Praha všeobecně

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
Mosquit
Příspěvky: 922
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Mosquit »

I. Správa železnic je investorem stavby „Optimalizace traťového úseku Mstetice (mimo) -
Praha Vysočany (včetně)" V rámci této stavby dojde, i s ohledem na dlouhodobé
strategické a veřejné zájmy Hlavního mčsta Prahy, ke zřízení mostu přes budoucí ulicí
Ocelková (dále též jen „most SO 201*' nebo „projekt'*). Související objekty (přeložky
inženýrských šití pod stávajícím mostem) vybuduje Hlavní město Praha v rámci své
stavební činností před zahájením stavby mostu SO 201 a další související objekty
(komunikace pod mostem, ard.) vybuduje Hlavni mésto Praha v rámci své stavební činnosti
po dokončeni stavby mostu SO 201 a předání staveniště od Správy železnic. V zájmu
umožněni zdáme realizace stavby mostu SO 201 se smluvní strany dohodly na zařazení
stavby mostu SO 201 do stavby Optimalizace IIMP zajistilo financování projektu formou
poskytnuti dotace za účelem krytí investičních nakladu souvisejících se zřízením výše
uvedeneho mostu SO 20 L a to na zaklade žádosti Správy železnic o poskytnuti dotace.
https://smlouvy.gov.cz/smlouva/17129063

Takže Praha se dohodla se Správou železnic, že se SO 201 postaví v rámci stavby modernizace tratě (a Praha jim to zaplatí)
ElWapp
Příspěvky: 1641
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od ElWapp »

Téma na zamyšlení. Proč se v Praze tak mizerně udržují komunikace? Ještě nedávno jsme měl pocit, že se technický stav vozovek zlepšoval a nejhorší tankodromy mizely, teď se ale naopak rozpadá úplně všechno. Výtluky po zimě ještě nejsou pořádně opravené a za chvíli je tu další zima. Je to tak, nebo mám jen smůlu a jezdím po komunikacích, které si pro letošek vytáhly černého Petra? Jak náročné je nějakou ulici zfrézovat - formou údržby, beze změn a vpodstatě bez projektu? Čekal bych, že nejtěžší projektování bude DIO, jinak tam najede fréza a do týdne se jezdí po novém. Proč se nefrézuje jak o život už od jara, to nejsou peníze? Proč se vozovky nechávají dojít do stádia, kdy látání už nestačí a musí se vybrat i s kufrem? Pak jsou komunikace, co nemají viditelné poruchy obrusu, ale strašně to na nich háže - jako Rozvadovská, Liberecká, Kbelská. To je chyba technologie? Nebo jen další známka nedostatečné údržby? A proč se opravy nedělají aspoň od křižovatky ke křižovatce, když už ne celá ulice. Čimická do kopce je jeden z příkladů. Než se dodělá obrus ve zbývající části, bude na opravu zralý zas ten dva roky starý úsek...
Nějak nemám pocit, že by se v tomto věci posouvaly dopředu, spíš naopak... při jízdě autobusem je to obzvlášť poznat.
MPMP
Příspěvky: 3307
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od MPMP »

Mosquit píše:
... Související objekty (přeložky
inženýrských šití pod stávajícím mostem) vybuduje Hlavní město Praha v rámci své
stavební činností před zahájením stavby mostu SO 201 ...
https://smlouvy.gov.cz/smlouva/17129063

Takže Praha se dohodla se Správou železnic, že se SO 201 postaví v rámci stavby modernizace tratě (a Praha jim to zaplatí)
To by bylo fajn, ale ďábel je skryt v detailech - co se stane, když Praha nestihne do zahájení stavby ty přeložky?
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Sosa »

Taky mám letos pocit, že se v Praze nic neopravilo. Nebo pokud je to opravené, tak jen nasypáním asfaltu do díry. Žádné zarovnání hran, natož frézování.
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Saljack »

A není to právě tím, že se na to před tím prdělo a teď to Prahu dohání? Taky je potřeba říct, že počet aut a celkově doprava za posledních 10-20 let celkem stoupla. Právě díky nedodělané infrastruktuře, jako jsou oba okruhy a radiály jsou ty ulice velmi přetížené.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Sosa »

Ne. Obvykle tyto výtluky byly v Praze opraveny tak do května. Letos nic.
Anonym
Příspěvky: 819
Registrován: 24.6.2009 13:34:01

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Anonym »

V Praze a okolí neustále přibývá lidí, roste tak logicky i počet aut. Kolony jsou čím dál delší a silnice se právě nejvíce opotřebovávají stáním v kolonách. V Praze se už hodně dlouho nepostavila žádná nová silnice a příprava nových je také nulová.
Co je ale ještě horší je rozkopání silnic blízko sebe. Například nyní v Letňanech. Je rozkopaná Kostelecká. Objížďku Veselskou rozkopali taky.
Podobně byl nedávno rozkopaný podjezd v Průběžné i u Slavie a kolony v ulici v Korytech.
Nebo uzavření Nad Černým mostem spolu s omezením na mostu D0 na čerňáku.
Aram96
Příspěvky: 7899
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Aram96 »

