžeme se dopracovat nějakého rozumného kompromisu. Zatím k němu jedna ze stran nemá motivaci, protože odpor ji nic nestojí. Tento stav je třeba výše uvedeným změnit.
Pavel Q
Příspěvky: 329
Registrován: 5.10.2010 17:49:14

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Pavel Q »

pivko píše:Já to říkám pořád: Do Suchdola, Běchovic, Chaber, MHD z centra s pěti přestupama a dobou jízdy alespoň 2 hodiny. Stejně tak nula finančních prostředků nad rámec toho, co jim zákonem náleží. Nelze na jednu stranu být součástí metropole a na druhou donekonečna praktikovat tento NIMBYsmus.

Čím dříve se toto udělá, tím dříve budou strany zpět u jednacího stolu a můžeme se dopracovat nějakého rozumného kompromisu. Zatím k němu jedna ze stran nemá motivaci, protože odpor ji nic nestojí. Tento stav je třeba výše uvedeným změnit.
Jenže takhle se politika dělat nedá. Co takhle vytvořit takové podmínky, aby pro obec / MČ bylo tak výhodné mít na svém území dálnici, že by se o to předháněly? :D
Lynx
Příspěvky: 3695
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Lynx »

Pozitivní motivace by mohla napomoci řešení. Dobrá poznámka. Kdyby například obec za každý metr dálnice na svém katastru dostávala nějáký pravidelný příspěvek, který by mohl být zároveň účelově vázán na zvelebování prostředí v obci.
michal
Příspěvky: 4574
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od michal »

Ovsem to by zase mohlo vest k tomu, ze se nic nepostavi... :D Obce by vystavbu schvalne blokovaly u sousedu, aby trasa vedla jejich katastrem. Nikoliv NIMBY, ale PION (please in our neighbourhood)... :crazy: Mozna by to dopadlo jeste hur nez ted, protoze by do hry vstoupila zavist...
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Sosa »

To by nefungovalo, neboť za NIMBY obcí stojí konkrétní lidé, kterým stavba vadí. A těm by opravdu bylo jedno, co se s obcí stane. Málokdy za odporem obcí stojí lidé, kteří myslí na rozvoj obce. Těm by ani příspěvek obci k otočení názoru nepomohl.
Většinou na ně ani nedopadnou zde navrhované opatření, neboť MHD většinou nejezdí, jen do ní chtějí nahnat ostatní, aby měli volnější silnice.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od JirkaS »

Pokud jde o pozitivní motivaci, tak jedna věc by se přece jen změnit mohla. Je hloupé, že když dálnice překonává místní silnici nadjezdem, platí to ŘSD. Pokud ale je potřeba kvůli dálnici postavit pro místní komunikaci most, spadne na starost obci.
Mike
Příspěvky: 4983
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Mike »

PION by fungoval na všechny obce ;)
i na ty NIMBY :ok:


Obrázek
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Sosa »

JirkaS píše:Pokud jde o pozitivní motivaci, tak jedna věc by se přece jen změnit mohla. Je hloupé, že když dálnice překonává místní silnici nadjezdem, platí to ŘSD. Pokud ale je potřeba kvůli dálnici postavit pro místní komunikaci most, spadne na starost obci.
Jde pouze jenom o údržbu, pokud je nutnost pro nějakou investiční akci postavit most, staví se v rámci akce, nemůžete ho hodit na někoho jiného. Ale ona i ta údržba něco stojí.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od kasme »

Nevím, kde jsme řešili likvidaci rampy z ulice Voctářova od severu na Libeňák...

Už to tam vypadá, jako kdyby tam nikdy nebyla ;)

další foto z okolí na http://kasme.rajce.idnes.cz/171210-Palmovka/
Přílohy
voctarova0.jpg
voctarova0.jpg (235.16 KiB) Zobrazeno 7708 x
voctarova1.jpg
voctarova1.jpg (178.14 KiB) Zobrazeno 7708 x
voctarova2.jpg
voctarova2.jpg (249.28 KiB) Zobrazeno 7708 x
voctarova3.jpg
voctarova3.jpg (205.76 KiB) Zobrazeno 7708 x
Lynx
Příspěvky: 3695
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Lynx »

Díky za fotoreportáž - včetně fotek libeňáku a okolí. Pěkně se to tam mění. Teď ještě aby se podařilo rozumně opravit most a zlikvidovat ty kutlochy bezdomovců pod ním a v jeho okolí. Mimochodem, když vidím hotel Olypmpik, nechvalně známý požárem při kterému uhořelo několik lidí, tak si říkám kterého architekta napadlo vybarvit ho v barvách, které vypadají jako když hoří ...... ten člověk je buď velký cynik a nebo úplně mimo.

http://kasme.rajce.idnes.cz/171210-Palm ... 107691.jpg
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od kasme »

To má bejt tuším sedící Zeus. V noci to i svítí...
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od JirkaS »

Přesně tak. Bohužel díky použitým pastelovým barvám je postava (blbě) vidět až z velké dálky, třeba z Hradu. Autor zjevně nehrál staré hry, kde si pro rozeznatelnou postavu vystačili s menším počtem pixelů...
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od P_V »

Největší humor je ta novostavba ve tvaru staré tovární haly. Tady asi vyhráli památkáři, že když developer ty "památeční" ruiny zbořil, tak je musí postavit znovu.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Sosa »

Propadla se tam původní střecha, která jediná byla památkově chráněná. Asi se jim nechtělo měnit SP a tak staví kopii.
Lynx
Příspěvky: 3695
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Lynx »

V té fotoreportáži je víc zajímavostí, roztomilá je třeba ta fotka kde je zavřít dveře napsáno nejen česky, ale taky rusky a zřejmě ukrajinsky.

http://kasme.rajce.idnes.cz/171210-Palm ... 107720.jpg


Pak je tam taky pár fotek kde jsou asi pozůstatky železniční trati na Těšnov

http://kasme.rajce.idnes.cz/171210-Palm ... 107694.jpg

včetně asi bývalé drážní budovy

http://kasme.rajce.idnes.cz/171210-Palm ... 107697.jpg

Ale to jen tak tipuji, možná že to s dráhou nesouvisí.
Odpovědět

Zpět na „Praha“