Severojižní Magistrála

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
milbi
Příspěvky: 41
Registrován: 21.7.2011 9:58:41

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od milbi »

mts píše:... Takze „poslat“ to padesátkou před nekoho kdo 100 metru za mnou jede taky padesátkou není uplne drama… a z pripojovaku se tlaci do praveho kolona aut
100 metrů je mezera, u které opravdu není problém, když někdo přejede z jednoho pruhu do druhého. Je to 4x delší mezera než je bezpečná vzdálenost mezi vozidly při rychlosti 50 km/h a i kdyby ten za vámi jel o 10 km/h rychleji než vy, dojede k vám za půl minuty.
Zároveň je to tak slabý provoz, že se o něm nemá cenu bavit, protože v danou chvíli je jistě podobně volný i pravý pruh a připojeníchtivá vozidla se mohou zařadit naprosto bez problémů. Samozřejmě za předpokladu, že všichni pojedou +- povolených 50 km/h, protože v takto slabém provozu není důvod, aby někdo jel pomaleji.
Jenže to vyžaduje, aby řidiči jedoucí z Blanky zrychlili na oněch 50 km/h, měli mezi sebou příslušné rozestupy (třeba oněch doporučených 28 metrů) a nepřipojili se hned, jak to jde, protože ten za nimi následně zrychlí ještě v připojovacím pruhu, předjede je (možná i dvě auta), ti brzy se připojivší se toho pro jistotu leknout a přibrzdí a kolona je na světě.
AUTOsro
Příspěvky: 335
Registrován: 21.1.2015 19:46:53
Bydliště: České Budějovice - Praha

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od AUTOsro »

Zajímavé, a řekl bych nadčasové video z roku 1988:

https://www.facebook.com/archivct24/vid ... 417235678/

Když shrnu hlavní myšlenky:
- magistrála má svůj dopravní význam
- problém je její forma, ne existence
- je potřeba vyžadovat kvalitu, nejen nízkou cenu
- je lepší udělat to rovnou pořádně, než dělat provizoria, která ve finále zůstanou navždy

Tím neříkám, že tehdejší řešení ve formě vybourání několika bloků bylo nějak elegantní, nicméně zase taková tragédie by to nemusela být - dneska by se magistrála relativně levně zahloubila a Praha by měla centrální zelený koridor. Stejně tak si nemyslím, že současný stav zapojování občanské společnosti je nějak super (naopak by se to podle mého mělo překopat), ale její zapojení v rozumné míře potřeba je.
Potřeba jsou okruhy, radiály, metro i železnice. Kdo tvrdí, že se na něco z toho můžeme vykašlat, je extremista.
jeni013
Příspěvky: 708
Registrován: 3.2.2010 22:20:52
Bydliště: ValMez

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od jeni013 »

To jsme ušli za 30 let dlouhou cestu... :|
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od dvs »

IPR Praha zveřejnil studii Bubny
http://www.iprpraha.cz/budoucibubny
Nevidím tam žádný bulvár. Jenom klikatící se Bubenskou ...
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Lynx »

Já hlavně nevím, kam zmizí auta. Rovně Bubenskou už asi neprojedou, oddálená Nová Bubenská se nekoná a v Argetinské jsou namalovány tři řady stromů. Na kapacitní průtah zapomeňme.

Co se mi líbí je spousta nových tramvajových tratí. Mimo jiné se má vrátit tramvaj do Veletržní.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od ElWapp »

Tramvajové tratě, na které ale nepůjde napasovat žádné rozumné linkové vedení... ve výsledku bude v každé ulici jedna linka s dlouhým intervalem, místo současné páteřní trasy s více proloženými likami
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od P_V »

Lynx: Namalovat čáru do každé ulice jako novou tramvajovou trať je snadné, ale také se musí vymyslet, co tam bude jezdit. Tohle asi architektům nedochází. Zavést tam nějaké nové linky. Ty linky musejí jezdit odněkud někam, přes celou Prahu. Musejí najít dostatek cestujících i v tom zbytku Prahy. Pokud se tohle nevyřeší, tak tramvaj nemá smysl, dopravní ani ekonomický, stačila by místní linka elektrobusu.
Aby to pak neskončilo tím, že tramvajových linek bude cca stejně, jen se rozdělí do víc ulic, takže si počkáte 2x-3x déle než něco pojede a budete muset víc přestupovat.

