Praha všeobecně

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Bobek »

Ani ne, prostě normální nedělený čtyřpruh, stejně jako vypadá právě Radlická.

Plány na zástavbu Dívčích hradů mají vůbec zajímavý vývoj. Z původní představy o (zřejmě celoměstsky významné) občanské vybavenosti a bydlení jen jako doplňkovou funkcí se postupně poměr obracel, o plánech na masivní zástavbu typu JZM ale nevím. Zajímavé byly i varianty dopravního napojení, počínaje velkolepými řešeními s přemostěním Prokopského údolí navazujícím na +- dnešní barrandovskou výstupní komunikaci nebo tunelovou verzi se zapojením do levého předpolí Barrandovského mostu v Hlubočepích až po čistě místní obslužnou smyčku.
Království a půl princezny za 511.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Standa »

kollma píše:...Ale i v centru dost provoz, např. tady https://mapy.cz/s/hubofehubu ...
Tak tohle už je pěší a cyklo zóna. V celé řadě klíčových komunikací, které se už tak dost ucpávaly, byl v posledních letech odebrán pruh na vytvoření cyklostezky: Rue Belliard (https://mapy.cz/zakladni?x=4.3749414&y= ... ase=ophoto), Rue de la Loi (https://mapy.cz/zakladni?x=4.3778328&y= ... ase=ophoto) nebo Blvd. General Jacques. Mimochodem, mapy.cz jsou poněkud staršího data, na posledním obrázku to takhle vypadalo před cca 5 lety.
kollma
Příspěvky: 219
Registrován: 27.12.2013 17:32:57

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od kollma »

To mi přijde správně. V Praze se taky nedá jet autem z Národní směrem Na Příkopě, apod.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Standa »

To úplné centrum taky chápu, ovšem ty úpravy, co jsem zmínil, jsou na frekventovaných ulicích (asi jako magistrála), prakticky se nedají objet jinudy a zácpy se velmi rychle přelévají i do přilehlých ulic. Cyklistů tam samozřejmě jede minimum. Navíc v Bruselu proběhla celá řada různých drobných "zklidnění" stylem, proti kterému je nové VDZ na magistrále ještě docela inteligentní a srozumitelné... Například se dost klade důraz na zužování, což, světe div se, dost komplikuje život autobusům MHD a zásobování.

V podstatě jsem chtěl jen kolegu Svatospa upozornit, že ani tento magistrální výdobytek není vrcholem a může být i hůře (pokud si v Praze co nejdříve nezvolíme něco jiného :twisted: ).
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od balance »

STAVEBNÍ PRÁCE NA TŘECH RAMPÁCH Z JIŽNÍ SPOJKY
Práce, které si vyžádají dopravní omezení, začnou od 26. 11. 2020, kdy bude probíhat souvislá údržba na třech sjízdných/nájezdových rampách z Jižní spojky (Chodovská, V Podzámčí a Modřanská).
Stavební práce zahrnují odfrézování stávající konstrukce vozovky v tloušťce 100 mm, provedení sanace podkladních vrstev s opětovnou pokládkou nového povrchu o stejné tloušťce a nové vodorovné dopravní značení.
http://www.tsk-praha.cz/tiskova-zprava/ ... a90ccad8e8
kot
Příspěvky: 10512
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od kot »

Fakt dobrý termín, na horách již místy leží sníh. Ani na těch rampách nebude zrovna velký hic...
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Bobek »

Jsou to maloplošné věci, které jsou za pár dní hotové a není problém je v případě nepřízně počasí odložit. Do začátku prosince (+-) se opravy dělají každý rok, pamatuju i větší souvislé opravy do Vánoc.
Království a půl princezny za 511.
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2963
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Majkii »

ElWapp píše:Bude se měnit značení na chlumecké. Na úřední desce visí DIO (zábory pro jeřáby)...hotovo má být do půlky listopadu.
Tohle prý ještě není hotovo?
wazer.cz
Pište česky, prosím!
mapman
Autor
Příspěvky: 5765
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od mapman »

Nové značení na Chlumecké už je hotové.
jozka
Příspěvky: 2782
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od jozka »

Neni to tak davno, co jsme se smali mezimestskym linkam trolejbusu na krymu. A ejhle...
Geo
Příspěvky: 804
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Geo »

To je v podstate rezignace na systemove reseni (verejne) dopravy na SV od Prahy.
Štěpán
Příspěvky: 30
Registrován: 31.10.2019 0:57:28

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Štěpán »

Netuší někdo zda se připravuje propojka Ocelkova - Budovatelská (ČM - Satalice), nebo alespoň nějaká příprava, v rámci probíhající modernizace trati? Na poli nad tratí jsem si všimnul kolíků zhruba odpovídajícím rozsahem možné silnici, nicméně v informacích na SŽDC o novém mostě nevidím zmínku.
jozka
Příspěvky: 2782
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od jozka »

