České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

Severojižní Magistrála
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=57&t=75
Stránka 13 z 62

Autor:  jonáš [ 3.10.2012 7:07:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: Severojižní Magistrála

A nejvíc (přímo úměrně) se snížej redukcí počtu projíždějících vozidel ;-)

Autor:  Mike [ 3.10.2012 21:09:42 ]
Předmět příspěvku:  Re: Severojižní Magistrála

dobrá dobrá
chtěl jsem tím naznačit, že je značný rozdíl mezi projíždějícím a rozjíždějícím....

Autor:  jonáš [ 4.10.2012 7:29:54 ]
Předmět příspěvku:  Re: Severojižní Magistrála

No bude vždycky záležet na tom, kolik vozidel, a jakou rychlostí projíždějících vs. na jakou rychlost se rozjíždějících ;-) jinak fyzikálně vzato roste potřebný výkon pro jízdu na danym úseku někde mezi lineární až kvadratickou závislostí na rychlosti, a s tim potažmo i spotřeba či exhalace. Ideál je z tohoto pohledu proud vozidel plynule se pohybující co nejnižší rychlostí ;-) a pokud už jsou nutný nějaký přískoky ke křižovatkám, tak se rozjíždět jen na takovou rychlost, aby to dojelo k dalšímu bodu zastavení "samo" setrvačností, bez broušení kotoučů a brzdových destiček (další exhalace ve formě prachu). Furt mě udivuje, kolik kroutičů/šlapačů mě předjíždí před červenou, jen aby pak řádně otestovali funkci brzd a následně si na těch světlech mohli postát o pár sekund déle ;-)

Autor:  MPMP [ 4.10.2012 8:49:20 ]
Předmět příspěvku:  Re: Severojižní Magistrála

jonáš píše:
Furt mě udivuje, kolik kroutičů/šlapačů mě předjíždí před červenou, jen aby pak řádně otestovali funkci brzd a následně si na těch světlech mohli postát o pár sekund déle ;-)
Ale dostali se o jedno auto dopředu. A to se přece vyplatí, ne? :jidlo:

Autor:  jonáš [ 4.10.2012 9:34:09 ]
Předmět příspěvku:  Re: Severojižní Magistrála

No nejlepší je, když je pak za Muzeem předjedu všechny v balíku, protože tam volej samozřejmě "rychlej" pruh kde se to štosuje, ale pravej je prázdnej. :lol:

Autor:  kasme [ 2.11.2012 12:29:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: Severojižní Magistrála

SJM od Vyskočilovy z centra označena jako SMV, ale 50
Příloha:
sjm-vyskocilova.JPG
sjm-vyskocilova.JPG [ 30.84 KiB | Zobrazeno 5177 krát ]

ale je tam jedna drobná chybička :kladivo: :jidlo:

http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... paka/1211/

před MO byly naopak cedule SMV demontovány...
Kde tedy teď končí ta 50 km/h?? :idea: :idea: :crazy:

Autor:  adamos [ 2.11.2012 16:17:05 ]
Předmět příspěvku:  Re: Severojižní Magistrála

... vjezd pouze s dálniční známkou?????

Autor:  mapman [ 2.11.2012 16:47:33 ]
Předmět příspěvku:  Re: Severojižní Magistrála

Ano vidíš správně :) To se zase někdo předvedl ;) Samozřejmě že úsek není v příslušné vyhlášce, takže ta povinnost tam neplatí ani v jednom případě... Napravit je to ale potřeba.

Autor:  kasme [ 2.11.2012 16:49:16 ]
Předmět příspěvku:  Re: Severojižní Magistrála

jj, montéry jsem upozornil...
tak už je to možná opravené,,, večer kouknu

Autor:  Marooned17 [ 2.11.2012 18:26:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: Severojižní Magistrála

mapman: Koukám, že si ministerstvo před koncem roku ještě, jak se dá, posiluje příjmy :-)

Autor:  kasme [ 2.11.2012 21:31:56 ]
Předmět příspěvku:  Re: Severojižní Magistrála

někdy stačí jen upozornit :jidlo:

Přílohy:
sjm-vy.jpg
sjm-vy.jpg [ 51.47 KiB | Zobrazeno 5098 krát ]

Autor:  kasme [ 23.12.2012 20:33:41 ]
Předmět příspěvku:  Re: Severojižní Magistrála

portál výjezd Vyskočilova osazen, v podstatě je to jen větší přebarvená verze původní cedule

http://ttnz.cz/kasme/v/ostatni/kasme/smes/1212/IMG_6913.JPG.html

no alespoň, že tam není vpravo Jesenice :)

MO je v bílém poli, proti značce o kus blíž
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnicedalnice/sjm/paka/120702/IMG_0144.JPG.html
Příloha:
sjm-vy.jpg
sjm-vy.jpg [ 55.95 KiB | Zobrazeno 4835 krát ]

Příloha:
sjm-vy-puv.jpg
sjm-vy-puv.jpg [ 29.15 KiB | Zobrazeno 4835 krát ]

Příloha:
sjm-pa.JPG
sjm-pa.JPG [ 56.55 KiB | Zobrazeno 4835 krát ]

Autor:  Mikulik [ 25.12.2012 7:40:30 ]
Předmět příspěvku:  Re: Severojižní Magistrála

Na kolik přijde takováhle cedule? Mě to připadá, jaké vyhozený peníz. Ty peníze by se daly využít jinde lépe

Autor:  kasme [ 25.12.2012 11:56:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: Severojižní Magistrála

Mikulik píše:
...vyhozený peníz...

a teď mě ještě napadlo, že ta šipka nad odbočovacím pruhem by měla začínat svisle a né být celá šikmá... (upravená fotka uprostřed :kladivo: )
kromě barev je to přesná kopie původní cedule z doby, kdy ještě nebyl kolektor... :crazy:

a nebo šipka i pravém pruhu (že se dá přejet do odbočovacího... :crazy: obr. vpravo )
ale to zas vypadá, že je to dvoupruhové odbočení...

