Praha všeobecně

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od P_V »

Zajímavé je, že ve studii EIA na nějakou novou komunikaci se složitě počítají dopady přírůstků a úbytků dopravy, hluk, emise, mikrosimulace... Zatímco tady na severu, když o novou stavbu nejde, se s provozem náhodně šachuje a dopady se vyhodnocují bajvoko za pochodu.
Tím nechci říct, že bych na změnu typu "otočíme provoz v Trojské" žádal taky EIA, jen to, že na posouzení stejného jevu jsou zásadně odlišná měřítka, podle toho, čím to bylo vyvoláno.
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od monin »

Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
Far_Away
Moderátor
Příspěvky: 42
Registrován: 14.3.2009 12:05:59
Bydliště: Praha 10

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Far_Away »

No já slyšel, že to je tak trochu naschvál té benzínce. Ta požadovala, aby se dalo najet, protože čekající řidiči si občas něco i dali, ale takhle jsou auta na příjezdovkách a všude možně. No buď to vymýšlel úplný Deb*l nebo je na to něco pravdy.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Standa »

Chtějí se totiž vyhnout parkování před terminálem, kde by po patnácti bezplatných minutách museli vytáhnout z peněženky sto korun. Po další čtvrthodině částka vzroste o další stovku.
To od léta tak radikálně podražilo? Byl jsem tam v létě opravdu hodněkrát a platil jsem na parkovišti u příletů (terminál B) za první hodinu 50 (a za druhou bych platil taky 50, ale tak dlouho jsem tam ještě být nemusel).
mbmat
Příspěvky: 1382
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od mbmat »

Přímo před terminály je to už několik let takhle, že prvních 15 zdarma a pak po stokorunách. Je tam ale i parkování v nadzemních garážích za 50,- na hodinu.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od adamos »

Jaký by byl problém počkat třeba na té Šestce a za 5 minut dojet na letiště? Na dálnici taky někdo vytrhává svodidla v SDP, když potřebuje jet jiným směrem?
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
mbmat
Příspěvky: 1382
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od mbmat »

Tak taxikářům jde o každou minutu, to se nemůžeme divit. Hlavně, že jim vadí UBER.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Standa »

mbat: Nevím přesně od kdy, ale před terminálem B (Schengen) dole (u příletů), je to taky za 50 na hodinu (bez možnosti 15 min zdarma). Nebo to tak alespoň v létě bylo. Příští úterý bych tam měl jet, tak to zkontroluju :) .
mbmat
Příspěvky: 1382
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od mbmat »

Je pravda, že já vždy házím příbuzný nahoru k odletům s tím, že když je mám vyzvedávat, protože přiletěli, tak jedu nahoru a oni tam přijdou taky. Dole je parkování, když se vyjde z Příletů a přejdou se obě zastávky MHD.
Far_Away
Moderátor
Příspěvky: 42
Registrován: 14.3.2009 12:05:59
Bydliště: Praha 10

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Far_Away »

Jako problém to není. Taky když pro někoho jedu čekám na střeše Šestky a koukám na letadla. Letos v sprnu jsem jel pro rodiče a ty tam ztvrdly 25 minut, protože já čekal v koloně na spojce mezi Šestkou a letištěm. Další věc je, že například můj známý, který bydlí ve Slaném a někam lítá docela často a parkuje na letišti, tak opět je mu znemožněno dát si po letu kafe, natankovat a podobně. Opět ano může zajet, pak to 7,5km objet a nebo dát si kafe na dalším. Problém je v tom, že tady to je vyloženě nelogické a naschvál, protože někdo někomu nedal všimný. To je nejhorší !
-xdas-
Příspěvky: 428
Registrován: 23.9.2009 20:25:36

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od -xdas- »

mbmat píše:Přímo před terminály je to už několik let takhle, že prvních 15 zdarma a pak po stokorunách. Je tam ale i parkování v nadzemních garážích za 50,- na hodinu.
Standa píše:mbat: Nevím přesně od kdy, ale před terminálem B (Schengen) dole (u příletů), je to taky za 50 na hodinu (bez možnosti 15 min zdarma). Nebo to tak alespoň v létě bylo. Příští úterý bych tam měl jet, tak to zkontroluju :) .
Staci kouknout na stranky letiste, tam mi to prijde dostatecne vysvetlene. P1 Express a P2 Express pro vylozeni a nalozeni 15 min zdarma pote za 100 Kc. Parkoviste za 50 Kc je Pc, velky parkovaci dum na zacatku estakady a Pb, venkovni parkoviste pred Terminalem 2.
https://mapy.cz/s/29APa

Odesláno z mého HUAWEI VNS-L21 pomocí Tapatalk
ElWapp
Příspěvky: 1641
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od ElWapp »

Tak se nám v Praze objevil první ochranný cyklopruh na čtyřpruhové komunikaci....

https://prahounakole.cz/2017/10/cyklopr ... nici-vody/

a kvůli hlasitým ignorantům zase zmizí :/

https://prahounakole.cz/zpravicky/inici ... klostezky/
kot
Příspěvky: 10529
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od kot »