No nejsou k zulibani?
kot
Příspěvky: 10512
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od kot »

Když už nejsou k zulíbání, tak na zabití určitě ! To je nápad, který jim určitě vyhraje volby ! :lol:
jozka
Příspěvky: 2782
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od jozka »

V Praze? Tam muzete rict volicum ze je okradete a pak se jim vysmejete a kdyz to podate dostatecne cool, stejne vyhrajete.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od JirkaS »

Vždyť to připravoval už Pavlík Bém a jak ho tu někteří velebí...
jozka
Příspěvky: 2782
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od jozka »

Vzdyt o tom pisu...
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Mikulik »

Nikdy jsem nepochopil, že lidé volí ty, kteří jim budou kálet na hlavu a někteří se tím ani netají. Věřím, že všichni co jezdíte na benzín,naftu si přejete zánik EU a nebo volte,jak chcete.Víc se vyjadřovat k tomu nebudu.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od theodor less »

Mikulik píše:Nikdy jsem nepochopil, že lidé volí ty, kteří jim budou kálet na hlavu a někteří se tím ani netají. Věřím, že všichni co jezdíte na benzín,naftu si přejete zánik EU a nebo volte,jak chcete.Víc se vyjadřovat k tomu nebudu.
Více se k tomu, Mikulíku, nevyjadřuj; rozhodně ne zde na fóru. SPD má jistě vhodnou platformu, kde tvé příspěvky budou vítany a možná i ceněny.
mapman píše: Utíkat z Evropské unie kvůli xyz a absolutně ignorovat všechny ostatní přínosy tohoto uskupení může fakt jen idiot... A tohle fórum není tematicky ani o politice a vystupování z EU, ani o autech. Běžte si to prosím řešit někam jinam.
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od pivko »

Tím, že se před těmito diskusemi budou zavírat oči a budeme se tvářit, že to není téma, dosáhneme akorát toho, že to téma bude víc a víc.
mapman
Autor
Příspěvky: 5765
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od mapman »

Já se klidně bez mučení přiznám k tomu, že myšlenka zpoplatnění vjezdu do centra pro vozidla se spalovacím motorem (tj. ne pro EV) s výjimkou pro rezidenty mi cizí není a jako občan bydlící uvnitř MO ji teda beru všemi deseti. V centru Londýna se taky výrazně líp dýchá, co to tam zavedli ... A slušnou věcnou diskusi tu určitě nikdo mazat nebude...
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Honey72 »

Mě se líbí systém mýtného ve Florencii i jiných městech, že se neplatí pokaždé. Na vjezdových ulicích do hist.centra je spec.semafor, který svítí zeleně (vjezd je zdarma) anebo červeně - za poplatek. Červená svítí třeba při špatných rozptylových podmínkách nebo když je v centru moc aut, když má být na ulicích klid apod.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od JirkaS »

mapman píše:Já se klidně bez mučení přiznám k tomu, že myšlenka zpoplatnění vjezdu do centra pro vozidla se spalovacím motorem (tj. ne pro EV) s výjimkou pro rezidenty mi cizí není a jako občan bydlící uvnitř MO ji teda beru všemi deseti. V centru Londýna se taky výrazně líp dýchá, co to tam zavedli ... A slušnou věcnou diskusi tu určitě nikdo mazat nebude...
Mně to jako dobrý nápad nepřijde a v centru bydlím taky. Ono to totiž znamená problém pro jakoukoliv návštěvu nebo třeba firmu, když od ní budu něco potřebovat udělat. Takže to jen zvyšuje náklady a přitom to nic nepřináší. Londýn je toho příkladem. Centrum je stále zasekané, ale město vybírá pěknou sumu na další dani.
jozka
Příspěvky: 2782
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od jozka »

Ono taky zalezi na tom, co se mysli centrem. Sveho casu mluvil Scheinherr o Jizni spojce jako o soucasti centra mesta.
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Bobek »

mapman píše:Já se klidně bez mučení přiznám k tomu, že myšlenka zpoplatnění vjezdu do centra pro vozidla se spalovacím motorem (tj. ne pro EV) s výjimkou pro rezidenty mi cizí není a jako občan bydlící uvnitř MO ji teda beru všemi deseti. V centru Londýna se taky výrazně líp dýchá, co to tam zavedli ... A slušnou věcnou diskusi tu určitě nikdo mazat nebude...
Já bych měl duševní problém s tou výjimkou. Je to jako chtít po hostech, aby se přezouvali, a sám si doma dupat v holinkách. Bydlím uvnitř MO, auto mám, na benzin, kdyby se někdo ptal. :)
Království a půl princezny za 511.
Odpovědět

Zpět na „Praha“