Severojižní Magistrála

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
Lynx
Příspěvky: 3684
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Lynx »

To s tou tramvají je zajímavá forma salámové metody. Ještě nevědí, jak to bude pokračovat, ale už tam udělají apendix.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od ElWapp »

To vážně někdo povolí novostavbu tramvajové zastávky se sníženou hranou, kterou bude přejíždět kamion zásobování muzea (viz studie na webu IPRu, dopravní část)? Když je za zastávkou spousta místa na jiný způsob příjezdu?
Lynx
Příspěvky: 3684
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Lynx »

To vypadá opravdu hodně divně. Je to nové řešení, a vjezd je přitom takhle strašlivě komplikovaný. Jak odtamtud bude ten kamion vycouvávat, to je další záhada.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Možná se obnoví nákladní tramvaje jako byly z kraje 20. století. :)
R48 -> D48 se podařilo!
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od jozka »

Ta kolona před "nejvyužívanější" tram zastávkou v Praze je na pěst.
Tohle je z vlakna o Trojske lavce, ale patri to sem... ted jsem jel ve stredu pred patou z Hlavaku (asi po ctvrtroce) a poskakoval jsem od Hlavaku az ke Stvanici, coz pro mne bylo novum, pricital jsem to zavrenemu Libenaku. Fakt to bylo uz driv?
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od mapman »

Ano, bylo, já to tam při odpoledním průjezdu zaznamenávám téměř pokaždé. A to tam jezdím tak dvakrát týdně.
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od jozka »

Aha, ja totiz tudy jezdil pomerne casto v lete a nic a to zastavka uz fungovala, takze mne to ted, kdyz jsem tam jel poprve po pul roce prekvapilo.
KH
Příspěvky: 98
Registrován: 15.3.2014 16:42:24

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od KH »

Zastávka tomu opravdu moc nepomohla. Jezdím tam docela často a přijde mi, že se to zhoršuje také s tím, jak se zhoršuje povrch na mostě. Nevím, jestli se mi to jenom nezdá, ale jezdí se tam čím dál pomaleji, občas už někdo jede vysloveně krokem...
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od kasme »

Už brzy nebude nic bránit opravě Hlávkova mostu :jidlo:
Kolektor Hlávkův most
Publikováno: 30.1.2018
Rubrika: Tunely

Kolektory mají v Praze bohatou tradici. Jejich výstavba byla zahájena v roce 1969 a k zásadnímu rozvoji došlo v devadesátých letech minulého století. Ke stávající síti hloubených a ražených kolektorů o celkové délce téměř 91 km přibyde v roce 2018 cca 0,5 km hlubinného kolektoru Hlávkův most. Dojde tak k propojení již vybudovaných kolektorů Severní předmostí Hlávkova mostu (zkráceně SPHM) a Nábřeží Ludvíka Svobody (zkráceně NLS) na obou březích Vltavy a ostrova Štvanice. Technické řešení kolektoru Hlávkův most, které je odlišné od řešení ražených konstrukcí dříve realizovaných kolektorů, by mohlo naznačit trend dalšího směřování výstavby kolektorů nejenom v Praze.

http://www.silnice-zeleznice.cz/clanek/ ... vkuv-most/
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Mosquit »

No, to jsem zvědav, kudy bude vedena doprava :-)
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od jozka »

Aha... ted mi zacinaji upravy dopravniho reseni levobrezniho predpoli Hlavkova mostu davat smysl. Mame si zvyknout na prostou skutecnost, ze pres most se jen tak nekdo nedostane...
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od dvs »

Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Sosa »

Prosadit před volbami zklidnění nejdůležitější Pražské komunikace, to je moc i na Krnáčovou. Ovšem pro melouny by to byla výhra.
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od michal »

Mosquit píše:No, to jsem zvědav, kudy bude vedena doprava :-)
Samozrejme ze pres Libenak, jen je potreba obe akce dobre zkoordinovat. Prvni koordinacni faze uz zacala, takze to je na nejlepsi ceste... :D
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od dvs »

Zitra na rade pokracovani preruseneho zklidnovani.
Krnacova chce videt podle mne mikrosimulaci.
https://www.lidovky.cz/upravam-magistra ... _domov_ele
Lynx
Příspěvky: 3684
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Lynx »

Zrovna ta titulní fotka (vizualizace) z I.P.Pavlova mě velice rozčiluje a bohužel to naznačuje, že autoři takových návrhů jsou mimoni. Umístit lavičky na tohle místo, tak jak je na obrázku, bude znamenat procházet "uličkou hanby" mezi povalujícími se bezdomovci a feťáky, kteří jako téměř jediní budou tohle k sezení využívat. Na stávající lavičce, co tam je už nyní, vysedávají téměř jen výše zmíněné existence, normální člověk jen velmi zřídka, natož maminka s kočárkem (opravdu ideální místo k relaxaci s dítětem). Nápad zužovat tohle velice frekvenetované místo, tedy jakousi chodeckou "dálnici", je z kategorie dilatantsko-idiotských.

Jinak jsem pro zlidšťování prostředí, ale s použitím selského rozumu.
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Honey72 »

Spíše, kdo by si chtěl posedět a navíc s kočárkem u tak rušné komunikace, v hluku, smradu.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od jozka »

Zadnej hluk a smrad nebude. Magistralu zaspuntujem ze severu, z jihu, priskrtime uprostred. Centrum obslouzi dopravne velbloudi a my si udelame zelenou carku a vsechno bude tak uzasne cool... a kdyby prece jen nejaci kverulanti... svedeme to na ostatni...
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Michal R »

... a nebo ten Hlávkův most v uspořádání SJM 1+1..... to je hodně velký úlet.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Sosa »

Protože furt někdo žije v tom, že je většina provozu na magistrále tranzit. Ale to není pravda. Pokud magistrálu zklidní, bude to mít dva vlivy:
1) ještě více se vylidní centrum, protože už tam bude k nežití i pro ty co tam žijí dnes. Výrazně se jim zvednou ceny služeb a všeho.
2) zaplní se okolní ulice, neboť do centra se bude muset někdo dostat. To se dotkne i papalášů, neboť též neprojedou.
alabastr
Příspěvky: 555
Registrován: 5.11.2017 12:50:18
Bydliště: Praha

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od alabastr »

Humanizace magistrály se odkládá

https://prazsky.denik.cz/zpravy_region/ ... 80223.html
denor365
Příspěvky: 6
Registrován: 29.9.2017 18:49:24

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od denor365 »

Názor z Aktuálně.cz:

Hloupé, nikoliv chytré město. To by magistrálu polidštilo už dávno

https://nazory.aktualne.cz/komentare/hl ... f6b220ee8/
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Sosa »

A které město takovouto komunikaci zklidnilo? Jedině tak, že komunikaci zakopalo pod zem.
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od jozka »

Vylevy titana ducha Li Po bych sem prosim moc netahal, tam nejde o nejakou silnici, tam jde o politiku. Ale je pravda, ze v nasledne diskusi ma sekundantu dost...
Geo
Příspěvky: 800
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Geo »

Obcas mam pocit, ze Praze jina ulice nez magistrala neni. Jinak tu posledni vizualizci z galerie snad nemoh vymyslet nikdo pricetnej.
Odpovědět

Zpět na „Praha“