Severojižní Magistrála

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Standa »

Jízdní řády tu jsou, ale povrchová doprava podle nich úplně nejezdí, většinou kvůli zácpám (ne všude se vejdou buspruhy a dokonce i tramvaje se poměrně často dostávají v úzkých hrdlech do kolon). Celkově mám pocit, že většinou dohánějí zpoždění. Kde tohle nehrozí, asi se v jízdním řádu počítá s nějakým průměrem na zastavování
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Bobek »

Nevím, jestli tu už p. kasme někde nevyvěsil obrázky (proxy nepropouští), ale slušně se rozjela stavba PHS na 5. května.
Království a půl princezny za 511.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od kasme »

Hmmm, není tolik času a možností jako dřív...


Tak alespoň fotky od někoho jiného... Tentokrát ze Štvanice
Štvanice-20170321-2-900.jpg
Štvanice-20170321-2-900.jpg (46.95 KiB) Zobrazeno 7096 x
další 4 fotky http://tram-forum.prazsketramvaje.cz/vi ... 84#p209484
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od kasme »

stará PHS je fuč a už maj vyvrtáno několik pilot...

http://kasme.rajce.idnes.cz/sjm-170326/
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od kasme »

Už někdo viděl na Štvanici červenou?

Funguje SSZ?

A stojící tramvaj v zastávce?
Lynx
Příspěvky: 3702
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Lynx »

kasme píše:stará PHS je fuč a už maj vyvrtáno několik pilot...

http://kasme.rajce.idnes.cz/sjm-170326/
To se tam, staví nový nájezd ? (o kterém se mluví už mnoho let ? )


Mimochodem, zde (nedaleko) už byl jednou dokonce rozestavěný výjezd, ale stavba byla přerušena a po několika letech zahlazena do původního stavu.

https://mapy.cz/s/1vwfL

Nevíte jak je to s tímhle případem ?
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od kasme »

Lynx píše:
kasme píše:stará PHS je fuč a už maj vyvrtáno několik pilot...

http://kasme.rajce.idnes.cz/sjm-170326/
To se tam, staví nový nájezd ? (o kterém se mluví už mnoho let ? )


Mimochodem, zde (nedaleko) už byl jednou dokonce rozestavěný výjezd, ale stavba byla přerušena a po několika letech zahlazena do původního stavu.

https://mapy.cz/s/1vwfL

Nevíte jak je to s tímhle případem ?
Nejdřív staví PHS, pak snad už (na podzim) i ten nájezd :kladivo:
(jak už tu je někde psáno)

Sjezd na Michelskou stále neprochází přes místní, ale vzhledem k propojce SJM => JS slalomem mezi ČSPHM už ani není třeba, jen by to komplikovalo vjezd do BUS terminálu.
I když NAD za metro by to pomohlo ;)
Lynx
Příspěvky: 3702
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Lynx »

Děkuji za kompletní informace.
Kuba
Příspěvky: 1404
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Kuba »

Lynx - Ten sjezd na Kačerov má především řešit návaznost na Vídeňskou, ne na JS. V této podobě ale určitě nebude, s tím nesouhlasila Praha 4. V jednom z těch domů navíc bydlí Alžběta Rajchrtová, tč. členka Rady MČ Praha 4 za SZ, v kompetenci mající územní rozvoj a dopravu.
Ten sjezd tam plánuje ale jinak - až někde jako vratná rampa zde https://mapy.cz/s/1vBq6. A kdy to bude odpovolené a má se stavět, to netuším.
jozka
Příspěvky: 2789
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od jozka »

Soud nařídil Praze ztišit ulici V Holešovičkách. Asi si taky koupim barak u vypadovky a zacnu se soudit...
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od kasme »

Kuba píše:Ten sjezd na Kačerov má především řešit návaznost na Vídeňskou, ne na JS.
Ale z Jižní spojky se na Vídeňskou taky dostaneš ;)

Vizualizce nebo nějaká jiná malůvka toho tobogánu s úrovňovým křížením Michelské tady v hluboké historii někde určitě je :crazy:
AUTOsro
Příspěvky: 335
Registrován: 21.1.2015 19:46:53
Bydliště: České Budějovice - Praha

