Právě je 27.4.2021 9:53:01




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2694 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 108  Další
 Praha všeobecně 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 753
Příspěvek Re: Praha všeobecně
Ano, to je moc pěkné označení "ruský styl", bohužel poslední dobou v Praze tyto úpravy vznikají na dost místech, viz třeba Brusnice. Přijde mi to taky řešení ve stylu "prostě to tam nějak plácnem, oni si s tim řidiči poraděj" :?


31.1.2012 22:50:41
Profil
Autor

Příspěvky: 5076
Příspěvek Re: Praha všeobecně
No já nevim, ale třeba na té Brusnici mi to vyhovuje. Vytváří se tím prostor pro víc osobáků vedle sebe a když je tam bus tak holt zabere větší prostor. Kapacitně je to zlepšení, výrazné...

_________________
KlarArt


1.2.2012 8:15:05
Profil
 

Příspěvky: 1149
Bydliště: Praha 4
Příspěvek Re: Praha všeobecně
Když je jeden proud přímý a druhý odbočovací, tak to beru, máme to třeba na Pražského povstání u metra a funguje to celkem dobře. Ale když jsou oba přímé a ještě se zúžují, tak mi to nepřijde vhodné (nedokážu přesně definovat proč, ale myslím že tam patrný rozdíl je).


1.2.2012 8:33:16
Profil
 

Příspěvky: 3744
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Praha všeobecně
Tak ono záleží na šířce těch pseudopruhů. Třeba na Brusnici se tam dvě osobní auta opravdu poskládají bez problémů (dokonce jsem se tam jednou krásně vešel i vedle náklaďáku). V Ječné mají docela problém i dva osobáky vedle sebe, takže jedou vesměs za sebou a průjezdní kapacita jde do kytek. Je vůbec v nějaké normě řešena minimální šířka jízdního pruhu pro použití dvou směrových šipek VDZ (pseudopruhů)? Nebo jde čistě o kreativitu projektantů?


1.2.2012 10:21:14
Profil
 

Příspěvky: 753
Příspěvek Re: Praha všeobecně
Jasně, zrovna na tý Brusnici je místa dost a problém tam není. Myslel jsem to spíš obecně, že je trend takovéto řešení navrhovat. Přitom mi to přijde nelogické, dopravní značení by mělo být jasné a pro všechny srozumitelné.. Takto to dává prostor pro krizovky, nadávky a agresivitu..


1.2.2012 12:17:58
Profil
 

Příspěvky: 1195
Příspěvek Re: Praha všeobecně
Já nechápu ten rozpor. Na jedné straně se roky fungující řešení nahradí paskvilem "podle normy". Na druhé straně se vytváří takováto řešení, která někde mohou slušně fungovat (třeba Brusnice), ale předpokládají, že se řidiči "rozumně domluví", i když liteře zákona to neodpovídá. Jestli se nepletu, tak podle zákona v jednom pruhu 2 auta vedle sebe jet nesmí.


1.2.2012 16:37:32
Profil
Autor

Příspěvky: 5076
Příspěvek Re: Praha všeobecně
No to bych úplně netvrdil... Dokonce je řečeno, že pokud vozidlo ve svém pruhu odbočuje vlevo, můžu ho zprava podjet...

_________________
KlarArt


1.2.2012 17:42:58
Profil
 

Příspěvky: 1888
Příspěvek Re: Praha všeobecně
Podobné místo je na křižovatce Badeniho s Milady Horákové ve směru z centra, taky 1,5 pruh, dříve byly dva pruhy (jeden pro směr doleva a rovně, druhý pro směr doprava. Člověk neví jestli se řadit vedle sebe (je to o zrcátka) nebo nikoliv, jednoznačně je to změna k horšímu. Navíc jsou tam namísto jednoho semaforu pro chodce přes celou šíři komunikace nyní semafory hned tři (tři dvojice), protože byly zřízeny dva ostrůvky a každá část funguje samostatně. Tyhle paskvily by mohli ukazovat jako vzor, jak doslovné dodržování norem může vést ke zhoršení uživatelského komfortu ve všech směrech ....


1.2.2012 18:31:27
Profil
Autor

Příspěvky: 835
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28
Příspěvek Re: Praha všeobecně
Naprostý souhlas, za tohle bych věšel do průvanu. Vůbec na Praze 6 je to ukázka toho, jak to zprasit co nejvíc, přímo ukázková: Badeniho, M.Horákové na Hradčanské, Jugoslávských partyzánů, světelný orloj na Evropské, kde je to okolo McDonald's u Šárky každých 50 m semafor a naopak v ulici Na Petřinách není ani jeden a byly tam potřeba jako sůl!

