Průmyslový polookruh (PPO)

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět

Zákaz tranzitu NA nad 12 tun na Průmyslové a tranzit nuceně po ŠR, R1 a VR?

Ano
38
54%
Ne
33
46%
 
Celkem hlasů: 71

jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Průmyslový polookruh (PPO)

Příspěvek od jonáš »

P_V píše:
jonáš píše:Přitom by stačilo to napojit do cca 50m vzdálenýho existujícího podjezdu a bylo by po žížalkách.
To je podchod, musel by se trochu překopat, do hloubky i do šířky.
Možná že to co tam vede je opravdu jen stezka pro pěší, ale pak je to bohapustý plejtvání prostředkama .. přemostění na Průmyslové má totiž rozpětí 20 metrů. 8-)
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Průmyslový polookruh (PPO)

Příspěvek od kot »

jonáš píše:
P_V píše:
jonáš píše:Přitom by stačilo to napojit do cca 50m vzdálenýho existujícího podjezdu a bylo by po žížalkách.
To je podchod, musel by se trochu překopat, do hloubky i do šířky.
Možná že to co tam vede je opravdu jen stezka pro pěší, ale pak je to bohapustý plejtvání prostředkama .. přemostění na Průmyslové má totiž rozpětí 20 metrů. 8-)
Bylo by to něco nového ? :twisted:
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Průmyslový polookruh (PPO)

Příspěvek od JirkaS »

jonáš píše:Možná že to co tam vede je opravdu jen stezka pro pěší, ale pak je to bohapustý plejtvání prostředkama .. přemostění na Průmyslové má totiž rozpětí 20 metrů. 8-)
A výška?
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Průmyslový polookruh (PPO)

Příspěvek od jonáš »

Podle délky vrženého stínu něco přes čtvrtinu kandelábru nebo jeden a půl autobusu. Ovšemže včetně zábradlí a bez záruky, ale můžu někdy zkusit jestli bych projel. Při rozpětí 20 m zas nemůže bejt takovej technologickej problém to o metr probrat, kdyby na to přišlo, a o šířce "podchodu" nemá smysl uvažovat vůbec. Vono to stejně nikoho nezajímá a nikdo to nepotřebuje ;-) ale patrně byl kdysi nějakej záměr, proč to takhle postavit, protože ani za bolševika nebyly peníze jen otázkou vhodnýho výběru tiskárny.
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Průmyslový polookruh (PPO)

Příspěvek od dvs »

Není to náhodou most přes vlečku, kterou nikdo nikdy nepostavil? V územním plánu je nakreslený oblouk vlečky až ke spalovně.
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Průmyslový polookruh (PPO)

Příspěvek od P_V »

dvs píše:Není to náhodou most přes vlečku, kterou nikdo nikdy nepostavil? V územním plánu je nakreslený oblouk vlečky až ke spalovně.
Ale ten oblouk vede odjinud.
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Průmyslový polookruh (PPO)

Příspěvek od dvs »

P_V píše:
dvs píše:Není to náhodou most přes vlečku, kterou nikdo nikdy nepostavil? V územním plánu je nakreslený oblouk vlečky až ke spalovně.
Ale ten oblouk vede odjinud.
Koukal jsem do toho soucasného platného územního plánu. V konceptu to již bylo jinak. Viz obrázek
Přílohy
UPplatnyVleckaPPO.png
UPplatnyVleckaPPO.png (101.79 KiB) Zobrazeno 15679 x
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Průmyslový polookruh (PPO)

Příspěvek od Bobek »

A je to. :mrgreen:

Obrázek
Království a půl princezny za 511.
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Průmyslový polookruh (PPO)

Příspěvek od dvs »

Tak Auto*mat straší vybudováním MÚK v Hloubětíně. Kde sebrali tu estakádu? Vždyť PPO měl jít zahloubením, pokud se nepletu. Hlavně, že v rámci EIA na východní MO je vybudování těchto MÚK jako podmínka. http://www.auto-mat.cz/2014/04/dalsi-ne ... oubetin-2/
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Průmyslový polookruh (PPO)

Příspěvek od pp21 »

dvs píše:Tak Auto*mat straší vybudováním MÚK v Hloubětíně. Kde sebrali tu estakádu?
Pokud to správně čtu mezi řádky, tak se nejspíš zpracovává oznámení EIA, ve kterém budou variantní řešení křižovatek. A pan odborník Filler si vybral tu, která se mu hodí...
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Průmyslový polookruh (PPO)

Příspěvek od dvs »

Nestrašte s EIA. ;) Ty křižovatky snad půjdou jenom ÚRkem.
Podle mne, jde o to, že rada města zadala tsk vypracování studie.