Jezdím tudy hoooodně často, ale cyklistu jsem zde na Patočkově dosud nepotkal. Třeba někdy filer pojede ve stejnou dobu jako já... Moooc se těším ,že ho potkám.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Sosa »

Od kdy je Patočkova radiála?
Redispero
Příspěvky: 383
Registrován: 28.10.2009 9:52:02

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Redispero »

Od té doby, co spojuje vnitřní a vnější okruh...
Kubajsu
Příspěvky: 1309
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Kubajsu »

kot píše:Jezdím tudy hoooodně často, ale cyklistu jsem zde na Patočkově dosud nepotkal. Třeba někdy filer pojede ve stejnou dobu jako já... Moooc se těším ,že ho potkám.
Tak já tam už párkrát jel. Ale je to na druhé straně Prahy, než se obvykle vyskytuju, tak opravdu jen párkrát a jen směrem dolů...
Mosquit
Příspěvky: 924
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Mosquit »

Obrázek
ElWapp
Příspěvky: 1641
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od ElWapp »

I kdyby projel jeden cyklista za hodinu, vadilo by to necemu? Kapacita silnice se nesnizila, rychlost se nesnizila, jsou trochu uzsi pruhy coz je pozitivni z hlediska dodrzovani rychlosti - opticky to nepusobi jako dalnice.

Zvyseni bezpecnosti cyklistu je pak bonus. A ano, nekteri tam jezdi.
Jarda Š.
Příspěvky: 880
Registrován: 14.3.2009 12:14:56

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Jarda Š. »

Cyklopruhy podle frekventovaných komunikací považuji za nesmysl. Ty stejně cyklisté v Praze prakticky nevyužívají. Daleko větší zájem je o cyklostezky, které vedou trasami, kde auta nejezdí nebo jen minimálně. Proto by podle mého na mnoha místech Praha měla uvažovat o zřízení cyklotras paralelními ulicemi a rušení cyklopruhů (jeli místo nich možno např. vytvořit parkovací místa).
Mike
Příspěvky: 4998
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Mike »

adamos píše:Jaký by byl problém počkat třeba na té Šestce a za 5 minut dojet na letiště? Na dálnici taky někdo vytrhává svodidla v SDP, když potřebuje jet jiným směrem?
většina těch, co to znají to tak dělají
ale je "normální" parkovat na parkovišti jiného subjektu jen proto, že si Letiště neví rady s taxikáři ?
protože kvůli nikomu jinému tam ty závory a čtečky rz nedali....
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
ElWapp
Příspěvky: 1641
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od ElWapp »

Problem s tim cyklopruhem je jeste v te procesni rovine. Nekdo to navrhnul, projednal, schvalil, realizoval.... a pak, aniz by to vubec bylo dokoncene, se k tomu vyjadri nejaky radobyodbornik v Blesku a najednou se Dolinek z fleku rozhodne, ze to necha smazat.

Proc to aspon nedostalo sanci na testovaci provoz? Proc se to tedy vubec schvalilo? A je vubec ted nejaka sance tohle reseni kdekoliv protlacit, pres obavy ze veskere usili muze za par dni prijit vnivec? Na spoustu ulic by se to hodilo (komunikace v sidlistich, kdyz uz ne hlavni tahy...).
Mosquit
Příspěvky: 924
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Mosquit »

Jarda Š. píše:Cyklopruhy podle frekventovaných komunikací považuji za nesmysl. Ty stejně cyklisté v Praze prakticky nevyužívají.
Je potřeba rozlišovat cyklisty, kteří vyjedou s děckama v sobotu odpoledne na projížďku, a cyklisty, kteří dojíždějí (skoro) denně. Ti se nechtějí prokličkovávat "bezpečnýma" uličkama, skákat přes retardéry, čekat na každém semaforu (zelená pro pěší/cyklisty bývá řádově kratší než zelená pro auta), pokud je navíc trasa 1,5x delší.

Ty vedlejší cesty (silnice, stezky, ...) mají další nevýhodu - zpravidla nevedou údolím pozvolným stoupáním (jako radiály).
Tony
Příspěvky: 2
Registrován: 28.10.2017 22:43:33

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Tony »

Nejlepší pro delší čekání u letiště je ulice Ke Kopanině. Je tam prakticky neomezená kapacita stání a policie nikdy nikoho nevyhodila (projíždí pravidelně). A pokud Vám rodiče zavolají jste pak na letišti do 3 minut.
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od pivko »

Až postaví Břevnovskou radiálu, tak ať si pak na Patočkově pořádají třeba sousedské slavnosti s Quinoou a cizrnovejma karbanátkama. Do tý doby je třeba ohledně komunikací tohoto typu postupoval obdobně dle hesla "ani jeden muž ze závodu". Jakékoli omezení zde považuji za prvotřídní chucpe. Dolínek to udělal dobře, spíš mě zaráží, jak to vůbec mohl někdo schválit. A na tyhle kecy, že "něco vypadá jako dálnice", a proto je třeba tam uměle vytvořit špunty provozu už začínám být opravdu alergický.
ElWapp
Příspěvky: 1641
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od ElWapp »

Ja se jeste jednou ptam, jsky spunt? Prosim o vysvetleni. Dekuji.
Odpovědět

Zpět na „Praha“