Praha všeobecně

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Dr.Fe1 »

Souhlasím se všemi přispěvateli kromě obra :-) Pražský "vyrovnaný" rozpočet vyrovnávali politici dle nejlepších zásad ing. Potěmkina :-) Trasování metra v úsecích IV.C2 a V.A. je odstrašujícím příkladem jak to může dopadnout, když o takových věcech rozhodují nekvalifikovaní politici namísto odborníků a prosadí naprosté nesmysly popírající základní zásady trasování. Je tragédie, že jeden z těch největších pitomců, duševní otec zmršeniny lidově přezdívané "chalupoida" je nyní ministrem ŽP. Většího blba snad už vybrat nemohli.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Standa »

Vážení bojovníci proti pražské ODS, hezky jste se zde vyplakali, nicméně na moji otázku, koho tedy máme v Praze volit, jste jaksi nikdo neodpověděl. Nevím ani, jaké zázraky byste chtěli, podle mě se Praha za posledních 20 let hodně změnila k lepšímu, jak po stránce dopravní obslužnosti (a to včetně MHD), tak i postránce životního prostředí. Nedělám si iluze, že by se zde nic nerozkradlo, ale nepřipadá mi to nijak mimořádně vybočující z běžných českých standardů (a nedělejte si moc velké iluze, že jinde v Evropě je to výrazně jinak), a zcela upřímně, raději budu mít na magistrátě šíbry, za kterými zůstanou nějaké výsledky, i za cenu toho, že jim něco zůstane za nehty...
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od obr »

stando - souhlas, ono je v celé ČR (EU a vlastně všude) v podstatě vždy na výběr z různých šibrů. Je to dáno systémem. Všude, kde se rozhoduje o cizích penězích se nějaký parazit nalepí a v každé straně. Nebo snad je dr. Fe1 a spol z těch naivků, co každé volby volí novou konečně spravedlivou stranu složenou z těch samých "ku*ev" již zprofanovaných v několika po skandálech a s dluhy zaniklých "morálních" stranách ? Ano, když už tam musejí být šibrové, tak alespoň ti, za kterými zůstanou nějaké výsledky...z těch, co jen žvaní a parazitují,občan nemá vůbec nic, jen jim platí.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Standa »

Obře, vidíme to dost podobně... Pánové jsou asi ještě hodně mladí, tak snad nebudou příliš zklamaní, až se jejich očekávání nenaplní. Já bych hlavně nerad skončil v nějakém osobní svobody příliš omezujícím režimu, už jsem si ho užil dost, a právě tam nás občas mají tendenci směřovat ti "nejmravnější". Začíná to žárovkama...
Max
Příspěvky: 324
Registrován: 11.5.2010 18:21:38
Bydliště: Praha

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Max »

Taky se casto na veci divam optimisticko-realistickym pohledem jako vy 2, takze vas na jednu stranu chapu :) nepochybne se toho udelalo hodne, na druhou stranu by se nemelo tolerovat šmeleni jenom proto, ze se jinde šmeli stejne, nebo obcas dost neschopny lidi na svejch mistech (protoze nebejt toho, mohlo se udelat jeste mnohem vic - treba uz mohlo davno bejt pracovomocny UR na 511, kde se odpurcum nahralo na smec, mozna i 518+519 mohly bejt dal)...proste aby to nemelo moc blizko ke "spolecensky smlouve" z vychodniho bloku ve stylu "Vy nas nechate vladnout a my vam dame co muzeme". Ale rozohdne ani trochu nepodporuju to, co celkem vystizne nazvano zacina zakazem zarovek.
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od obr »