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od AUTOsro »

Potřeba jsou okruhy, radiály, metro i železnice. Kdo tvrdí, že se na něco z toho můžeme vykašlat, je extremista.
Lynx
Příspěvky: 3702
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Lynx »

jozka píše:Soud nařídil Praze ztišit ulici V Holešovičkách. Asi si taky koupim barak u vypadovky a zacnu se soudit...
Ono to není tak černobílé. V podstatě je pochopitelné, že soudy nařizují městu povinnost snažit se o to, aby to bylo pro obyvatelé co nejsnesitelnější. To znamená aby udělalo všechny opatření typu - tichý asfalt, výměna oken atd. Taky by mohli říct, zastavte provoz, když neplníte zákonné normy ... ale to nedělají. Kdyby to vedlo k zatunelování ulice v Holešovičkách, bylo by to prima.
kot
Příspěvky: 10543
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od kot »

Díky za retro šoty ! Hezké odkazy. Proti dnešku dopravní idylka...
kyk
Příspěvky: 958
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od kyk »

Zklidnění Holešoviček je poblém který se dá vyřešit bez jediného kopnutí v Holešovičkách.
A tím je konečně dostavba okruhu, jak se píše v článku.
Je ostudou, že se pro to nic nedělá.
jozka
Příspěvky: 2789
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od jozka »

O tom dost pochybuju, nenapada mne moc pripadu, kdy by bylo vyhodnejsi po okruhu nez stavajicim zpusobem. Drtiva vetsina dopravy tamtudy jede DO vnitrni casti Prahy.

Jsou nejaka cisla jak se tam zvetsil provoz? Ja muzu posoudit maximalne tech par mych navstev za rok a to mi prislo lautr stejne, jen se vetsi kolac odloupne do Blanky.
kyk
Příspěvky: 958
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od kyk »

Holešovičky mimo průjezdu do centra využívá osobní tranzit, kterému se nevyplatí jet po JS a okruhu, tedy kombinace relací D5 - D11, s otevřením Blanky se toto projevilo výrazným nárůstem právě i v Holešovičkách. Osobně, je pro mne výhodněší pro občasné cesty na Zbraslav ze severu Prahy využít právě cestu tunely, od vjezdu do Blanky jsem za 15min u Barrandovského mostu. To je bezkonkurenční. Díky Blance odpadla i většina kolon vznikajících na křižovatce Argentinská a tak je propustnost komunikace vyšší.
Přílohy
holesovicky.JPG
holesovicky.JPG (32.17 KiB) Zobrazeno 6673 x
jozka
Příspěvky: 2789
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od jozka »

Takze na JS nastal pokles az do vyse 20000 aut/24h?

V Holesovickach zjevne narust nastal, ale silne pochybuji, ze by za tim byl tranzit (cesta ze severu Prahy na Zbraslav NENI tranzit.)
Lynx
Příspěvky: 3702
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Lynx »

Mě velice překvapilo, jak to narostlo. Přiznám se, že jsem strašení nárůstem dopravy v ulici V Holešovičkách v souvislosti s otevřením Blanky dříve považoval za blbost a výmysl ekologů. Myslel jsem si, že když je ulice V Holešovičkách v podstatě jediná spojnice ze středu Prahy na sever, tak tam nemá co narůstat, protože se to nemá odkud přelít. Počítal jsem jen s mírným všeobecným nárůstem dopravy.