Přílohy:
sjm-vy.JPG
sjm-vy.JPG [ 62.58 KiB | Zobrazeno 4679 krát ]

Autor:  _jan91 [ 25.12.2012 20:07:37 ]
Předmět příspěvku:  Re: Severojižní Magistrála

Jakej je vůbec rozdíl v tom když je nápis Městský okruh v bílém nebo v zeleném rámečku? Nějak mě to nedochází...

Autor:  monin [ 25.12.2012 22:47:52 ]
Předmět příspěvku:  Re: Severojižní Magistrála

Mikulik píše:
Na kolik přijde takováhle cedule? Mě to připadá, jaké vyhozený peníz. Ty peníze by se daly využít jinde lépe


Přesně tak. Při takovém značení "cílu" jsou to jen naprosto vyhozené peníze. To raději nic.

Jinak jakoli tu brojím proti značení těch místních cílům po Praze - tak toho značení na Jesenici - JESENICE je velká škoda. Jak teď bude jezdit František Koudelka na Konopiště??

Ale jina věc. Již delší dobu je nové dopravní značení na před křížením současné severojižní magistrály na Proseku s "Pražským okruhem". Nemám fotku - ale je tam samozřejmě po novu značeno jen Ústí/Labem a Mělník - po slovu Dresden nebo alespoň (D) ani památky.
Ale je tam také značené číslo silnice tedy 8 a to už na červeném podkladu. Tedy jako dálnice.
Je to bráno už tak, že po novu - tedy s chystanými změnami R/D povede D8 už někde od tohoto křížení a nebo je to zase jen klasická ukázka toho, že levá ruka neví co dělá pravá - viz. např. Kasme a úseky s poplatkem a bez poplatku?

Autor:  kasme [ 25.12.2012 23:10:17 ]
Předmět příspěvku:  Re: Severojižní Magistrála

DefiantM píše:
Jakej je vůbec rozdíl v tom když je nápis Městský okruh v bílém nebo v zeleném rámečku? Nějak mě to nedochází...

na neměl bejt modrobílej (třeba pruhy), když je to SpMV a k tomu ještě místní cíl :jidlo: :idea:

monin: foto Prosecká radiála, ještě je tam jeden nový portál blíže ku "Praze"
průjezd pod modrou a červenou "8"

Autor:  Marooned17 [ 29.12.2012 23:36:28 ]
Předmět příspěvku:  Re: Severojižní Magistrála

monin, kasme: Kdyby na značce bylo alespoň mezinárodní

Ústí n. L./Aussig a. d. E.

To bych pak nezařazení Dresden i chápal :kladivo:

Autor:  Dr.Fe1 [ 30.12.2012 0:00:57 ]
Předmět příspěvku:  Re: Severojižní Magistrála

Marooned17 píše:
monin, kasme: Kdyby na značce bylo alespoň mezinárodní

Ústí n. L./Aussig a. d. E.

To bych pak nezařazení Dresden i chápal :kladivo:


Já ti dám Aussig Dobroníne :kladivo: Do odsunu s tebou :ko:

Autor:  monin [ 30.12.2012 22:19:11 ]
Předmět příspěvku:  Re: Severojižní Magistrála

kasme píše:
DefiantM píše:
Jakej je vůbec rozdíl v tom když je nápis Městský okruh v bílém nebo v zeleném rámečku? Nějak mě to nedochází...

na neměl bejt modrobílej (třeba pruhy), když je to SpMV a k tomu ještě místní cíl :jidlo: :idea:

monin: foto Prosecká radiála, ještě je tam jeden nový portál blíže ku "Praze"
průjezd pod modrou a červenou "8"


Noo a na tom jsme se ptal. Na tom novém značení na Proseku směr Dresden je už číslo komunikace na červeném podkladu tedy jako D. Je to jako vždy jen šlendrián a omyl, nebo je to naopak už nově nachystané v rámci toho přeznačení R na D?

Autor:  mapman [ 30.12.2012 22:29:42 ]
Předmět příspěvku:  Re: Severojižní Magistrála

Je to šlendrián, D8 začíná až za Březiněvsí...

Autor:  monin [ 30.12.2012 22:34:48 ]
Předmět příspěvku:  Re: Severojižní Magistrála

mapman píše:
Je to šlendrián, D8 začíná až mezi za Březiněvsí...


Co taky jiného u nás než paskvil. Škoda jen, že tam omylem a vlastní blbostí nedali i název Dresden (D) a ten švýcarský dálniční rámeček.

Autor:  Standa [ 31.12.2012 8:49:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: Severojižní Magistrála

Ono by stačilo i pouhé "Ústí n.L. (D)", i když by asi hodně lidí nepochopilo, že jde o dva cíle.

Autor:  mapman [ 31.12.2012 9:07:01 ]
Předmět příspěvku:  Re: Severojižní Magistrála

Už jsem to tu někde psal, k tomu se jinde používá lomítko, tj. Ústí n. L. / (D) :)

Autor:  kot [ 31.12.2012 10:55:06 ]
Předmět příspěvku:  Re: Severojižní Magistrála

Standa píše:
Ono by stačilo i pouhé "Ústí n.L. (D)", i když by asi hodně lidí nepochopilo, že jde o dva cíle.

Ten kdo byl aspoň jednou v Deutschlandu to pochopí 100%. Nebuď zas tak velký pesimista!! :P

Stránka 13 z 62 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/