maxi - mluvme o šmelení, pokud je prokázáno, je nějaký soudní výrok. Mediální kampaně jsou jen kampaně. Jestli někdo mluví o levnějších radiálách, Blance a dálnicích, tak ted má šanci levněji stavět.
Kde jsou ty nové "levné" smlouvy a na nové km radiál, opravu tram tratí, Libeňského mostu ? Na to za "levné" tedy ty správné ceny by rozpočet Prahy stačil. Stejně tak, kde jsou aspoň smlouvy za ty levné ceny na dálnice ? Naposled se dozvídáme, že ta láce bude docílena třeba na MUK Opatovice tím, že se na křížení dvou dálnic a ještě další silnice místo MUK udělá kruhový objezd.
Tihle krtitici kromě žvanění nedokážou nic - ani dokázat, že nežvaní a umejí stavět levněji, ani chytnout ty kdo jsou dle nich zloději za ruku. Naposled se jim vysmál Jančík..mimochodem, kdyby všechna česká města se zvelebila a vypadala aspoň tak jako Praha 5...
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od ElWapp »

Jen ze zvědavosti, pane obr, která část Prahy 5 a čím je podle Vás zvelebená?
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od obr »

ElWapp - jeďte se tam podívat, stačí vystoupit U Anděla
Max
Příspěvky: 324
Registrován: 11.5.2010 18:21:38
Bydliště: Praha

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Max »

Ja neobhajuju "levna" reseni, ktera jsou mi taky proti srsti, ale vadi mi to, ze z oficialniho rozpoctu na urcitou vec se proste nekdo uleje kus do vlastni kapsy (kdyz to trochu zjednodusim, pripad od pripadu se bude lisit).

A ohanet se presumpci neviny jenom proto, ze nekoho neodsoudil soud ? To je uplne stejny, jako kdyz nekdo tvrdi, ze Kožený neni zlodej ani podvodnik jenom proto, ze neporusil tehdejsi platny zakony (coz mimochodem slycham hodne casto). A jednani nekterych panu z magistratu je taky dost na hrane (a soud by je za to odsoudit mohl) - a nemam pocit, ze bych v tomhle (ani v tom) predchozim podlehal medialni masazi, uz proto ze se jedna o moje zkusenosti / popr. mych blizkych. Ale o tom sem se vlastne ani bavit nechtel, jenom sem chtel poukazat na to, ze ac sem sam v tom, co se zlepsilo optimista, tak to neni duvod bejt nekriticky k ty odvraceny strane.
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od obr »

pane maxi, ano ani soud není vševědoucí a i soud může být zkorumpovaný. Ale je to jistě ta zodpovědná instituce, tou nejsou media, zejména ta česká zkorumpovaná. Jinak to stručně vystihl Standa - " Nedělám si iluze, že by se zde nic nerozkradlo, ale nepřipadá mi to nijak mimořádně vybočující z běžných českých standardů (a nedělejte si moc velké iluze, že jinde v Evropě je to výrazně jinak), a zcela upřímně, raději budu mít na magistrátě šíbry, za kterými zůstanou nějaké výsledky, i za cenu toho, že jim něco zůstane za nehty..." Na Mesiáše v politice nevěřím, viz nynější aféra pravdaláskového "čistého a morálního" Vondry. Stejně tak media můžou znemožnit každého a vždy se najde dost ovčanů, kteří se připojí k lynči..
jo a pokud jde o Koženého, ten snad byl odsouzen. I když každý mu dal kupony ze svého svobodného rozhodnutí. S tím, že kolem nás jsou zloději snad každý rozumný počítá. Nebo vy necháváte odemknutý byt či klíčky v autě ?
Max
Příspěvky: 324
Registrován: 11.5.2010 18:21:38
Bydliště: Praha

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Max »

Ja ale od zacatku rikal, ze se na to snazim divat podobne optimisticky jako vy a Standa a na tom, co jste od Standy vypichl, neco je. Na druhou stranu si myslim (protoze sem perfekcionalista), ze by to proste lepsi bejt mohlo (a spoustu veci pro to svedci) a nemyslim si, ze bych chtel neco nerealnyho. A taky mi logika "nekrade se tu vic nez jinde" pride potencionalne nebezpecna, podobne jako "nekdo to delat musel". Nemusite ze me hned delat cekatele na mesiase / posledniho spravedlivyho / nezrizenyho optimistu.