Když si odmyslím samotné postavení MO, tak současná řešení v ulicích Prahy vedou jenom k horší a horší plynulosti. O zklidnění se nedá mluvit a o tom, že to jenom podporuje frustraci, agresivitu a nedodržování pravidel není třeba mluvit. Skoro bych chtěl říct, že v ulicích Prahy z konce 80. let se současným MO by byl na silnicích větší klid a pohoda mezi řidiči...


3.2.2012 11:40:59
Profil
 

Příspěvky: 1074
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Praha všeobecně
Martin: To víš, lidi už nejsou, co bejvali a ten dlouhý přechod přes Ječnou by v roce 2012 již nezvládli najednou přejít. :crazy:


4.2.2012 2:35:14
Profil
 

Příspěvky: 33
Příspěvek Re: Praha všeobecně
K tomu přechodu v Ječné pár poznámek přímo u toho videa. Obecně dlouhý přechod má také strašně dlouhé vyklizovací časy a když jde křižovatka do dynamiky, která mívá vložené fáze, pak chodci buď nemají v nějakých cyklech nárok, nebo křižovatka 20 sekund čeká, až dojde jeden chodec. Navíc by nedělený přechod bránil vkládání preferenčních tramvajových fází - byť teď se samozřejmě jede zatím na pevno. Zúžení do 1,5 pruhu je ovšem nebezpečná zvrhlost. Asi nešlo udělat už od toho pruhu v Ječné, protože tam ještě při tom rozřazení auta zatáčejí a bylo by tam víc ulomených zrcátek než v přímé. Obecně jsou tyto pruhy snahou MHMP zachovat všemu navzdory max. kapacitu vjezdu, byť dle mého skutečně tvoří nebezpečná místa. Dalším příkladem je křižovatka Želivského od Vinohradské... Osobně bych skoro raději viděl 1 pruh v té Ječné s mírně delším volnem, ale bezpečným vjezdem. Na Želivského naopak dva pruhy a ostrůvek od kolejí z drhé strany.

Jinak díky ElWappovi za videa, přestože v Praze všechno jde pomalu, jsem schopen, když se na ně podívám a sepíšu nadřízeným problém, s tím poměrně rychle něco udělat. Tedy s tou Ječnou asi ne, myslím tu Malovanku, Spořilov apod. Za každé takové video jsem velmi vděčný, snažím se, aby TSK-ÚDI takto pracovalo, tj. takové problémy řešilo, ne způsobovalo. Díky.


4.2.2012 10:36:33
Profil
 

Příspěvky: 1195
Příspěvek Re: Praha všeobecně
Jaký vliv má preference tramvají? Z Ječné se doleva odbočuje až na další křižovatce, takže volno pro tramvaje a zelená pro auta mohou být ve stejné chvíli a nenapadá mě moment, kdy by měla auta stát a tramvaje jet.

Zdaleka nejlepším řešením by bylo prodloužit podchod z metra s výlezy z obou stran Ječné. To by propustnost křižovatky zlepšilo výrazně. Vešel by se tam nebo je tam nějaký tunel? Myslím, že metro a vlak jsou jinde a hlouběji, nebo ne?


4.2.2012 11:43:03
Profil
 

Příspěvky: 4084
Příspěvek Re: Praha všeobecně
Spíš tam bude nějaká kanalizační stoka nebo vodovod. Kolik vlastně ty pruhy mají? Podle fotomapy tam jsou ještě 2+2 i se zúženim a odsazenim od kolejí (asi byl ostrůvek nenormově krátkej) cca 12m .. http://www.mapy.cz/s/2YCB
Jinak mi to "ruský" řešení až tak špatný nepřijde, asi že jsem z ulice kde je 5 m mezi obrubníkama a jezdí se tam obousměrně a mimo to i parkuje .. i z videa je vidět, že auta se uspořádaj "šachovnicově" a propustnost bude furt větší a únikovej prostor volnější než u jednoho regulérního pruhu. Optimální řešení by bylo tam zakopat pod zem tramvajový koleje .. vůbec by možná idea "podpovrchový tramvaje" stála v některých úsecích za oprášení ;-]

A nebo by stačilo zrušit na severní straně ulice těch pár parkovacích míst a přeložit koleje blíž k protějšímu chodníku.


