|
Právě je 27.4.2021 9:51:46
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
| Autor |
Zpráva |
|
FlakY`
Příspěvky: 1459 Bydliště: F-M - Praha
|
 Re: Severojižní Magistrála
Ať v tom je pořádek. O víkendu začne pokládka nového živičného povrchu na magistrále ve směru od Muzea do Holešovic. http://www.tsk-praha.cz/wps/portal/root ... e317dcc054http://www.tsk-praha.cz/wps/portal/root ... ff9cf31060
_________________ Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval Peugeot 206 , Citroën C4 Grand Picasso II
|
| 13.7.2018 13:07:06 |
|
 |
|
1975
Příspěvky: 3532 Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520
|
 Re: Severojižní Magistrála
A dokdy je tedy ta Severojižní magistrála? Na TSK mají do 31.srpna, v tom "popel si sypajícím článku" mají datum u Dobříšské a u Jiráskova mostu...
|
| 13.7.2018 14:30:59 |
|
 |
|
FlakY`
Příspěvky: 1459 Bydliště: F-M - Praha
|
 Re: Severojižní Magistrála
Celá akce je včetně křižovatky U Bulhara. Já nepíšu o křižovatce, ale jen o pokládce na SJM.
_________________ Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval Peugeot 206 , Citroën C4 Grand Picasso II
|
| 13.7.2018 14:52:02 |
|
 |
|
1975
Příspěvky: 3532 Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520
|
 Re: Severojižní Magistrála
Jasně a ta by měla tedy skončit kdy? Díky.
|
| 14.7.2018 7:52:21 |
|
 |
|
FlakY`
Příspěvky: 1459 Bydliště: F-M - Praha
|
 Re: Severojižní Magistrála
Dnes jim chybí položit kryt na připojovacím a odpojovacím jízdním pruhu. Škoda, myslel jsem si, že to dnes dokončí komplet.
_________________ Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval Peugeot 206 , Citroën C4 Grand Picasso II
|
| 15.7.2018 19:28:50 |
|
 |
|
ElWapp
Příspěvky: 1149 Bydliště: Praha 4
|
 Re: Severojižní Magistrála
Oprava vozovky, posouzeno při průchodu po mostě od schodiště u McD na Florenci na křižovatku u Hiltonu, je vcelku zklamání... propadlé vpusti a šachty zůstaly, při frézování se ponechal proužek starého asfaltu cca 30 cm na obou stranách vozovky... to to nemohli udělat hned pořádně?
|
| 19.7.2018 7:49:33 |
|
 |
|
adamos
Příspěvky: 1615 Bydliště: D1, 2,78 km
|
 Re: Severojižní Magistrála
Opravu provádí TSK? v tom případě mě kvalita nepřekvapuje...
_________________ Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
|
| 19.7.2018 8:56:24 |
|
 |
|
ElWapp
Příspěvky: 1149 Bydliště: Praha 4
|
 Re: Severojižní Magistrála
Co to na mostě u Florence vzniklo za podivně úzký levý a široký pravý pruh? Za jak dlouho do toho pravého někdo vkreslí cyklisty? Po volbách?
|
| 28.7.2018 19:33:45 |
|
 |
|
Mosquit
Příspěvky: 749 Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby
|
 Re: Severojižní Magistrála
|
| 18.8.2018 11:27:00 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: Severojižní Magistrála
Mosquite, prosím rozepiš se, co to je za akci. Díky
|
| 18.8.2018 13:26:09 |
|
 |
|
Lynx
Příspěvky: 2907
|
 Re: Severojižní Magistrála
Tak to chválím. Zjevně se jedná o zřízení povrchového příchodu na ostrov Štvanice ze strany Holešovic. Nyní se tam dá dostat z této strany pouze systémem podchodů, které slouží jako bydliště místním bezomovcům - nikomu nedoporučuji tamtudy chodit.
Je jasné, že pro auta to bude o něco méně pohodlné, ale tady to má svoje odůvodnění. kromě toho tam zas tolik lidí proudit nebude, takže po většinu času to budou mít auta průjezdná stejně pohodlně jako před úpravou.
|
| 18.8.2018 13:54:00 |
|
 |
|
Mosquit
Příspěvky: 749 Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby
|
 Re: Severojižní Magistrála
Bude to spunt. V dokumentaci byly i takove veci jako STOPka od "vracecky" od Argentinske (misto stavajiciho pripojovaciho pruhu).