A Kozeny byl odsouzen v USA, je ted v domacim vezeni na Bahamach a podle posledniho rozhovoru mu z toho trochu zacina hrabat :) jestli byl odsouzenej i u nas, nevim, ale muselo by to bejt v relativne nedavny dobe (protoze to s tim neporusenim zakonum slycham uz dlouho). A s tim ze mu to dal kazdej dobrobolne - jasne, taky si myslim, ze kdo chce kam, pomozme mu tam, a ze hlupak si nic jinyho nezaslouzi ... vzhledem k tomu, ze % hlupaku je vetsinovy v populaci, by se beztresnost takovyho jednani uz z principu podporovat nemela :)
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od obr »

maxi, já přeci s Vámi v tom, že se má nepoctivost trestat souhlasím. Jen nikde toho poctivého Mesiáše nevidím a taky si myslím, že často "zloděj křičí, chyťte zloděje", jen aby se dostal ke korytu místo té dosavadní party.
THX-1138
Příspěvky: 17
Registrován: 15.3.2009 21:13:45

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od THX-1138 »

obr píše: raději budu mít na magistrátě šíbry, za kterými zůstanou nějaké výsledky, i za cenu toho, že jim něco zůstane za nehty..."
Já ne. člověk co krade tam prostě nemá co dělat a to, že ukradl jen půlku a za druhou postavil tunel ho neomlouvá.
U socánka a ptáka mám jistotu, že budou odlévat z rozpočtu - mají v tom dlouhou praxi. Tedy dám přednost skoro libovolné nové straně, která ještě tak dobře odlévat neumí. Než se to odlévání naučí, tak tam chvíli z té radnice budou peníze prosakovat méně. (A až se to naučí, bude zase čas je vyměnit.)
A to, že při tom odlévání se i občas něco postaví, většinou proto, aby se odlévání zamaskovalo není pozitivum. Nevím, jak moc se prošustrovalo prachů na Blance. Byl bych i ochoten věřit, že celkem málo, není to můj obor. Nicméně to, jak bravurně magistrát zvládl předražit Okradcard je zcela postačující na to, abych tvrdil, že bývalé/současné vedení musí od korýtka pryč, jelikož tam se víc rozkradlo než utratilo.
Max
Příspěvky: 324
Registrován: 11.5.2010 18:21:38
Bydliště: Praha

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Max »

Zlodej, ktery bude na svoji zidli sedet 8 let a bude vedet, ze o ten flek nejspis nepride, za tech 8 let ukradne vic, nez 2 zlodeji, kazdy po 4 letech (protoze po tech 4 letech o ten svuj flek prijdou).

edit: nak mi blblo pripojeni, THX na zacatku napsal v podstate to, co ja :)
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od ElWapp »

obr píše:..mimochodem, kdyby všechna česká města se zvelebila a vypadala aspoň tak jako Praha 5...
obr píše:ElWapp - jeďte se tam podívat, stačí vystoupit U Anděla
U Anděla se oblast za poslední roky hodně proměnila, to ano, ale nemůžete hodnotit čtvrť se sto tisíci obyvateli podle jednoho obchodního centra. A co se městské části týká, odhaduji, že v tom moc prsty neměla, to spíš soukromí investoři.
Z mého pohledu je to "zvelebení" vidět třeba v takových Dejvicích, kde dochází k rozsáhlé rekonstrukci ulic, výsadbě stromů, zklidňování dopravy v obytných blocích. Smíchovské tranzitní ulice k bydlení moc nelákají, ale to je jen můj názor.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od adamos »

obr píše:... jeďte se tam podívat, stačí vystoupit U Anděla
... a až budete u toho Anděla, projděte se pět minut na západ, do míst, kde začíná Plzeňská. Tam vám teprve spadne čelist!
Naposledy upravil(a) adamos dne 31.1.2011 22:05:26, celkem upraveno 1 x.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od mbmat »