Podle mě je nesmysl jak Dělnická, tak zachování nábřeží, protože oboje dubluje Jateční. Ze stejného důvodu i propojení do Veletržní vs Antonínská. Na křižovatku Dělnické a Komunardů čtyřramennou křižovatku kolejí nenacpou.

Tohle všechno se mělo vyřešit někdy před 80 lety, když pražská regulační komise navrhla udělat z Dělnické široký bulvár. Pak by se doprava soustředila tam a neřešilo by se, která část Holešovic je důležitější, že by si zasloužila další trať.
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Michal R »

To P_V a Lynx:
No jo, ale to by v IPR museli sedět odborníci. Současná kvalifikace pro práci v IPR je elitářské myšlení "my víme, co je pro vás dobré", kolektivistické myšlení a obsese že všeho, co je podle nálepky Eko a nebo alespoň bio. Jo, a auta jsou fuj! ... A hlavně nevyčnívat a mít stejný názor...
kesu
Příspěvky: 85
Registrován: 6.1.2017 13:25:17

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od kesu »

dvs píše:IPR Praha zveřejnil studii Bubny
http://www.iprpraha.cz/budoucibubny
Nevidím tam žádný bulvár. Jenom klikatící se Bubenskou ...
Pro mě vělké zklamání. Zásadně nedopracovaná doprava (chybí varianta Nové Bubenské stejně jako druhá možnost Brazilská). Zástavba vlastně obkresluje stávající územní plán, který je platný víc než 20. let. Jediný plus je druhý vestibul Vltavské, o kterém se ale mluví od kolaudace tuším v roce 83. Co považuju za vyloženě provar je zástavba nad technologickým centrem Vltavská, který bude reálně nerealizovatelný. Viz požadavek na řešení dopravy na kulaťáku v Dejvicích pouze na povrchu, ze stejného důvodu.

Co na tomhle trvalo rok vážně nechápu..
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od krtek700 »

dvs píše: Nevidím tam žádný bulvár. Jenom klikatící se Bubenskou ...
Já jsem asi méně chápající, ale co je na Bubenské ve "vizi" klikatícího?
A proč by tam podle Lynxe nikdo neprojel?
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od pivko »

Tak v Holešovičkách nad Vychovatelnou je už 50 km/h. Je zvláštní, že nepřišlo žádné vypořádání těch připomínek "občanské společnosti". Tedy já o žádném nevím. Ani jsem na úřední desce nezaznamenal žádné rozhodnutí. A ty značky jsou taky divné. Je tam něco jako pozor 50 na velké tabuli...
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od 1975 »

kesu píše:
dvs píše:IPR Praha zveřejnil studii Bubny
http://www.iprpraha.cz/budoucibubny
Nevidím tam žádný bulvár. Jenom klikatící se Bubenskou ...
Pro mě vělké zklamání. Zásadně nedopracovaná doprava (chybí varianta Nové Bubenské stejně jako druhá možnost Brazilská). Zástavba vlastně obkresluje stávající územní plán, který je platný víc než 20. let. Jediný plus je druhý vestibul Vltavské, o kterém se ale mluví od kolaudace tuším v roce 83. Co považuju za vyloženě provar je zástavba nad technologickým centrem Vltavská, který bude reálně nerealizovatelný. Viz požadavek na řešení dopravy na kulaťáku v Dejvicích pouze na povrchu, ze stejného důvodu.

Co na tomhle trvalo rok vážně nechápu..
Bez komentáře:o)
„Na prvním místě jsou chodci, MHD a cyklodoprava. Důležitou složkou dopravy je také vhodný mix bydlení, služeb a práce. To znamená, že pokud budou moci obyvatelé v nové čtvrti nejen bydlet, ale i nakupovat, pracovat a bavit se, sníží se tak počet cest po městě autem a MHD. Takto si představujeme čtvrti budoucnosti – všechno hezky po ruce,“ vysvětluje Adam Scheinherr, radní pro dopravu hl. m. Prahy.
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Honey72 »

Jenže centra měst se už nevybydlují jen kvůli vysokým nájmům jako v 90. letech. Dnes lidé nechtějí bydlet v centru kvůli špatnému parkování, turistům, kteří se všude pletou a hlavně kvůli hluku, který způsobují. Nově k tomu také přibyl hluk od kuřáků na zahrádkách a před bary.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
HP
Příspěvky: 195
Registrován: 18.1.2016 21:23:20

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od HP »

pivko píše:Tak v Holešovičkách nad Vychovatelnou je už 50 km/h. Je zvláštní, že nepřišlo žádné vypořádání těch připomínek "občanské společnosti". Tedy já o žádném nevím. Ani jsem na úřední desce nezaznamenal žádné rozhodnutí. A ty značky jsou taky divné. Je tam něco jako pozor 50 na velké tabuli...
Aha, takže Waze byl jen napřed. Jel jsem tam v sobotu a ve Wazu na mě svítila 50 a upozorňoval mě na úsekové měření, ale v reálu byla stále 70. Skoro se mi chtělo někam hlásit chybu a ejhle, už je to tam i v reálu.
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od pivko »

Nějaký kamery tam jsou, ale myslím, že zprovoznění úsekového měření bude chvilku trvat. Na dopravniinfo.cz tam zatím nic o měření není.
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od jozka »

Je zvláštní, že nepřišlo žádné vypořádání těch připomínek "občanské společnosti". Tedy já o žádném nevím. Ani jsem na úřední desce nezaznamenal žádné rozhodnutí.
Kdyz vy trpite pocitem, ze mame nejake pravo do toho kecat, nejspis nebude dlouho trvat a ta nova nezkazena garnitura vas z toho vyleci...
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od kot »

Ale mi je přeci milujeme, vždyť VYKUPUJÍ PŘED ÚRkem pozemky pro D0 !!!! Sakra to není v celé ČR novinář, který si tu bandu na tohle téma namaže na chleba ?
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od jozka »

Bozinku, tady snad nekdo porad veri na novinare jako na nestranne kontrolory mocnych...
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Mosquit »

Ta 50 v Liberecké/Holešovičkách má "vypořádání" tady
https://edesky.cz/dokument/3119679

Zda to někdo hnal dál k soudu, to nevím. Některá vypořádání jsou fakt napřesdržku.
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od 1975 »

..jo jo, spoléhají na to, že spíše ne...takový princ Miroslav by jim půlku shodil, že jsou "nepřezkoumatelné", takže nemůžou být použity...
Vilouch
Příspěvky: 117
Registrován: 10.8.2015 14:25:08

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Vilouch »

Na Magistrále bude v centrální části města zrušena NPR 70 km/h.
Svatosp
Příspěvky: 464
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Svatosp »

To je hnus.
Ale prinasim aspoň jednu dobrou zpravu. V tichosti byla provoznena na Pankraci najezdni spojka u Bauhause, dopravni vyznam sice nulovy, ale i tak to potesi videt novou komunikaci po 20 letech na Pankaci :
https://i.imgur.com/Y1P4TnQ.jpg
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od 1975 »

Vilouch píše:Na Magistrále bude v centrální části města zrušena NPR 70 km/h.
to víš, ekokoloběžky to na 70 nevytáhnou:o)
Anonym
Příspěvky: 810
Registrován: 24.6.2009 13:34:01

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Anonym »

Vilouch píše:Na Magistrále bude v centrální části města zrušena NPR 70 km/h.
Nějaký odkaz nebo zdroj?
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od mapman »

Odpovědět

Zpět na „Praha“