V tomhle vlaknu o par stranek zpet to urcite bude.
|
| 18.8.2018 18:01:36 |
|
 |
|
kesu
Příspěvky: 85
|
 Re: Severojižní Magistrála
Lynx: přesně tak, takhle se tam dostat normálně nedá a těch pár chodců to nijak zásadně neovlivní. Stejnak je špunt o pár set metrů dál (ve špičce) a takhle to aspoň půjde přejít.
|
| 19.8.2018 8:25:10 |
|
 |
|
jozka
Příspěvky: 2220
|
 Re: Severojižní Magistrála
Skoda ja uz si rikal, ze to treba vysumelo. Tu stopku bych mozna prezil, me spis fascinovalo presvedceni projektanta, ze situaci zlepsi tim, ze vetsinu "prupletu" v pravem pruhu pod mostem zavrou balisetami. Premyslim, jake slusne oznaceni takovy clovek zasluhuje... nenapada mne.
|
| 19.8.2018 16:17:15 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: Severojižní Magistrála
Dá se říci : Zabít málo...
|
| 19.8.2018 21:05:48 |
|
 |
|
Lynx
Příspěvky: 2907
|
 Re: Severojižní Magistrála
Ohledně té stopky se mi nepodařilo nic najít. V současném uspořádání tam stopka nedává smysl, mimo jiné kvůli tomu, že rampa přechází přímo ve směr na most a nebylo by tedy na stopce komu dávat přednost. Zajímalo by mě, jak chtějí ty pruhy přemalovat.
|
| 19.8.2018 23:44:56 |
|
 |
|
Mosquit
Příspěvky: 749 Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby
|
 Re: Severojižní Magistrála
Rozebíralo se to zde viewtopic.php?f=57&t=680&p=155648&hilit=vltavsk%C3%A1#p155648dokumentace: https://edesky.cz/dokument/906385-M%C3% ... -2903_2017Pravda, nebude tam STOPka; jen Dej přednost v jízdě (prakticky jen cyklistům)  Tohle byl návrh; co se nakonec realizuje nevím
|
| 20.8.2018 8:24:16 |
|
 |
|
Lynx
Příspěvky: 2907
|
 Re: Severojižní Magistrála
Díky za obrázek. Tohle snad žádné větší zdržení nebude, případný cyklista je dobře vidět a jede poměrně pomalu, takže nehrozí že by se tam zjevil rychle a nečekaně. Podobně chodec na přechodu, pokud se tam nějáký vyskytne, bude dobře viditelný, nemá se kam schovat.
|
| 20.8.2018 8:48:21 |
|
 |
|
Vilouch
Příspěvky: 116
|
 Re: Severojižní Magistrála
Já tedy na realizaci tohoto záměru nemám slov. Už jsem se tu taky k tomu negativně vyjadřoval. Vytvoření konfliktních až nebezpečných míst (odbočení od SJM k Argentinské). Snížení kapacity větví. Celkové znepřehlednění. To vše v místě kde jezdí minimum cyklistů a kapacita komunikací je tak tak. Napadá mě otázka: Proč toto? Nic pozitivního na tomto nevidím. Akorát další tuny barev do další změti čar a značek. Kolony na SJM od hlaváku směrem do Holešovic, které vznikly s přechodem pro chodce na Štvanici, budou tímto ukotveny a budou pravidelné. Záměr, myslím, vypovídá o aktuálním trendu v dopravě v Praze (který není vidět v žádném jiném městě v ČR). Nekoncepčnost, přeplácanost, zmatečnost, vše pod rouškou zklidňování a hypertrendu zdravého města plného cyklistů.
|
| 22.8.2018 9:22:06 |
|
 |
|
Lynx
Příspěvky: 2907
|
 Re: Severojižní Magistrála
Cyklisti a jejich přednost v jízdě, jsou diskutabilní, ale přístup pro chodce je podle mě v pořádku. Jde o nějáký rozumný kompromis, aby mohli fungovat ve městě jak pěší, tak auta. Tady v tomto místě byla tvrdě preferovaná auta, teď se musí holt trochu uskromnit, ale tak hrozné to není.
|
| 22.8.2018 9:33:37 |
|
 |
|
Mosquit
Příspěvky: 749 Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby
|
 Re: Severojižní Magistrála
Z pohledu cyklisty, který tamtudy občas jezdí, mám smíšené pocity - při cestě z Bubenské ke Štvanici to bylo aktuálně hodně nepříjemné (člověk musel zabrat levý pruh, přičemž do pravého se připojovala auta od Argentinské. A pak se nějak rozumně dostat doprava - tedy ukazovat rukou, na kostkách, nic příjemného - nové řešení s předností - kterou lidi budou ignorovat, protože tam přeci skoro nikdo nejezdí - taky nevypadá růžově
- při cestě od Štvanice do Bubenské jsem teď ve vhodnou chvíli zabral "prostředek" pravého pruhu, čímž člověk dal jasně najevo, že nechce být předjížděn - teď bojedu cyklopruhem, a můžu leda (pro sychr) naznačit levou rukou, že pokračuju rovně. Opět na kostkách...