ElWapp píše:Z mého pohledu je to "zvelebení" vidět třeba v takových Dejvicích, kde dochází k rozsáhlé rekonstrukci ulic, výsadbě stromů, zklidňování dopravy v obytných blocích.
jojo náš bejvalej starosta Tomáš Chalupa (teď ministr ŽP) se za to hodně postavil.
Jan Petzold
Příspěvky: 168
Registrován: 18.12.2009 14:15:01

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Jan Petzold »

No jenomže udělat z Dejvic - dobré čtvrti ještě lepší čtvrť to bude o dost jednodušší něž z humusu co byl na Andělu druhé nejvýznamější centrum Prahy (po Václaváku) je dost podstatný rozdíl. Ostatně strávit např. páteční večer na Andělu je bezvadný, tak na kulaťáku opravdu nevím co bych hledal.. A vlastně každý původem nepražák, když mu vyprávím jak vypadal Anděl před deseti a více lety uvěří až po vygooglení fotek a leteckých map. Osobně si myslím že je to na Česko velmi zdařilá regenerace a bez spoluúčasti a vzájemných kontaktů developerů a Prahy 5 by to prostě nešlo.
Max
Příspěvky: 324
Registrován: 11.5.2010 18:21:38
Bydliště: Praha

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Max »

Ted nechci shazovat to, jak Andel vypada a vypadal (co si pamatuju tak to byl fakt des bes), ale nevim jak moc se na tom zas mohla podilet mestska cast ... navrhne a schvali ÚP, prislusny regulativy a prislusnej urad vydava SP/ÚR. No je fakt, ze este pomuze developerovi treba s realizaci dopravnich uprav, ale nejvic je to stejne o tech developerech zrovna v tomhle pripade.
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od obr »

thx - ano krást se jistě nemá. Ale taky koukám s jakou bravurou mluvite o jiných jako o zlodějích.... a přitom jste si jen něco přečetli v novinách. Nepodepisujete taky nějaké petice, aby byl někdo zavřen či pověšen nebo nechodíte dělat virvál na schůze demokraticky zvolených zastupitelů jako to dělali soudruzi všeho druhu za Hitlera nebo za Klemy ? když už všechno tak z těch novin víte ? jo a snad nejste tak hloupý, abyste za ty nové považoval stranu pana Kalouska a Laudáta
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od JirkaS »

Anděl opravdu není moc dobrý příklad, protože jeho proměnu způsobilo snad už komunistické rozhodnutí odstěhovat ČKD z centra města na Zličín. Kdyby k němu nedošlo, tak to tam dneska vypadá podobně jako ve Vysočanech. Zbytek už byl jen o využití volných lukrativních pozemků. A třeba i zástavba přímo nad metrem Anděl nebyla problém, protože návrh stanice s ní počítal (stejně jako s ní počítá na Národní třídě i dalších stanicích na B).
Pokud se chcete podívat na opravdu "skvělé" výsledky politiky P5, tak stačí zajet jen o jednu stanici tramvají dál, vystoupit "Na knížecí" a pěšky pokračovat přes Smíchovské nádraží až na Lihovar. Plány na zástavbu této oblasti už existují přes 10 let, ale tehdy se nezdařil jeden kšeft s pozemky, tak to tam radši hnije doteď.
THX-1138
Příspěvky: 17
Registrován: 15.3.2009 21:13:45

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od THX-1138 »

obr píše:... koukám s jakou bravurou mluvite o jiných jako o zlodějích....
No, pokud považujete za bravuru, že jsem prohlásil, že opencard je předražený, tak ano.
Určitě jste si však všiml, že jsem se vyhnul hodnocení dopravních staveb, v té oblasti nejsem vzdělán a nejsem schopen odhadovat ceny ani rámcově. NIcméně nevěřim, že by se zrovna v té oblasti stát(obec, magistrát, ...) nedojil.
obr píše:Nepodepisujete taky nějaké petice, aby byl někdo zavřen či pověšen nebo nechodíte dělat virvál na schůze demokraticky zvolených zastupitelů jako to dělali soudruzi všeho druhu za Hitlera nebo za Klemy ?
Ne.
obr píše: jo a snad nejste tak hloupý, abyste za ty nové považoval stranu pana Kalouska a Laudáta
Ne.