4.2.2012 11:53:11
Profil
VIP

Příspěvky: 3429
Bydliště: Kladno
Příspěvek Re: Praha všeobecně
mapman píše:
No já nevim, ale třeba na té Brusnici mi to vyhovuje. Vytváří se tím prostor pro víc osobáků vedle sebe a když je tam bus tak holt zabere větší prostor. Kapacitně je to zlepšení, výrazné...
V té Brusnici to hodně pomohlo, ale tam to je kapacita navíc, narozdíl od IPP, kde byly původně dva plnohodnotné pruhy, tady byl společný rovně a doprava a manévrh který je dnes možný i dle VDZ se tam odehrával pouze nelegálně, takže tady to opatření good :ok:

_________________
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!


4.2.2012 12:15:02
Profil
 

Příspěvky: 33
Příspěvek Re: Praha všeobecně
dd: Preference tam dnes zatím samozřejmě není. Hypoteticky by se uplatnila v situaci, kdy by bylo z Ječné normální volno, které naplní Pavlák auty. Pak se automobilové musí ukončit, aby auta nestála v cestě Sokolské. Tramvaje ale volno mít mohou delší. Mezitím už chodci mohou přecházet před auty v Ječné. Současně třeba při koloně ven z Prahy se dá pak volno ze Sokolské regulovat a může mít kratší délku než 30 sekund, při níž bych jedině na neděleném přechodu mohl pusit chodce. Stejně, když je zase třeba ucpaná Legerova k Muzeu, musím Ječnou dávkovat do Pavláku pomaleji, ale tramvaje v každém cyklu. Ale lidé mohou pak přecházet skoro pořád a nečekat minutu a půl jen kvůli tramvajím na neděleném přechodu. Samozřejmě výše popsané tam dnes ještě nefunguje.

jonáš: Tak zakopat tram. koleje tam opravdu možné není, protože na Pavláku by byly proklatě v konfliktu s vestibulem i samotnou trasou metra. Podchod až do Ječné určitě možný je, ale samozřejmě se značnými přeložkami sítí a obrovskou nákladností. Navíc pro bezbariérovost by asi bylo potřeba místo toho výstupu z metra na zastávku realizovat výtah. N astavbu za miliardu tady opravdu asi nemáme. Posun kolejí k chodníku by znamenal na křížení se Sokolskou esíčko a trať je z roku 2004 a pořád v dobrém stavu, tj. při obnově SSZ se tímto směrem neuvažovalo.


4.2.2012 12:50:54
Profil
Autor

Příspěvky: 5076
Příspěvek Re: Praha všeobecně
Ještě je tu jedna možnost pro bezkolizní přechod chodců, a tou je lávka ;) Akorát to je stavba která se zrovna sem moc nehodí ... Nákladově je to někde mezi přestavbou přechodu a novým podchodem.

_________________
KlarArt


4.2.2012 13:20:28
Profil
 

Příspěvky: 4084
Příspěvek Re: Praha všeobecně
Jo, z podchodu na lávku a z lávky zas do podchodu, kolena poděkujou za ztracenou vejšku .. a podchod stačí necelý 4 m hluboko, lávka musí bejt do vejšky tak šest. Navíc kam dát ty schodiště, chodníky tam taky nejsou zbytečně široký. Tohle jsem viděl vyřešený akorát v Honkongu, kde se dá po lávkách projít město od přístavu až ke kopcům v úrovni +1, ze který jsou rovnou vchody do kšeftů a bufáčů .. dokonce se pod to vejdou tramvaje i dvoupodlažní ;-) a rozhodně je to na psychiku lepší než bloudit temnejma tunelama.

Podzemní tramvaj by se musela vejít mezi podlahu vestibulu a trubky metra, což nevim jestli by vyšlo, ale aspoň by to v závěru Ječný tolik nestoupalo .. a asi by se to muselo řešit včas, tak před čtyřiceti letma 8-)


4.2.2012 13:35:49
Profil
 

Příspěvky: 318
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Praha všeobecně
Podle me by se tramvaj nemusela vejit pod vestibul, dovedu si docela dobre predstavit, ze by vestibul prepupila ... resp. ze by v urovni vestibulu byla misto vestibulu prave rovnou podzemni zastavka tramvaje. Nahore by vznikla pesi zona, takze by ani nebyl problem s tim, ze by lidi byli v podzemi nuceny prebihat koleje. Ale je to utopie, jak financni, tak dost mozna kvuli stoupani v Jugoslavsky - nemyslim si, ze by tramvaj stihla vystoupat k ty krizovatce, navic na tomhle miste by takovej vyjezd z tunelu byl urbanisticky dost mimo.