Koukám, že to Auto*mat přepískl...
magistrát píše:Nová dálnice v Hloubětíně je nesmysl
K postoji sdružení a následné medializaci jeho tiskové zprávy, pak náměstek Nouza dodává: „Je to nešťastný příklad toho, když občanská sdružení opomenou přirozeně komunikovat s městem, a na základě pouhých dojmů či nedostatečných podkladů vyvozují vlastní závěry.“
http://www.praha.eu/jnp/cz/home/magistr ... smysl.html
Jo a ještě tisková zpráva tsk staršího data ze 27.2.
Takže Rada města pověřila kromě jiného tsk rovnou udělat dokumentaci pro ÚR na ty MÚK.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Průmyslový polookruh (PPO)

Příspěvek od jonáš »

Mě tam tedy žádný jiný smysluplný technický řešení, než že PPO pude vrchem, nějak moc nenapadá. Už proto, že na těch "radiálách" je tramvaj a domy.
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Průmyslový polookruh (PPO)

Příspěvek od Mikulik »

Vrchem se to krásně nabízí. Bude to, přesně jako je část Gočárova okruhu v Hradci.Už dávno to měli stavět.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Průmyslový polookruh (PPO)

Příspěvek od jonáš »

Kolbenovu ale asi musej podejít spodem, jinak by museli uhnout s dráhou .. nebo jít taky vrchem už přes ni. U Poděbradský si podkop moc neumim představit, už kvůli souběhu s Rokytkou a navazujícímu stoupání k Českobrodský. Jsem zvědav, kdy něco unikne ;-)
kyk
Příspěvky: 954
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: Průmyslový polookruh (PPO)

Příspěvek od kyk »

A řešení levých odbočení, to bude také asi lahůdka.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Průmyslový polookruh (PPO)

Příspěvek od jonáš »

Ty budou asi úrovňový, tam se ani těsný brejle nevejdou. A taky to "nebude žádná dálnice" ;-)
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Průmyslový polookruh (PPO)

Příspěvek od dvs »

Podle mne se musí vejít do této 15let staré malůvky (ÚP z roku 1999, stále platný).
Přílohy
HloubetinUP1999.jpg
HloubetinUP1999.jpg (101.87 KiB) Zobrazeno 14894 x
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Průmyslový polookruh (PPO)

Příspěvek od Standa »

jonáš píše:Kolbenovu ale asi musej podejít spodem, jinak by museli uhnout s dráhou .. nebo jít taky vrchem už přes ni. U Poděbradský si podkop moc neumim představit, už kvůli souběhu s Rokytkou a navazujícímu stoupání k Českobrodský. Jsem zvědav, kdy něco unikne ;-)
Myslím, že ta Kolbenova by šla i horem. Kbelská nastoupává od Kolbenovy k podjezdu cca 10 m, které by mohlo nahradit mírnější klesání. Navíc se Kolbenova dá trochu zahloubit mnohem snáze, než Poděbradská (tramvaj je až kus za křižovatkou). Problém ale budou sjezd a nájezd směrem na Kbely, hlavně ten nájezd bude buď s hodně krátkým připojovákem nebo strašlivá horská dráha.

Malůvka je zajímavá, jen si to moc nedovedu představit, že se to tam všechno vleze...