Nicméně stranu Bárty a Johna už za nové jsem ochoten považovat a považoval bych je na magistrátě za čerstvou krev. Tedy za ty, co tam zatím nic nerozfrcali a tedy ty, které bych tam mnohem raději viděl, než současnou již profláknutou partu. A to navzdory tomu, že VV rozhodně nereprezentují mnou preferovaný politický směr. Zatím nekradli, tak jednoznačně jsou lepší volbou, než současné, již nechvalně proslulé vedení města.
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Dr.Fe1 »

THX-1138 píše:
obr píše: raději budu mít na magistrátě šíbry, za kterými zůstanou nějaké výsledky, i za cenu toho, že jim něco zůstane za nehty..."
Já ne. člověk co krade tam prostě nemá co dělat a to, že ukradl jen půlku a za druhou postavil tunel ho neomlouvá.
U socánka a ptáka mám jistotu, že budou odlévat z rozpočtu - mají v tom dlouhou praxi. Tedy dám přednost skoro libovolné nové straně, která ještě tak dobře odlévat neumí. Než se to odlévání naučí, tak tam chvíli z té radnice budou peníze prosakovat méně. (A až se to naučí, bude zase čas je vyměnit.)
A to, že při tom odlévání se i občas něco postaví, většinou proto, aby se odlévání zamaskovalo není pozitivum. Nevím, jak moc se prošustrovalo prachů na Blance. Byl bych i ochoten věřit, že celkem málo, není to můj obor. Nicméně to, jak bravurně magistrát zvládl předražit Okradcard je zcela postačující na to, abych tvrdil, že bývalé/současné vedení musí od korýtka pryč, jelikož tam se víc rozkradlo než utratilo.

Tak něják podobně jako pan THX-1138 to vidím i já. Tenhle mravní relativismus ve stylu "nevadí mi zloděj, když mu sem tam nějáký drobek od stolu upadne i pro občany" mi dost vadí a je jednou hlavních příčin toho, proč se v politice (zejména komunální) beztrestně drží po léta neskutečné kreatury, které navíc během let získají pocit beztrestnosti a začnou krást ještě řádově víc než na začátku. Praha je jasným dokladem toho co píšu výše, tady už si politici z ODS a ČSSD začali myslet (bohužel dost oprávněně), že můžou dělat naprosto cokoliv a stejně budou stádem lidí jako je pan "obr" a podobní znovu zvoleni. Jakákoliv nová strana je lepší než ta stará mafie, kde už je ten korupční mechanismus tak rozjetý a stabilizovaný, že ukrajuje z rozpočtu obrovská procenta.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Lenny »

Baví Vás to se ještě hádat o tom, který pán z jaké strany toho více ukradl? Mě to po Vás nebaví číst a navíc to moc dobře nesouvisí s dopravní infrastrukturou.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od JirkaS »

Ono to s dopravní infrastrukturou bohužel třeba v Praze dost souvisí. Problém totiž je, že běžné parazitování na zakázkách se už dávno změnilo na vytváření zakázek radním na míru. Výsledkem je, že nejen chybí peníze, ale staví se i naprosto dopravně nekoncepční stavby. V Praze je to krásně vidět na metru. Postavilo se IV.C2 do polí, protože si tam magistrát vysnil pražské výstaviště a následně ještě větší blbost - olympiádu. Nyní se stejně nesmyslně buduje A do Motola. Místo toho se mohlo postavit D a řešit tím problém Vídeňské.
Odpovědět

Zpět na „Praha“