4.2.2012 20:55:26
Profil
 

Příspěvky: 1888
Příspěvek Re: Praha všeobecně
Stanice metra I.P.Pavlova se moc nepovedla. Je to jedna z nejfrekventovanějších stanic pražského metra (možná vůbec nejfrekventovanější, teď nevím) a má při tom pouze jeden vestibul se stísněným výstupem, kde se neustále střetávají davy z různých směrů. Jednoznačně tam měl být prostorný široký podchod až do Ječné, něco jako je třeba na Karlově náměstí, takové podzemní náměstíčko. Druhý vestibul ústící někde na křižovatce Legerova x Rumunská by také měl svoje opodstatnění. Stanice je hloubená v ulici Legerově a nebyl by až takový problém při výstavbě ten druhý vestibul udělat. On tam tedy výstup dokonce je, ale pouze pro technické (neveřejné) účely. Škoda promarněné možnosti.


4.2.2012 22:35:48
Profil
 

Příspěvky: 1074
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Praha všeobecně
Tak to, proč se na IPP nepostavil podchod i pod Sokolskou je zřejmé z tohoto obrázku, ve kterém je výřez z Územního plánu z roku 1969, tedy z doby zahájení výstavby stanice IPP.
Příloha:
Screenshot - 6.2.jpg
Screenshot - 6.2.jpg [ 67.23 KiB | Zobrazeno 3778 krát ]


Výlez mezi obě magistrály byl totiž brán jako provizorní a celé území se mělo v krátkém horizontu změnit... :kladivo:


6.2.2012 14:20:13
Profil
 

Příspěvky: 3744
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Praha všeobecně
Marooned17 píše:
Tak to, proč se na IPP nepostavil podchod i pod Sokolskou je zřejmé z tohoto obrázku, ve kterém je výřez z Územního plánu z roku 1969, tedy z doby zahájení výstavby stanice IPP....
Jaké jsou tam plány v současné době? Mohl by se ten podchod dodělat?


6.2.2012 15:25:20
Profil
 

Příspěvky: 4084
Příspěvek Re: Praha všeobecně
To je fakt, zakopaná měla bejt magistrála. A zjevně je tam na druhym konci stanice plánovaný křížení s nějakou trasou eF až Há čili i ten druhej vestibul by moh bejt .. a ječná bez tramvají ;-)


6.2.2012 16:38:27
Profil
 

Příspěvky: 2767
Příspěvek Re: Praha všeobecně
jonáš píše:
To je fakt, zakopaná měla bejt magistrála. A zjevně je tam na druhym konci stanice plánovaný křížení s nějakou trasou eF až Há čili i ten druhej vestibul by moh bejt .. a ječná bez tramvají ;-)
To není žádná budoucí trasa F nebo H, to je tehdy plánované trasování D, které už dávno padlo (dnešní D na jih od Pankráce mělo být přímo větví C). Mělo jít od Vinohrad na Karlák a pak se stočit na jih podél řeky až do Modřan. Více na metrowebu: http://metroweb.cz/metro/historie/mapy/mapa_etapizace.jpg


6.2.2012 18:15:26
Profil
 

Příspěvky: 4084
Příspěvek Re: Praha všeobecně
To je v tom docela slušnej bordel, protože podle řeky co pamatuju bejvalo malovaný éčko .. aspoň pro publikum. Vůbec v tomhle starym ÚP jsou krásný motaniny, to jsem zrovna nedavno obdivoval. Bém a Chalupa se měli kde inspirovat ;-)
Obrázek z Metrowebu neni nějak dostupnej. V UP 1971 je to vidět líp, trasa za IPP rozvětvená na Žižkov a do Vršovic. Chalupoida z Dejvický na Spartakiádní ;-) a taky je tam nějakej rychlodrážní diametr od Kladna pod Letnou a skrze Libeň patrně dměr Mladá Boleslav .. možná spojka letiště Ruzyně a Milovice :-o pak se to pomalu ořezává a v roce 86 už v plánech žádná další trasa neni .. http://mpp.praha.eu/VykresyUPArchiv/


6.2.2012 19:04:59
Profil
 

Příspěvky: 3513
Příspěvek Re: Praha všeobecně
V roce 1969 to byla podpovrchová tramvaj.

_________________
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs


6.2.2012 19:43:04
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2694 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 108  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz