České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

Praha všeobecně
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=57&t=680
Stránka 13 z 108

Autor:  looki [ 27.5.2011 23:04:37 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

Martin Šubrt píše:
A nemusely by se stavět dva obchvaty kulaťáku - které nakonec budou stejně tam, kde měl být původní MO.

Jak moc je rálná výstavba této obludnosti, případně v jakém časovém horizontu?

Autor:  Max [ 27.5.2011 23:34:16 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

He he o tyhle opicarne na Evropsky sem nevedel :) Vzhledem k tem navrzenejm tunelum si myslim, ze se to nepostavi nikdy, a nebo tak za 20 let nejdriv...

Autor:  JirkaS [ 27.5.2011 23:47:50 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

Mně tam hlavně jako největší kravina přijde stavět hloubené tunely, které vyústí do věčně zasekané povrchové křižovatky s Evropskou. To už bych ten hloubený tunel protáhl za křižovatku. Jenže ono tam někde taky povede metro :-)

Autor:  dd [ 28.5.2011 0:19:14 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

Kolik se těch tunelů v Praze plánuje? To bude celkem přes 50 km. Jenom na údržbu padne celý městský rozpočet.

A kam má ten tunel vést? K Vltavě, pod Šárkou nebo někam jinam?

Autor:  looki [ 28.5.2011 8:47:33 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

JirkaS píše:
Mně tam hlavně jako největší kravina přijde stavět hloubené tunely, které vyústí do věčně zasekané povrchové křižovatky s Evropskou. To už bych ten hloubený tunel protáhl za křižovatku. Jenže ono tam někde taky povede metro :-)

Tady je to celý. Ono by to samozřejmě šlo udělat, aby se tam vešlo oboje, jenže to by se na to muselo myslet už teď. Dopravně mi tohle přijde příšerný. Nadzemní velký křižovatky (jako by nestačil odstrašujícíc případ Malovanky), další kongesce, na tý zbytečný křižovatce nesmyslný umožnění směru "hrůznost"-Evropská (tento vztah by měl řešit Pražský okruh) atd.
Ale když jsme se proti tomu ozvali v rámci šaškárny s novým územním plánem, tak nám zástupce Prahy 6 (a shodou okolností jeden z majitelů této firmy..podobnost čistě náhodná, že) arogantně sdšlil, že když to oni rozhodnou, tak se to postaví a nikdo se nás ptát nebude :shock: Naštěstí to vypadá, že na to nebudou prachy, a to dlouho, ale i tak...

Autor:  Dr.Fe1 [ 28.5.2011 11:08:18 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

V těch Dejvicích je to chiméra, zajímavější mi přijde téma severní radiály, která je na tom obrázku od lookiho vidět taky. Tam by do budoucna nějáká tunelová radiála vzniknout měla. Situace v ulici V Holešovičkách, jakožto prakticky jediné spojnici sever-střed, je dlouhodobě neudržitelná. Dopravní zatížení ve srovnání s těmi Dejvicemi naprosto nesrovnatelné.

Autor:  Max [ 28.5.2011 11:14:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

Ty tunely pod Dejvicema vlastne navazujou na tu studii severni radialy ... ale neni to radiala v pravym slova smyslu, je tam KO a myslim ze i dalsi urovnovy krizeni - to by se potom jako radiala dala brat i ulice k Barrandovu, Evropska nebo Modranska po vybudovani KOMOKO (a ted neberu v uvahu, ze oni opravdu radialne do urcity miry fungujou).

Autor:  Max [ 28.5.2011 11:20:57 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

Jinak sem pro zajimavost prikladam tohle:
http://www.casopisstavebnictvi.cz/UserF ... _zakos.jpg
Myslim ze uz se to tady mihlo ve vlakne o SJM, na tomhle obrazku je, sice v jiny stope, trasa jakyhosi severniho spojeni s okruhem (a taky tam je vyznacenej PPO), ktery na tom jinym, notoricky znamym obrazku zakosu nejsou (je tam akorat Veleslavinska radiala +- v trase Evropsky, na sever nic).