To mi neříkej, že vyšší počet OA v kolonách způsobuje díry a výtluky. Buď jsou to NA nebo jednoduše to, že se neopravuje (resp.způsobuje to mráz a měnící se teploty, pak už samozřejmě i OA). OA to poškozují naprosto minimálně, i v kolonách.
Štěpán
Příspěvky: 30
Registrován: 31.10.2019 0:57:28

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Štěpán »

Anonym píše:...
Co je ale ještě horší je rozkopání silnic blízko sebe. Například nyní v Letňanech. Je rozkopaná Kostelecká. Objížďku Veselskou rozkopali taky.
...
V Letňanech to musí být naprostá katastrofa. Na Tupolevově navíc opravují zastávky a DIO na této ex-kapacitní komunikaci udělali tak, že je náhradní zastávka v jízdním pruhu = pokud zastaví autobus, zastaví všechno. A že jich tam jezdí.

Rozkopaná Kostelecká - ta je/byla fakt skvěle značená směrem od centra, žádná přeškrtnuté cedule, jen žlutá šipečka "Ďáblice" (ale já jedu do Čakovic, že...). A pak až zákaz vjezdu za (!!) tou propojkou z benzínky. Když jsem tam sjížděl, potkal jsem šikulu v protisměru, co chtěl od benzínky na čakovice, ale když vlevo byl zákaz, tak to vzal vpravo.
dosh
Příspěvky: 127
Registrován: 5.6.2018 23:14:21

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od dosh »

Vydáno uzemní rozhodnutí o severovýchodní pražské cyklomagistrále - Etapa 6 (Ocelkova - Lipnická (Budovatelská)). Koordinace s komunikacemi Lipnická - Ocelkova a Mladoboleslavská - Budovatelská.

https://edeska.praha14.cz/eDeska/downlo ... loha=22098

A proč se tak dlouho staví v Praze? Když původní žádost byla podána 17.7.2020 a z důvodu neúplné žádosti bylo rozhodnuto až po necelých 14 měsících ...

Buď mi uniklo územní rozhodnutí o Lipnická - Ocelkova nebo si popletli na https://www.praha14.cz/zivot-na-praze-1 ... ovatelska/ dvě stavby.
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Mikulik »

Mrkněte na videa z terénu od Františka Kubáska, který dělá server incorrect.cz. Kdo nezná, tak borec jezdí denně dodávkou po Praze. Jinak má i dobrá ostatní videa.

Letňany.

https://youtu.be/V8vhV_bCKDM

Praha 7 + nájezd z Blanky, Most Barikádníků

https://youtu.be/1ovOkiCHSLU
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od 1975 »

..asi blbej dotaz, ale proč se Hlávkův most předlážďuje? Resp. proč tu rozpadlou dlažbu nenahradili asfaltovým povrchem? Nejde nám i o hluk? To snad není památková zóna, aby tam musela být dlažba, nebo? Díky.
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Lynx »

Mikulik píše:Mrkněte na videa z terénu od Františka Kubáska, který dělá server incorrect.cz. Kdo nezná, tak borec jezdí denně dodávkou po Praze. Jinak má i dobrá ostatní videa.

Letňany.

https://youtu.be/V8vhV_bCKDM
Škoda , že jsem si Váš odkaz nepřečetl už včera. Dopravní peklo na parkovišti OC Letňany o kterém se mluví cca od čas u 5:30 videa jsem si dnes resp. v pondělí vyzkoušel na vlastní kůži. Bohužel, když už jsem najel tím směrem, tak nebylo jak to včas otočit a to jsem jel jenom k benzince OC Tesco .... takže můžu potvrdit, to co pán říká ve videu. Do toho je tam ještě část parkoviště vyblokované pro nějákou předváděcí akci Škodovky a zároveň začali opravovat asfalt, no výbornej nápad. Mimochodem, ty dva pracovníci co tam řídili dopravu tomu taky moc nepomáhali ....

Takže jsem po několika zácpách v Praze na jiných místech si dal ještě závěrečnou podvečerní na místě, kde jsem to vůbec nečekal. Asi toho Hřiba a jeho kolegy volit nebudu :-) I když za to Tesco Hřib zrovna nemůže, tak za ty ostatní věci celkem ano.
caveman
Příspěvky: 400
Registrován: 2.9.2011 8:52:20

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od caveman »

1975 píše:..asi blbej dotaz, ale proč se Hlávkův most předlážďuje? Resp. proč tu rozpadlou dlažbu nenahradili asfaltovým povrchem? Nejde nám i o hluk? To snad není památková zóna, aby tam musela být dlažba, nebo? Díky.
Je to dočasné řešení bez většího papírování (údržba/oprava) a nákladů do té celkové velké rekonstrukce. Nevím kdy by měla proběhnout, psalo se 2025, ale zároveň až po Libeňském mostu...
ElWapp
Příspěvky: 1641
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od ElWapp »

Věděl by někdo, proč se nesmí projíždět ulicí na Zátorách? Není to nějaký relikt doby předblankové?
Anonym
Příspěvky: 819
Registrován: 24.6.2009 13:34:01

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Anonym »

Pokračuje rekonstrukce Karlova náměstí a samozřejmě se ubírají jízdní pruhy pro auta:
https://mestemnakole.cz/2021/09/prazske ... u-v-zitne/
Z ubraných pruhů mi nejvíce vadí zrušení pruhu z Karlova náměstí do ulice Odborů. Dala se tamtudy objet kolona ve směru Myslíkova.
kyk
Příspěvky: 957
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od kyk »

Hlásím Kostelecká dnes odpoledne průjezdná i z centra (od benzinky) bez omezení.
Vím že se to tu někde probíralo, Evropská do centra - na cyklopruh jako bezpečnou zónu musí spoléhat jen cyklista-sebevrah. Nechápu jak něco takového mohla Policie schválit.
Od autoškoly mi uběhlo pár let, jak bych měl s větším než OA jet? Omezit vozidla jedoucí v levém pruhu, nebo jet jedním kolem v pruhu pro cyklisty? Měl bych se teda jako držet vpravo ve svém pruhu, ale když se do něj nevejdu...? Babo (diskutére) raď.
ElWapp
Příspěvky: 1641
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od ElWapp »

V zakone je to jasne psano tak, ze pokud se nevejdete, mate si najet do ochranneho cyklopruhu. Takova situace by ale nemela nastat, protoze vzdy musi zbyt pruh 2,5 m.
Mosquit
Příspěvky: 922
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Mosquit »

právě proto se tam třeba autobusy nebo náklaďáky nevejdou.

https://mestemnakole.cz/2020/06/jak-vyp ... -evropske/
Ochranný cyklopruh (v zákoně nazvaný jednoduše jako jízdní pruh pro cyklisty) mohou na rozdíl od vyhrazeného jízdního pruhu pro cyklisty pojíždět rozměrnější vozidla, která se do svého jízdního pruhu nevejdou. Musí dát ale přednost cyklistům jedoucím v cyklopruhu. Pro méně rozměrná vozidla se pak ochranný cyklopruh chová stejně jako vyhrazený cyklopruh. Jde o ochranné integrační opatření, které lze používat i ve stísněnějších podmínkách, zároveň ale poskytuje větší ochranu než obyčejný piktokoridor.
Mosquit
Příspěvky: 922
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Mosquit »

Mimochodem, aktuálně se taky tenhle pruh maluje na Chlumecké (směrem z centra)
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od 1975 »

Přesně to jsem si říkal, kdy ho tam nějakej šulin začne malovat...když vedle můžete jet po tubusu metra, krásně, bez kolizně. I ten matlák z CNN Prima s plácačkou by tam projel...
Mosquit
Příspěvky: 922
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Mosquit »

"krásně, bezkolizně"
Krásně po rozjebaný dlažbě, se serpentýnama na konci, motajíc se mezi lidma co jdou z metra na bus a ze sídliště na metro.

https://www.youtube.com/watch?v=pyaH48u ... BDcyklista

Já tam na kole jezdil každý týden, tak dokážu posoudit, jak moc krásné a bezkolizní to je.
Štěpán
Příspěvky: 30
Registrován: 31.10.2019 0:57:28

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Štěpán »

Mosquit píše:"krásně, bezkolizně"
Krásně po rozjebaný dlažbě, se serpentýnama na konci, motajíc se mezi lidma co jdou z metra na bus a ze sídliště na metro.
...
Já tam na kole jezdil každý týden, tak dokážu posoudit, jak moc krásné a bezkolizní to je.
Já tam jezdím hodně často a rozjebanou dlažbu jsem tam teda neviděl, oproti jízdě na té výpadovce mi to přijde krásné a bezkolizní, mimo konce na metru ČM. Tam by mě hrozně zajímalo, jak to mělo původně vypadat - podle mě to mělo pokračovat po střeše až k nadchodu metra. Ty současné serpentiny dolů jsou zjevné provizorium. Nu místo malování po výpadovce bych ocenil dodělání těch 20 metrů po střeše (pokračuju pak přes lávku).
Kubajsu
Příspěvky: 1309
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Kubajsu »

To by mi taky přišlo smysluplnější...
Nebo lepší proznačení, případně nějaká drobná úprava, sídlišti/parkovišti okolo. Tak a tak.
kyk
Příspěvky: 957
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od kyk »

Díky za vysvětlení.
Ani tak nechápu smysl takového opatření. Pokud pojede cyklista bez pruhu, musím se k němu chovat stejně - přednost, objet v dostatečném odstupu.
Za opatření tohoto typu na komunikacích kde je na to místo a všichni (př. autobus, NA a cyklista) se vedle sebe se vejdou, jsem všemi deseti. Takováto "mám splněno" řešení - nikoliv.
Odpovědět

Zpět na „Praha“