To jsem se tedy mýlil. V tomhle tedy měli ti ekologové minimálně částečně pravdu. Jen nevím jestli je to tím, že víc lidí používá auto a nebo přeci jenom došlo k natažení nějáké dopravy odjinud ? Resp. co se podílí jakým dílem. Neuvědomil jsem si to, co výše popisuje pan kyk. Opravdu je teď pro některé výhodnější jet Blankou, než jet okolo.
kyk
Příspěvky: 958
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od kyk »

Tak jednoduché to zase pane kolego jozka nebude, Praha nemá dvě ulice, omlouvám se za přílišné zjednodušení v předchozím příspěvku :-)
Pane Lynx, ano, Blanka, stejně jako předtím Veletržní - Korunovační/Milady Horákové stále supluje chybějící severozápadní okruh, v tom se nic nezměnilo. Jen díky zvýšené propustnosti trasy láká i více nové městské dopravy, i těch co Prahou jen projíždí. Kdo by se od severu, zvlášť od D8 na jih/o/západ crcal přes vesnice od Nové vsi po Horoměřice, nebo oklikou přes JS či skrz semafory po SJM? (abych se vrátil do tématu)
Je to tedy můj soukromý názor, víc by nám asi řekla nějaká studie podložená tvrdými daty od správců komunikací.
jozka
Příspěvky: 2789
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od jozka »

Jasne, chapu :-).

Ja si jen proste myslim, ze okruh (a prevedeni tranzitni dopravy na nej) problemy Holesovicek nevyresi. Holesovicky trpi predevsim dopravou z/do Prahy a po Praze. Takze jim mozna pomuze dostavba mestskeho okruhu, ale porad budou silne frekventovanou komunikaci, stejne jako ji bude 5.kvetna (napriklad).
Lynx
Příspěvky: 3702
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Lynx »

Holešovičky se bez zahloubení neobejdou. Je to jediná kapacitní spojnice středu Prahy se severem a vždycky bude silně frekventovaná. A ten průchod vilovou čtvrtí je dlouhodobě neúnosný.
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od P_V »

Pozor, graf má posunutou nulu... :)
Lynx píše:Holešovičky se bez zahloubení neobejdou. Je to jediná kapacitní spojnice středu Prahy se severem a vždycky bude silně frekventovaná. A ten průchod vilovou čtvrtí je dlouhodobě neúnosný.
S tím souhlasím. A taky Libeňskou spojku, a vymyslet lépe MÚK Vychovatelna se schováním těchto hlavních směrů pod zem a na povrchu místní doprava jen úrovňově, aby to tam vypadalo jako ve městě a ne na dálnici (už bylo vymyšleno, jen do metropolitního plánu to nedali)
musklin
Příspěvky: 459
Registrován: 10.11.2013 11:54:33

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od musklin »

kyk píše:Holešovičky mimo průjezdu do centra využívá osobní tranzit, kterému se nevyplatí jet po JS a okruhu, tedy kombinace relací D5 - D11.....
Krásná a praktická ukázka jak nesmyslné je tvrzení, že z Černého mostu budou lidi jezdit na Chodov, nebo do Letňan po okruhu. Nebudou.
MPMP
Příspěvky: 3319
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od MPMP »

Vezměte, prosím, do úvahy ještě následující fakta vycházející z osobní zkušenosti.
Jezdil jsem jsem 5 let relaci D11 - Petřiny (naštěstí jsem toho již více než rok ušetřen) a v ranní špičce to bylo nejprve po JS, později Prosek - Prosecká - Povltavská (příp. V Holešovičkách) - Argentinská - nábř. kpt. Jaroše - Chotkovy sady - ...
No a úplně na závěr Prosek - Prosecká - Povltavská (příp. V Holešovičkách) - Blanka - ...
JS totiž začala být s nasycením Strahovského tunelu a zavíráním tunelu Mrázovka jako každodenní "folklór" ranní špičky absolutně nepoužitelná. Kapacita severní trasy byla před otevřením Blanky jednoznačně dána propustností mostu Barikádníků za kterým se proud rozlil do 3 směrů: Argentinská, Vrbenského a Jankovcova.
Se zprovozněním tunelu Blanka tato kapacita výrazně narostla a tím narostl i počet vozidel. Netvrdím, že ten nárůst je celý z oblasti Prahy 9, ale moc bych se tomu ani nedivil.
Co si vyberete - stát 30 - 50 min na červené před tunelem Mrázovka, nebo jet "severem" a poskakovat V Holešovičkách (resp. Povltavské) cca 10- 20 min.? Domnívám se, že volba je zřejmá.
Odpovědět

Zpět na „Praha“