Autor:  Standa [ 30.5.2011 7:28:22 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

Dr.Fe1 píše:
V těch Dejvicích je to chiméra, zajímavější mi přijde téma severní radiály, která je na tom obrázku od lookiho vidět taky. Tam by do budoucna nějáká tunelová radiála vzniknout měla. Situace v ulici V Holešovičkách, jakožto prakticky jediné spojnici sever-střed, je dlouhodobě neudržitelná. Dopravní zatížení ve srovnání s těmi Dejvicemi naprosto nesrovnatelné.
Taky si myslím, že v Dejvicích se to stavět nebude a ani to nebude potřeba, pokud se jednou dostaví R1 518/519 v jižní variantě. Dvě radiály (Břevnovská a Prosecká) by měly segment mezi R6, R7 a D8 obsloužit bez problémů. Mezi Suchdolem/Roztoky a Dejvicemi by pak jezdil jen místní provoz. Další severní radiálu taky nevidím moc růžově, pokud vím, měla by se dát ta stávající Prosecká v ulici K Holešovičkám pod zem (jakmile se dodělá MO mezi Trójou a Balabenkou a Libeňská spojka).

Autor:  JirkaS [ 30.5.2011 7:46:13 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

Standa píše:
Taky si myslím, že v Dejvicích se to stavět nebude a ani to nebude potřeba, pokud se jednou dostaví R1 518/519 v jižní variantě. Dvě radiály (Břevnovská a Prosecká) by měly segment mezi R6, R7 a D8 obsloužit bez problémů. Mezi Suchdolem/Roztoky a Dejvicemi by pak jezdil jen místní provoz. Další severní radiálu taky nevidím moc růžově, pokud vím, měla by se dát ta stávající Prosecká v ulici K Holešovičkám pod zem (jakmile se dodělá MO mezi Trójou a Balabenkou a Libeňská spojka).
S tou potřebou radiály to vidím jinak. Kolem Suchdola a okolních vesnic se toho dost postavilo a další sídliště naležato se staví. To vyvolává silnou místní dopravu. Takže radiála bude potřeba, ne pro dopravu z okruhu, ale místní. Na Podbabě už je to zasekané dnes a pro radnici bude hezké prezentovat, že může vymýtit dopravu z kulaťáku a okolí.
To, že na to Praha nebude mít dost dlouho prachy, je jiná věc.

Autor:  Kuba [ 30.5.2011 11:24:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

Tam jsou teda studie, doporučuju prostudovat celou webstránku této kanceláře, např. D3-Promika 2008, ale to OT.

Autor:  Standa [ 30.5.2011 11:32:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

JirkaS: Asi by se v Dejvicích "radiála" uživila (ovšem zase by zatáhla dopravu přes Suchdol), ale 518 v jižní variantě snad dokáže dopravu z těch vesnic za Suchdolem dost rozdělit a hodně bude záležet i na umístění P+R (třeba na nějakém šikovném prodloužení tramvaje z Podbaby dál na sever). Každopádně na další tunely nebudou peníze, budeme v Praze moc rádi, když se dostaví MO, radiály Břevnovská, Radlická a Vysočanská (a Prosecká se částečně zakope) a Libeňská spojka (a částečně se zatuneluje Spořilovská spojka). PO samozřejmě taky, ale ten si Praha neplatí.

Autor:  dd [ 30.5.2011 17:01:58 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

Když už to musí být tunel, tak proč ne tudy? Je to kratší, v celé délce by stačil hloubený a ani by na konci nebylo nutné budovat křižovatky - stačil by jen výjezd na Suchdol a na Prašný most. Snad by se podařilo projít pod (nebo nad?) metrem.

Navíc myslím, že by stačil jako 1+1, případně dočasně 1+1 jen se základní přípravou na druhý tubus. Alternativně by se pod kulaťákem mohlo udělat podzemní odbočení na Evropskou, pokud by se vešlo k metru.

Autor:  mapman [ 16.7.2011 21:19:33 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

Když se tak dívám na ten článek: http://www.novinky.cz/krimi/239213-auto ... ltavy.html - tak si říkám, že ten Hlávkův most by opravdu potřeboval už rekonstrukci. Jezdím po něm několikrát týdně a v případě takovéto nehody bych docela uvítal aby na straně bylo něco co může auto zachytit a ne drolící se beton s kousky železa...

Autor:  kasme [ 16.7.2011 21:46:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

ani ostatní mosty nemaj kdoví jaké "zádržné" systémy, ale Hlávkův most má asi nejhorší povrch...

ale kdoví co tak tvořili, ta oktávka je blouchlá zleva...

Autor:  kasme [ 17.7.2011 17:27:18 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

a je to venku... byl to policista a policejní vůz :)

http://praha.idnes.cz/clanek.aspx?c=A11 ... zpravy_jan

Autor:  kasme [ 18.7.2011 17:26:09 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

a ještě animace možného průběhu nehody
http://praha.idnes.cz/video-simulace-ne ... _krimi_zep

Autor:  Pavel Q [ 18.7.2011 19:47:34 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

kasme píše:
a ještě animace možného průběhu nehody
http://praha.idnes.cz/video-simulace-ne ... _krimi_zep

Pod tímto článkem docela zajímavá diskuse. Ale nepochopil jsem v kterém směru jela obě auta: Z Holešovic nebo z centra?

Autor:  mbmat [ 18.7.2011 19:50:48 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

Prvních pár sekund jasně ukazuje, že jeli z Holešovic.

Autor:  Mike [ 19.7.2011 20:28:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

inu, tipický pirát silnic
a v praxi se ukazuje, že ani speciálně trénovaný - tedy alespoň to u tohohole výkonu funkce očekávám - není zbaven platnosti fyzikálních zákonů
závěr vyšetřování ovšem bude, že to zavinil ten s tou Octou.

tak trochu mi to připomělo převoz A8 z Reichu na zasedání MMF, kdy pán také dokázal neodbočit na konci "dálnice" u BISky ;)

Autor:  JirkaS [ 13.9.2011 16:35:16 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

Radnice už zase vymýšlí, jak vydrbat z lidí další peníze, tentokrát pod ekologickými hesly:
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=176&t=3048

Autor:  jannnn [ 13.9.2011 18:03:33 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

Radnice spíš vymýšlí, jak nasypat peníze do spřátelených kapes...protože za 200kč/známka na ni moc peněz z toho nezbude. Spíš naopak, vzhledem k agendě, co okolo toho bude muset být..

Autor:  Mike [ 13.9.2011 19:01:39 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

zřejmě jim nestačí parkovací zóny a tohle je další příspěvek proti vylidňování centra :cry:

Autor:  JirkaS [ 13.9.2011 19:24:54 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

jannnn píše:
Radnice spíš vymýšlí, jak nasypat peníze do spřátelených kapes...protože za 200kč/známka na ni moc peněz z toho nezbude. Spíš naopak, vzhledem k agendě, co okolo toho bude muset být..
Tak samozřejmě. Nyní kvůli známkám zavedou systém, který bude hlídat vjezd do vyhrazených oblastí. Ten bude samozřejmě spravovat externí firma. A pak ten samý systém použijí pro zavedení mýta.

Autor:  AF-1 [ 14.9.2011 9:58:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: Praha všeobecně

Predpokladam, ze se bude jednat o vseobecne evropsky platnou nalepku, takze kdo ma nebo si poridi v Nemecku, nasype do tamnich "spratelenych kapes" podstatne mene...

Stránka 13 z 108 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/