Severojižní Magistrála

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od FlakY` »

Ať v tom je pořádek.
O víkendu začne pokládka nového živičného povrchu na magistrále ve směru od Muzea do Holešovic.
http://www.tsk-praha.cz/wps/portal/root ... e317dcc054
http://www.tsk-praha.cz/wps/portal/root ... ff9cf31060
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od 1975 »

A dokdy je tedy ta Severojižní magistrála? Na TSK mají do 31.srpna, v tom "popel si sypajícím článku" mají datum u Dobříšské a u Jiráskova mostu...
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od FlakY` »

Celá akce je včetně křižovatky U Bulhara. Já nepíšu o křižovatce, ale jen o pokládce na SJM.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od 1975 »

Jasně a ta by měla tedy skončit kdy? Díky.
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od FlakY` »

Dnes jim chybí položit kryt na připojovacím a odpojovacím jízdním pruhu. Škoda, myslel jsem si, že to dnes dokončí komplet.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od ElWapp »

Oprava vozovky, posouzeno při průchodu po mostě od schodiště u McD na Florenci na křižovatku u Hiltonu, je vcelku zklamání... propadlé vpusti a šachty zůstaly, při frézování se ponechal proužek starého asfaltu cca 30 cm na obou stranách vozovky... to to nemohli udělat hned pořádně?
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od adamos »

Opravu provádí TSK? v tom případě mě kvalita nepřekvapuje...
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od ElWapp »

Co to na mostě u Florence vzniklo za podivně úzký levý a široký pravý pruh? Za jak dlouho do toho pravého někdo vkreslí cyklisty? Po volbách?
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Mosquit »

Začala realizace "zklidnění" (přechodů) na holešovickém předmostí Hlávkova mostu.
Obrázek

Obrázek

Obrázek
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od kot »

Mosquite, prosím rozepiš se, co to je za akci. Díky
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Lynx »

Tak to chválím. Zjevně se jedná o zřízení povrchového příchodu na ostrov Štvanice ze strany Holešovic. Nyní se tam dá dostat z této strany pouze systémem podchodů, které slouží jako bydliště místním bezomovcům - nikomu nedoporučuji tamtudy chodit.

Je jasné, že pro auta to bude o něco méně pohodlné, ale tady to má svoje odůvodnění. kromě toho tam zas tolik lidí proudit nebude, takže po většinu času to budou mít auta průjezdná stejně pohodlně jako před úpravou.
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Mosquit »

Bude to spunt. V dokumentaci byly i takove veci jako STOPka od "vracecky" od Argentinske (misto stavajiciho pripojovaciho pruhu).

V tomhle vlaknu o par stranek zpet to urcite bude.
kesu
Příspěvky: 85
Registrován: 6.1.2017 13:25:17

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od kesu »

Lynx:
přesně tak, takhle se tam dostat normálně nedá a těch pár chodců to nijak zásadně neovlivní. Stejnak je špunt o pár set metrů dál (ve špičce) a takhle to aspoň půjde přejít.
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od jozka »

Skoda ja uz si rikal, ze to treba vysumelo. Tu stopku bych mozna prezil, me spis fascinovalo presvedceni projektanta, ze situaci zlepsi tim, ze vetsinu "prupletu" v pravem pruhu pod mostem zavrou balisetami. Premyslim, jake slusne oznaceni takovy clovek zasluhuje... nenapada mne.
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od kot »

Dá se říci : Zabít málo...
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Lynx »

Ohledně té stopky se mi nepodařilo nic najít. V současném uspořádání tam stopka nedává smysl, mimo jiné kvůli tomu, že rampa přechází přímo ve směr na most a nebylo by tedy na stopce komu dávat přednost. Zajímalo by mě, jak chtějí ty pruhy přemalovat.
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Mosquit »

Rozebíralo se to zde
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... A1#p155648

dokumentace:
https://edesky.cz/dokument/906385-M%C3% ... -2903_2017

Pravda, nebude tam STOPka; jen Dej přednost v jízdě (prakticky jen cyklistům)

Obrázek

Tohle byl návrh; co se nakonec realizuje nevím
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Lynx »

Díky za obrázek. Tohle snad žádné větší zdržení nebude, případný cyklista je dobře vidět a jede poměrně pomalu, takže nehrozí že by se tam zjevil rychle a nečekaně. Podobně chodec na přechodu, pokud se tam nějáký vyskytne, bude dobře viditelný, nemá se kam schovat.
Vilouch
Příspěvky: 117
Registrován: 10.8.2015 14:25:08

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Vilouch »

Já tedy na realizaci tohoto záměru nemám slov. Už jsem se tu taky k tomu negativně vyjadřoval. Vytvoření konfliktních až nebezpečných míst (odbočení od SJM k Argentinské). Snížení kapacity větví. Celkové znepřehlednění. To vše v místě kde jezdí minimum cyklistů a kapacita komunikací je tak tak. Napadá mě otázka: Proč toto? Nic pozitivního na tomto nevidím. Akorát další tuny barev do další změti čar a značek. Kolony na SJM od hlaváku směrem do Holešovic, které vznikly s přechodem pro chodce na Štvanici, budou tímto ukotveny a budou pravidelné. Záměr, myslím, vypovídá o aktuálním trendu v dopravě v Praze (který není vidět v žádném jiném městě v ČR). Nekoncepčnost, přeplácanost, zmatečnost, vše pod rouškou zklidňování a hypertrendu zdravého města plného cyklistů.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Lynx »

