| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Severojižní Magistrála http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=57&t=75 |
Stránka 12 z 62 |
| Autor: | dvs [ 17.9.2012 15:14:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
Standa píše: Tři postřehy: 1) Součástí "vnitřního okruhu" by se takto de facto stala i ulice K Holešovičkám, což by jejím obyvatelům jistě udělalo mimořádnou radost (zejména pak ta perspektiva "na věčné časy"). Pravda je, že se málo ví, že PPO začíná u D8 a už máme dodatečně dostavěné dvě MÚK (Veselská a Prosecká) , tak proč nepokračovat dále po trase. |
|
| Autor: | P_V [ 17.9.2012 16:23:28 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
Jako ne moc hezký se mi jeví průtah Kbelské skrz Hloubětín. Původně městská ulice tu degradovala na magistrálu za PHS, zatímco o kus dál na západ je pustina, do které byla pro změnu přeložena tramvaj. Když už by se měly stavět tady dvě nové MÚK, proč to tedy neudělat důsledněji i s přeložkou průtahu - tramvajová trať a průtah by si vyměnily místo. |
|
| Autor: | dvs [ 17.9.2012 19:13:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
No ten průtah není fakt nic moc, ale ta pustina má označení v územním plánu OB-F (bytová výstavba) Hold to bude spíš zakopávání a zakrývání... |
|
| Autor: | Mike [ 17.9.2012 22:08:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
pp21 píše: Nová myšlenka ... teda spíš důvod ... na zklidnění magistrály. Vnitřní okruh by mohl být do tří let! http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/V ... oky-246567 Citace: Praha chce co nejrychleji a za přijatelné náklady dokončit vnitřní okruh města. Prověřuje variantu, že by chybějící východní část obchvatu dočasně vedla po Průmyslové ulici. Podmínkou je vybudování dvou mimoúrovňových křižovatek u Kolbenovy a Poděbradské ulice. ČTK to řekl náměstek primátora Josef Nosek (ODS). Pokud by řidiči mohli město po okruhu objet, mohla by Praha omezit vjezd do centra. Tahle myšlenka tu ještě nebyla... byla, kdysi dávno v devitce byly i náčrty pak to ale padlo právě s VR je krásné, jak značky snížené rychlosti, zpomalovací prahy, bus pruhy a jiné rostou jak houby po dešti, ale postavit 3 nebo 4 chybějicí stavby je nad schopnosti úředníků. kdyby to takhle fungovalo všude, tak s nebrzdícím autem odjíždíte z STK s poznámkou, že nesmíte brzdit.... |
|
| Autor: | kasme [ 25.9.2012 9:20:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
Na magistrálu se dočasně vrátila sedmdesátka. Prověří tišší povrch 25. září 2012 10:01 Praha zvažuje, že by na magistrále v ulici 5. května opět zvýšila maximální povolenou rychlost ze současných 50 na 70 kilometrů v hodině. Právě v tomto úseku totiž správci silnic v posledních dvou letech vyměnili povrch vozovky za nový, který má tlumit hluk. Zda opatření funguje, bude teď zjišťovat měření. Zdroj: http://praha.idnes.cz/na-magistrale-se- ... zpravy_sfo v ČT to bylo už včera http://www.ceskatelevize.cz/ct24/region ... eni-hluku/ |
|
| Autor: | mapman [ 25.9.2012 9:38:39 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
Tak za tohle jsem uronil slzu ... sám jsem zvědavej co jim z měření vyleze. Ten rozdíl mezi hlukem ze starého a nového povrchu je i subjektivně z pohledu řidiče obrovský... |
|
| Autor: | pivko [ 25.9.2012 12:20:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
mapman píše: Tak za tohle jsem uronil slzu ... sám jsem zvědavej co jim z měření vyleze. Ten rozdíl mezi hlukem ze starého a nového povrchu je i subjektivně z pohledu řidiče obrovský... Tak přinejmenším za snahu je třeba zde TSK pochválit. Ale ten výsledek bych nerad zakřiknul. |
|
| Autor: | dvs [ 25.9.2012 12:38:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
pivko píše: mapman píše: Tak za tohle jsem uronil slzu ... sám jsem zvědavej co jim z měření vyleze. Ten rozdíl mezi hlukem ze starého a nového povrchu je i subjektivně z pohledu řidiče obrovský... |
|
| Autor: | Bobek [ 25.9.2012 13:32:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
Co si tak matně pamatuju z grafu, co tu kdysi proběhl, tak rozdíl mezi 50 a 70 je cca 6dB, tedy o něco víc, než kolik se "ušetřilo" použitím nového povrchu. Návrat 70 tak nevidím moc reálně. |
|
| Autor: | jonáš [ 25.9.2012 14:36:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
No já spíš vidim, když troubu trochu rozhicuju, postupnej a plíživej nástup pade na jižní spojku, v tom branickym ohybu se plánuje nějakej velkej obytnej soubor a ti, co si tam za svejch poctivejch "sedm v krabici" nakoupěj byt s terasou a výhledem na barrandov (kde by potřebovali ty krabice dvě až tři), to nebudou chtít poslouchat věčně. |
|
| Autor: | dvs [ 25.9.2012 15:41:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
Bobek píše: Co si tak matně pamatuju z grafu, co tu kdysi proběhl, tak rozdíl mezi 50 a 70 je cca 6dB, tedy o něco víc, než kolik se "ušetřilo" použitím nového povrchu. Návrat 70 tak nevidím moc reálně. |
|
| Autor: | Bobek [ 25.9.2012 16:01:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
Což o to, jednoduché to určitě není. Jenom mám pocit, že tu je přání otcem myšlenky. Ještě to sem nalepím (nevypadá to, že by se to týkalo těžké dopravy, nicméně zase je otázka, co z toho lze usuzovat ohledně souhrnného hluku x aut): |
|
| Autor: | jonáš [ 25.9.2012 16:21:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
No ještě bych tam čekal nějakej "aerodynamic" když je to do 120, ale mezi 50 a 70 asi nebude významnej. |
|
| Autor: | dvs [ 25.9.2012 18:15:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
Bobek píše: Jenom mám pocit, že tu je přání otcem myšlenky. Předpokládám, že tsk si to výpočtově zkusila spočítat, protože jinak by se do toho měření ani nepustila. Navíc obhájci našeho zdraví , píší hluk eps píše: Efekt snížení hluku na tichém povrchu se projeví především u komunikací, po nichž jezdí auta rychlostí nad 50 km/h. Při nižších rychlostech převládá hluk motoru vozidla. zdroj |
|
| Autor: | Bobek [ 26.9.2012 20:44:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
Tak to jsem se zase jednou sekl. |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 26.9.2012 20:54:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
No ještě, že tak, asi i radního Noska ta 50 iritovala. OT "Bydlím v Krči na sídlišti a představa magistrály s desítkami tisíc automobilů mne děsí " uvedla učitelka a obyvatelka Krče Petra Rejchrtová, která je zároveň petentkou výše zmíněné petice. Podle Alžběty Rejchrtové ze sdružení Občané postižení severojižní magistrálou nejsou výsledky prokazatelné. Shoda jmen, chyba nebo nějaká kverulantská familie. |
|
| Autor: | kot [ 27.9.2012 4:32:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
Vsadím se, že B je správně.............. |
|
| Autor: | Mike [ 27.9.2012 8:37:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
za bolševika držely hubu a krok a řádně platily za členské známky nyní "no a když máme tu demokracii, tak si přeci můžem stěžovat ne ?" |
|
| Autor: | kot [ 28.9.2012 16:41:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
Mike píše: za bolševika držely hubu a krok a řádně platily za členské známky nyní "no a když máme tu demokracii, tak si přeci můžem stěžovat ne ?" říkají si:Stejně nemáme co dělat, tak proč jim trochu nenadzvednout mandle...? |
|
| Autor: | jonáš [ 1.10.2012 10:26:58 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
No otázka je, kdy se to měřilo (dvě hodiny 18-20 při 50 a dvě hodiny 20-22 při 70 by celkem odpovídalo výsledku). Měřit by se muselo samozřejmě ve stejný denní době a stejnym dnu v týdnu a srovnatelnym období a doložit to i záznamem srovnatelných intenzit dopravy Tohle mi přijde spíš jak nahození nějakýho předvolebního chrousta pro populum (ale v Praze co vim se nevolí). |
|
| Autor: | rob3rt [ 1.10.2012 16:03:58 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
jonáš píše: No otázka je, kdy se to měřilo (dvě hodiny 18-20 při 50 a dvě hodiny 20-22 při 70 by celkem odpovídalo výsledku). Měřit by se muselo samozřejmě ve stejný denní době a stejnym dnu v týdnu a srovnatelnym období a doložit to i záznamem srovnatelných intenzit dopravy Měření mohlo podle mne i mohlo probíhat při stejných intenzitách. Ale změny značení si určitě všimlo minimum řidičů, vždyť padesátky na Strakonické si většina všimla tak po dvou týdnech |
|
| Autor: | jonáš [ 1.10.2012 16:08:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
Jo, to je další háček, muselo by se to doložit nejen záznamem intenzit provozu, ale i skutečnou průměrnou rychlostí dopravního proudu. Vona taky občas nastane zácpa a pojíždí to tam dvacítkou na volnoběh, hluk neměřitelný |
|
| Autor: | kasme [ 2.10.2012 17:27:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
již několik dní probíhá obnova vodorovného značení v rekonstruovaném úseku směr do centra dnes již z centra http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... ka/121002/ Citace: Světelná závora na Nuselském mostě ulehčila Legerově ulici „Závěry z měření potvrdily naše předpoklady, tedy že semafor pomohl snížit kapacitu magistrály, aniž by zkomplikoval její průjezdnost. Znamená to, že po otevření tunelového komplexu Blanka, bude možné na magistrálu umístit například více přechodů pro chodce a tím zvýšit komfort pro pěší. Zároveň se podaří částečně snížit hlučnost a tím i množství emisí v okolí této dopravní tepny,“ uvedl náměstek primátora Josef Nosek. http://www.praha.eu/jnp/cz/home/magistr ... moste.html |
|
| Autor: | Mike [ 2.10.2012 21:36:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
pan Nosek by si měl někde přečíst jak se vlastně taková emise vyskytne a jestli ji je stejně nebo méně když to co ji vytváří je v ustáleném nebo střídavém režimu |
|
| Autor: | GiuseppeS [ 2.10.2012 23:28:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
Mike píše: pan Nosek by si měl někde přečíst jak se vlastně taková emise vyskytne a jestli ji je stejně nebo méně když to co ji vytváří je v ustáleném nebo střídavém režimu Emise se samozřejmě nesnížili (nesníží) snížením hlučnosti, ale zvýšením plynulosti dopravy v Legerově. |
|
| Stránka 12 z 62 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|