|
| 22.8.2018 10:30:14 |
|
 |
|
Maniac
Příspěvky: 164
|
 Re: Severojižní Magistrála
Vilouch píše: Já tedy na realizaci tohoto záměru nemám slov. Už jsem se tu taky k tomu negativně vyjadřoval. Vytvoření konfliktních až nebezpečných míst (odbočení od SJM k Argentinské). Snížení kapacity větví. Celkové znepřehlednění. To vše v místě kde jezdí minimum cyklistů a kapacita komunikací je tak tak. Napadá mě otázka: Proč toto? Nic pozitivního na tomto nevidím. Akorát další tuny barev do další změti čar a značek. Kolony na SJM od hlaváku směrem do Holešovic, které vznikly s přechodem pro chodce na Štvanici, budou tímto ukotveny a budou pravidelné. Záměr, myslím, vypovídá o aktuálním trendu v dopravě v Praze (který není vidět v žádném jiném městě v ČR). Nekoncepčnost, přeplácanost, zmatečnost, vše pod rouškou zklidňování a hypertrendu zdravého města plného cyklistů. Skoda, ze nemame taky svoje obcanske sdruzeni na to, bojkotovat tyhle zklidnovaci nesmysly...  Porad je cas ho zalozit...
|
| 22.8.2018 10:47:53 |
|
 |
|
nero_lama
Příspěvky: 94
|
 Re: Severojižní Magistrála
Trochu OT: Budme rádi že to je jen namalované. V Neratovicich udělaly spoustu cyklistických pruhů z červených kočičích hlav. Ale co čert  nechtěl, pumpičky potom nechtějí jezdit(moc to drncá). takže ulice se zúžila, nejde parkovat a ještě se Vám v pruhu motaj kola. 
_________________ Nerolama
|
| 22.8.2018 11:17:53 |
|
 |
|
Marooned17
Příspěvky: 1074 Bydliště: Praha
|
 Re: Severojižní Magistrála
Mosquit píše: Z pohledu cyklisty, který tamtudy občas jezdí, mám smíšené pocity - při cestě z Bubenské ke Štvanici to bylo aktuálně hodně nepříjemné (člověk musel zabrat levý pruh, přičemž do pravého se připojovala auta od Argentinské. A pak se nějak rozumně dostat doprava - tedy ukazovat rukou, na kostkách, nic příjemného - nové řešení s předností - kterou lidi budou ignorovat, protože tam přeci skoro nikdo nejezdí - taky nevypadá růžově
- při cestě od Štvanice do Bubenské jsem teď ve vhodnou chvíli zabral "prostředek" pravého pruhu, čímž člověk dal jasně najevo, že nechce být předjížděn - teď bojedu cyklopruhem, a můžu leda (pro sychr) naznačit levou rukou, že pokračuju rovně. Opět na kostkách... Kdo tam z magistrály a na magistrálu jezdí, tak je klasicky zkušený dopravní cyklista. A ten, tedy i vy, si určitě i přes to, že máte přednost, dáte pozor a nebudete - koneckonců stejně jako naprosto kdekoliv jinde, kde se někdo zprava připojuje - věřit, že ten řidič se zachová správně a nevjede tam, a tomu přizpůsobíte jízdu. Cyklopruhy na Hlávkově mostě nakonec nebudou, takže zabírat pruh na cestě přímo do Bubenské budete i nadále moci bez problému, ale s tím, že bude jednoznačné, zda auto, které jede ve vašem pruhu, bude odbočovat, či ne, takže budete vědět, že určitě odbočovat bude a pokud vás bude chtít předjet (nemělo by), tak budete vědět, že si opět máte radši dát pozor. Naopak u rodin s dětmi apod. asi lze očekávat, že přejedou na most po novém přechodopřejezdu od budovy El. podniků, dále budou pokračovat po záp. chodníku mostu a proto toto nebudou vůbec muset řešit.
|
| 26.8.2018 18:47:35 |
|
 |
|
Marooned17
Příspěvky: 1074 Bydliště: Praha
|
 Re: Severojižní Magistrála
nero_lama píše: Trochu OT: Budme rádi že to je jen namalované. V Neratovicich udělaly spoustu cyklistických pruhů z červených kočičích hlav. Ale co čert  nechtěl, pumpičky potom nechtějí jezdit(moc to drncá). takže ulice se zúžila, nejde parkovat a ještě se Vám v pruhu motaj kola.  Super, takže lidi na kolech mohou za to, že to někdo zvoral a udělal pro ně blbou a nesjízdnou infrastrukturu? Ano, je to tak častý jev v Česku, ale to určitě není vlastností kola jako dopravního prostředku. V Dánsku či Nizozemsku (s nimiž se Neratovice profilem terénu dají plně srovnávat) mají suprovou cykloinfrastrukturu a taky se tam dobře jezdí autem (možná právě i proto). Proč tu musíte oba druhy dopravy stavět proti sobě? 
|
| 26.8.2018 18:55:21 |
|
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 4 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru
|
|