Cyklisti a jejich přednost v jízdě, jsou diskutabilní, ale přístup pro chodce je podle mě v pořádku. Jde o nějáký rozumný kompromis, aby mohli fungovat ve městě jak pěší, tak auta. Tady v tomto místě byla tvrdě preferovaná auta, teď se musí holt trochu uskromnit, ale tak hrozné to není.
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Mosquit »

Z pohledu cyklisty, který tamtudy občas jezdí, mám smíšené pocity
- při cestě z Bubenské ke Štvanici to bylo aktuálně hodně nepříjemné (člověk musel zabrat levý pruh, přičemž do pravého se připojovala auta od Argentinské. A pak se nějak rozumně dostat doprava - tedy ukazovat rukou, na kostkách, nic příjemného
- nové řešení s předností - kterou lidi budou ignorovat, protože tam přeci skoro nikdo nejezdí - taky nevypadá růžově

- při cestě od Štvanice do Bubenské jsem teď ve vhodnou chvíli zabral "prostředek" pravého pruhu, čímž člověk dal jasně najevo, že nechce být předjížděn
- teď bojedu cyklopruhem, a můžu leda (pro sychr) naznačit levou rukou, že pokračuju rovně. Opět na kostkách...
Maniac
Příspěvky: 181
Registrován: 9.6.2009 9:59:50

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Maniac »

Vilouch píše:Já tedy na realizaci tohoto záměru nemám slov. Už jsem se tu taky k tomu negativně vyjadřoval. Vytvoření konfliktních až nebezpečných míst (odbočení od SJM k Argentinské). Snížení kapacity větví. Celkové znepřehlednění. To vše v místě kde jezdí minimum cyklistů a kapacita komunikací je tak tak. Napadá mě otázka: Proč toto? Nic pozitivního na tomto nevidím. Akorát další tuny barev do další změti čar a značek. Kolony na SJM od hlaváku směrem do Holešovic, které vznikly s přechodem pro chodce na Štvanici, budou tímto ukotveny a budou pravidelné. Záměr, myslím, vypovídá o aktuálním trendu v dopravě v Praze (který není vidět v žádném jiném městě v ČR). Nekoncepčnost, přeplácanost, zmatečnost, vše pod rouškou zklidňování a hypertrendu zdravého města plného cyklistů.
Skoda, ze nemame taky svoje obcanske sdruzeni na to, bojkotovat tyhle zklidnovaci nesmysly... :( Porad je cas ho zalozit...
nero_lama
Příspěvky: 123
Registrován: 22.11.2011 10:31:49

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od nero_lama »

Trochu OT:
Budme rádi že to je jen namalované. V Neratovicich udělaly spoustu cyklistických pruhů z červených kočičích hlav. Ale co čert :evil: nechtěl, pumpičky potom nechtějí jezdit(moc to drncá). takže ulice se zúžila, nejde parkovat a ještě se Vám v pruhu motaj kola. :roll:
Nerolama
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Marooned17 »

Mosquit píše:Z pohledu cyklisty, který tamtudy občas jezdí, mám smíšené pocity
- při cestě z Bubenské ke Štvanici to bylo aktuálně hodně nepříjemné (člověk musel zabrat levý pruh, přičemž do pravého se připojovala auta od Argentinské. A pak se nějak rozumně dostat doprava - tedy ukazovat rukou, na kostkách, nic příjemného
- nové řešení s předností - kterou lidi budou ignorovat, protože tam přeci skoro nikdo nejezdí - taky nevypadá růžově

- při cestě od Štvanice do Bubenské jsem teď ve vhodnou chvíli zabral "prostředek" pravého pruhu, čímž člověk dal jasně najevo, že nechce být předjížděn
- teď bojedu cyklopruhem, a můžu leda (pro sychr) naznačit levou rukou, že pokračuju rovně. Opět na kostkách...
Kdo tam z magistrály a na magistrálu jezdí, tak je klasicky zkušený dopravní cyklista. A ten, tedy i vy, si určitě i přes to, že máte přednost, dáte pozor a nebudete - koneckonců stejně jako naprosto kdekoliv jinde, kde se někdo zprava připojuje - věřit, že ten řidič se zachová správně a nevjede tam, a tomu přizpůsobíte jízdu.

Cyklopruhy na Hlávkově mostě nakonec nebudou, takže zabírat pruh na cestě přímo do Bubenské budete i nadále moci bez problému, ale s tím, že bude jednoznačné, zda auto, které jede ve vašem pruhu, bude odbočovat, či ne, takže budete vědět, že určitě odbočovat bude a pokud vás bude chtít předjet (nemělo by), tak budete vědět, že si opět máte radši dát pozor.

Naopak u rodin s dětmi apod. asi lze očekávat, že přejedou na most po novém přechodopřejezdu od budovy El. podniků, dále budou pokračovat po záp. chodníku mostu a proto toto nebudou vůbec muset řešit.
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Marooned17 »

nero_lama píše:Trochu OT:
Budme rádi že to je jen namalované. V Neratovicich udělaly spoustu cyklistických pruhů z červených kočičích hlav. Ale co čert :evil: nechtěl, pumpičky potom nechtějí jezdit(moc to drncá). takže ulice se zúžila, nejde parkovat a ještě se Vám v pruhu motaj kola. :roll:
Super, takže lidi na kolech mohou za to, že to někdo zvoral a udělal pro ně blbou a nesjízdnou infrastrukturu? Ano, je to tak častý jev v Česku, ale to určitě není vlastností kola jako dopravního prostředku. V Dánsku či Nizozemsku (s nimiž se Neratovice profilem terénu dají plně srovnávat) mají suprovou cykloinfrastrukturu a taky se tam dobře jezdí autem (možná právě i proto). Proč tu musíte oba druhy dopravy stavět proti sobě? :)
Odpovědět

Zpět na „Praha“