Jinak by mě taky zajímalo řešení těch pěti semaforů mezi Českobrodskou a ŠR, na "upgrade" tohoto úseku počítali jen cca 250 M, to asi moc muziky nebude :( ...
grundyg
Příspěvky: 192
Registrován: 31.5.2009 9:28:50

Re: Průmyslový polookruh (PPO)

Příspěvek od grundyg »

Někdy po reko Českobrodské změnili časování semaforů na křížení s Českobrodskou. Od Kbelské to pouští tak 4-5 aut, ne víc. Jsou tam solidní kolony. Na to že má PPO suplovat MO teda nic moc. A MÚK si tam teda prostorově neumím představit, a to mívám bujnou fantazii.
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Průmyslový polookruh (PPO)

Příspěvek od dvs »

grundyg píše:Někdy po reko Českobrodské změnili časování semaforů na křížení s Českobrodskou. Od Kbelské to pouští tak 4-5 aut, ne víc. Jsou tam solidní kolony. Na to že má PPO suplovat MO teda nic moc. A MÚK si tam teda prostorově neumím představit, a to mívám bujnou fantazii.
Nerozumím. PPO přeci nemá světelnou křižovatku s Českobrodkou, ale je tam MÚK. Myslíte Kolbenovu nebo Poděbradskou?
Standa píše:Jinak by mě taky zajímalo řešení těch pěti semaforů mezi Českobrodskou a ŠR, na "upgrade" tohoto úseku počítali jen cca 250 M, to asi moc muziky nebude ...
To mne taky, ale pamatuji doby, kdy tam těch světel bylo méně. Možná úplně na počátku zprovoznění tam nebyly žádné (je tam širokánský SDP).
grundyg
Příspěvky: 192
Registrován: 31.5.2009 9:28:50

Re: Průmyslový polookruh (PPO)

Příspěvek od grundyg »

dvs píše:
grundyg píše:Někdy po reko Českobrodské změnili časování semaforů na křížení s Českobrodskou. Od Kbelské to pouští tak 4-5 aut, ne víc. Jsou tam solidní kolony. Na to že má PPO suplovat MO teda nic moc. A MÚK si tam teda prostorově neumím představit, a to mívám bujnou fantazii.
Nerozumím. PPO přeci nemá světelnou křižovatku s Českobrodkou, ale je tam MÚK. Myslíte Kolbenovu nebo Poděbradskou?
Pardon, míněno Poděbradskou.
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Průmyslový polookruh (PPO)

Příspěvek od pp21 »

Standa píše:Jinak by mě taky zajímalo řešení těch pěti semaforů mezi Českobrodskou a ŠR, na "upgrade" tohoto úseku počítali jen cca 250 M, to asi moc muziky nebude :( ...
No já bych to viděl nejraději provizorně takto: http://www.mapy.cz/s/9FMn
- stavba MO až k portálu tunelu Malešice, klidně poloviční profil 2+2 bez MÚK V Olšinách
- u portálu nová budoucí poloviční MÚK "Tiskařská"
- most přes seřazovací nádraží ... klidně by se to mohlo jmenovat "Nový most pro tramvajovou trať Počernícká" (dočasně používaný pro auta) :)
- jednopruhová mimoúrovňová rampa (nadjezd/podjezd) Tiskařská -> Průmyslová (tj pro směr Hloubětín)

Já vím ... utopie :(
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Průmyslový polookruh (PPO)

Příspěvek od Standa »

pp21: Tohle by se asi nějakou dobu docela dobře uživilo. Jen by tam nesměly kamiony, ale pro tranzitující snad už touto dobou bude hotová 511 a dopravní obsluha (má tam být kontejnerové překladiště) by jezdila dál po Průmyslové na ŠR a ven na R1.
caveman
Příspěvky: 400
Registrován: 2.9.2011 8:52:20

Re: Průmyslový polookruh (PPO)

Příspěvek od caveman »

PP21: O něčem podobném se již uvažovalo, jen severní část vedla místo Tiskařské severně podél vlečky vedoucí do teplárny/rozvodny Malešice. Na Průmyslovou se pak napojovala kousek za Objízdnou.
michal
Příspěvky: 4517
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Průmyslový polookruh (PPO)

Příspěvek od michal »

Přijde mi, že to vlastně nic neřeší. Tedy kromě toho, že se postaví kus MO. Protože napojení na Černokosteleckou by nezkousli bez pokračování k Jarovu v Malešicích, i když nas Skalce by byli naopak nadšeni. Takže já bych si vystačil s 3+3 od Průmyslové k Lanovému mostu a na Průmyslové s jedním či dvěma podjezdy a doprovodnou komunikací po každé straně (třeba jako I/52 v Brně). Tedy za předpokladu, že by se řešila ta Kolbenova a Poděbradská. Jinak by stačilo to 3+3 na kusu Štěrboholské.
Odpovědět

Zpět na „Praha“