České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

Praha všeobecně
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=57&t=680
Stránka 12 z 108

Autor:  obr [ 8.2.2011 9:34:29 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

k tomu zónování. Smysl to mělo, když byl "smradlavý a hlučný" průmysl. Tak se prostě postavil po kupě v jedné části (Praha Vysočany, Libeň nově Hostivař atd.) a tam se chodilo/jezdilo za prací ze Žižkova či později odkudkoliv. Pan továrník bydlel v Bubenči.
Dnes u Evropy tenhle průmysl mizí, města jsou administrativními a vzdělávacími centry a k tomu "průmysl" služeb a vědomostí. Tohle může být zcela v pohodě vedle obytného domu, opět stačí zajít na nákup za zábavou, sportem do centra, obchodu, fitka, stadion pár desítek/stovek metrů v sousedství jako to bývalo ještě před několika desítkami let a bydlení to neruší, naopak zpříjemňuje. Kolem Václaváku se bydlelo vždy a bydlí dodnes. Lidé se z Václaváku stěhují většinou jen kvůli drahotě bydlení.
Odzónování města je cesta i k řešení dopravních problémů ve městě, taky se tak už staví. Příkladem je Smíchov, místo Ringhofferky je tam moderní administrativní, nákupní a zábavné centrum a byty tam hned podražily, jen ještě dokončit "revitalizaci" těch okolních ulic.

Autor:  Martin Šubrt [ 8.2.2011 9:39:34 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

obr: Ony ty mrakodrapy na Pankráci zatím funkci koldomu jaksi neplní, čím víc pater, tím víc kanclů, tím víc aut :-).

Max: Intenzity se zvedly zejména na Pankráci na nižší komunikační síti, ale na 5. května jsou stabilní. To, co teď už nejede do centra od Chodova zase na Pankrác přiede od centra či z Holešovic :-). Ilustruje to příklad: 50 000 aut denně přejede směrem k centru křižovatku s Jižní spojkou a na Nuselák jich dojede taky 50 000. Ale 25 000 aut z toho nejsou ta od Chodova. Mezi Jižní spojkou a Nuselákem půlka aut zmizí v území a půlka z toho území zase přijede.

Cody: Popravdě, jak to je nyní s parametry D pořádně nevím. Tuším, že se projektuje těžké, ale automatické metro. Takže by mělo umět denně 100 000 - 120 000 tisíc. Tramvaj zvládne tak max. 50 000 v extrému 60 000 denně. Lehké metro je blíže té tramvaji, ale díky pravidelnosti a variabilitě délky souprav o fous výše než tramvajové maximum. Spíše se ale uvádějí hodinové kapacity, ale tam je poměr obdobný.

Autor:  Max [ 9.2.2011 12:11:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

Praveze inteligentni "zonovani" prumyslu se delo uz na konci 19. stoleti, protoze se vedelo, ze zrovna v Praze je prevladajici zapadovychodni vitr (a navic na vychode bylo taky to misto pristupnejsu kvuli terenu), stejne jako uz ve starym Rime staveli nekropole vne z pragmatickejch duvodu. To "synteticky" zonovani snad vseho, co ve meste je (a de to ruku v ruce s rozbitim klasicky mestsky struktury, ke ktery se zaciname pomalu zase vracet), se zacalo poprvy objevovat v dobe, kdy se ty tovarny na urcitejch mistech uz vesele stavely, nebo uz davno jely, a ve vetsim meritku se na svete projevilo az po valce.

Autor:  Standa [ 1.3.2011 8:33:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

Mám ještě jeden dotaz na pana Šubrta ohledně metra:

Před nějakou dobou (cca 1 rok) probíhal výzkum vytíženosti jednotlivých stanic pražského metra, který měl navíc ukázat i odkud kam vlastně cestující jezdí. Bohužel se mi nikde nepodařilo najít nějaké závěry tohoto průzkumu, ani na Metrowebu (pravda, nesleduji ho zdaleka tak pečlivě, jako České dálnice ;) ). Jsou už někde veřejně dohledatelné?

Autor:  jannnn [ 1.3.2011 8:43:13 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

Řekl bych, že to ani volně nebude. Nechávají si za to zaplatit: http://www.dpp.cz/vysledky-prepravnich-pruzkumu/

Autor:  Standa [ 1.3.2011 9:26:56 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

jannnn píše:
Řekl bych, že to ani volně nebude. Nechávají si za to zaplatit: http://www.dpp.cz/vysledky-prepravnich-pruzkumu/
Díky, tušil jsem to...

Autor:  Dr.Fe1 [ 1.3.2011 9:29:43 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

Mě tohle rozčílilo už při minulém průzkumu, taky jsem marně sháněl data jako teď pan Standa. Minimálně ty základní data by podle mého měli poskytnout veřejnosti bezplatně. Chtít za to peníze je o to absurdnější, že se na tom průzkumu jakožto cestující podílíte tj. vyžaduje to Vaší spolupráci a když pak chcete znát výsledky toho na čem jste se z dobré vůle podílel, tak Vám řeknou: "zaplať" :-(
Jenom dodám, že nějákou základní mapku intenzit na jednpotlivých mezistaničních úsecích, jsem z minulého průzkumu viděl. Nevím jestli jí zveřejnili nebo jí někdo "ukradnul". Ale už nevím kde to bylo.

Autor:  Standa [ 1.3.2011 9:42:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

Nějaké zajímavé údaje z roku 2004 jsem kdysi stáhl z Metrowebu, ale byly tam jen obraty na jednotlivých stanicích (a už to tam myslím ani není) - docela mne překvapilo, že nejvíc měla Dejvická (127 tis.) a I.P.Pavlova (117 tis.). Podle komplexnějších údajů by se dalo přibližně určit třeba nakolik by byl zájem o přímé spojení Pankrác - Jiřího z Poděbrad - Vysočanská (trasa D jak by ji stavěl pan Šubrt).

Autor:  jonáš [ 1.3.2011 11:26:01 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

Nějaký výstupy pro publikum (přežvejkaný) jsou tady http://domaci.ihned.cz/c1-31611380-novy ... ilion-lidi a volně i pár tabulek na http://www.dpp.cz/vysledky-prepravnich-pruzkumu/ .. víc asi zadarmo nenahrabete. On toho bude asi pěknej balík, jestli mají ty tabulky zpracovaný pro každou linku a každý časový období ..

Autor:  Standa [ 1.3.2011 12:12:25 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

Díky za odkaz, je mi jasné, že ty podrobné tabulky na DPP (vzor "Malostranská") zadarmo nebudou, spíš jsem měl na mysli nějaký seznam všech stanic metra s čísly (to co je na odkazu z HN, ale pro všechny stanice). Je to hrůza, jak ten čas letí, už je to víc než dva roky...

Autor:  Marooned17 [ 3.3.2011 15:28:38 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

Velmi zajímavý článek:

http://www.casopisstavebnictvi.cz/souca ... rahy_N3539

Autor:  Marooned17 [ 3.3.2011 15:44:57 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

Mimochodem pane Obře, už chápu váš dlouhodobý názor na výstavbu dopravní infrastruktury a politiky toto prosazující. Zde je článek o významném staviteli New Yorku Robertu Mosesovi - http://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Moses

kde se k jeho odkazu, který je dnes vnímán jako velmi problematický, píše:

Orig: Politicians, too, are reconsidering the Moses legacy. In a 2006 speech to the Regional Plan Association on downstate transportation needs, Eliot Spitzer, who would be overwhelmingly elected governor later that year, said a biography of Moses written today might be called At Least He Got It Built. “That’s what we need today. A real commitment to get things done.”

Překlad: Politici také přehodnocují jeho odkaz. V roce 2006 ... ohledně dopravních potřeb státu, Eliot Spitzer, který byl později toho roku drtivě zvolen guvernérem, řekl, že životopis Mosese by se také dal nazvat "Alespoň dosáhl toho, že se to postavilo. To je to, co dnes potřebujeme. Opravdový závazek dotáhnout ty věci do konce.

Parafráze na vaší chválu na Béma je snad zřejmá - stavěl za každou cenu.
Podotýkám, že tyto projekty dálniční sítě v NYC byly realizovány za cenu značného zadlužení.

Autor:  jonáš [ 3.3.2011 16:28:55 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

A neexistující, poddimenzovaná nebo zdevastovaná infrastruktura města či země snad neni zadlužení? Nojo, účetní to nemaj ve knize, takže jako by se to nepočítalo.

Autor:  JirkaS [ 3.3.2011 18:39:56 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

Marooned17 píše:
Článek je to zajímavý, ale příliš zjednodušuje. Podle něj je závazný ÚP a EIA a podobné procesy by se měly dělat jen pro varianty platné v ÚP. Jenže to v sobě skrývá jeden zásadní problém - původní návrh v ÚP je často jen myšlenka zanesená do mapy bez podrobného průzkumu a teprve příprava podrobnější dokumentace ukáže, že ne vše zanesené do ÚP je to nejvhodnější k realizaci. Pokud by měl být ÚP závazný a při další přípravě se už variantní trasy nezkoumaly, musela by se dělat mnohem podrobnější příprava před zanesením do ÚP. Což by se zas pěkně prodražilo.

Autor:  obr [ 3.3.2011 19:20:08 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

jonáš píše:
A neexistující, poddimenzovaná nebo zdevastovaná infrastruktura města či země snad neni zadlužení? Nojo, účetní to nemaj ve knize, takže jako by se to nepočítalo.


vy si ujasněte co chcete. Vy jen nadáváte - infrastruktura je zanedbaná / stavět je zbytečné. :ko:

Autor:  obr [ 3.3.2011 19:25:41 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

maroonede - ano, taky si myslím, že je lepší vstoupit do dějin jako někdo, kdo něco postavil než jako ten, kdo něco nepostavil. A tohle je přesně to, co si myslím taky "“That’s what we need today. A real commitment to get things done.” A dík za ten link, http://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Moses doporučuji každému, kdo kdo vládne angličtinou či google překladačem si přečíst :ok:

Bém Prahu nezadlužil, naopak celkový dluh Prahy se za Béma dlouhodobě spíše snižoval. V tom naštěstí letos pokračuje i nové vedení Prahy.

Autor:  jonáš [ 3.3.2011 21:01:34 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

Hele obře, vy si nejdřív ujasněte, jestli jste na diskusi, nebo na cvičáku. Jakou jste míval hodnost? A kolik pobíráte výslužnýho? ;-)
Asi generál, když tak pěkně umíte generalizovat, a u kádrovacího vojska.

Autor:  Mike [ 4.3.2011 20:40:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

jj, úspěch
tak to se v čechách neodpouští :cry:

Autor:  martin [ 20.4.2011 7:29:49 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

Dneska něco dělaj v levém pruhu na 5. května (D1) směr Brno, ale proč to píšu. Mají tam omezení u OBI je 100ka, dál u Agipky 80. Není náhodou v úseku 5. května/JS až 0. km D1 jenom max 80?

Autor:  kasme [ 20.4.2011 7:38:06 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

co vím, tak tam ta 80ka vždycky byla :)
100ka byla až od km 0

takže v omezení zvýšení ryclosti o 20...? :kladivo:

Autor:  martin [ 20.4.2011 7:41:56 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

Vždyť říkám, měli tam 100ku, zúžení a dodatkovou značku několik set metrů. Vůbec to nedává smysl.

Autor:  ElWapp [ 17.5.2011 14:04:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

Hodina a půl jízdy v Praze bude stát 32 korun, odsouhlasili radní

http://www.novinky.cz/ekonomika/233619- ... zpravy-dne

Autor:  Mike [ 17.5.2011 22:12:12 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

njn, ale zase děti budou moci jezdit "zdarma"
tedy když si pořídí openkrad
konečně ten pravý "socialismus"

Autor:  jonáš [ 18.5.2011 7:22:17 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

Přímo asi ten nejpravější, když oprdkartu zavedla sama ODS ;-)

Autor:  martin [ 27.5.2011 9:41:51 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

Na začátku tohohle fóra jsem se kdysi podivoval nad inteligencí lidí, co spáchali ulici Na Hřebenkách a konečně se už o tom píše i v novinách http://praha.idnes.cz/na-431-metrech-ul ... -zpravy_ab

Stránka 12 z 108 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/